2020 En İyi Akıllı Saatler Listesi; Özellikleri ve Fiyatları: Smart Saatler Telefonunuzun Yerini Alacak! Bu Kez Değişime Öncüllük Edin!

Akıllı (Smart) saat nedir? 2020’nin akıllı saatler listesindeki en iyi akıllı saat hangisi? Akıllı saat alırken nelere dikkat etmeliyiz? Smart saatlerde Huawei, Xiaomi, Samsung ve Roxxo gibi markalar da dahil olmak üzere 2020 yılının en ucuz ve en iyi akıllı saatleri tavsiyeleri, markaları, incelemeleri, fiyatları ve yorumları bu yazımızda! 2019 ve 2020’ninkiler de dahil olmak üzere akıllı saat arayanlar için en güzel, en uygun, en ucuz, en pahalı ve en iyi akıllı saatler tavsiye ve fiyatları ile Hc(Hosgelir.com)’de!

Akıllı saat almayı düşünüyorum tavsiye verir misiniz? Yeni çıkacak akıllı saat modelleri hangileri? gibisinden bazı sorularla karşılaştıkça bu makaleyi yazma gereksinimi duyduk. Smart saatler arasında Huawei, Xiaomi, Samsung, Roxxo ve Apple da dahil olmak üzere 2019 ve 2020 yılının en iyi akıllı saatleri tavsiyeleri, fiyatları, incelemeleri, markaları ve modelleri, yorumları ile birlikte bu yazımızda!

“Vatan, Teknosa, Bim, A101 gibi şubelerin yanı sıra Trendyol, akakçe, hepsiburada gibi sitelerde de aratılan en ucuz ve en iyi akıllı saatler hangileri? Daha iyi akıllı saat alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?” Hosgelir.com’da!

Aslında tarihi zamanlara tanıklık eden bir nesiliz. “2020’nin en iyi akıllı saatleri listesi”ni aramalara kadar nasıl geldik farkındasınız değil mi?  Önce internet kavramı girdi hayatımıza, internet cafe kavramı, playstation kavramı derken sonra birkaçımızın telefonu oldu. Birbirimizle iletişimi sağladık. Telefonları olanlara imrenirken ceplerimizde akıllı telefonlarımız çalmaya başladı, çaldıkça da elimiz ayağımız oldular yalan yok. Peki en iyi akıllı saat modelleri hangileri?

sfdfghty4t6y5uyg
En iyi Akıllı Saatler hosgelir.com’da!

Akıllı saatler çıkacak dendi ve çıktı, en iyi ve yeni modelleri görmeye başlamıştık.

Şimdiyse çevremizdeki her yerde, akıllı telefonların yerini alması beklenen akıllı saatleri görüyoruz. Hocamızda görüyoruz, komşumuzda görüyoruz, abilerimizde görüyoruz, yanımızdan koşarak geçen sporcularda görüyoruz… Git gide dünya kalabalığına kendini kabul ettirmeye başladı sanki..

Bizim bu en iyi akıllı saatleri kullanan insanlardan neyimiz eksik? Niçin bizde de olmasındı?

Peki en iyi akıllı saatleri nereden bulabilirim? En iyi akıllı saat modelleri hangileri? 2019 en iyi akıllı saatleri hangileri? Akıllı saat özellikleri neler? Akıllı saat alırken nelere dikkat etmeliyiz? En ucuz akıllı saatler hangileri? En uygun akıllı saatleri nasıl bulabilirim? En güzel akıllı saat modelleri hangileri?

“Aklımızda bu sorularla, kafamızda da birkaç modelle bu yola çıktık bize yardım etmeyecek misin boş konuşan bey?” diyorsanız hadi birkaç saate göz atalım…

fhu5678r5t4ryutg
En iyi akıllı saatler “size her manada yakışan”dır!

 

Yazının en alt kısmında, en ucuz ve en iyi akıllı saatlerden alırken nelere dikkat etmemiz gerekir hakkında bir bölüm de bulunuyor.

Özellikle dikkat etmemiz gereken yerler de bulunduğu için o kısma da bakmanızda fayda var.

eyrt874tıyrt458gr

 

Hazır saatler ve zaman konusu açılmışken bir giriş yapayım: Bu yukarıdaki fotoğrafı çok severim! Zamanın kıymetini o kadar güzel anlatır ki, evrime inananları da inanmayanları da aynı düşünce cümbüşüne sokar!

Bir söz var kimin söylediğini hatırlamıyorum (anonimdir belki): “Değişime ayak uyduramayanlar yok olmaya mahkumdur..”. Zaman hiç durmuyor, 2 saniye öncesi ile aynı değilsiniz. Dünya, 2 saniye öncesi ile aynı değil. Bir yerlerde, değişim her an her saniye tik tak işliyor.

d4t6y5turty5u
Neden? Niçin? Niye?

İnsanı hayvanlardan ayıran şey zekalarının gelişmiş olmasıdır. Değişime ayak uyduramayanlar hayvanlar olmalıdır, biz değil.. Biz zamanın getirdiği yenilikleri hem kendimize hem çevremize hem de dünyaya nakış nakış işleyebilmeliyiz. Kişisel fikrim bu yönde.

Ülke olarak -bazılarınız güleceksiniz ama- çok başarılıyız aslında. Nasıl mı? Şu şefkat duygusu var ya hani! O duygu işlemiş dört bir yanımıza.. Ne kadar aksini iddia edenler olsa bile illaki diğerimizin iyiliğini düşünen bir yanımız mevcut.

İşte tam buradaki bu düşünme olayı dünyadaki diğer insanlardan bizi bir miktar ayırıyor. O şefkati elde edebilmek için diğerlerine nazaran “bir tık”, “bir kertik”, “bir basamak” daha fazla düşünüyoruz. İşte bu düşünme de işlerimizde (yapmayı bildiğimiz işlerimizde) diğer insanlara göre daha başarılı olmamızı sağlıyor.

Ama sorun ne? Asıl sorun şu ki; düşünmeyi bildiğimiz kadar, zamanı kullanmayı bilmiyoruz. Nasıl olsa başarırız ruhuyla hep ama hep son dakikalara atıyoruz tüm işlerimizi. Bir şeyler sıkışmadan o işe başlamıyoruz. Bundan dolayı aslında icraatte başarılı bir yapımız varken, yani yetenekliyken, çalışmadığımız için maalesef başarısız duruma düşüyoruz.

(Buradan bu konuyla ilgili Emin Çapa’nın muhteşem bir konuşmasına ulaşabilirsiniz. Özellikle 12:00’dan sonrası çok hoştur.)

Yataktan, koltuktan veya minderden o totomuzu bir türlü kaldıramıyoruz. İş yapmaya gelince hep savsaklıyoruz. Okuma yok, çalışma yok, iş yapma yok, peki ya yatış? Bol bol var..

Bu konuyu çok uzatıp, uzun uzadıya tartışabilirim yalnız pek yeri değil..

 

Hemen 2020 yılı en iyi akıllı saatler yazımız geri dönüş yapıyoruz:

reft3456y5uy
Saatler için linkler ekleninceye kadar Trendyol’a bir bakmanızda fayda var!

