En İyi Çamaşır Makineleri 2020: Artık Moda Hızda!!

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNELERİ 2020

2019 ve 2020 yılının alanlarında en uygun, en başarılı ve en iyi çamaşır makineleri bu listemizde! En iyi çamaşır makinesi fiyatları ve en iyi çamaşır makinesi markaları neler merak edip çamaşır makinesi tavsiyeleri arıyorsanız ve çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmemiz gerekir diye de düşünüyorsanız buyurun yazımıza! 

En iyi çamaşır makineleri, bize en uygun olanından başlayarak aramaktayız. Daha önce belki belli bir bilgi birikimimiz oluyor ancak aramaya başlayınca tekrar bir girip bilgilerimizi kontrol ediyoruz: Daha iyi çamaşır makinesi alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şeyler ne?

Son model olmalı (2020), alanında en iyi olmalı, en uygun fiyatlı olmalı, performansı oldukça başarılı olmalı.. kısacası en iyi çamaşır makinesi olmalı!

Lakin bir durum var!

Beyaz eşya seçimleri bambaşka bir konudur. Nedense forumlarda falan en az bir tane olumsuz yorum bulursunuz. Siz her özelliğini beğenmişsinizdir, fevkalade bir makinedir ancak birileri olumsuz bir özelliğinden canı sıkılmış bir şekilde olumsuz puanları sıralamıştır.

Bazen de herkes çok beğenmiştir, çok övüyordur ama size uymayan bir yanı vardır. Hiç hoşunuza gitmemiştir ve bu makineye puanınız hep olumsuzdur.

Bu yüzden bu tür durumlara alışık olmak gerek. Buraya veya herhangi bir sayfanın paylaşımına her yönden harika özellikleri olan en iyi makineyi koysak da beğenmeyen birileri illaki olacaktır.

Bizim amacımız en uygun, en iyi ve en ucuz çamaşır makinelerini bulabileceğiniz bir listeyi size sunmak. Böyle de yaptık. 2019 ve 2020’ninkiler de dahil olmak üzere alanlarında en uygun, en iyi ve en ucuz çamaşır makinelerini, markalarını ve fiyatlarını da göz önünde bulundurarak küçük bir liste (en iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri ve fiyatları 2020) hazırladık.

Yazı içerisinde çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmemiz gerekir? gibi konulara da değindik.

Kabul etmek gerekir ki her makine aşağı yukarı bir şekilde çamaşırlarınızı yıkıyor ve temizliyor. Ancak bu devirde önemli olan şeyin zaman olduğunu ve hızlı bir şekilde görevini en iyi şekilde yapan ürünlerin kullanıcılara zaman kazandıracağını kabul etmek gerekir.

Zaman, kullanım kolaylığı, fiyatı gibi özellikler artık bir adım daha önde..

 

sdfrtg354t6ytherıt5y
Aradığınız en iyi çamaşır makineleri hosgelir.com’da!

 

1.. LG F2K2CHK2T 17/10 KG WİFİ Çamaşır Makinesi

dfgderter34242

Fiyat: 6.699 TL                (24.01.2020)

 

Solo tipi kullanımı olan LG’nin bu çamaşır makinesi 17 kg’a kadar çamaşırlarınızı yıkayabiliyor. Çamaşır makinesi alırken kaç kg’lık çamaşır yıkayabildiği çok önemli bir detaydır.

Eğer tek kişiyseniz ve pek biriktirmeden sürekli çamaşır yıkıyorsanız 5 – 8 kg arası kapasitesi olan bir çamaşır makinesi işinizi rahatlıkla görecektir. Ama iki üç haftada bir çamaşır yıkıyorsanız, biriktirip öyle yıkamayı seviyorsanız 8 – 10 kg’lık kapasitesi olan bir çamaşır makinesi alsanız daha iyi olur. Eğer çamaşır makinenizi battaniye yorgan gibi eşyalarınızı da yıkamak için kullanacaksanız 10 – 15 kg’a kadar kapasitesi olan bir çamaşır makinesi almanız daha kullanışlı olur.

