2020 Yılının En İyi (Kablosuz) Bluetooth Kulaklık Çeşitleri : Kablo Derdine Son!! Resmen Özgürlük!

Şu kısacık hayatımızda özgürce müzik de dinleyemeyeceksek ne yapcaz? Aradığınız 2020 yılının en iyi kablosuz bluetooth kulaklık çeşitleri, en iyi bluetooth kulaklıklar modelleri ve fiyatları ile birlikte bluetooth (kablosuz) kulaklık alırken nelere dikkat etmeliyiz? bu yazımızda!

En iyi bluetooth kulaklıklar ararken iyi ki yazımıza denk geldiniz.. Şimdi hem öğrenip hem eğleneceksiniz:

Benim çocukluğumda mp3ler ile başlayan kulaklık maceramız sonunda kablosuz/ bluetoothlu kulaklıklara kadar geldi. Teknolojinin bu ilerleyişi insanlık için iyi, dünyayı mahvetme konusunda kötü mü yoksa bunların tam tersi mi doğrudur, tartışılır.

En iyi bluetooth kulaklık hangileri? En iyi bluetooth kulaklık 2020? Bluetooth kulaklık tavsiye 2020? En iyi bluetooth kulaklık yorumları? En iyi bluetooth kulak üstü kulaklık? En iyi bluetooth kulak içi kulaklık? En iyi kablosuz kulaklık 2019? En iyi kablosuz kulak içi kulaklık? En iyi kablosuz kulaküstü kulaklık? En iyi ucuz bluetooth kulaklık? gibi değişik türden sorularınızın cevabını bulabileceğiniz bir yazı yazmak istedik.

Yaa, başlamadan önce yazıyı falan bir kenara bırakalım da  samimi konuşmak gerekirse bir gerçek var ki bluetooth kulaklıkların şık durduğu, bizi kablolarla, kabloların dolaşmasıyla ve sürekli katlamak zorunda kalmaktan kurtardığı ve de her şeyden daha önemlisi kendini iyi hissettirdiği sanırım herkesçe kabul görüyordur.

Yani o kabloların bağlandığı yer telefon bile olsa bluetoothların herhangi bir yere fiziki bir bağlantısının olmaması, özgür olman bambaşka birşey. Tamamen free’sin; tamamen özgür..

Böyle bir bluetooth kulaklık alacaksan da en iyi modelini al. En azından daha iyi bir çeşidini bul.

Mesela çalıştığım hastanenin servisinde bir asistan var, yeni mezun oldu, yeni atandı, yeni bir de evlilik gerçekleştirdi, zamanını şuan böyle saçma gibi görünen şeylere harcıyor. Akıllı saat, bluetooth kulaklık vs vs… ama o mu saçma davranıyor yoksa o mu mantıklı olan, orası kişiden kişiye değişir.

Sonuçta adam aldı 1000 – 2000 lira arası bir bluetooth kulaklığı ve halinden hiç pişman durmuyor. Bir yandan yatan hastasıyla ilgileniyor bir taraftan konuşmalarını yapıyor.

Olayın zevki de bu zaten, ne o öyle Kuzey Güney’deki Kıvanç Tatlıtuğ misali elinde bir saat telefon taşımalar falan? İyi bir bluetooth kulaklık sizi birçok sıkıntıdan, dertten, tasadan uzaklaştıracaktır. Boş yere söylemiyorum, bu konuda tecrübem var.

Bu yazımızda elimizden geldiğince en iyi bluetooth kulaklıklar hakkında bilgi verebilmeyi amaçlıyoruz.

Yazının son kısımlarında kablosuz/bluetooth kulaklık alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, oralara da bir göz atmanızda fayda var.

2020 yılının en iyi kablosuz bluetooth kulaklık modelleri listemizin içeriğine kaba taslak bir göz atmanızda fayda var:

A. En Beğendiğimiz ve Tavsiye Ettiğimiz en iyi kablosuz bluetooth kulaklıklar

 1. Sony MDR-XB950N1 (Namı diğer MÜDÜR)

 2. Jabra Elite Active 65T

 3. Plantronics BackBeat FIT 3100

 4. Plantronics BackBeat FIT 2100

 5. Yoyoso White

 6. Jabra Eclipse

 7. Jabra Sport Pace

 8. Meizu Pop Tws

 9. Jabra Elite 65T True

Fiyatlar için TRENDYOL’A , BangGood’a ve GearBest’e bakabilirsiniz.

dggrgtrt44657yr3tdee35
En iyi (kablosuz) bluetooth kulaklıklar hosgelir.com’da!

 

B. 100 – 150 Liranın Altındaki en iyi kablosuz bluetooth kulaklıklar

 1. QYC T1C

 2. Baseus Magnetic

 3. İnovaxis Stereo

 4. FineBlue FL-C8

 5. FineBlue F920

 6. Sunix SX-51

 7. 56S Kablosuz Spor

 8. Circe BL1 Mini

 9. Others (diğerleri)

Fiyatlar için TRENDYOL’A , BangGood’a ve GearBest’e bakabilirsiniz.

sdgreryug35t73653ehf35
En iyi (kablosuz) bluetooth kulaklıklar hosgelir.com’da!

 

C. En iyi kablosuz Bluetooth Kulaklıklar Arasından Asıl Listemiz

 1. Sunix iDragon

 2. JBL Grip 500 Sport

 3. JBL T110BT

 4. Plantronics M95

 5. Motorola Verve Ones

 6. Motorola Verve Rider

 7. Motorola Stream Sport

 8. Syronix iPhone Dokunmatik Air Plus

 9. Urbenears Plattan 2

 10. Samsung Level U Gold

 11. Apple Airpods Stereo

Fiyatlar için TRENDYOL’A , BangGood’a ve GearBest’e bakabilirsiniz.

sfet4y464y4wr4353tg
En iyi (kablosuz) bluetooth kulaklıklar hosgelir.com’da!

 

Benim favorim Motorola ürünleri diyerekten; ilk olarak en beğendiğimiz ve tavsiye ettiğimiz modellerden başlamak istiyorum:

A. Beğendiğimiz ve Tavsiye Ettiklerimiz

1. Sony MDR-XB950N1 Gürültü Engelleyen Kablosuz Kulaklık

Fiyat:        999 TL                                     (08.01.2020)

Listemizin 1 numarasındaki, yaklaşık 18 saate kadar müzik dinleyebildiğiniz bu Sony modeli kablosuz kulaklık, USB ile de şarj edilebiliyor.

