Mobil Oyun Zevkinizi Taçlandıracak 2020 Yılı En İyi 13 Android Emülatörü!

Windows için en iyi Android emülatörü hangileri? En iyi Android emulator 2020 arayanlar için Windows bilgisayarlarda kullanılabilecek en iyi Android emülatörü listemize hoş geldiniz. En iyi Android emülatörleri 2020, Nox, Memu, Ko Player, BlueStacks gibi aradığınız detaylar için en iyi android emülatörü 2020 listemiz sizlerle.

Özellikle mobil oyun bağımlılarının tercihi olan Android Emülatörler, telefon ekranının Windows ya da başka bir işletim sistemine sahip bilgisayara aktarılması gibi düşünebilirsiniz. Yani bir Android telefondaki oyunu veya herhangi bir işlemi bilgisayarda kolayca yapabilmenize olanak sağlayan uygulamalara android emulator deniyor. Peki, en iyi Android emulator hangisi? Android emülatörleri ile ilgili detaylar sizler için bu yazımızda.

En iyi android emülatörleri hangileri? En iyi Android pc emulator 2020 listesi ne durumda? Nox emulator, Ko Player, Memu emulator, En iyi emülatör, PUBG, Emulator indir, BlueStacks, Blue Stacks indir, En iyi android emülatörü 2020 hangisi? En iyi Android emülatörü PC gibi birçok başlık için de faydalanabileceğiniz bir yazı..

et4t45y5y5y
Ratchet and Clank (PlayStation’da..)

Emulator denilince akla daha çok projektör gibi bir aygıtın direkt yansıtıcı şeklinde değil de, doğrudan bilgisayar ekranında göstermeye yarayan şekli gelebilir. Yani bilmeyenler kafalarında bu şekilde canlandırabilir. Android emulator sistemleri de özellikle telefonlardaki Google Play üzerindeki game veya benzeri uygulamaların bir bilgisayarda kolaylıkla başlatılabilmesi, oynanabilmesi veya kullanılabilmesine izin veren uygulamalardır.

Bu hazırladığımız, Windows için en iyi Android emülatörleri listemizde ise Bluestacks, KoPlayer, NoxPlayer ve daha birkaç tane Android emülatörü bulunmakta. Hazırladığımız en iyi Android emülatörleri içerisinde başta oyunlar için olmak üzere geliştiriciler ya da daha birçok kullanım alanına sahip Android emulator bulabilirsiniz.

Telefonlarınızda oynamaktan zevk aldığınız oyun ya da kullanmaktan zevk aldığınız uygulamaları bu emulator çeşitleri yardımıyla kolaylıkla bilgisayar ekranından yapabilirsiniz. Sadece telefonlar için değil aynı zamanda tabletler için de oldukça kullanışlı olan emulator uygulamaları bilgisayar ile birleşen tablet veya telefon keyfi sunuyor sizlere.

Aşağıdaki yazımızı okuyup herhangi bir android emulator uygulamasını indirebilirsiniz. Bir cihaz için kullanımı en basit, en kolay ve telefonu, tableti ya da bilgisayarını en az yoran en iyi android emülatörleri için listemize bakmanızda fayda var.

 

Windows, Oyun Oynamak İçin En İyi Android Emülatörleri

1.. BlueStacks

wrert454y556yt4

Geçmişten beri en çok bilinen android emulator olan BlueStacks, hemen hemen her sisteme uyum sağlayabilmesi, hız ve performans açısından güvenilir olması, daha önce çoğu test ve kullanışlardan başarıyla geçmiş olmasıyla ilk sırada kendisine yer verdik.

BlueStacks, artık her kulvarda performansı bilinmiş olan ve performansında dalgalanmalar olmayan, belirli bir düzeyin üzerindeki android emülatörüdür.

BlueStacks kurulumu oldukça basittir ve herhangi bir teknik bilgi gerektirmeden kolayca halledebilirsiniz.

BlueStacks ücretsiz bir android emulator çeşididir. Başarılı, bilindik yapısı, performansından ödün vermemesi, defalarca en iyi Android emulator olarak belirlenmesi ve ücretsiz oluşuyla birinci sırada kendisine yer verdik.

BlueStacks,  7 Nougat Sürümü ile çalışan bir emulator olarak bilinir. Bu sürüme uygun olan bütün oyun ve uygulamaları deneyebilirsiniz.