LG’nin bu modeli 17 kg’a kadar çamaşırlarınızı yıkayabilecek kapasiteye sahip.  Bu yönüyle gerçekten harika bir iş çıkarmışlar. Özellikle kalabalık bir ailede yaşıyorsanız çok işinize yarayacaktır.

fdr4t5yhgrty6u7ı
Kapasite, en iyi çamaşır makinesi seçimlerinizde öncelikli detaylar arasında bulunmakta!

Çamaşır makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay makinenizin devir sayısıdır.

Devir sayısı sıkma fonksiyonu İle ilgilidir. Ancak makinenin kalitesini göstermez. Devir sayısı yüksek olan bir makine daha kaliteli olacak diye bir kural yok. Diğer özelliklerine de bakmak gerekiyor. Lakin devir sayısı arttıkça makinenizin sıkma gücü artar, buna karşın çamaşırlarınızın aldığı hasar da artar.

Genel olarak istenilen devir sayısı 1000, 1100, 1200 civarında olmasıdır. Bu model 1400 devir yapabiliyor. Bu da ortalamanın gayet üzerinde bir rakam. Oldukça işinizi görecektir. Bir yandan da tabi ki giysilerinizin aldığı hasar artacaktır.

Daha önce birçok yazımızda belirttiğimiz gibi herhangi bir beyaz eşya alırken enerji sınıfına bakmanız gerekir.

Enerji sınıfları sizi hem işini iyi yapmayan makinelerden hem de faturalarınız olsun sağlık durumunuz olsun sizi büyük yüklerden kurtaracaktır. Verimliliklerine göre A+, A++, A+++ sınıfı makineler her zaman önceliğiniz olsun. Özellikle en iyi sınıf olan A+++ seçmeye çalışın.

LG’nin bu modeli de A+++ sınıfından bir çamaşır makinesi.

Ayrıca ekranı da dokunmatik özellikte. Bu dokunmatik ekranı yardımıyla program seçimlerinizi ve ayarlamalarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Çağın da getirdiği yeniliklerle dokunmatik ekrana sahip makineler ön planda. Mekanik tuşlu makineler artık eski model telefonlar gibi çok kullanılmıyor.

Çamaşır makinesi alırken bir başka dikkat etmeniz gereken önemli özellik kurutma özelliğinin olup olmamasıdır. Kurutma özelliği size çok büyük zaman kazanımı sağlayacaktır. Bu modelde kurutma özelliği bulunuyor ve 10 kg’a kadar çamaşırlarınızı kolaylıkla kurutabiliyorsunuz.

Yani sonuç olarak bu makine A+++ sınıfından, 1400 devirli, 17 kg çamaşırınızı yıkayabilirken sonrasında 10 kg’lık çamaşırınızı kurutabiliyorsunuz. Ayrıca antialerjik programı da sağlığınız açısından oldukça katkı sağlıyor. Programları arasında Ön yıkama, Soğuk yıkama ve erteleme de var. Bahsettiğimiz antialerjik sistem ise çamaşırlarınızı daha sağlıklı biçimde sizlere sunuyor.

fert4yrrt45ygrty67ı8
Çamaşır makinenizde var olan seçenekler, yıkamanın kalitesini belirler!

Tüm bu olayları makinenizin sahip olduğu Wi-fi teknolojisi sayesinde telefonunuzdan kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz ve yönetebiliyorsunuz.

Ayrıca makinede su taşma emniyeti ve çocuk kilidi de bulunuyor.

Sahip olduğu 6 Motion Direct Drive motoru sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirirken, bu motor üzerinden de 10 yıllık garanti verilmiş.

En iyi çamaşır makinesi tavsiye ve fiyatları listemizin ilk sırası böyleydi..

wrt45t65yreet5y6uty
Kirlerinizden kurtulun: 2020’nin en iyi çamaşır makineleri listemiz sizin için var!

 

2.. Samsung WW12K8412OW AddWash Çamaşır Makinesi

etgetr34r2232

Fiyat:      8.023 TL                       (24.01.2020)

 

Samsung’un bu modeli de yine solo tipi üretilmiş. Ankastre olanlar evlerinizdeki bu makinelere yönelik açılmış boşluklara uygun üretilen tiplere denir. Ankastre modeller genelde dekorasyona uygun hale getirilmiş, ortamda varlığını hissettirmemeye dayanan tiplerdir. Bazen kontrol panelini bile göremezsiniz.