Bluetooth kulaklık alırken bir çok şeye dikkat etmemiz gerekiyor yalnız en önemli şeylerin başında şarj olayı geldiği aşikar. Ses iyi de olsa kötü de olsa kulaklık bozuluncaya kadar bir şekilde geliyor, diğer özelliklerinin çoğunluğu bir şekilde çalışıyor ama şarj olayı böyle değil işte. Tüm o sistemlerin performansının toplamı gibi, olaydan aldığınız tadın ne kadar uzun sürdüğünü belirleyen şey burada. Hal böyle olunca şarj süresi daha önemli oluyor.

rfwr52525

Gürültü engelleyen sistemi ile müzik zevkinizin tavan yaptığı 950N1, dış ortamların gürültüsünden uzaklaşmak isteyen arkadaşlarımız için biçilmiş kaftan rolünde.

tryt4534et46yrf46
“Free” müzik keyfi gürültü engelleyici ile sadece kulağınızda!

Çok karşılaşmamış olsak da müzikle kendini bulan insanlar var. Sabah kalkınca müzik akşam yatarken müzik, onlar için yaşamın önemli bir parçası hale gelmiş durumunda. Müzik dinlerken de kendilerini çok ama çok kaptıranlar var. Dış dünyadan uzaklaşmak isteyenler. Dış dünyanın seslerinden, tadından tuzundan kendilerini ırak tutmayan insanlar.

wrewt2525235

Bundan dolayıdır ki müziğe kendilerini ne kadar kaptırırlarsa günleri o kadar zevkli geçiyor. Dış sesler ne kadar engellenirse o kadar zevk alıyorlar hayattan.

Hepimizin elbet bazı anlarda geçtiğimiz o uzaklaşma kopma hissini uzun süreli yaşayan kişiler var. Biz arabanın arka koltuğunda giderken veya otobüslerde cama kafamızı yaslayıp bu duyguları yaşarken o insanlar haftada birkaç gün bu hissi yaşayarak yaşamdan zevk alıyorlar.

ewtwte52532rtyyyh

Sony Kulaklık Connect uygulaması ile ses ayarlarınızı kişiselleştirebiliyorsunuz, her şarkı için ideal sesi ayarlayabiliyorsunuz. Derin ve vurucu sesler için Extra BASS özelliği bulunan model bass keyfinizi doyuncaya kadar yaşayabilmenize olanak sağlıyor. Bu da vazgeçilmez müzik keyfiniz için ekstra ama ekstra hazlar almanızı sağlıyor.

Çeşitli renk seçeneklerinden kendinize uygun, stilinizi yansıtan modeli seçebilirsiniz. Mesela bana göre siyah çok renksiz, kırmızı çok iddialı, mavi ise zevkine varılan bir hayatı temsil ediyor. Haftanın 7 günü bu kulaklıkları kullanacak olsam 2 gün siyah, 4 gün mavi ve 1 gün ise kırmızıyı denerdim.

2. Jabra Elite Active 65T

Fiyat:        899 TL                                     (08.01.2020)

Kulağınızdan düşmeme güvencesi veren Jabra modelleri, aktif yaşam tarzınızın tadını çıkarma sözü veriyor. Yani şöyle ki, spor alanında, koşularda, günlük yaşamda nerede olursa olsun rahatça kullanabiliyorsunuz.

Aktif yaşam tarzı olanlar için geliştirilen Jabra Elite, IP55 sertifikasına sahip modellerden.

5yhery4453643

IP55 sertifikası dayanıklı modeller için verilen bir sertifika. Markaların sunduğu kaliteyi tescillemek amacıyla bu tür sertifikalar mevcut.

Jabra Elite modeli de bu sertifika sayesinde ter ile toz dayanıklılığı güvencesi veriyor ve bunlar nedeniyle oluşabilecek hasarlara karşı 2 yıl garantiye sahip.

Gün içerisinde nereye giderseniz gidin ve aktiviteleriniz ne olursa olsun, ister dağa çıkın, ister maraton koşun, sporunuza, müziğinize ve operatörünüzün izin verdiği sürece aramalarınıza engel olmaz.

gtewt525252235354563

Bluetooth 5.0 ve İOS teknolojilerine uyumlu Jabra’nın 3. Nesil gerçek kablosuz teknolojisi ile sağlanan kararlılık, arama ve müzikleriniz sırasında bağlantı kopmalarını azaltıyor.

Elbetteki bleutooth 3.0 bağlantısı o kadar kötü bir durum değil fakat teknoloji git gide ilerliyor. Alacağınız ürün en azından bluetooth 4.0 veya daha üstü bir bağlantıya sahip olursa hem kesilmeler az olur hem müzik zevkiniz daha kaliteli olur.

Sağladığı bluetooth 5.0 desteği sayesinde bu model tüm bunları sizin kazanmanızı sağlıyor.

Tek şarj ile 5 saate kadar sağlanan batarya süresi, ürünle birlikte gelen ve bir cebe sığabilecek boyutlarda olan şarj birimi ile 15 saate kadar uzatılabiliyor.

ty4534ygegtery747

Benim iki saat dayanan ucuz kulaklığım bile bana hayli hayli yeterken 15 saate kadar uzayabilen bir şarj süresi bana tatminkar geliyor. Yani bu şık, kullanışlı modeller gününüzün sonuna kadar size eşlik edebiliyor.

Jabra Elite Active 65T geliştirilmiş Sesli Komut özelliği ile randevu oluşturmak, yakınınızdaki etkinlikleri öğrenmek veya mesajlarınızın okunmasını sağlamak için Alexa, Sİri veya Google Assistant’a kolayca erişebilip, ihtiyacını duyduğunuz bilgileri edinebiliyorsunuz.

Bu modele gelen bir kullanıcı yorumunda kaliteli olduğundan, kurulumunun kolay olduğundan, bilgisayar ile de çalışabildiğinden, şarjı ve bahsedilen diğer özelliklerin yazıldığı gibi olduğunu, kulak içinde rahat durduğunu, tek olarak da kullanılabildiğini, ses kalitesinin gayet güzel olduğundan bahsetmiş.

wet52552332123256gfg

Olumsuz olarak ise oyun için uygun bir kulaklık olmadığından ve videolarda ses senkronizasyonunun çok başarılı olmadığından bahsetmiş.

 

3. Plantronics BackBeat FIT 3100

Fiyat:        745,82 TL                                     (08.01.2020)

15 dakikada şarj olabilen Backbeat 3100, 5 saate kadar müzik dinleyebilmenize veya 5 saate kadar konuşma yapabilmenize olanak sağlıyor.