BlueStacks Android emülatörü, kendi mağazası üzerinden senkronizasyonu sağlanmış (optimize edilmiş) uygulamaları indirebilmenize de imkan tanır. Yani illaki Google Play üzerinden oyun indirmenize gerek yoktur.

Bluestacks android emülatör sadece telefonunuza yüklediğiniz oyunlarla değil, telefona yüksek geleceğini düşündüğünüz, boyutlarından korktuğunuz ya da aynı şekilde tabletinize fazla yük bindireceğini düşündüğünüz oyunları bu sanal uygulamaya yükleyebilir ve geliştirici uygulamalarda kullanabilirsiniz.

BlueStacks genelde oyun oynamak isteyenler tarafından tercih edilir. Oyun destekleme konusunda çok bir problem yaşamazsınız.

Ancak reklamlar BlueStacks Android emulator kullanıcılarının bir hayli canını sıkmakta. Performans açısından yeterince verimli olmadığını söyleyenler de var.

Ama biz yine de BlueStacks Andrroid emülatörü bilindik yapısı, kendini defalarca kanıtlamış performansı, ücretsiz formu ve çok tercih edilmesiyle ilk sıraya koyduk.

wre4t5y5y5y

2.. GameLoop

re44y65y5yy

Gameloop, Tencent tarafından geliştirilen bir emulatordür. PUBG oynayanların ilk tercihidir.

Elbetteki diğer oyunlarla da denenebilir ancak spesifik olarak PUBG oyunu için tasarlanmış bir Android emulatorü olduğunu belirtmekte fayda var.

Gameloop, Playerunknown’s Battlegrounds uygulamasının mobil cihazlardaki karşılığı olan PUBG: Army Attack ve PUBG: Heyecan Verici Battlefield ve bunlara ek olarak da Uluslar arası PUBG versiyonunu çok rahata bir şekilde oynayabilmenize yarayan bir  Android emülatörüdür.

PUBG versiyonlarına da bağlı olaraktan sürekli güncelleme alması çok büyük avantaj sağlıyor.

Oyunlara yönelik bir tasarım ve özelliklerle donatılmış Gameloop özellikle PUBG oynayanlar için tercih edilmesi gereken bir Android emulatorudur.

Oyunlara spesifik özellikleri ve PUBG oynayanların sayısını da düşününce ikinci sırada kendisine yer verdik.

etrt5t5y5y6u6u6

3.. KoPlayer

wfet4t4ty5y5y

Android emülatör arayanlar tarafından, KoPlayer (Ko Oyuncu) Android emulator, oldukça az sayıda reklam içermesi nedeniyle kullanıcılarını rahatsız etmeyen bir emulator olduğu için çok sevilir.

Ancak yazılımı oldukça hafif olduğundan, sizi rahatsız edecek takılmalara ve donmalara neden olmaz. Yani performansı da oldukça iyidir. İçerisindeki oyunlar arasında ya da uygulamalar arasında donmalar olmadan rahatlıkla gezinebilirsiniz. Takılmadan bu işlemleri yapabilmeniz onu çokça sevmenize neden olacaktır.

Hafif bir yazılıma sahip olduğu için bilgisayar ya da diğer aygıt sistemlerinize fazla yük bindirmez. Uzun süreli kullanımlarda bilgisayarınıza oldukça az zarar verir.

KoPlayer, kullanımı da bir hayli basit olan bir Android emülatörüdür. Çok fazla teknik bilgiye sahip olmasanız bile kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ücretsiz olması, kolay kullanımı olması, yazılımının hafif olması ve donmaların takılmaların a olması, sisteminize fazla yük bindirmemesi, oyunlarda rahatça kullanabilmeniz ve kullanırken de olabildiğince az reklama maruz kalmanız KoPlayer seçmeniz için cazip sebeplerdir.

er4t4y5y6u6u7uı

4.. Nox PLayer

3r4t5y5y766

Nox Player Android Emülatörleri, Android için tasarlanmış oyun ve uygulamaların çok büyük çoğunluğunu kullanabilmenize olanak sağlar. Siz bunları kullanırken Nox Player sisteminizin kasmaması adına CPU ve Ram kullanımını ayarlar. Denetleyip düzenler. Bu sayede uygulamadayken kasmalar en aza iner ve size fazla rahatsızlık vermez.

Nox Player Android Emulator sayesinde aynı cihazda aynı anda birden fazla sekme açıp hepsini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Birden fazla uygulama aynı anda çalışır durumda olabilir.