Bu makine solo olarak üretilmiş. Solo tipleri (klasik tip olarak geçer) her şeyi meydanda gibi düşünün. Hatta fazla meydanda olup, yani boyutu büyük olabilip mutfaktaki bu tür makineler için ayrılmış alana sığmayabilir.

12 kg’a kadar çamaşırlarınızı yıkayabilen bu model yıllık 141 kWh enerji  ve 11700 litre su tüketiyor. Makinelerin kullandığı su ve enerji yıkadıkları çamaşır miktarları ile alakalı olabileceğinden net değerler bulunmamakta. Bunun yerine enerji sınıfları var.

A+++ enerji sınıfından olan bu makine için bu su ve enerji tüketimi oldukça iyi.

Çamaşır makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir başka olaysa yıkama sesidir. Yıkarken ne kadar ses çıkarıyor, sıkarken bu ses ne kadar artıyor? Bunlar önemli detaylardır. Çünkü sizlere rahatsızlık verebilir.

Bu makinede 52 dB yıkama sesi var. Ev ortamında herhangi bir makinede 55-60 desibelin üzeri artık rahatsızlık vermeye başlar.

Bu makinede yıkama sesi sizi pek rahatsız etmeyecekken makine çamaşırlarınızı sıkarken kısa bir süre rahatsızlık duyabilirsiniz. Zira çamaşır sıkarken 72 dB’lik bir ses çıkarıyor. Ancak sıkma programı için bu ses değerleri oldukça normaldir, her makinede aşağı yukarı bu değerlerdedir. 75 veya 80 desibel üzerinde bir makine almamaya çalışın.

Bu makinenin kurutma özelliği yok.

İnverter tipi bir motoru var. Bu tip motor daha az enerji tüketen, daha dayanıklı ve tüm bunlara ek olarak daha sessiz motor tipidir. Her açıdan perfect denebilir yani.

Makinede ekstra olarak zaman erteleme sistemi ve köpük tarama sistemi mevcut.

Çocuk kilidi de bulunuyor. Boyutlarını merak edenler içinse 850 x 600 x 600 mm boyutlarında ve 76 kg ağırlığında.

rwde7rt3t548rg4df
Giyeceği giysiyi çamaşır makinesinde görenler olarak seri üzgünüz..

 

3.. Vestel Hızlı 8812 TE Çamaşır Makinesi

Fiyat:                             (24.01.2020)

8812 TE, Vestelin solo tip çamaşır makinelerinden biri. 8 kg’a kadar yıkama kapasitesi var.

Son teknolojilerle donatılmış uygun fiyata piyasaya sürülmüş, listemizde de kendisine üst basamaklarda yer verdiğimiz bir model.

A+++ enerji sınıfından olan bu makine, 10 yıl garantili motoruyla çamaşırlarınızı sıkarken 1200 devire kadar çıkabiliyor.

Bu devir sayısının ideali 1000-1200 demiştik. Yukarısı da kötü değildi ama sayı arttıkça çamaşırlarınızın yıpranma ihtimali artıyor demiştik. 1200 devir yapabilmesi hem çamaşırlarınızın kuruması açısından hem de çok yıpranmaması açısından oldukça ideal.

Çamaşır makinesi alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de su girişinin tek hortumla mı çift hortumla mı olduğudur. Çift hortumlular sıcak su ile soğuk su girişinin ayrı ayrı olduğu tiplerdir ama bunlar biraz eski kaldı şuanda. Genelde tek hortumlular tercih ediliyor ama bunda da sıcak/soğuk su ayrımında sıkıntı çıkabiliyor.

Ön yıkama, Hızlı yıkama (12 dakika gibi kısa bir süre) ve zaman erteleme programları var.

Yıkama sonrası kırışıklık önleyici sistemi de var. Böylece kolay ütü yapmanıza olanak sağlıyor. Ütü yaparken fazla zahmet çekmiyorsunuz.

A+++ sınıfından olduğunu belirttiğimiz makine yıllık ortalama 9680 litre su tüketiyor. (Bu su tüketimiyle ilgili net rakamlar bulmak zor. 8 kg’lık ideal bir makinede tek yıkamada ortalama su tüketimi 55-56 litre arasında hesaplanmış. Yıllık tüketimle ilgili bilgim yok.)