10 metreye kadar mesafeden kullanabiliyorsunuz.

dsgt334526

Kulağa uyumlu yapısıyla spor ortamlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz, çeşitli renk desenleriyle ve sahip olduğu kısmi zariflikle bayanlar tarafından da tercih edilebilecek bu model, telefonunuz koşu bandındayken veya arkadaki kalorifer peteğinin üzerindeyken rahatça müzik dinleyebilmenize ve görüşmelerinizi gerçekleştirmenize yarıyor.

Hatta küçük bir spor salonundaysanız telefonunuza bağlanıp, telefonunuzu çantanızda bırakarak rahatça sporunuzu yapabilirsiniz. Odanızda şarja takılıyken mutfakta rahatlıkla pudinginizi yapabilirsiniz. Ayna karşısında makyajınızı tazelerken arkadaşınızla rahatça dedikodu dünyasına adım atabilirsiniz.

Hem 10 metrelik mesafe hem de 5 saate kadar konuşabilme olanağınız ve size sunduğu kalite vereceğiniz fiyata değecektir.

Hem kelepçeli yapısı spor ortamlarınızda oldukça iş görecek hem de 22 gramlık hafif sayılabilecek ağırlığı sizi rahatsız etmeyecektir.

632525tgry

Bunların yanında IP57 teknolojisine de sahip ve böylelikle su geçirmezlik sağlıyor. Su geçirmezliği yine spor sırasında terlemelerinizden zarar görmemesi açısından önemli.

Suya dayanıklılığı ve toza dayanıklılığı, mikrofon ve uzaktan kumandası da bulunmakta.

İOS ve Android uyumlu, 13.5 mmlik sürücülerin sahibi ve Bluetooth 5.0 bağlantısı destekli bu model, microUSB bağlantısı da içeriyor. Bluetooth bağlantısı en azından bi 4.0ile uyumlu olsa hiç fena olmaz demiştik. Bu gibi küçük detaylara da dikkat etmek gerekir.

Gelen olumsuz eleştiriler ise dış mekanlarda seslerden çok etkilendiği, ses izolasyonunun sınırlı olduğu yönünde.

wtt25252

Ama ortak görüş, genel olarak spor aktivitelerinizde rahatlıkla  kullanabileceğiniz bir kablosuz kulaklık çeşidi olduğu yönünde.

Yazıyı yazdığım sırada 1000 liranın biraz üzerinde bir fiyatı bulunan bu Plantronics modeli, 750 lira civarlarına kadar indi.

sfrt4t64557rg5476
Kablosuz kulaklıklar: Şu kabloları bi toplayalım hele!

 

4. Plantronics Backbeat FIT 2100

Fiyat:   464,46 TL                                          (08.01.2020)

15 dakikalık şarj ile 1 saat müzik dinleme keyfi sunabilen Backbeat 2100 modeli, tam şarjda 7 saate kadar müzik veya 7 saate kadar konuşma imkanı sağlıyor.

10 metreye kadar kullanabiliyorsunuz.

u5tu47u4

İOS ve Android uyumlu, 13.5 mmlik sürücülerin sahibi ve Bluetooth 5.0 bağlantısı destekli bu model, mikroUSB bağlantısı da içeriyor.

Gürültü engelleme sistemi bulunmayan ve yaklaşık 28 gram ağırlığında olan kulaklığı, müzik dinlemek için, telefon görüşmeleriniz için sporlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

IPX7 ve IP5X tipi koruma sınıfına sahip bu model suya ve toza karşı dayanıklılık sunuyor.

Çağrı ve müzik kontrolü yapabileceğiniz bir uzaktan komutaya ve mikrofona da sahip.

tyert36757

Backbeat 3100’den farkı da birazcık daha ağır oluşu ve kablolu bir model oluşu. İki kulaklık birbirine bağlı halde kullanıyorsunuz. Lakin Backbeat 3100 modelinde birbirinden bağımsız iki kulaklık var ve bir tutam daha zarif görünüyor.

Ama aradaki fiyat farkı biraz fazla gibi. Yani üstteki modele 1000 liranın üzerinde vermek isteyene tabi ki laf edemeyiz ama bu özelliklerle bu ürünün de yaklaşık 400 lira civarlarında olduğunu belirtmek gerekir.

etwt536536

Buna rağmen 3100 modeli daha çok istek alıyor. Bizden alanların sayısına bakacak olursak bir süre sonra tükenecek gibi duruyor.

64636y63t

 

5. YOYOSO BEYAZ BLUETOOTH KULAKLIK

Fiyat:         99,99 TL                                    (08.01.2020)

Yoyoso markasının bu modeli tamamen sadeliği ve yaklaşık 100lira civarındaki uygun fiyatı ile en iyi kablosuz kulaklıklarda sizler için ön plana çıkmış durumda.

tr52525

Ortalama bir maddiyata sahip öğrenci arkadaşlarımızın, bluetooth dünyasına yeni yeni adım atmasına nazaran listeye koyduğumuz bu model 100 lira civarındaki fiyatıyla rahatlıkla alınabilecek bir ürün.

Benim de ilk bluetooth kulaklığım 50 lira civarındaydı. 2 saat şarjı gidiyordu. Telefon görüşmelerimi rahatlıkla yapabiliyordum. Geceleri, saat 11 civarında dışarı çıkıp 1 saat kadar yürümeyi çok severim. Öyle bir alıştım ki o saatlerde dışarı çıkıp yürümezsem hep bir eksiklik hissediyorum, huzursuz bacak sendromu varmış gibi ayaklarım bir garip oluyor. Kesinlikle o gün o yürüyüşü yapmamı sağlayacak tatlı bir rahatsızlık hissi vardır.

2654236f

Bu kulaklık sayesinde bu yürüyüşlerim de oldukça keyifli hale gelmişti. 50 liralık falan deyip küçümsememek gerek…

6. JABRA ECLİPSE BLUETOOTH KULAKLIK

Fiyat:      479 TL                                       (08.01.2020)

Jabra Eclipse modeli şıklığı ve gelişmiş özellikleri ile ön planda..

Bizlere neredeyse gerçeğe yakın ses sunarak listemize kendine yer bulan Eclipse, mono olarak nitelendirilen tek kulaklıklardan. Gürültü engelleyici bir sistemi bulunmuyor fakat 94 desibele kadar hassasiyeti var.

uryu4t74636

Tamı tamına 30 metreye kadar kulanım imkanı sağlayan Eclipse modeli bu özelliği ile rakiplerinin bir hayli önünde.

Diğerlerinde bu mesafe ortalama 5-10 metre civarında. Bu mesafeye rağmen kulaklığın fiyatı 400 lira civarlarında ve oldukça uygun.