Peki, tüm bu özelliklere bakarak bizlerin size önerdiği 10-15 tane en iyi akıllı saatten oluşan listemize gelecek olursak;

En İyi Akıllı Saatler 2020 Listesi

Huawei, Xiaomi, Samsung, Apple ve Roxxo gibi markalar da dahil olmak üzere 2020 yılındaki en iyi akıllı saatler tavsiyeleri, fiyatları, yorumları ve incelemeleriyle birlikte en ucuz ve en iyi smart akıllı saatler modelleri ve özellikleriyle burada!

er3454t57656
Hem şık bir görünüm hem de teknolojik kullanım sağlayan en iyi akıllı saatler için listemizde neler varmış bir göz atalım!

1.. Xiaomi Huami Amazfit Sportif Bluetooth Akıllı Saat

Teknoloji alanında özellikle son 5 yılda adına aşina olduğumuz markalardan olan Xiaomi, en iyi smart akıllı saatler arasında da ön plana çıkmayı başardı. Özellikle Huami, Amazfit Bip ve Amazfit Gts modelleri ile ön plana çıkan Xiaomi Akıllı saatleri yakından inceleyelim dedik:

Fiyatları:    913,07 TL                                     (15.01.2020)

Listemizin 1 numarasına yerleştirdiğimiz Xiaomi’nin bu modeli gerçekten övgüleri hak ediyor. Fiyatı da dahil akıllı saat piyasasındaki bir çok yönden ön sıralarda bulunan özellikleriyle dikkat çeken bir tasarım.

eret343r

3 saat kadar bir şarj dolumu sonrasında 11 güne kadar rahatça kullanabilme sözü veren Amazfit Running Akıllı Saat, belirli bir rotası, bir hedefi, bir yolu olanlar ve bu yola uyum sağlamayı amaçlayanlar için mükemmel bir seçim.

Dahili GPS özellikleri sayesinde koşularınız sırasında doğru hız ve mesafe ulaşımı için harika bir yönetmen olan bu saat, sahip olduğu IP67 güvencesiyle de rahatça yüzebilmenize olanak sağlıyor.

Bazı dayanıklılık güvenceleri var. IP67 de suya karşı dayanıklılığı belirtiyor. Bu tür güvenceler özellikle akıllı telefonlarda, bluetooth kulaklıklarda ve akıllı saatlerde çok işe yarar. Koşularınız sırasında kulaklığa veya saate ter yüzünden zarar gelmesini engellemiş olur.

44y4r4ytrt                      rt64t4tfdfg

Bu akıllı saatte bahsettiği 11 günlük pil ömrü de inanılmaz bir süre ama uzun süreli kullanımlar sonrası bu süre 5 güne kadar düşebiliyor. Ve hatta bazı sensörleri ve GPS’i de açık bırakılınca saatin kullanım süresi 30-35 saate kadar düştüğü görülüyor.

320 X 300 çözünürlüğe sahip saat modeli, 1.34 inç ekran boyutu ve 12 mm kadran kalınlığına da sahip.

Listeye bakarsanız ekran boyutunun çok daha büyük olduğu saatler de göreceksinizdir ama 1.34 inçlik ekran, “fena değil” veya “memnunum” sınıflarında sayılabilecek bir değer.  Amazfit Running de bu boyutlarıyla bizlere böyle bir ekran sunarken ayrıca  dokunmatik ekran zevki yaşatıyor.

Bluetooth sürüm 4.0, Android ( OS 4.4 veya üstü) ile uyumlu olan bu saat İPhone için ise İos 8.0 veya üstü donanım gerektiriyor. Normalde de bir saat alırken en az bi 4.0’lık bluetooth bağlantısı olsa iyi olur.

“Amazfit watch” isimli uygulamayı indirerek, QR kodunu tarayıp bu saat için kolayca  faydalanabiliyorsunuz.

ry554343

Koşu sürenizi, kalp hızınızı, tempo, kalori, hız, ritim, irtifa vb. gibi istediğiniz aktivite üzerine çoklu spor kaydedici özelliği bulunuyor.

Birçok akıllı saatte bulunduğu gibi bu akıllı saatin tasarımında da onlarca uygulamadan ve özelliklerden faydalanılmış. Samimi olmak gerekirse bu özelliklerin birçoğunu düzenli kullanma fırsatınız bile olmayacaktır. Ama bir yerlerden bir özellik bulup ekliyorlar ve senin işine yaramazsa bir başkasının işine yarıyor.

Lakin senin işine yaramadığı halde sen bu özelliğin getirmiş olduğu maddi yükü de ödemiş oluyorsun. Bunun için seçim yaparken hangi özellikleri kullanmak istediğinize karar verip ona göre bir akıllı saat alsanız daha az bir maddiyat ödemiş olursunuz.

Hangileri ilginizi çeker bilmiyorum ama Xiaominin bu modeli, bu yukarıda saydığım özelliklerinin yanında gelen çağrıları, mesajlarınızı, e-postanızı, takviminizi, hava durumunu ve App bildirimlerinizi sizlere en güzel şekilde sunan iyi donanımlı bir iletişim aracına sahip.

Alipay, GPS, telefon içermeyen müzik imkanı ve IP67 su geçirmez tasarımıyla mükemmel bir bileklik performansı sunuyor bizlere.

Sizlere yanlış bilgi vermemek için bir yere değinmek isterim ki buradaki IP67 su geçirmezlik, adım derinliğinin 1 metreyi geçmediği ve sürenin 30 dakikayı geçmediği derinliklerde ve sürelerde test edilmiş. Bunu dikkate almakta fayda var. Eğer 1 metreden daha derinlere dalmayı hedefliyorsanız yanlış saat modelini tercih ediyorsunuz demektir.

Bluetooth özelliği yaklaşık 10 metreden çalışırken WiFi mesafesi ise yaklaşık 5-10 metre olarak düzenlenmiş. Bileğinizdeki saatinizle, bir yandan yemek hazırlayıp bir yandan da gözünüz Tv’deyken, yok efendim telefonum odada kalmış kim arıyor gidip bakayım sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Arkadaşlarınızla iletişiminizi işleriniz aksamadan kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tabi 10 metreden daha uzakta bırakmadıysanız.

Saatin bir diğer özelliği ise 2 çeşit dille kullanılabilir olması: İngilizce ve Çince. İki sürüm arasındaki fark, yalnızca kullanım klavuzunun arayüz ekranı ve dili için.

Ekstra bilgi isterseniz Xiaomi marka bu saatin bant malzemesi silikondan, kasa malzemesi seramikten yapılmış olup, yuvarlak bir kadrana sahip. (Saat malzemeleri hakkında)

editör YORUMU:

Kendisi beğenilen akıllı saatler arasında bulunan bu model, en uygun ve en güzel akıllı saatlerden bir tanesi. En iyi akıllı saatler listemizde bu yüzden en üst basamağı verdik..

Peki ben bu saati niçin bir numaralı bölgeye koydum? Çünkü hem oldukça beğenmiş olduğum bir saat ve hem de bu modele 4000 civarı bir oylamada kullanıcılar tarafından da 5 üzerinden 4.82 gibi bir puan gelmiş.

Bu gerçekten güzel bir oran ve değerlendirmeye almak gerekli.