Yıllık enerji tüketimi ise 115 kWh olarak verilmiş.

Her yıkamada yaklaşık 53 desibellik bir sese maruz kalıyorsunuz. Bu ideal rakamlar, ancak sıkma işlemi sırasında 73 desibele kadar çıkabiliyor ses. Sıkma işlemi sırasında az bir süre rahatsız olabilirsiniz. Lakin bu değerler oldukça idealdir. Hatta çok sessiz makine sınıflarından diyebiliriz.

Ses değerlerinde desibeldeki her 3 artış duyduğunuz sesin 2 katına çıktığı manasına gelir. Ses bakımından çamaşır makinelerine baktığımızda, yıkama fonksiyonu sırasında 55 desibeli geçmeyecek makineler tercih etmeye çalışın. 45 – 55 desibel arası bir seste olsa çok iyi olur. Sıkma fonksiyonu esnasında ise en ideal makineler 70 desibelin altındakiler. Ancak 70-75 arası ortalama bir değer olarak görülür. 75’in hatta 80’in üzerine çıkıyorsa rahatsızlık verecektir.

Ancak şöyle bir söz var ve gayet de haklı aslında:  “ Daha sessizini aldıkça daha ufak seslerden rahatsız hale gelir oluyorsunuz.”

Dengesiz yük sistemi diye bir şey var, makinenizin yıkama ve sıkma işlemi sırasında hasar almaması için yükün eşit dağılımını sağlıyor. 8812 TE, bu sistemi bulunduruyor. Ekstra emniyet sistemi olarak da su taşmalarına karşı emniyetli, su kesintilerine karşı emniyetli ve çocuk kilidi de bulunuyor.

Ancak kurutma sistemi yok maalesef.

Boyutlarını merak edenler için 845 x 597 x 557 mm boyutlarında bir makine. Kapak çapı da 470 mm boyutlarında.

Makinenizde garantili olanları tercih etmeye çalışın. 10 yıllık garantisiyle ön plana çıkan bu makine, A+++ sınıfı ve ideal ortalamalarda bulunan diğer özelliklerine ek olarak emniyet sistemleri, tek su girişi, kırışıklık önleyici sistemi, 12 dakika gibi kısa sürede çamaşırlarınızı yıkayabilen hızlı yıkama modu nedeniyle tercih edebileceğiniz bir ürün.

 

swdefr456yuy5tyuj6
İşlerinize biraz mola verin: En iyi çamaşır makineleri listemiz sizler için!

 

4.. Samsung WW90M74FNOA/AH Quick Drive Çamaşır Makinesi Be

frewrwer24232

Fiyat:    4.264 TL                         (24.01.2020)

Samsung’un solo tiplerinden olan bu çamaşır makinesi 9 kg’lık yıkama kapasitesine sahip.

1400 devire kadar çıkabiliyor. Devir sayısının sıkma-kurutma açısından önemli olduğunu ancak fazlasının da çamaşırlarınızı yıprattığını artık biliyorsunuzdur.

Bu çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfından. Bu da demek oluyor ki verimliliği çok fazla. Hem sizin faturalarınızda belli bir azalma yapıyorken, hem de olabilecek en ideal değer aralıklarında olup daha sağlıklı şekilde görevini yerine getiriyor demektir.

Yıllık su tüketimi 9400 litre kadar ölçülmüş. Enerji tüketimi ise 130 kWh/yıl olarak verilmiş.

Bir yerlerden anımsıyorum çamaşır makinenizi (bu modelden bahsetmiyorum) eğer haftada 1 kez daha az çalıştırırsanız yıllık 3 tonluk bir su tasarrufu yapmış oluyormuşsunuz. 55 – 60 litrelik bir su kullanımına göre hesaplanmıştır sanırım.

İnverter tipi motorların daha dayanıklı, daha sessiz ve daha az enerji kullandığını söylemiştik. Bu makinede bu tip motor kullanılmış.

Üstelik ekstra sessiz sınıfından bir makine ki yıkama sırasında yalnızca 49 desibellik bir ses çıkarıyor. Sıkma esnasındaki sesi ise tamamen ortalama değerlerde. Çamaşırlarınız sıkılırken 73 desibellik bir ses duyuyorsunuz.