Şarjı da oldukça uzun gidiyor.

2-3 saat gibi bir sürede tamamen şarj olabilen model çalışmazken sadece açıkken 72 saat kadar dayanabiliyor, konuşmalar falan yapacak olursanız da bu kullanım süresi  10 saat kadar sürüyor.

Görüşmelerinizi yapabilmeniz müziğinizi dinleyebilmeniz için de uzaktan kumanda sistemi bulunuyor. Lakin bu kumandayı tv kumandası gibi düşünmemek gerek. Kulaklığın içerisindeki sistemden bahsediliyor.

wt5365363hh

Lakin uyarmam gerekiyor ki bazı yabancı kullanıcıların yorumları pek iç açıcı değil. Ses kalitesinin kötülüğünden, kullanım zorluğundan çokça bahsedilmiş. Ödedikleri fiyatın hakkını veremediğinden bahsedilmiş.

Ama ben bu olumsuz yorumların oradaki satıcı firmadan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Bu kısımda 2-3 cümlelik bir boş yapayım, yazılara kullanıcıların böyle olumsuz yorumlarını da ekliyoruz ki bahsettikleri olumsuzluklardan haberiniz olsun. Bu olumsuz görüşler sadece birkaç müşterininkini içeriyor. Olumlularını koymadığımız için bir yanılgıya düşmenizi istemem.

Şöyle söyleyeyim 100 tane yorum varsa birkaç olumsuz görüş oluyor ve bu olumsuz görüşlerden kayda değer bir ikisini sizlerle paylaşalım istiyoruz ki gerçekleri verebilelim.

Yoksa tamamen kendi görüşlerimizden oluşan yazılar da sunabiliriz size.

7. JABRA SPORT   PACE

Fiyat:           199 TL                                  (08.01.2020)

Yine şıklığın ve zarifliğin kalite ile buluştuğu bu Jabra modeli koşu sırasında veya alternatif spor alanlarında bize en iyi bluetooth kulaklık imkanını sunuyor.

5 güne kadar bekleme süresine sahip olan Jabra Sport Pace bize yaklaşık 5 saate kadar konuşabilme imkanı sağlıyor.

wtt366254kjk

Yaklaşık 10 metreden kullanabileceğimiz bu modelle rahatça müzik de dinleyebiliyoruz. Hem müzik dinleyebilme özelliği hem de müziği yönetebilme özelliklerine sahip.

Bizlere değişik renkler de sunan bu ürün orta seviyedeki fiyatları ile de hediye de edilebilir durumda… Hani bizden tavsiye…

Lakin… Yabancı kullanıcı yorumlarını okuduğumda yaklaşık 5-6 kullanımdan sonra bataryasının öldüğünü, firmanın hızlı ve güvenli bir şekilde problemi çözüp yeni bir tane gönderdiklerini ancak onda da bataryada problem çıktığını belirten yorum mevcut.

Bir başka yorumda ise ilk aldığı çiftin yaklaşık 1 yıl sonra, ikinci aldığı çiftin ise yaklaşık 7 ay sonra bataryasının öldüğünü belirtmiş.

4522dghkjk

Ama tabi ki bunlar tamamen satış yapılan ülkedeki üreticiye ve firmasına bağlı olduğunu unutmamak gerek.

Amazon ve shopify gibi sitelere isteyen istediği ürünü koyabiliyor. Belki de böyle bir sitedeki amaçsız bir satıcıdan aldığı ürüne yorum yapmıştır kullanıcı.

8. MEIZU POP TWS

Fiyat:      329 TL                                       (08.01.2020)

Küçük, narin ve şık yapısıyla rahat bir kullanım sunan MEİZU POP TWS ile 3 saat kadar müzik dinleyebilirken, kablosuz şarj edilebilen haznesinde ise 12 saat kadar ek olarak kullanım süresi sunuyor.

y4y5363464j

IPX5 sertifikası sayesinde su sıçramalarına  ve terlemelere karşı dayanıklı olan Meizu POP TWS, yaklaşık 400 lira civarındaki fiyatıyla oldukça uygun ve şık bir seçim olabilir.

Bluetooth 4.2 bağlantı desteği bulunan cihaz, bizlere, fiziksel düğmeler yerine dokunmatik kontroller sunuyor.

ete3y37u86

Genelde tuş sistemine aşina olduğumuz kulaklık piyasasında böyle özellikleri sayesinde ön plana çıkan modelde, çağrı sırasında da tuşlara basmanın rahatsızlık verici sesinden ve kulağınızda oluşan basınçtan kurtulmuş oluyorsunuz.

eyer364565ghgg

Ve belirtmek isterim ki araştırırken birçok modele bakıyoruz. Birçoğu gerçek şıklığı bizlere yansıtmışlar fakat Meizu’nun bu modeli bence gerçek şıklığı sunmuş olanlardan. Hem dokunmatik klaslığı hem de diğer kablosuz kulaklıklardan hiç de geri kalmayacak özelliklerine ek olarak fiyatının da uygun aralıkta bulunması ile değerlendirilmesi gereken ürünlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum.

9. JABRA 65T TRUE

Fiyat:   799 TL                                          (08.01.2020)

Kanal içi kulaklık sınıfında bulunan Jabra Elite 65t modeli, İOS ve Android uyumlu destek sunuyor.

ry4y745744

Alexa, Google ve Siri gibi Sesli Asistan Desteği de bulunan Elite 65t, teknik özellikler bakımından da oldukça yüklü bir yapıya sahip.

Mobil senkronizasyonunun yanında sahip olduğu Akıllı duraklatma sistemi, , Hızlı şarj, Otomatik açılma gibi özellikleriyle bu tam kablosuz kulaklık, pasif gürültü önleyici sistemi ve 6 mm’lik sürücüsüyle de kulaklıktan anlayanların ilgisini üzerine çekiyor.

Bluetooth 5.0 uyumlu ve Çoklu Bağlantı özellikleri bulunan Elite 65T, 10 metre mesafeden cihazınızla bağlantı kurabiliyor. Çoklu bağlantı sistemi bir çok kablosuz kulaklıkta bulunmayan bir olay.  Bu modelde bu özelliği görmek çok hoş.

Birden fazla telefona rahatça bağlanabileceğiniz model, bunun yanında diğer özellikleri ile de en iyi bluetooth kulaklıklar listemizin krallığı için yarışabilecek bir ürün.

Yoğun kullanımda 5 saate kadar müzik keyfi sunarken sahip olduğu şarj kutusu sayesinde 15 saat daha ek kullanım süresi ekliyor kendine.