Nox Player temel olarak büyüt boyutlardaki oyunları kolaylıkla kullanabilmeniz için tasarlanmış bir emülatördür.  Nox Player sayesinde, özellikle Justice League ve PUBG gibi oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Nox Player resmi sitesinden Nox Player Android emülatörü ücretsiz şekilde indirip kullanabilirsiniz. Ücretsiz olmasının yanı sıra, Android oyunları oldukça hızlı indirip, pek sorun yaşamadan kolaylıkla kullanabileceğiniz bir Android emülatörüdür.

Nox Player, sistemi yormayan sabit bir emülatördür. En iyi android emülatörleri arasında en hızlı android emülatörü olarak da bilinir. CPU ve Ram ayarlanabilmesi ile diğer emulatorlere göre ön plana çıkar.

Ücretsiz olması, reklam içermemesi, büyük boyutlardaki oyunları rahatlıkla oynatabilmesi, birden fazla pencerede kullanılabilir olması, sistemi yormaması, hızlı olması, daha önceden performansı defalarca denenmiş ve hakkında bilgi sahibi olunan stabil bir emulator olması, uygulamaları kullanırken kasmaması, klavye fare ve gamepad ile rahatlıkla eşleme sağlanabilmesi Nox Player Android Emulatorü diğer  emülatörler arasında ön plana çıkaran başlıca özelliklerdir.

Kolay Root atılabilmesi de eklenebilecek pozitif özelliklerdendir.

Ancak belirtmek gerekir ki Nox Player, Android Emülatörleri arasında sisteme çok fazla yük bindiren emulatörlerden biridir. Bu da aslında doğrudan Nox Player kaynaklı değildir, içerisindeki Android işletim sistemi zaten başlı başına bir tüketici olduğu için Nox Player tarafından sağlanan hız sayesinde tüketimi oldukça artar ve sisteme yük bindirir.

wett45y5yu6u
Herhangi bir oyununuz hız kesmesin..

5.. Memu Play

dfertryt4y5y

Diğer Android emülatörleri arasında biraz daha yeni gibi dursa da Memu Play de en iyi Android emülatörü listemizde beşinci sırada yerini aldı.

Oyun odaklı olması onu bu kulvarda bir hayli ön plana çıkarıyor.

Sağladığı hız konusunda Nox Player ve BlueStacks ile neredeyse benzer sonuçlar veren Memu Play Android emülatörü, temelde oyun için tasarlanmış.

er4tt5y5y6u6u

Memu Android emülatörününü hem AMD hem de NVIDIA çipleri destekliyor olması en önemli özelliklerinden. Bunlara ek olarak farklı Android sürümleri olan Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop sürümlerini de destekleyen bir emulator.

Ücretsiz bir şekilde edinebilmenizin yanı sıra yüksek performanslarda oyun da oynabilmeniz Memu Play Android emülatörü beşinci sıraya getirdi. Ancak grafik konusunda zaafları olduğunu belirtmek gerek.

Verimlilik açısından oyun Android emülatörleri arasında en iyisidir denilebilir. Android Lollipop’a göre dizayn edilmiş olmasının bu verimlilikte önemi çok yüksek. Özelikle de Ingres ya da Pokémon Go gibi oyunlar oynamak istiyorsanız Memu Play aradığınız emülatördür. Google Haritalar’da sanal konum ayarlayabilme özelliği sayesinde de bu tür oyunlarda oldukça fayda sağlayacağına şüphe yok.

AMD ve Nvidia destekleyen yapısı da onu ön plana çıkaran özeliklerden.

et5y5yu6u7u

6.. Mumu App Player

wret4t5y65uy6u

Özellikle Windows 10 için Android Emülatörü arayanlar için harika bir seçim olan Mumu App Player çok az reklam içermesinden dolayı tercih ediliyor. PC için en iyi Android emülatörleri arasında bulunan Nox, BlueStacks, Ko Player gibi emülatörleri yeterince denemiş ve buradaki reklamlardan bunalmış olan kullanıcılar bazı az reklamlı alternatifler arıyorlar. Ve Mumu App Player de tam onlara yönelik bir Android emülatörüdür.

Daha önce zayıf olduğu İngilizce dil desteğini de Windows için yakın zamanda güncelleyen emulator, Mac için ise hala Çince olarak sunuluyor.

Mumu App Player, gamepad desteğini de diğer emulator çeşitlerine göre bir hayli güzel sağlıyor.