İnverter tipi motor yapısına ek olarak Wi-fi sistemi ile uzaktan kontrol edebileceğiniz bir teknolojiye ve akıllı kontrol sistemine sahip. Böylelikle telefonlarınız üzerinden makinenizin tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Unuttuğunuz çorap, kazak veya tişörtleriniz için, çocuğunuzun odasında geç de olsa gözünüze çarpan bir pantolon için makine üzerinde “Durdur çamaşır ekle” düğmesi mevcut. Olaya renk katan güzellikler bunlar.

Samsung Quick Drive, erteleme programına ve hızlı yıkama programına sahip. Hızlı yıkama seçeneğinde kullandığınızda yalnızca 15 dakika sonrasında çamaşırlarınız yıkanmış oluyor. Çocuk kilidi de biraz hiperaktif çocuklarınız için korunaklı bir ortam sağlamış.

Makine boyutlarına bakacak olursak 850 x 600 x 600 mm’lik bir makine. 80 kg’lık ağırlığa sahip.

En iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri listemizde bu makineyi ön plana çıkaran şeyler sessiz, dayanıklı ve bol özellikli motorudur sanırım. Piyasada ortalama değerlerde bir fiyat verilmiş. Yüksek fiyatlı ama bir işe yaramaz birçok makineye göre gayet makul bir fiyat.

 

srft657uy567u
Çamaşır makineleri ararken devir hızlarına da bakmanız önemli! En iyi seçenekleri belirlemek için bilgiye ihtiyacınız var..

 

5.. Samsung WD80J5B10AW/AH Kurutmalı Çamaşır Makinesi 

5t4ertereegt35

Fiyat:     3.348 TL                        (24.01.2020)

8 kg yıkama kapasiteli olan bu Samsung modeli, Solo kullanım tipinde yapılmış.

Tip olarak 4-5 farklı beyaz eşya modeli vardır. Solo olarak adlandırılan tip, klasik tip olarak da bilinir. Kolay kurulumları ile ün yapmışlardır.

Tam ankastre denilenler, daha çok bulaşık makinelerinde kullanıma uygundur. Dışarıdan bulaşık makinesi olduğu net anlaşılamaz. Tamamen gömülüdür. Mutfağınızın dekorasyonuna hiç zarar vermeyecek şekilde geliştirilmişlerdir. Kullanım paneli içeridedir.

Sadece kullanım paneli dışarıda olan şekline ise Yarı ankastre tip denir. Tam ankastre ve yarı ankastre tip daha pahalıdır. Bu pahalılık insanlar görünüme önem verdiği içindir sanırım. Yoksa solo tipe göre ahım şahım bir üstünlükleri yoktur.

Bir de kendine ayrılan özel alana belli bir parçası olmadan yerleştirilen Tezgah altı tipler vardır. Yine, bu da daha çok bulaşık makinesi için kullanılır.

Samsung’un bu çamaşır makinesi modeli solo olarak tasarlanmış.  Dediğimiz gibi 8 kg’a kadar yıkama kapasitesi var. 1400 devire kadar sıkma gücüne sahip.

İnverter motorlar ekstra dayanıklı, sessiz ve daha verimli oluyordu. Bu ürün, 10 yıl garantili bir İnverter motora sahip olmasına rağmen makinenin kendisi B enerji sınıfında yer alıyor.

Yıkama ve kurutma esnasında toplam 5.76 kWh enerji tüketimi yapıyor. Yaklaşık 88 litre de su tüketiyor ki bunun ortalaması 8 kg’lık kapasiteli bir makine için 55 – 60 litre demiştik.

Makine 16 tane programa sahip. Ön planda Erteleme özelliği, Ön yıkama özelliği ve  15 dakikada Hızlı yıkama özellikleri bulunuyor.

Kurutma sisteminde de 6 kg’a kadar çamaşırlarınızı sorunsuz bir şekilde kurutabiliyorsunuz.

Ses değerleri eşik değeri geçmemiş durumda. Yani rahatsız olacağınız bir durum yok. Yıkamada 54 dB, sıkmada 73 dB ve kurutmada ise 59 dB’lik bir ses var. Daha önce de bahsettiğimiz sınır değerleri geçmemiş durumdalar.