Çağrı kontrolü, Ses kontrolü ve müzik kontrolü sağlayabilen uzaktan kumandası, gürültü engelleyici mikrofonu, IPX5 sınıfı koruma ( su sıçramalarına karşı dayanıklı) ve IP5X sınıfı koruma (toza karşı dayanıklı) sahip olduğu diğer özellikler arasında..

 

B. 100 – 150 Liranın altındaki  en iyi bluetooth kulaklıklar da şöyle:

1. QCY T1C

Fiyat:      154,90 TL                                       (08.01.2020)

Çift mikrofonlu , şarj edilebilir bluetooth telefon kulaklığı sınıfında bulunan QCY’nin T1C modeli yaklaşık 180 lira civarındaki fiyatıyla dikkat çekiyor.

wetw66363

Tasarımıyla bir nevi Motorola markasını andıran bu ürün oldukça şık duruyor.

Bluetooth 5.0 uyumlu T1C, 120 saate kadar dayanabilen şarjı, müzik dinlerken veya konuşurken 4 saat kadar dayanıyor.

pıoşıoi66868

QCY, bu fiyatlarla denenebilecek bir model.

 

2. BASEUS MAGNETİC

Fiyat:     173,86 TL                                        (08.01.2020)

Beyaz renkli modelin fiyatı yaklaşık 115 lira civarındayken, siyah olanınki ise 140 lira civarında..

etwe66252                    u5u5ı6ı65447474747                  mnmnmnmmjhj7867

 

3. İNOVAXİS STEREO

Fiyat:         186,90 TL                                    (08.01.2020)

Siyah ve kırmızı çeşitleri bulunan stereo model İnovaxis kulaklıklar, yaklaşık 140 lira civarında bir fiyata sahip..

wetw6t34642425

 

4. FİNEBLUE FL-C8

Fiyat:        119,90 TL                                     (08.01.2020)

Şık duruşuyla listemizde kendine yer bulan FL-C8,  bizlere yaklaşık 130 saate kadar bekleyebilme süresi veya 6 saate kadar konuşabilme süresi sunuyor.

80780797797klklklkl

Kullanım mesafesi 10 metreye kadar çıkabilen bu ürün 2 saatte şarj oluyor.

o78086kgk

Farklı tarzda bir bluetooth kulaklık çeşidi olan FLC8 denenebilir.

5. FİNEBLUE F920 ( MAKARALI )

Fiyat:      94,90 TL                                       (08.01.2020)

Kablo sarma sistemi bulunan bu modelde 75 saate kadar normal kullanılabilme, 6 saate kadar konuşulabilme, 2 saatte de şarj olabilme özelliklerine sahip.

2652363gffhhj

Yaklaşık 10 metreden kullanabiliyoruz.

oyu6678566

F920, farklı çeşitleriyle yine deneyebileceğinizi düşündüğümüz bir kulaklık.

6. SUNİX SX-51 MP3

Fiyat:      87 TL                                       (08.01.2020)

Bu şık Sunix modeli yaklaşık 85 lira civarlarında..

 

7. 56S KABLOSUZ SPOR

Fiyat:       43,63 TL                                      (08.01.2020)

Ucuz ve kullanışlı ürünler için Gearbest sitesine de göz atmanızı isterim. Bu ürün için de İtalyan kullanıcıların yorumları fena değil.

6u56u85668546

Özellikle spor yaparken kullanışlı oluşundan ve ucuz olmasından gayet memnunlar.

4364636b

8. CIRCE BL1 Mini Bluetooth Kulaklık (TEKLİ)

Fiyat:          45,86 TL                                   (08.01.2020)

Yaklaşık 40 liraya gelen bu tekli üründen yabancı kullanıcılar gayet memnun. Birkaç kullanıcı ürünün dış ortamlarda pek kullanışlı olmadığını da belirtiyorlar.

657657lll

Lakin modelin 40 lira olduğunu düşününce bu yorumu yapmak pek mantıklı değil çünkü diğer bir çok modelde de bu eleştiriyi yapmak gerekir.

 

9. OTHERS

Fiyatları değişken olmakla birlikte kullanıcı oylarından neredeyse 5 tam puana yakın oy alan birkaç ürünün linkini de buraya bırakıyorum. Denemek size kalmış.

[Truly wireless] MİNİ STEALTH STEREO:

BAKEEY B3 LİGHT WİEGHT:

BAKEEY S4 SPORT RUNNİNG SPLASH:

ORİGİNAL XİAOMİ YOUTH MİNİ:

 

 

 

C. En iyi bluetooth kulaklıklarda bir de geriye kalan ASIL LİSTEMİZ’e bakalım:

1. SUNİX İDRAGON

Fiyat:                                             (08.01.2020)

iPhone ve apple air stereo olarak geçen bu bluetooth kulaklık modeli, yaklaşık 350lira civarındaki fiyatıyla bu listemizde kendine yer buluyor.

8o0707

Sunix idragon bizlere ayrıca sesli komut desteği, şarj kutusu, cevapla / bitir / reddetme, arama bekletme, tekrar arama, sessize alma, çok noktalı bağlantılar, müzik dinleme / duraklatma / ileri atlama, gürültü azaltma, stereo gibi özellikler sunuyor.

10 metre civarında kullanılabilen bu modelin bekleme süresi 100 saati bulabilirken, aralıksız konuşma süresi de yaklaşık 6 saat.

2. JBL Grip 500 Sport

Fiyat:     339 TL                                        (08.01.2020)

Dokunmatik sensörlü, renkleri ve tarzıyla bu oldukça şık bu Grip 500 modeli, 8 saate kadar müzik dinleyebilme olanağı sağlıyor.

57343bb

Müzik, telefon ve spor kullanımında uygun olan Grip 500, suya ve tere karşı dayanıklı bir model.

Uzaktan kumandası ve mikrofonu bulunan modelin çeşitli renkleri ise şıklığına şıklık katıyor.

Bu modeli yaklaşık 340 liraya bulabilirsiniz.. Kesinlikle alınabilecek bir kablosuz kulaklık..

3. JBL T110BT

Fiyat:      219 TL                                       (08.01.2020)

Bu kulak içi JBL modeli bizlere 6 saate kadar müzik dinleyebilme veya 6 saate kadar konuşabilme imkanı sunuyor.

2324sçbnbvbv

Bulduğum yabancı kullanıcı yorumlarında kablosunun uzun olduğu için rahat olduğundan bahsedilmiş(ancak bu durum bazen kolay çıkmasına neden olabiliyormuş).

2422dsfdf

Uçları küçük olduğu için bas sisteminin biraz zayıf olduğundan ve Çin malı olduğu için biraz eleştirilere sahip olsa da ucuzluğu için genel olarak iyi yorumlar almış durumda.