Kullanıcıların yorumları ise çok iyi bir model olduğuna dair, genel olarak fiyat / maliyet / fayda oranının mükemmel olduğunu söylüyorlar. Satın almak için korkmamanız gerektiğinden, gönül rahatlığıyla saati alabileceğinizden bahsedilmiş.

Xiaominin bir de Amazfit 1.3 inç modeli var. Şık duruşuyla belki ilginizi çekebilir;

 

rt3434tyhgfn

Fiyatları:     1105,76 TL                                    (15.01.2020)

dgrte3r46

 

 

2.. Samsung Galaxy WAtch 46 mm SİLVER Akıllı Saat

Daha çok akıllı telefonlarıyla ve beyaz eşya modelleri ile tanıdığımız Samsung, aslında akıllı saatlerde de kendini kanıtlamış bir marka. Samsung Galaxy Watch modellerinden olan Silver ön adıyla da daha çok ön plana çıkan bu modeli de listemize ekledik. Fiyatı, özellikleri, yorumları ve incelemeleri ile Samsung Galaxy Watch Silver akıllı saat huzurlarınızda:

Fiyatları:      2.199 TL                                   (15.01.2020)

Samsung’un geçtiğimiz dönemlerde Galaxy Watch adı altında tanıtılan bu modeli, çift çekirdekli yapıya sahip ve 1.15 gHz hızında çalışan Exynos 9110 işlemcisi bulunuyor.

LTE ve Bluetooth (Benim listemde bulunan yazı bluetooth destekli olan için) olmak üzere iki farklı modelde, 1.5 GB RAM – 4 GB  hafıza ve 768 MB RAM – 4 GB RAM seçenekleri bulunuyor.

 

5y7545fgfh

63 g (sizin için önemi  olur mu bilmiyorum) ağırlığındaki bu model, 1.3 inçlik boyutuyla ve 360 x 360 piksellik çözünürlüğü ile  Super AMOLED ekran kalitesini bize sunarken, çoklu dokunmatik (multi touch ) özelliğindeki bu ekranın Gorilla Glass DX+ ile korunduğunu belirtmek gerekiyor.

472 mAh kapasiteli bataryası ile 4 güne varan pil imkanı bulunan Galaxy Watch, Tizen 4.0 işletim sistemine sahip.

IP6X  özellikli toza dayanıklılık, IPX8 özellikli 5 atmosfere kadar suya dayanıklılık gösteren model, bizlere etkileyici bir mikrofon ve hoparlör desteği özelliği de sunuyor. Basit bir saatmiş gibi dururken konuşmalarınız ve hatta konferans görüşmeleriniz için oldukça elverişli özellikler sunuyor.

rty5ty766kkj                   5654t4yu

S voice, Sesli komut, Uyku monitörü, Hatırlatıcılar, Bildirim görüntüleme gibi birçok uygulama kullanımı özelliği bulunan saat; yüzme, koşu, bisiklet, fitness, yürüyüş gibi aktivite destekleyicilerini bulunduruyor.

Ayrıca kalp atış sensörü, ivmeölçeri, barometresi, altimetresi, ortam ışığı sensörü gibi birçok sensöre de sahip.

editör YORUMU:

Genelde kullanıcılardan gelen yorumlar olumluyken ve yüksek puanlar verilirken, yorumda 5 üzerinden 3,5 puan veren, yabancı sitedeki olumsuz bir yorumu gördüm…

Kutuda saate ek olarak 2 farklı boyutta band, 2 kordonu , 2 şarj aleti ve bir de duvar adaptörünün bulunması gerektiği yazarken eline ulaşan üründe sadece saat, 1 bant , 1 şarj aleti ve 1 kablo olduğunu belirtiyor. Ama bahsettiği kutu ve ambalaj tamamen sitede market açıp bu ürünü satan kişilerce oluşturulmuş bir şey.

Amazon gibi online satış platformlarındaki kurumlar değil de kişilerce oluşturulmuş marketlerden satın alınca bu tip olaylar yaşanabiliyor.

Yüksek beğeniye sahip ve oldukça fazla tercih edilen bir model..

 

3.. Samsung Galaxy Watch 42 mm Akıllı Saat

Dediğimiz gibi daha çok akıllı telefonlarıyla ve beyaz eşya modelleri ile tanıdığımız Samsung, aslında akıllı saatlerde de kendini kanıtlamış bir marka. Samsung Galaxy Watch modellerinden olan bu modeli de listemize ekledik. Farklı renk tasarımları, modelleri, fiyatı, özellikleri, yorumları ve incelemeleri ile Samsung Galaxy Watch akıllı saat huzurlarınızda:

Fiyatları:    1.789 TL – 1.989 TL                                     (15.01.2020)

Üstteki 46 mm’lik Galaxy modeline göre farkları az olan bu model 1.2 inç ekrana sahip.

46 mm’lik modelin gövde rengi gümüşken, 2018 yılında çıkan bu 42 mm’lik modelde ise altın rengi veya siyah renkli çeşitler mevcut.

İkisinin de gövde malzemesi paslanmaz çelikten oluşmuşken, kordon malzemeleri ise silikondan yapılmış.

İster en iyi akıllı saatler olsun isterse başka bir konu olsun, herhangi bir yerde ve herhangi bir sitede denk geleceğiniz birçok yazı detaylı açıklamalardan kaçınırlar. Detaylı derken mesela saatler için sadece saatle ilgili özellikleri verirler geçerler. Bir okuyucu geldiğinde eğer saatlerle alakası yoksa bazı terimleri anlayamaz. Bir arkadaşına danışır, başka bir arkadaşına danışır, başka bir arkadaşına danışır.. Süreç böyle uzadıkça uzar.

Halbuki yazarımız, saatler hakkında verdiği bilgileri, arada geçen anlaması güç konular için de verse, ve okuyucuyu baymayan hemen çıkmasına neden olmayan akıcı bir dil kullanabilse, insanlar(halkımız) çok daha basit şekilde bilinçlenebilir. Çok daha basit şekilde level atlayabilir.

Geçmişte “Age of” (veya çeşitli strateji oyunları) oynayanlar bu “toplumsal level atlamanın süresi”nin önemini daha iyi anlayacaktır. Bir konuda illaki başka ülkeleri takip etmemiz gerekmiyor, gelişebilmek için. İçinde bulunduğumuz konumda toplumun her bir ferdi ufak ama önemli detaylara dikkat ederek bu level atlama süresinin “çabuklaşmasına” katkıda bulunabilir.

Bu ‘toplumsal level atlama’, illaki siyasiler aracılığıyla gerçekleşecek değildir. Halkımız bilinçsiz, ne yapabileceğini neler başarabileceğini veya neyi yerine koyabileceğini yeterince bilmiyor. Zeka olarak sadece okuldaki başarılarını göz önünde bulunduruyorlar ki gerçekten çok yanlış. Herkes taşın altına elini kolayca koyabilir.

Inox diye bir kavram var değerli okuyucularım, paslanmaz çelik yerine de kullanılabiliyor. Bu kavram birçok yerde karşınıza çıkacaktır. Aklınızda bulunursa çok daha basitçe neden bahsettiklerini anlayabilirsiniz.