Yine Ücretsiz olması, az reklam içeriyor olması ve oyunlar açısından güzel olması, yüksek performansı Mumu Android emülatörü ön plana çıkaran özelliklerden.

etrt5y56y6u6u7

7.. LDPlayer

etrt5y657u6u6u

En iyi Android Emülatörü 2020 listemizde yedinci sırada bulunan ve aylık olarak güncelleme sistemi olan LD Player oyuncular için vazgeçilmez olan Android emülatörleri arasındadır.

Sürekli olarak gelişim içerisinde olan LD Player, klavye haritalaması açısından en iyi Android emulator çeşitlerinden biridir ve en yeni oyunlar için de sürekli olarak çeşitli destekler sağlamak amacını taşıyor. Ve aylık olarak güncellendiği için de bu konuda bir hayli başarılı olduğunu vurgulamak gerekir.

Clash of Clans, Brawl Stars, PUBG Mobile, Black Desert Mobile ve daha nice oyunu sorunsuz olarak çalıştırabilmektedir.

Geçtiğimiz zamanlarda bazı kullanıcılarında Call Of Duty: Mobile sürümünün çökmesine dair aldıkları şikayetlerle son zamanlarda yeni güncellemeler ekleyen ve bu durumu düzelten LD Player oyuncular için vazgeçilmez Android emülatörleri arasında bulunuyor.

Şuan tek sorunu da Android işletim sisteminin eski bir sürümünü kullanıyor olması. Bu sorunu da güncellemelerle çözdükten sonra sırasını bir hayli yükseltecektir.

etrt5y5y76u6u6

 

Windows, Geliştiriciler İçin Ve Oyun İçin Diğer Android Emülatörleri

Yine en iyi Android emulator çeşitleri arasında bulunan diğer emülatörlere bakalım.

ety5y6u6u

1.. GenyMotion

Sadece geliştiricilere yönelik bir Android emulatörü olan GenyMotion, geliştiriciler için uygun emulator arayanların en çok tercih ettiklerinden bir tanesi.

Farklı Android sürümlerine sahip olan çeşitli sanal aygıtlarda denemek istediğiniz uygulamayı test etmek için yardımcı olan bir Android simülatörüdür.

Android SDK ve Android Studio ile uyumlu olan bu emulator, MacOs ve Linux sistmlerde bile çalışabiliyor olması ile bir kullanım esnekliği sağlamıştır.

Oyuna değil, geliştiricilere yönelik bir emulatordur ve geliştiricilerle ilgili çok çeşitli özelliklerle donatılmıştır.

Oyun için emulator arıyorsanız GenyMotion sizin için çok iyi bir seçim olmayabilir. Daha başka emulatorlere yönelseniz iyi olur.

Zaten dikkatli incelerseniz oyunlara yönelik olanların isminde Player ya da Play şeklinde oyun ile ilgili terimler geçtiğini fark edeceksinizdir. Elbette istisnaları olabilir bu durumun. Ama GenyMotion oyun oynak için emulator arayanlara pek uygun değil, tekrar belirtmekte fayda var.

Android 4.1 den, 8.0 a kadar pek çok sürümle çalışabilmesi GenyMotion avantajlarındandır. Çok çeşitli esnekliğine hem MacOS hem de Linus sistemlerinde de çalışabilmesi eklendiğinde bu yönde esnekliği daha da artmış olur. Böyle bir emulator arayanlara uygun seçim olabilir.

Ayrıca Android Studio’yu destekliyor oluşu da avantajlarından birisi.

ett5y66u7ı7ı

 

2.. Android Studio

Google tarafından geliştirilmiş bir program olan Android Studio oyunculara değil de geliştiricilere hitap eden bir geliştirme IDE (Entegre Geliştirme Ortamı) (Integration Development Environment) olarak geçer.

Android Studio temel olarak geliştirici kişilerin “uygulamalarını oluşturmalarına” ve “bunları test etmek isteyenlere” yardımcı olmak için Google tarafından tasarlanmış bir dizi araç ve eklentiyle birlikte kullanılır.

GenyMotion ile karşılaştırıldığında özellikleri biraz daha hafif kalıyor. İçerisindeki Öykünücü (Simülatör ve Emülatör) GenyMotion’dakine göre daha hafif özellikler besliyor. Ve oyun için kullanıma pek uygun değil ne yazık ki.