243255lkljkkjhjj

Yorumculardan 3.3 gibi ortalama bir puana sahip.

4. PLANTRONİCS M95

Fiyat:      109,90 TL                                       (08.01.2020)

Cool duruşu ve şıklığıyla ön plana çıkan bu kaliteli model bizlere çift telefon desteği sunuyor.

6767kjkhgjhghghghghg

Ayrıca 11 saate kadar uzun bir konuşabilme süresi imkanı sağlarken, beklemedeyken şarjı yaklaşık 384 saat kadar dayanabiliyor. Uzun soluklu kullanmak isteyenler için cazip bir seçenek olduğunu düşünüyoruz…

Bu model için yabancı kullanıcılarda bulduğum tek yorum kısa ve net: harika bir bluetooth, harika bir ses. Gerçekten de 11 saate kadar konuşabiliyorum.

5. MOTOROLA VERVE ONES

Fiyat:    699,90 TL – 899,90 TL – 999,90 TL                                         (08.01.2020)

Motorola kalitesiyle ön plana çıkan VERVE ONES modeli, şık diyebileceğimiz kulak içi modellerden.

er3535353retrhgj

Bir alt tipi olan Motorola Verve Ones Plus modeli ise bizlere tamı tamına 12 saate kadar konuşabilme veya 12 saate kadar müzik dinleyebilme imkanı sağlıyor.

464554ytytyytu644

4.1 sürümlü bluetooth kalitesini bizlere sunan bu ürün yaklaşık 115 saat bekleme süresine sahip.

Ayrıca Suya dayanıklı olması da fiyatını hak etmesine yeter de artar …

646453435636gryry

Yabancı kullanıcı yorumlarında ise iyi bir ses kalitesine sahip olduğu, rahat ve harika olduğu ancak süresinin 12 saat değil 3 saate kadar anca dayanabildiğini belirtmişler… Bu yüzden günde 3-4 defa şarj etmek gerekebileceğinden yakınmışlar. Lakin bu kötü yorumlar ortak platformda 5 üzerinden verilen 4’ün üzerindeki puan ortalamasına pek etki etmemiş gibi.

2424ewwe                                      3432323232323bffb                                  334343443erererer

 

Siyah model klasik Verve ones iken, turuncu olan verve ones Plus, sarı olan ise verve ones me.. Fiyatları ise 800 , 900, 700 olarak sıralanıyor..

6. MOTOROLA VERVE RİDER

Fiyat:   379,90 TL                                          (08.01.2020)

Motorola kalitesine ve şıklığına, çift telefon desteği eklenmesiyle karşımıza çıkan bu model rahatça müzik dinleyebilmemiz için de biçilmiş kaftan…

srr43434fdfgdgdg

 

Yaklaşık fiyatıysa 300-400 lira civarlarında.

 

ewewe23232ewewe232                                  trt5435434eetett

7. MOTOROLA STREAM SPORT

Fiyat:   599,90 TL                                          (08.01.2020)

Spor yaparken de rahatça kullanabileceğimiz için ön plana çıkan, kulak içi modellerden olan bu Motorola ürünü, gürültü önleyebilme, ses ayarı imkanı, sessiz mod gibi özelliklere de sahip.

4654665757575688y

Renkleri ve sadeliğin bir arada bulunduğu bu model bizce sporseverler için aynı anda kullanabileceği cazip bir model… Oldukça şık olduğunu belirtmem gerekiyor. Yaklaşık 600 liralık bir fiyata sahip.

8. SYRONİX İPHONE DOKUNMATİK AİR PLUS

Fiyat:                                             (08.01.2020)

Android ve iphone uyumlu bu model V4.1 bluetooth sürümüne sahip.

 

10metre civarından da kullanılabilmesinin yanında, yaklaşık 100 saat bekleme süresine veya 6 saate kadar konuşma süresine sahip.

Ses sistemi desteğine sahip olan bu model ek olarak cevaplama / bitirme / reddetme, çağrı bekletme, tekrar arama, susturma, müzik dinleme / duraklatma / sonraki, gürültü azaltma, stereo gibi özellikleri de barındırıyor.

5 üzerinden neredeyse tama yakın bir puan almış.

dgtrt4454234t4
Kablosuz kulaklık modelleri ile müzik keyfinize ekstra keyif katın!

9. URBANEARS PLATTAN 2

Fiyat:       261,45 TL                                      (08.01.2020)

Bizlere 30 saate kadar varabilen müzik dinleme süresi sunan bu kulaküstü model bizce bu fiyatı da hak ediyor gibi… En iyi bluetooth kulaklıklar listemizde yer alan, kullanım süresi en uzun kulaklıklardan bir tanesi.

898989080808jl

Yabancı kullanıcıların yorumlarında, bu kaliteli ve rahat ürünün kendilerine sadece 30 dolara mal olduğu için sevinçli olduklarını, ancak ürün hakkında tek şikayetlerinin kordonunun biraz kısa olduğunu okudum..

2322424dfdfd         we443353vv

Genel olarak gayet memnunlar. 43 kişinin oyunda 4.0 puan ortalamasına sahip…

 

10. SAMSUNG LEVEL U GOLD

Fiyat:    199 TL                                         (08.01.2020)

Level U;    4.1 bluetooth sürümüyle ve Samsung kalite ve şıklığıyla bizlere sunulan kulak içi bir model. Piyasada da oldukça tercih edilen modellerden bir tanesi.

343432323gfgfrtrt34

Yaklaşık 500 saate kadar bekleme süresine sahip ve bizlere 11 saate kadar konuşabilme veya 10 saate kadar müzik dinleyebilme imkanı sağlıyor…

Soldaki ilk ikisi klasik level u modelleri iken, sağdaki ise level u gold modeli.. Fiyatlar ise 200-300 lira civarlarında..

 

11. APPLE AİRPODS STEREO

Fiyat:      295 TL                                       (08.01.2020)

Apple kalitesi ile karşımıza çıkan bu kulakiçi model, bizlere 24 saate kadar müzik dinleme imkanı sağlıyor,  11 saate kadar da konuşma süresine sahip.

wrwrr22424

Genel olarak kullanıcılar tarafından da tavsiye edilen bu ürün, zarif ve kullanımı kolay. Şarjının ve ses kalitesinin hem müzik hem konuşma için kaliteli olduğuna değinen kullanıcılar, çok gürültülü ortamlarda ise karşı taraf ile anlaşmakta biraz sıkıntı çekmelerini ise eleştirmişler. Lakin genel görüş tavsiye edilebilir bir ürün olduğuna yönelik…

Yaklaşık 1000 liralık bir fiyata sahip. Trendyoldaki 60’ın üzerindeki kişi tarafından yapılan değerlendirmede bile 4.8’lik bir puan almış.