56454543rfg                                                                   et4345343gd

46 mm’lik model daha büyük boyutlarda ve 63 g ağırlığında, 42 mm’lik bu modelde ise ağırlık yaklaşık olarak 49 g kadar. Bu yönüyle de hafifliğini yansıtmış durumda. Birçoğumuzun saat taşırken dahi kollarının ağrıdığı aşikar. Saat ne kadar görkemli duruşa sahipse bir o kadar da hafif ve dayanıklı olsa kullanıcısını o kadar memnun edecektir.

768 MB RAM ve 4 GB dahili hafızası olan Galaxy Watch 42mm Akıllı Saatte toza ve suya dayanıklı (5 Atm’e kadar) yapısının yanı sıra titreşim, mikrofon, hoparlör gibi genel özellikler de bulunuyor.

Ve bunlara ek olarak Hava durumu, Uyku monitörü, Eposta bildirimi, SMS görüntüleme, Etkinlik takibi ve Sesli komut verme gibi uygulamalar bulunurken; desteklenen aktiviteler arasında ise yüzme, koşu, eliptik bisiklet, fitness ve yürüyüş gibi etkinlikler de yer alıyor. Pedometer denilen adımsayar sistemi ise oldukça gelişmiş halde.

654tfdfry5ujı

GPS, Wi-Fi desteği ve 4.2 versiyonlu bir Bluetooth desteğine sahip.

46 mm’lik modelin batarya kapasitesi 472 mAh olup bizlere yaklaşık 168 saat ortalama kullanım ömrü sunarken, 42 mm’lik modelde ise bu 270 mAh ile yaklaşık 120 saatlik bir ortalama kullanım ömrü sunuyor.

Yani bu iki modelin arasında anlayacağınız üzere temel farklar batarya ömrü, tasarım şekli ve fiyat. 42 mm’lik modelin bunlara ek olarak bayanlar için tasarlanmış gold ve pembe renkleri de mevcut.

dt455343yr

Saati kullanan başka insanların yorumlarını duymak isterseniz yabancı kullanıcılara ait yorumlardan oluşan bir sitede çok büyük bir yüzdesi (tama yakını) olumlu eleştirilerden oluşan yorumlar bulunuyor. Şimdiye kadar mükemmel işlediğinden, 2 yıllık garantisinin güzel olduğundan, aldığı satıcısından gayet memnun olduğu gibi şeylerden bahsetmiş.

 

dgtrt45y6457uı567
Sadece zaman bakmak için değil! En iyi akıllı saatler iş dünyasının her yerinde kullanabileceğiniz bir teknoloji!

 

4.. Apple Watch Seri 2 Akıllı Saat

Apple’ın teknolojideki yerinden hepimiz haberdarızdır. Bu markayı sevenlerimiz de var sevmeyenlerimiz de. Ancak, Sezarın hakkı Sezara! Adamlar işlerini güzel yapıyorlar. Oldukça güzel tasarımda akıllı saatlere sahipler. En iyi akıllı saat modellerinden olan Apple Watch Series 2 fiyatı, özellikleri, incelemeleri, yorumları ile birlikte huzurunuzda:

Fiyatları:   1.799 TL – 2.054 TL                                      (15.01.2020)

38 mm ve 42 mmlik çeşitleri bulunan Apple Watch 2 Serisinin kendi aralarında ise renk farklılıklarına göre fiyatlandırılabiliyor.

Beni özellikle cezbeden altın rengi alüminyum kasa ve gece mavisi kordonu bulunan 38 mmlik model.

ıgho89lkşhbg89

(Üst fotodaki 42 mm’lik olan.)

Bu modelin en çok sevdiğim yanlarından biri 1.65” lik bir ekran boyutuna ve AMOLED ekrana sahip olması. (Ekran boyutunda 2.4” ile en iyisi Neptune Pine ).

312 x 390 lık bir çözünürlüğe sahip dokunmatik ekran sunuyor bizlere. ( Dokunmatik ekran akıllı saatlerin yaklaşık %77sinde bulunur).

Force Touch / 3D Touch dokunmatik özellikleri mevcut.

273 mAh pil gücüne sahip. Ama Seri 2’deki akıllı saatlerin çeşitlerine göre de bunların değiştiğini unutmayalım, mesela altın renk kasa ile gece mavisi kordonu olan tipin gücü 334 mAh olarak geçer( Burada da yine Neptüne Pine 900 mAh ile ilk sırada yer alır).

Ortalama kullanımda batarya ömrü yaklaşık 18 saat civarında. Ama bu kadar uygulama ve özelliğe karşın uygun bir ömür bu. Bu pilin bulunduğu gövde ise 42,5 x 36.4 x 11.4 mm boyutlarla tasarlanmış ve sadece 34.2 gram ağırlığında.

Toz ve su geçirmez. Su geçirmezliği 50 metreye kadar etkili. ( Bu alanda güzel bir saatin su geçirmediği ortalama derinlik 48 m civarında). Ben yüzmekten ve dalış yapmaktan zevk aldığım için beni özellikle mest eden özelliklerinden biri bu.

Nabız göstergesi mevcut. Ayrıca GPS, Pusula, İvme ölçer gibi sensörleri de içeriyor.

tujtyrtgrgghj

(Üst fotodaki 38 mm olan.)

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda WatchOS işletim sistemine (tip 3 ) sahipken, İOS tipi uyumlu işletim sistemi (10+) gerektiriyor. Yani özetlemek gerekirse tahmin ettiğiniz gibi İPhone’lar için.

Cihazın hatrı sayılır bir uygulamalar listesi var. Hatrı sayılır demekle gerçekten mütevazi davranıyorum çünkü yazmaya başlasam paragrafın 3-5 satırını işgal edecek gibi.

Sesli komut, kamera kumandası, aktivite tanımlama ve izlemeden, ayın evrelerini göstermeye kadar uzanan çok geniş bir liste mevcut.

2 çekirdekli sistemden oluşan Watch 2 serisi, 512 MB RAM ve 8 GB dahili depolamaya sahip.

editör YORUMU:

Çeşitlilik olarak gerçekten güzel modeller var. Başta da dediğim gibi benim hoşuma giden gece mavisi kordonlu gold renk kasası olan model,  ve sportif giyime özen gösteren arkadaşlara yakışacağını düşündüğüm erkekler için gümüş renk kasa + beyaz spor kordon ve bayanlar için roze altın rengi kasa + kum pembesi kordon modellerine göz atmanızı tavsiye ederim.

Tabi ki kişiselleştirmelerle de kendi zevkinizi dışa vurabilirsiniz. Uygun parça modellerine de kolayca ulaşabilirsiniz.

Telefon olarak ben Samsung kullanıcısıyım, öyle ahım şahım telefonlara yeltenmedim pek. Bilmiyorum belki ilerde çok daha iyi telefonlar ilgimi çekebilir ama şuanda bunlarda gözüm yok.

Samsung A5 marka bir telefon kullanıyorum. Genel olarak Samsunglarda olduğu gibi güncellemeler sonrasında arada bir yavaşladığı oluyor ve hafızayı boşaltmak zorunda kalabiliyorum ama bu işin cilvesi de bu maalesef.

iPhone ve Apple bu işi kesinlikle biliyor.

sft4t6y5t64r
Apple’ın değişik versiyonlardaki akıllı saatleri oldukça kalite kokuyor..