850 x 600 x 600 mm boyutlarında olan bu çamaşır makinesi 69 kg ağırlığında.

Özellikleri gayet de güzel. Sadece faturalarınız birazcık şenleniyor gibi. B enerji sınıfında olması hariç herhangi bir düşük özelliği bulunmuyor.

Zaten kalitesini de müşteriler sevmiş durumda, bu özelliklerinin ve teknolojilerinin üzerine herhangi bir A enerji sınıfına girecek şekilde tasarlansaydı fiyatı bu kadar düşük olmazdı.

Fiyat performans açısından ve müşteri memnuniyeti açısından bakınca, bu özellikleri ile benden yıldızı hak etti.

 

dfgtr5yt5y76uıyu67
Elde yıkamaların devri geçti: Çitelemeyi artık bırakın!

 

6.. Samsung WW10N644RBX/AH DIT Motor Çamaşır Makinesi

yhfhgfrgerw335

Fiyat:     3.286 TL                        (24.01.2020)

 

Samsung’un bir diğer solo parçası olan bu model 10 kg’lık bir yıkama kapasitesine sahip.

1400 devire kadar sıkma gücü olan bu çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfı grubundan. Yıllık enerji kullanımı 142 kWh iken, yıllık su kullanımı da 11000 litre civarında hesaplanmış.

10 yıllık garantili İnverter tip motora sahip. İnverter tipler dayanıklılık, sessizlik ve düşük enerji kullanımı açısından daha iyiydi.

Yıkarken 49 desibellik bir ses çıkarıyor, sıkarken 73 desibel.

Akıllı kontrol sistemi sayesinde kolaylıkla kontrol edebileceğiniz bu ürün çok çeşitli programlara sahip. Bunlardan ön planda olan Erteleme, Ön yıkama ve 15 dakikada hızlı yıkama seçenekleriyle rakiplerini yakalarken, yüksek müşteri memnuniyeti ve nispeten düşük fiyatıyla da ön plana çıkıyor.

Çocuk kilidi de bulunuyor.

Kurutma sistemi yok, ekstra özellik olarak köpük yakalama sistemi var.

Gri renkteki bu ürün 850 x 600 x 600 mm boyutlarında ve 77 kg’lık bir ağırlığa sahip.

Yine, bu model de, en iyi çamaşır makineleri listemizde yıldızı hak eden ürünler arasında. Tereddütsüz alabilirsiniz.

 

sdfr4t56ytgfty567u
Çamaşır makinelerinin “temizlik başarıları” kadar, size rahatsızlık verip vermemesi de önemli bir detaydır!

 

7.. Siemens İq500 WM10T480Tr Çamaşır Makinesi

hfhfgrret464

Fiyat:     2.549 TL                        (24.01.2020)

 

Siemens’in Solo tipteki 63 litre tambur hacmi bulunan, 2300 watt’lık bir güçle çalışan, 9 kg yıkama kapasitesi bulunan bu ürünü A+++ enerji sınıfında bulunuyor.

Yılda 152 kWh enerji, yaklaşık 11220 litre su tüketen bu model rakipleriyle hemen hemen denk durumda diyebiliriz.

Özellikleri güzel ve fiyatı da gayet uygun. Üstüne üstlük her platformda şahane yorumları ve puanları var.

Yıkama yaparken 51 desibellik bir ses çıkarıyor ki bu sesin ortalama bir değer olduğunu belirtmiştik. Sıkma sırasında da 74 desibellik uygun bir ses çıkarıyor.

Devir sayısı 1000 ile 1200 arasına ideal demiştik. Bu makinede devir sayısı değiştirilebilir özellikte olmasıyla çok güzel. Sıkma sırasında maksimum 1000 devire kadar çıkıyor.

Modelin su giriş sistemi tek hortumla oluyor. Son dönemlerde tek girişliler daha ön planda demiştik.

İQ500’ün programlarında klasik listeye ek olarak ön yıkama ve soğuk yıkama seçenekleri var.

Kalan süre göstergesi ve çocuk kilidinin olması da ekstra denilebilecek özelliklerden.

Meraklılarına 848 x 598 x 590 mm boyutlarında ve 69 kg ağırlığında.