 

 

Peki, Kablosuz (Bluetooth) kulaklık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

En iyi bluetooth kulaklıklara bakıyorum da, bluetooth kulaklık alırken nelere bakmam gerekiyor? Nelere dikkat etmeliyim abi ben? Aklımda elbet bazı şeyler var ama yeterli mi? Unutabileceğim bir özellik var mı? Bunlar için de size beğeneceğinizi düşündüğümüz bir yazı sunduk. Keyifli okumalar..

Bir kablosuz kulaklık alırken bakmamız değerlendirmemiz gereken özellikleri kabaca iki grupta toplamak gerek:

 1. Rahatlık ve konfor sağlıyor mu abi bana?

 

 1. Diğerleri;
   1. a)Tercihlerime uyuyor mu?
    1. b)Bakmam gereken teknik özellikler?

 

>> Rahatlık ve konfor:

Rahatlık ve konfor olayı tamamen kişisel tercihlere göre giden bir olaydır. Mesela ben kulak içi modellerden neredeyse nefret ederim.

Hiçbir kulak içi modelle rahatlığa kavuştuğumu hatırlamıyorum.  Kulağımda durmuyor abi. Kulak kaslarım istemiyor bu maddeyi içerde. Kulağıma yerleştirdiğim anda kaslarım da çalışmaya başlıyor, kasılıp kasılıp kısa bir süre sonra dışarı atıyorlar kulaklığı.

Lakin bu çoğu insanda görülmüyor. 10 dakikada 5 kere kulaklığı kulağıma yerleştirmek zorunda olmak… Hayır, özellikle dikkat ediyorum toplu taşımadayken kulaklığın bu sorunuyla uğraşan bir tek ben oluyorum. Abi başlıycam bi yerinde dur, hay seni yapana, kız bakıyor cool görünmem gerek, aha kulağımdan çıkıyor yine… Ee insan haliyle bu tür sorunlarla uğraşmak istemiyor.

 

>> Tercih meselesi abi bu:

1. Tek kulak mı çift kulak mı?

Bluetooth kulaklık almaya karar verdiyseniz bir sonraki aşamanız bu tercihi yapmanızdır.

Tek kulağınıza mı yoksa çift kulağınıza mı takmak istediğiniz konusundaki tercihinizi belirlemelisiniz.

3343dfdfd

Bunun da önemi tek kulak için olan modellerden seçeceğiniz zaman diğer kulağınızdan gelen sesleri duyabilecek olmaktır. Kulak içi veya çift kulak için olan modellerden alırsanız kendinizi dışarıdan gelen seslerden bir miktar izole etmiş olursunuz.

Ben yeni yakın tek kulak modellerden aldım, köyde biraz hareketli yaşamda büyüyünce şehirdeyken hayatı salamıyorsunuz. İllaki bir küçük bir gerginlik hali, öyle vurdumduymazlık olmuyor olamıyor.

Bende bu durum biraz fazla var mesela. Hani obsesiflik boyutunda değil ama yolda yürür durumda olsam bile işi pek şansa bırakacak tiplerden değilim. Yok arabanın sesi, yok geceleri köpeklerin sesi, yani üzerime doğru bir köpek koşuyorsa bundan haberdar olmak isterim.

Köyde köpek ısırmamış, şehirde ısırırsa kendi kendime rezil olurum, kendi kendime gülerim.  Çift kulaklık yerine tek kulaklık tercih etmem biraz da bu yüzden.

Bir yandan da arabadayken zaten çift kulaklıklar pek mantıklı gelmiyor, bir kulağın mutlaka korna sesinde olmalı.

Kişiden kişiye değişen şeyler bunlar.

2. Ne için kullanacağım ben bunu?

Eğer iş için kullanacağınız bir model arıyorsanız profesyonel modellerden tercih yapmalısınız. Bu modeller genelde kulak askılı modellerdir. Üzerindeki bir tuş yardımıyla gelen çağrılara vakit kaybetmeden cevap verebilirsiniz.

Stereo kulaklıklar ise hem size iş hayatında faydalı olabiliyor hem de müzik keyfini rahat bir şekilde yaşamanıza olanak sağlıyor.

343434ffdder3434

3. Kablosu hiç mi olmamalı?

Bazı modellerde küçük bir uzunlukta kablo bulunabiliyor. Şık durması açısından veya iş hayatındaki sık konuşmalar açısından mikrofon, düğme vb olaylar için bu kablo konulmuş olabiliyor.

Genel fikir bu kabloların uzun süreli kullanımlarda bir miktar rahatsızlık oluşturabildiği yönünde… çeşitli yazılara da bakarsanız ensenizi veya kulak arkalarınızı tahriş edebildiğini okuyacaksınızdır.

Tercihlerinizi genelde sıfır kablodan tarafa kullanmalısınız. Yok efendim ben rahatsız olmuyorum derseniz tercih meselesi efendim…

 

4. Tasarımı nasıl olmalı?

Askılı modeller

sret446757eet564
Kablosuz kulaklıkları nerede kullanacağınızın sınırı yok!

Genellikle iş hayatında kullanıma uygun olan, üzerindeki tuşlarla gelen çağrıları cevaplamada performansınızı arttıran, uzun süreli kullanımlardaysa bir miktar rahatsızlık verebilen kulaklıklardır.

32323sdwe2332

Tekli modeller

Araba kullanırken, bisiklet kullanırken, koşarken kullanabileceğiniz bu kulaklıklar dışarıdan gelen sesleri de duyabilmenize fırsat tanır. Böylelikle kaldırımdan giden yunuslara (polis) çarpılmaktan kurtulursunuz, arabaların rahatsız edici korna seslerinden kendinizi esirgemezsiniz, size seslenen Sevim teyzeyi rahatça duyabilirsiniz, kör noktada kalan sinsi bir motorsikletliyi şans eseri sesinden fark edebilirsiniz…

43543ty645

Katlanabilir modeller

Genellikle rap dinlediklerini varsaydığımız sokakta, toplu taşımalarda, uzun otobüs yolculuklarında kafalarında renkli renkli kulaklıklarla dolaşan gençleri hepimiz biliriz.

Benim modelim bu diyorsanız, alacağım kulaklık çantada yer kaplamamalı da diyorsanız katlanabilir bir kulaklık almalısınız.