5.. Apple Watch Seri 4 Akıllı Saat

Dediğimiz gibi: Sezar’ın hakkı Sezar’a! Oldukça muhteşem tasarımlarıyla en iyi akıllı saat modellerinden olan Apple Watch Series 4 fiyatı, özellikleri, incelemeleri, yorumları ile birlikte huzurunuzda:

Fiyatları:   2.899 TL – 2.999 TL – 3.199 TL                                      (15.01.2020)

Şıklığıyla kesinlikle bu listede bulunması gereken Apple’ın watch 4 serisi, birbirinden güzel renkleri ile göz kamaştırıyor.

Fakir olduğumdan değil ama gerçekten tek kötü yanları pahalı olmaları sanırım. (Bu cümle sırasında yüzümde küçük bir tebessüm..)

rty453                   tgtrgrt66

40 mm ve 44 mm kasa boyutlarıyla 2 farklı tip sunan Apple’ın Seri 4 modelleri,  384 x 480 px çözünürlüğe sahip, 345 ppi piksel yoğunluğuna sahip, 1.78 inç boyutunda büyük bir dokunmatik ekran sunuyor bizlere.

Ekran AMOLED tipinde ve safir camdan yapılmış, Force touch / 3D Touch özelliklere sahip.

Yine ekran toz ve su geçirmez (50 m)  yapıya sahipken ekstra olarak ter önleyici de içeriyor.

Saatin GPS, Nabız göstergesi ve Pusula gibi sensör özellikleri var.

Mesafe, tempo , adım, kalori, rota takibi, hedef ayarlama gibi faaliyetlerinize destek sağlarken uykunuzu da izleyebilir, sizlere uyku raporları sağlar.

ryhjklşlşlşl7ı7

Ortalama kullanımda 18 saate kadar süren batarya ömrü sunarken, eğer yoğun olarak kullanacaksanız bu süre 6 saate kadar düşebiliyor. Batarya dolum süresi ise yaklaşık 2 saat.

Cihazda işletim sistemi olarak WatchOS (5) kullanılırken, uyumlu işletim sistemi İOS(12+) ‘ tur. İPhone marka telefonlarınız için uyumludur. 5S ve daha üzeri İPhonelara uyar.

Bu yeni akıllı saate 64 bitlik çift çekirdekli S4 işlemci güç verirken, böylece iki kat daha fazla performans sunduğunu belirten Apple, ivmeölçer ve jiroskop gibi donanım iyileştirmeleri ile bir diğer cihazı olan watch 3 serisine göre oldukça güçlendirilmiş.

16 GB a kadar da dahili hafızasıyla da özelliklerini güçlendirmiş.

En uygun ve en pahalı akıllı saatler arasında bulunsa da kesinlikle bu fiyat farkına değecek bir ürün. Zaten Apple’ı herkes biliyordur..

rty5y7u64r5t6yur354t5yu
Şu zaman karmaşası içerisinde bir yandan vaktinizin kontrolünü elinizde tutarken bir yandan da teknolojiye ayak uydurmayı başarın! En iyi akıllı saatler hosgelir.com’da güzel!

 

6.. Huawei Watch GT  Akıllı Saat

Özellikle son 5 yılda adına aşina olduğumuz bir diğer dev teknoloji markası olan Huawei, en iyi akıllı saat dünyasında da zirvelere oynuyor. Oldukça çok beğeneni olan Huawei Watch Gt Akıllı Saatler fiyatları, incelemeleri, özellikleri ve yorumları ile birlikte huzurunuzda:

Fiyatları:  889 TL – 949 TL                                       (15.01.2020)

Daha çok orta düzeye hitap eden fiyatından ve tanınmış marka olmasından dolayı yer verdiğim bu Huawei modeli, 1.39 inçlik bir ekrana sahip. 454 x 454 piksellik çözünürlüğe sahip AMOLED tipi ekranı, parmak izi bırakmayan kaplama ile kaplı dokunmatik bir ekran.

Yaklaşık 46 gramlık ağırlığa sahip gövdesi paslanmaz çelikten veya seramik + plastikten yapılmış çeşitlere sahip. Kordon malzemesi olarak ise silikon kullanılmış.

er3r4335hg

Cortex M4 tipi 128 MB boyutunda RAM ve 4 GB boyutunda dahili depolama alanına sahip.

Huawei LiteOS işletim sistemi bulunan bu model Android tip telefonlarınıza ( 4.4+) ve İOS tip telefonlarınıza (9.0+)  uyum gösterebiliyor.

420 mAh batarya kapasitesine, az kullanımda 30 güne kadar sürebilen batarya ömrüne, ortalama kullanımda 336 saate kadar ve yoğun kullanımda ise 22 saate kadar sürebilen batarya ömrüne sahip. 2 saatte şarj olabiliyor.

etre2324    dgbfhjeryry446

45454yhgfh    rtdgde345y6gh

50 metreye kadar suya dayanıklılık sağlıyor. Dalış veya balıkçılıkla uğraşan arkadaşlar için harika bir seçenek.

sfuı3t5894oty9r995
Akıllı saat alırken “yüzebilen” modeller almak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bu model 50 metreye kadar suya dayanıklı..

Hava durumu, Gelişmiş bir uyku monitörü, kalori takibi, Sms ile çağrı reddetme gibi bir çok uygulamaları destekliyor. Desteklenenlere aktivite olarak baktığımızda ise yüzme, koşma, yürüyüş, tırmanış , bisiklet gibi sporlar mevcut.

Saatin GPS, Glonass, Galileo gibi konum bilgisi veren özellikleri bulunuyor. Yine kalp atış hızı sensörü, ortam ışığı sensörü, ivmeölçer, pusula gibi bir çok sensöre sahip.

er34343646hfhf

editör YORUMU: 

Kullanıcılar genel manada memnun ve bir tanesinin yorumunda bu saatin en sevdiği kısmının kesinlikle pili olduğunu belirtmiş. En az 1 hafta kadar kullanabileceğinizden, sürekli şarj etmeniz gerekmeyeceğinden bahsetmiş.

Biraz uygulama sayısının düşük olduğunu, bunu da sanırım kendi sistemlerini kullandıkları için kaynaklandığını falan belirtmiş.

Puan olarak da 5 puan vermiş.

Geçtiğimiz aylarda Huawei markasına ABD tarafından ambargo uygulanmış ve bu ambargo Huaweinin daha çok tanınmasına vasile olmuş, böylelikle ters tepmişti. ABD bundan dolayı olacak ki ambargo ile ilgili haber yapılmasını bile azalttı sanırım.

Sonuca bakacak olursak Huawei marka telefon kullananlar halinden gayet memnun.