Dediğimiz gibi özellikler açısından fena olmayan bir model. Yorumları ve beğenileriyle ön plana çıkıyor.

Fiyatıyla da piyasaya göre size büyük tasarruflar sağlayabilecek olmasıyla, en iyi çamaşır makineleri tavsiye 2020 listemizde, yıldızı hak ediyor.

 

sfer4t55ygy56uj
Doğru seçimler yaparak temizliği eğlenceli hale getirin! Eğlence, küçüklerimize “öğretici eğitimler” için şarttır..

 

8.. Samsung WW90K5410UW AddWash Çamaşır Makinesi

dgdvgdfwerfr3sdf

Fiyat:      3.199 TL                       (24.01.2020)

 

Samsung’un yine Solo tip çamaşır makinelerinden olan bu model, 9 kg yıkama kapasitesinde.

1400 devire kadar ulaşabiliyor.

A+++ enerji sınıfına üye. Lakin sağladığı tasarruf diğer makinelere göre bir hayli fazla.

Yıllık enerji tüketimi 130 kWh iken, yıllık su tüketimi ise sadece 9400 litre. Bu alanda gördüğümüz birçok makine 1000 – 2000 litre daha fazla harcıyor genelde. Ama Samsung’un bu modeli diğerlerine üstünlük sağlamış durumda.

İnverter tip motorların üstünlüklerinden bahsetmiştik, bu makine de İnverter tip motora sahip. Yıkama yaparken 53 desibel, sıkma yaparken de 74 desibellik bir ses çıkıyor. Bu değerler gayet olağandı biliyorsunuz.

15 tane programı bulunuyor. Ön yıkama, yıkama erteleme ve 15 dakika gibi kısa bir sürede biten hızlı yıkama özelliği bulunuyor. Bunlara ek olarak da ekstra bir durulama sistemine sahip.

Kurutması bulunmaması biraz eksiklik olmuş ama kurutma sistemi de olsa zaten fiyatları uçar.

Çocuk kilidi bulunuyor. 850 x 600 x 550 mm boyutlarındaki beyaz renkli bu model 61 kg ağırlığa sahip.

!! Beyaz eşya konusunda herkesle hemfikir olabileceğimiz bir husus var. Herhangi bir markanın bu platformda herkes tarafından çok harika denilebilecek bir maalesef bulunamıyor.

!! Yani demek istediğim her markanın her modeline ait olumsuz eleştiriler olabiliyor. Bir kişi bir şeyden mutlaka rahatsız olmuş olabiliyor: Çamaşır makinesi fiyatları, sesi, ön yıkaması, tozu veya sıvıyı almaması… 

Siz beş on kişi gidip o ürüne 5 tam puan verirken birinin bir özelliğe canı sıkılıp gidip 1 puan vermiş oluyor.

!! O bir kişinin puanına çok da takılmamak lazım. Ve ekstra olarak da o 1 kişi durumuna siz de düşebilirsiniz bunu da unutmamak lazım. Herkese fevkalade gelen özellikleri beğenmemiş olabiliyorsunuz.

Yani herkes açısından baktığımızda en uygun çamaşır makinesi olarak nitelendirilen bir ürün bile istisnai olarak bazı kişilerce beğenilmeyebilir.

Yani neredeyse aynı özellikteki makinelerin yüksek fiyatlarına rağmen, çok çok uygun fiyatta ve hakkındaki çok güzel yorumlarıyla tam 3 yıldızımı alan bir model.

 

sdfrgt45y4regt45y6ujt5
Ahh, dur 1 dk! Yine mi en sevdiğim kazak o? Daha 1 kere giymiştim amaa..

 

9.. Hoover WDXOA4118AH/1-17 Çamaşır Makinesi

dgdfdewe23242

Fiyat:     2.949 TL                        (24.01.2020)

 

11 kg yıkama kapasitesi bulunan bu model, Hoover’in Solo tipi çamaşır makinelerinden bir tanesi.

1400 devirli bir sıkma potansiyeli var.

A enerji sınıfı çamaşır makineleri arasında bulunuyor. Yıkama + kurutmaya toplamda 7.48 kWh enerji harcıyor.

Su tüketimi ise yıllık 13800 litre civarlarında. Yani tasarruf açısından çok iyi değil. Ancak artıları olmasa bile hala A enerji sınıfı mensubu.