35353r343434t

Manyetik modeller

Kullanılmayan durumlarda birbirine mıknatısları sayesinde tutturulabilen bu kulaklıklar şık görünüm sunar ve düşme riskini azaltır.

ertytert5y6u7
Manyetikli bluetooth kulaklıklar da oldukça ilgi çekici..

8976767hgh

5. Kulak içi mi kulak üstü mü istersiniz bayım?

Aslında bu tercih üçe ayrılmalı bence; kulak içi mi, kulak dışı mı, kulak üstü mü?

Çünkü bazı modeller var dış kulak yolu boyunca uzanan; abiii nerdeyse kulak zarıma değecek kadar uzatmışlar vicdansızlar. Hayır, zaten kullanamıyorum çıkıveriyorlar hemen. İşkenceye dönüşüyor müzik keyfim.

Kulaklık dediğin kulağının bir parçası haline gelcek abi, unutacaksın, uğraşmayacaksın ki onunla böylece müziğin keyfini çıkarabilesin.

Hani, rahatsızlığı geçtim o kadar rahat olacak ki  “Bahadır Sağlam – Kördüğüm” sürekli tekrar açıkken uyuyabileyim ben, var mı daha ötesi..

İyi seçmekte fayda var, ne istediğimizi bilmekte fayda var. Yanımızdaki çocuğun seçimleri bizi ilgilendirmez, bizimki onu ilgilendirmez, ben böyle seviyorum abi böyle rahat ediyorum bunu alacağım…

 

>> Her şey size bağlı değil, cihazın da tekniği olmalı biraz? (Teknik özellikler)

Yine burada da önceliğiniz alacağınız cihazın size fayda sağlayıp sağlamayacağı olmalı. Özellik sırasını buna göre dizeceğim.

Normalde bir teknoloji ürünü satın alırken en önemli teknik özellikleri, bakmanız gerekenlerde en öncelikli sıralara koyarsınız. Fakat kulaklık bir haz meselesidir, piyasada tüm insanların kulağına uyan ortak bir kulaklık modeli yoktur. Bu yüzden herkes kendi zevklerine göre alır.

1. Menzil

Kulaklığım kulağımdadır, telefonum cebimde; çok bir mesafeye gerek yok diyorsanız  yemek yaparken çalışma masanızdaki telefonunuzdan müzik dinlemenin zevkini yaşamamışsınız demektir. Bunun tadını bir alın, bu zevki bir yaşayın sonra tekrar düşünürsünüz eminim. Ben özellikle Serdar Kuzuloğlu’nun sohbetlerini dinlemeye bayılırım. Herkese de öneririm.

sfedt4364635dg6
Bluetooth kulaklıklar ile sınırlarınızı devirin!

2. Aynı anda kaç tane cihaza bağlayabilirim bu zamazingoyu?

Arkadaşımın telefonundaki şarkı mı daha güzel yoksa benim telefonumdaki şarkı mı diye merak edip hızlı bir karşılaştırma yapmak istemez miydiniz? Bu özellik tam olarak buna yarıyor. Ama tabi ki her modelde bulunmuyor.

3. Peki ya bağlantı teknolojisi?

Bluetooth 3.0 teknolojisi iş görebilir fakat zamanda geri kalmış bir olay artık. Daha çok Bleutooth 4.0 ve üstü bağlantıları tercih etmenizde fayda var.

Tabi bizimkisi sadece fikir. Tercih meselesi dostum her şey. Her şey sizde bitiyor, bizimkisi sadece yazı..

dggret3434s

4. Şarj abi şarj! Nasıl atlayabilirsin bu detayı..

Mesela spor yapmayı hepimiz isteriz fakat düzenli yapabilen kişi sayısı azdır. Zaten düzenli yapamıyoruz, çıkıyoruz bari çıkmışken 1 saat yerine 2 saat koşalım be Sevim abla..

Ama bu iki saatimizi kimseler bölemesin, saçma sapan şeyler yüzünden bölünmesin, rahatsız olmayalım, aman bluetooth kulaklığımın şarjı 37. dakikada bitmesin müzik keyfim yarıda kalmasın. Müziksiz koşamam eve dönerim…

Kısacası hızlı şarj olabilen ve bataryası olabildiğince uzun dayanan modellerden tercih etmekte fayda var..

sgdgyrtrt36464fg3535
Bluetooth kulaklık alırken, aktiviteleriniz yarım kalmasın diye batarya süresi uzun modeller tercih edin!

5. Frekans aralığı

Burada önemli olan nokta frekans aralığının geniş ya da dar olması. Ne kadar geniş olursa sesteki ince detayları o kadar çok hissedersiniz.

Bir de düşük frekans yüksek frekans olayları var.

Bass ağırlıklı kullanımlar için daha düşük frekanslı, tiz ağırlıklı kullanımlar için yüksek frekanslı kulaklık tercih ederseniz tiz ve bass zevkiniz tavan yapar.

6. Tuş fonksiyonları

Müziğinizin sesini kısıp açma, ileri geri sarma, gelen çağrılarınızı cevaplama gibi tuşları bulunan kulaklıkları tercih etmeniz daha kullanışlı olabilir.

7. Dahili depolama

Bu özellik niçin önemli? Yanınızda telefon taşıma gereksinimi duymadığınız anlarda, eğer dahili depolamaya sahip bir bluetooth kulaklığınız varsa, dünya sizin için bir süreliğine daha da güzelleşebilir.

Dahili depolama alanına sığacak kadar müzik yükleyebilir ve telefonunuzun şarjını da sevgilinize veya oyunlarınız için kullanımlara saklayabilirsiniz…

8. Suya ya da terlemeye karşı dayanıklılık arayabilirsiniz.

9. Müzik zevkinize göre extra bass sağlayan kulaklık modellerinden tercih edebilirsiniz.

10.  Telefona uygunluğunun yanında bilgisayarınızla da uyumlu bir model arıyorsanız, bluetooth özelliğinin yanında USB (C-TYPE) desteği olan modellere bakmalısınız.

er4ty645t6yu7
En iyi bluetooth hoparlörler yakında sizlerle.. Hosgelir.com’da!

 

     2020’nin en iyi (kablosuz) bluetooth kulaklıklarını vermeye çalıştık..

 

dgtrt46543535df3w35
NEŞE TÜM İŞLERİNİZİ DOĞRUDAN ETKİLEYECEKTİR!

Yapmanız gereken tek şey “neşe”yi kaybetmemek!

 

     Yorumlarınız, olumlu veya olumsuz eleştirileriniz bizim için çok değerli.. Lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.                              

                                         ..Sağlıcakla kalın..

Yorum yapın