 

7.. Sentar V80 TD-02 Çocuk Akıllı Saati

Konu çocuklar için tasarlanmış en iyi smart akıllı saatler olunca, Sentar’ın V80 TD02 adıyla piyasaya sürdüğü bu modeli listemize aldık. Fiyatı, incelemeleri, özellikleri ve yorumları ile birlikte en iyi akıllı saatler listemizdeki Sentar V80 TD02 Çocuk akıllı saati huzurunuzda:

Fiyatları:    455 TL                                     (15.01.2020)

42 g ağırlığındaki bu ALCATECH modeli, bizlere basit bir akıllı saat sunuyor. Bu bağlamda ucuzluğu ve basitliğiyle ön plana çıkan model, akıllı saatlere merak saran ancak bütçesi kısıtlı olan arkadaşlar için listeye koyduğum, temelde çocuk saati türünde geçen bir model.

Bu anlamda çocuklarınıza güzel bir hediye olabilecek fiyatı özelliklerine göre uygun bir model.

ry453537y

1.22 inçlik bir ekranı var. Renkli dokunmatik bir ekrana sahip.

Titreşim özelliği, mikrofonu ve hoparlör desteği bulunan bu cihazın üzerine gelen basit su sıçramalarına karşı suya dayanıklılığı bulunuyor.

Android ve iOS uyumu bulunuyor. 400 mAh batarya kapasitesine sahip. 90 dakikada şarj olabilen bataryası, az kullanımda 7 gün kadar, orta derecede kullanımda 36 saat kadar dayanabilirken, yoğun bir kullanımda 24 saatlik batarya ömrüne sahip.

Saat size konum bilgisi ( GPS) , SIM desteği ve Wi-fi desteği sunabiliyor.

Ekstra olarak da telefon araması, sesli mesaj, ebeveyn kontrolü, acil durum araması (SOS) , anlık takip, bas konuş  ( walkie – talkie) gibi uygulamaları destekleyebiliyor.

 

8.. Xiaomi Amazfit Bip Akıllı Saat

Bir diğer Xiaomi modeli olan Amazfit Bip fiyatı, özellikleri, incelemesi ve yorumları ile birlikte şöyle:

Fiyatları:      379 TL – 529,90 TL                                   (15.01.2020)

Şıklığı ve fiyatıyla ilginizi çekebileceğini düşündüğüm için listeye dahil ettiğim bir model.

1.28 inçlik ekran boyutuna, 176 x 176 piksellik ekran çözünürlüğüne sahip, Transflective LCD türünde dokunmatik bir ekrana sahip. Çizilmelere karşı dirençli, sürekli açık, kavisli bir ekranı var.

işilkhhohhı         trwre4r34yrjj4

31 gram ağırlığında, kare şeklinde ekranı olan, plastik bir gövdeye ve silikon bir kordona sahip.

et4t65urrtey57874g
Aktivitelerinizin yarıda kalmaması için batarya ve uygulama çeşitliliği büyük önem taşıyor. En iyi akıllı saatler alırken bunlara dikkat edin..

 

 

 

190 mAh batarya kapasitesi bulunuyor ve 45 gün, 720 saat ve 22 saat olarak sırasıyla az kullanımda, ortalama kullanımda ve yoğun kullanımdaki batarya ömürlerine sahip.

Android (4.4+ )  ve İos (8.0+) uyumlu olan Amazfit Bip, bir çok bildirim sistemine, bir çok desteklenen aktiviteye, kalp atış sensörünün de dahil olduğu bir çok sensör donanımına sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

trt4545465thth      yrtgrrfe35566

Titreşim özelliği bulunuyor fakat mikrofon ve hoparlör desteği maalesef yok. IP6X özelliği ile toza karşı dayanıklılık, IPX8 özelliği ile ise suya dayanıklılık sunuyor. (Bunları böyle yazınca metin2 oyunundaki siyah çelik zırh satıyormuşum gibi hissettirdi.) Güzel zamanlardı.

(Ne vardı ki büyüdük sanki?)

eyetfrggeh

Şık görünümü ve fiyatıyla bakmak isteyeceğiniz bir model..

 

9.. Polo 55 Unisex Akıllı Saat

Fiyatları:     88 TL – 110 TL                                    (15.01.2020)

İOS ve Android uyumlu Polo55 akıllı saatlerin özelliklerini listeleyecek olursak;

Türkçe dil desteği var.

Sim kart desteği yok

Hafıza kartı desteği yok

Kablosuz Bağlantı: Bluetooth

dfgfghjhjh76564

hkhhghfdfdffdd4

 

jkjkjuıkyju79686

Bluetooth versiyon: V3.0

IOS ve Android uyumlu

Dokunmatik Ekran

Ayarlanabilir kordon

Saatin arama yapma, çağrı sonlandırma, Adım sayar, Uyku düzeni takip etme, Kronometre, Alarm ve Takvim gibi uygulamaları da bulunuyor.

Şık tasarımı, zevkinize göre seçebileceğiniz çeşitleri ve uygun fiyatıyla Polo55 Unisex akıllı saatler, ilk defa akıllı saat kullanacaklar için de listemizde yer verdiğimiz uygun bir model.

 

10.. Alcatel Movetime MT30G Akıllı Saat

Fiyatları:      729 TL                                   (15.01.2020)

1.3 inçlik ekran boyutu ile dokunmatik ekrana sahip bu Alcatel modeli, Android ve İOS uyumu gösteriyor.

ygryefrer33

 

htygrtt464yth

GPS, suya dayanıklılık, wi-fi desteği ve SIM kart desteği ile çocuklar için tasarlanmış akıllı saatlerde ön plana çıkıyor.

Şık tasarımı ve uygun çeşitleri ile bizlere sunulan, en ucuz akıllı saatler arasında bulunan  bu saatin fiyatı 600 – 700 lira civarında.

 

 

11.. Others (Diğer Akıllı Saat Çeşitleri)

Fiyatları:                                         (15.01.2020)

Band şeklinde akıllı saat isteyenler için ulaşabileceğiniz çeşitleri de paylaşmasak olmaz.

 

dggdt4t                                                                 ryryrrrhghghjrt4

 

 

 

 

12.. POLAR WATCH V800 Akıllı Saat 

Fiyatları:      3.199,90 TL                                   (15.01.2020)

Görmeden geçmek istemeyeceğinizi düşündüğüm en ucuz akıllı saatler arasında bulunan bir model

gjyrt456       etret45t4464576y5

etryr3wthghgjhk

 

 

 

En iyi akıllı saatler yazımızın sonlarına doğru gelirken değinmeden geçmeyeceğimiz bir kısım var. Bir akıllı saat arıyorsak temel olarak nelere bakmamız gerekiyor, sahip olabileceğimiz en iyi akıllı saatlerde hangi özellikler bulunmalı şöyle bir irdeleyecek olursak:

dfgty467r54t6y5

13.. Akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenler

 

  1. İşletim sistemi ve Cihaz uyumluluğu

Yapacağınız her işlemde olduğu gibi, işleminiz ne kadar önemli olsa da önceliğiniz boş yere gitmemesi olmalıdır.

Dünyanın en iyi insanı bile olsanız karşınızdaki kişiye bunu gösteremezseniz onun için öyle değilsinizdir. Nasıl denir bilirsiniz; ne anlatırsanız anlatın karşıdakinin anladığı kadar mesafe katetmişsinizdir.

Bu tür öğütleri hepimiz biliyoruzdur zaten..