Kurulum zorluğu ile dikkat çeken bir program. Ancak kurulumu yapıldıktan sonra zevki çıkmaya başlıyor ve bu kulvarda pek çok geliştiricinin favorisi durumunda.

Google tarafından geliştirilmiş olması, ücretsiz olması ve düzenli olarak güncellemeleri çıkıyor olması artı tarafları.

Oyuncular için uygun olmayışını belirtelim tekrar.

ett5y5yy6u

3.. Remix OS

Kendisi bir Android işletim sistemi olarak geçer. Bahsedilen diğer  emülatörler gibi değildir. Önyüklenebilir özelliktedir.

Yani emulator olarak bildiklerimizden biraz farklıdır. Ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

Remix OS herhangi bir USB cihazına aktarabilir ve oradan da elinizdeki herhangi bir bilgisayara önyükleyebilirsiniz. Oyunlar için uygun değildir. Tabi ki basit oyunları destekleyebilir ancak orta düzeyde bile olsa kasıntılı oyunlar için uygun seçim değildir.  Üretkenlik uygulamaları yapanlar için daha kullanışlı bir Android emulator PC olarak bilinir.

Yine Remix OS da, ilk başta Google’ın eski çalışanları tarafından oluşturulmuştur.

Emulator olmadığını belirtelim, verimlilik üretkenlik uygulamaları isteyenler için oldukça ideal, size ekstra bir Android işletim sistemi deneyimi sunuyor ve Yeni bir dosya yöneticisi gibi kendisi.

 

et4t5y56y6u

4.. PrimeOS

Remix Os’un bir alternatifi.

Oyun performansı fena değildir. Ancak PrimeOs’un temel işlevi masaüstünde Android benzeri bir deneyim sağlatmaktır size.

Androidx86 tabanlı işletim sistemini bir USB sürücüye aktarabilir ve buradan bir bilgisayara önyükleyebilirsiniz. Ve bilgisayarda yan işletim sistemi olarak kullanabilirsiniz. Emulator, UI ve Android desteğinde oldukça iyidir ve ChromeOs ile benzer yapıları vardır.

Kaynak kullanımı konusunda oldukça iyidir ve diğer Android Emülatörleri ile rakip olabilecek seviyededir.

Remix OS’un aksine biraz daha oyun için elverişli olan Prime OS oyun oynama ve yoğun kullanımlarla başa çıkabilir. Oyunlarda çoklu pencere desteği sağlayabilir. Klavye eşlemesi sunması ile de ön plana çıkar.

Grafik ayarları konusunda iyi olması bazı orta düzey bilgisayarlarda kasmalara yol açabiliyor. Kullanıcılarının bazıları bunlardan şikayetçi.

etrty6u6u67ıu7ı

5.. Xamarin

Microsoft Visual Studio gibi arayüzlere bağlanabilmesi ile sizi daha da derinliklere götüren IDE’dir. Android Studio’a benzer ama daha büyük geliştirme ortamı sunar.

Android Studio’ya benzer şekilde yerleşik bir Android emülatör ile birlikte gelir. Bu emülatör uygulama ve oyun testi için idealdir. Ancak doğrudan oyun odaklı değildir. Bundan dolayı da oyun meraklıları için tavsiye edilmez.

Özelleştirilebilme ve kişiselleştirilebilme özellikleri çok yüksektir.  Ücretsizdir. Kullanımı ve kurulumu hafif zordur. Şirketler veya daha büyük gruplar için daha uygundur.

dgryt5y6u6u

6.. Droid4X

Windows için en iyi android emülatörleri arasında bulunan Droid4x emülatörü, Android oyunlarını ve uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabilmenize olanak tanır.

Ücretsiz olması ile Android emülatör arayanlar tarafından denenebilir.

et4yt5y5uu5

En iyi Android emulator 2020 listemizi sunduk.

En iyi android emülatörleri hangileri? En iyi Android emülatör 2020 listesi ne durumda? PC emulator Android , Nox emulator, Ko Player, Memu emulator, En iyi emülatör, PUBG, Emülator indir, BlueStacks, Blue Stacks indir, En iyi android emülatörü 2020 hangisi? En iyi Android emülatörü PC gibi birçok başlık için de içerisinde cevaplar bulabileceğiniz, bolca bilgileneceğiniz bir makale oldu.

Herhangi bir sorunuz veya katmak istediğiniz bilgi olursa siz de yorumlara yazabilirsiniz.

 

Sağlıcakla efendim..

 

 

 

Yorum yapın