Her zaman önceliğiniz dişe dokunur bir sonuç elde etmek olmalıdır, bu dünyanın her yerinde böyle işleyecektir.

Ne kadar mükemmel bir saat alsanız da eğer sistemi sizin istediğiniz şekilde değilse, kullandığınız telefona uyumlu değilse boşa giden bir harcamadan başka bir şey değildir. Boş bir forvet transferinden başka bir şey değildir.

“Ne anlatıyorsun bizlere arkadaşım sen?”

Örnek verecek olursam Pebble ve Pebble Steel markalar özel işletim sistemi kullanmalarına rağmen Android ve İOS cihazları ile uyumlu olarak çalışabiliyorlar.

Android wear tipi saatler ise Android 4.3 ve üzeri telefonlar ile çalışabiliyor. Apple Watch tipleri de İphone modeller ile çalışıyor.

Bunlara kesinlikle dikkat etmelisiniz. Telefonunuza uyumlu olmayan bir saat modeli almış olmamak için bir defa bile olsa kontrol etmekte fayda var.

utyhrgtryrhyyh5

 

  1. Ekran (E-Ink  veya Renkli olabiliyor)

Alacağınız akıllı saatinizde bakmanız gereken ikinci önemli özellik ise ekran yapısı olmalıdır.

Direkt örnek vererek anlatacak olursak;  Pebble’da e-Ink ekranlar bulunuyor. (ink – mürekkep manasına gelir.)

dgfht5y76t5y7u6
Akıllı saatler ile dünyanız çok eğlenceli hale gelecek!

e-Ink ekranlarda parlama sorunu ortadan kalkıyor. Özellikle dış mekanlarda ekranınızdaki notları aydınlık, güneş, parlıyor demeden kolaylıkla okuyabiliyorsunuz. Bu anlamda önemli bir yardım sağlıyor bize.

Özellikle koşular sırasında durup saatinize bakmak zorunda kalmıyorsunuz, ekran kolayca okuyabileceğiniz şekilde tasarlanmış durumda.

Bizlere full renkte görüntüleyebileceğimiz bir seçenek bulunan; resim, uygulama, müzik gibi içerikler sunan, yani ekranları daha aydınlık olan Apple Watch ya da Samsung Gear gibi markalar da bulunuyor. Buradaki temel olay ekranınızdaki renkli içerik. Görünüş olarak çok da bir fark yok e-Ink ekranlardan.

Ee, o zaman renkli ekran ile E-Ink ekranlar arasındaki fark sadece bu mu efendim? Hayır, Buradaki fark pil ömrü!

Renklilerde tahmin edebileceğiniz gibi daha sürede tükenen bir pil ömrü var.

E-ınk ekranlar renklilere kıyasla 2 ila 3 gün daha fazla kullanılabiliyor.

Renkli ekranlar yaklaşık 1-2 günlük bir kapasiteye sahipken e-Ink ekranlarda bu keyif 5 güne kadar sürebiliyor. Bu da kayda değer bir fark. Ayda 10-15 defa bu işe zaman ayırmak var, ayda 5-6 kere bu işe zaman ayırmak var…

Renkli ekranlar çok güç kullandığı için bu fark oluşmuş durumda.

  1. Ara Yüz ( Düğmeli   vs  Dokunmatik ekran )

Buradaki fark bir nevi akıllı telefonlar ile tuşlu klasik telefonlarımız arasındaki fark gibi.

Modelin üzerinde düğme bulunması fiyatını düşürüyor ve sıradan klasik saatlere benzerliği arttırıyor. Bir yandan da bakınca küçük şık bir ekran ile büyük kaba bir ekran arasında seçim yapmış oluyorsunuz.

rfegt3546yu567
Gözden ve düşünceden kaçanlar..

Dışarıdan okuyunca elbette ki dokunmatikler daha mantıklı geliyor fakat tuşluları sevenler de var. Mesela Pebble gibi modellerde düğmeler aracılığıyla ekranı kaydırabiliyorsunuz.

gjgjgjtrt4454

 

Dokunmatik ekranlar size şık bir ekran sunabiliyor fakat eksileri de var. Mesela küçük bir ekranda seçim yapmak zorlaşıyor, üzerine bir de hareket tabanlı ara yüzlerin algısı olması gereken kadar hassas değil.

Bu bağlamda fiziksel düğmeler daha kullanışlı bir seçim haline gelebiliyor.

Bilek hareketlerine duyarlı, tek bir bilek hareketiyle bu sorundan kurtulabileceğiniz Android Wear tipi saatlerde kart tabanlı bildirimler sunulmuş.

Peki ya ikisini de bir arada istiyorsak? Apple watch modelleri karma diyebileceğimiz bir yaklaşım sergileyerek iki tecrübeyi bir arada sunabiliyor bizlere. Ekran ve kurma kolu tecrübesini birlikte yaşatıyor.

Bu bağlamda fiziksel düğmeler ve dokunmatik ekranı tercihinize bırakıyor, kolay kullanım ve klasik görünüm benim olayım diyorsanız fiziksel düğmeye sahip modelleri tercih etmenizi öneriyoruz.

  1. Tasarım ve kişiselleştirme

Kişisel tercihlerin kullanımı hepimize her koşulda mutluluk veren bir olay.

Mesela küçüklüğümden beri balık avlayan birisiyim. Bu süreçte bir çok av aleti kullandım. Ama bir başkasının çok sevdiği modeller benimle uyuşmuyor, benim işimi görmüyor benim zevkimi yansıtmıyordu. İllaki bir eksiklik duyuyordum.

sdfrt46tyrtt4y5
En azından renklerini biz verebilsek? Mesela şu alta biraz fıstık yeşili?

Saatlerde de bu durum aynı değil mi aslında? Tamam hoşumuza giden ürünleri almakta özgürüz fakat kendi tasarımlarımızın olaya dahil olması daha hoş olmuyor mu her zaman?

ıy7ı7575u86u

Neyse ki piyasadaki akıllı saatlerin birçoğu bu durumdan haberdar diyebiliriz. Büyük bir bölümü değiştirilebilir kayışa sahip.

Dersanede hematoloji hocamız vardı, instagramda takip ederim. Mesleğimiz icabı farklı farklı illerde haftasonları derslere katılırdı. Her sabah 6:00’da yüzme havuzundan foto paylaşır, arada da akıllı saatlerinden yani oyuncaklarından kayış değiştirirken foto paylaşırdı. Çok hoşuma giderdi. Şimdi ne alaka ben de bilmiyorum. Özeniyor insan abi.

Neyse, şuanda piyasadaki en çok tasarım çeşidine sahip model   Apple Watch diyebiliriz.

Kişiselleştirme olayında konfor ve kayışın kolay açılma özelliklerini de canınızın sıkılmaması açısından dikkate almanızda fayda var.

  1. Diğerleri ( Others )

Others kelimesini her kullandığımda efsane dizi Lost’taki  Jin karakterinin sesi aklıma gelir. Bir bölümde “others, others .. “ diyerek koşarak geliyordu. Ve ertesi birkaç bölümde bu sahneyi özet olarak göstermişlerdi. Aklıma kazınan dizi sahnelerinden biridir.

Başlıkları uzatmak istemediğim için böyle bir başlığın altında bakılması gereken birkaç detaya yer verdim.

>Bildirim ve alarmlar:

Titreşim veya aydınlatma aracılığıyla gelen bildirimleri piyasadaki hemen hemen her akıllı saat gösterebiliyor.

Burada dikkatinizden kaçmaması gereken olaylardan birisi de saatinizin sosyal medya entegrasyonunun olup olmadığı. Bu özelliğin olmaması aşırı bir şey kaçırmanıza neden olmaz ama olsa çok çok iyi olur efendim.

Pebble, yazılım güncellemeleri sayesinde son 50 bildiriminizi, Apple watch ise ekranı kaydırarak bildirim merkezini yukardan aşağı tarayabilmenize olanak sağlıyor. Kaçırdığınız bildirimleri görebilmeniz açısından önemli bir nokta.

Sony sizlere daha çok özelleştirme imkanı tanırken, Samsung ise gelen bildirimleri ayarlayabileceğiniz uygulamaya  sahip.

> İçerdiği uygulamalar

Saatiniz için önemli detaylardan birisi de içerisinde bulunan uygulamalardır.

Yirmiye yakın uygulama çeşidi varken, hangisinin işinize yarayacağı veya hangisinin ilginizi çekeceği tamamen size kalmış bir konu.

t4565terfgy57r65t364y5
Önemli olan bulunan uygulama sayısı değildir! Önemli olan bu uygulamaların işinize ne kadar yaradığı ve bu uygulamaları kullanıp kullanmamanızdır!
etr4t6y5utygy576
Kullanışlı bir akıllı saat zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır!

Alırken bunlara dikkat etmeniz saatten memnun kalmanız açısından oldukça önemlidir.

Güzel bir akıllı saat alırken, işinize çok yarayacak uygulamaların bol bol var olmasına önem verin. Uygulamanın sayısı değil, işinize yarayacak olması en önemli kriterdir!

 

>Fiyat

Saat fiyatlarını az çok biliyorsunuzdur. Küçüklüğümüzde Casio saatler vardı 15 liraya falan alınırdı. Su geçirmez olduğu için tarım işiyle uğraşanlar çok kullanırdı ve çok da memnunlardı. Bu devirde de 10-15 liradan başlayan saat çeşitleri mevcut elbette.

En son, ülkemizdeki bir bakanın yüklü bir maliyeti bulunan saati gündeme gelmişti bundan birkaç yıl evvel. Hani amacım siyasete girip bakanımızı olumlu veya olumsuz eleştirmek değil, demek istediğim o miktarlara ve daha da yükseklerine çıkabilen saat çeşitlerinin olduğu.

etry45657u6yg
Kullanmayacağınız uygulamalar için ekstra paralar ödemeye hiç gerek yok! İhtiyaç duyduğunuz alandaki en iyi akıllı saati almaya çalışın! Cebinizi kendi elinizle delmeyin..

Akıllı saat dünyasında da bu fiyatlar elbette mevcut, ama bizim alım gücümüzdeki ürünler genelde 100 liradan başlayıp 5-10 bine kadar çıkabilenler oluyor (sizi bilmiyorum tabi ki 🙂  ). Tabi ki 5-10 bini alamayacak durumda olanlar da var.

Üniversitedeyken, İzmir’e abimin yanına gittiğimde, pahalı saatler hakkında biraz araştırma yapıp lüx bir saatçiye girmiştik. Maksatımız sadece denemiş olmaktı, o hisleri tadıp ileriye yönelik planlar yapıyorduk.

O saatlerin kolumuzda nasıl durduğunu, ne hissettirdiğini bilmek ve o hissi tatmaktı. Yaptığımız araştırmalar dahilinde oradaki görevliyle küçük çaplı bir muhabbet gerçekleştirmiştik. Bizi anlamasın, anlasa bile az anlasın, biz o muhabbeti bile yapmanın hissini yaşayabilelim, binlerce dolarlık saati kolumuza bir takalım o duyguları bir yaşayalım.

Bunu fakir olduğumuz, asla ulaşamayacağımız için yapmıyorduk, bir zenginlik hayalimiz vardı ve inanın hayaliniz olduğunda çalışma masanızın önüne hayallerinizden oluşan tabloyu asmak gibi sizi her daim bu yolda motivasyon halinde tutacak şeylere ihtiyacınız vardır.

Bazı şeyler hiç ama hiç kolay gerçekleşmiyor. Şuan henüz bu amacımıza ulaşamamış olabiliriz lakin bu iş böyle yürüyor ve bizim de her türlü motivasyon kaynağına ihtiyacımız vardı. Yoksa birimiz hukukçu birimiz tıpçıydık. Düşünce sistemim böyle işlemiyor ama ortada da bir gerçek var,  yapacak olsak kız arkadaşlarla gezip tozmak yapabileceğimiz en basit şeylerden.

Neyse, konuyu çok saptırmayalım. Akıllı saatlerin de ucuzu ve fahiş fiyatlıları mevcut. Ben 1000 ile 10.000 lira arasındaki saatlerden tercih etmenizden yanayım.

ert45657utyy6ı
Belirli bir miktarın altındaki akıllı saatler beklentilerinizi karşılamayabilir.. Fazla da abartmamak gerek..

 

dg45t66yrfgty657u6
Dediğimiz gibi: Her daim en önemli detay kullanım amacınız!

Çünkü bu fiyatların üzerindeki saatlere harcayacağınız paralarla çok daha güzel alışverişler yapabileceğiniz fikrindeyim. Ama 1000 liranın altındaki saatlerde ise sanki bir eksiklik varmış gibi hissediyorsunuz. Normal bir saatten pek de farklı olmayan duygular veriyor size. Tabi ki öncelik kalite ve özellikler, ama gerçekleri de konuşmak gerekir ki sonuçlar tam olarak bunları işaret ediyor.

En ucuz akıllı saatlere saygımız sonsuz.

Ekstra özellikler: 

Bunların arasında tahmin edebileceğiniz üzere fitness takibi, kalp ritim sensörü gibi özellikler bulunuyor.

etgry535

Kolunuzdaki saate renk katan özellikler bunlar. Bana göre böyle, lakin sırf bunlar için bile bu saatlerden alanlar oluyor. Özelliklerine bakarak seçmek her daim size olumlu yansıyacaktır, deyip noktayı koyuyorum.

 

 

tytt456646y7urrt5yh
Bu yazıyı güncellediğim sırada devam eden yangın dolayısıyla dualarımız Avustralya’daki canlar için..

 

 

 

dfghtyt5y6ty5uy4
En İyi Dronelar Hosgelir.com‘da!

 

ertyu565767tyu45
En İyi Bluetooth Kulaklıklar Hosgelir.com‘da!

 

srt4565tyh535
İyi bir arkadaş gibisi yok 🙂 Aşağıdaki kısımdan yazılarımız hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz. İyi veya kötü yorumlarınız bizim için her zaman değerlidir ve her zaman ders niteliğindedir. Sizleri seviyoruz. Diğer yazılarımıza aşağıdaki butonlardan veya Hosgelir.com‘dan göz atabilirsiniz..

 

 

          “Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu, huzurlu nice zamanlarınız olsun…”

Yorum yapın