Inverter tipte bir motoru bulunuyor. İnverter motorların hem dayanıklılık, hem sessizlik hem de enerji verimliliği açısından daha iyi olduğunu biliyoruz. Çamaşır makineleri için hemen hemen en uygun motor çeşidi budur. Her türlü çamaşır makinesi markalarına baktığınızda bunun söylendiğini duyacaksınızdır.

16 tip programı var ve bunlardan ön plana çıkanı Erteleyebilme özelliğinin olması.  Çalışırken yıkama esnasında 52 dB, sıkma esnasında ise 80 dB ses çıkarıyor. Kurutma esnasında ise, ki bu makine ile 8 kg’lık çamaşır kurutabiliyorsunuz, bu ses 61 desibel civarında.

Beyaz renkli bu modelin merak edenler için boyutları 850 x 600 x 540 mm şeklinde ve 79 kg ağırlığında.

Özellik olarak baktığınızda ahım şahım ön plana çıkaracak bir özelliği yok. Hatta en iyi çamaşır makineleri listesinde bu ürünün ne işi var diyebilirsiniz.

Ancak kullanıcılarda genel bir memnuniyet hakim. Neredeyse herkes olumlu bir şeyler söylemiş. Biz makineyi denemedik. Bu yüzden yıldız da vermiyoruz ancak kullanıcı platformlarına baktığımızdaki memnuniyet sebebiyle denemek isteyenleriniz için listeye ekledik.

Tabi ki kullanıcı yorumlarıyla hareket edilmeyeceğinin, bu yorumların çıkarcı kişiler tarafından da yazılmış olabileceğinin farkındayız.

Olur da iyi ki bu listeye bakmışım, bu ürüne bakıp milletin tavsiyesine uymuşum diyebilirsiniz.

 

sfret5yfgy6u
Temiz sonuçlar için makinenizi iyi seçin: En iyi çamaşır makineleri bu yazımızda!

 

10.. Siemens WM12T581TR Çamaşır Makinesi

fyhfhfhyry464545d

Fiyat:     2.689 TL                        (24.01.2020)

 

En ucuz çamaşır makinelerinden olmasa da, çamaşır makinesi markalarından Siemens’in bu uygun fiyatlı olan modeli A+++ enerji sınıfından bir makine. Yıllık enerji kullanımı 152 kWh.

Yıkama sırasında 51 dB, Sıkma sırasında ise 75 dB’lik ses çıkarıyor.

Solo tip olarak üretilmiş. 9 kg yıkama kapasitesine sahip.

Yazının başlarında da demiştik ki, eğer fazla biriktirmeden sürekli çamaşır yıkayan biriyseniz 5-8 kg kapasiteli bir çamaşır makinesi işinizi görecekken, eğer biriktirip yıkama taraftarıysanız da 8-10 kg kapasiteli makineler işinizi görecektir. Buna ek olarak eğer büyük çaplı, battaniye olur yorgan olur, eşyalar da yıkayacaksanız en azından 10-12 kg kapasiteli bir model almanız daha yararlı olur.

9 kg yıkama kapasitesi gayet ideal. Sıkma esnasında 1200 devire kadar çıkabiliyor.

iQDrive Motora sahip. 10 yıl garanti altına almışlar.

Makine alacaksanız bu garanti süreleri çok çok önemli çünkü garantiniz yoksa herhangi bir arızada çok fazla miktarda harcamalar yapabiliyorsunuz. Bu yüzden bu garanti sürelerine özellikle bakmaya özen gösterin. Sonra pişman edebilirler çünkü.

Bu makinenin kurutma özelliği yok. Ön yıkama modu da programları arasında bulunuyor.

Bu tip şeyleri özellikle yazıyoruz ki baştan beri yazıyı okuyorsanız dikkat etmişsinizdir bazılarında bu tür bilgiler yazmıyor. Bu özelliklerin olmadığı makineler de olabiliyor. Bunun için bu küçük bilgiler önem arz ediyor.

848 x 598 x 590 mm boyutlarındaki beyaz renkli bu makine çok tercih edilenler arasında.

Hallerinden oldukça memnun olan hatırı sayılır sayıda bir kullanıcı kitlesi var.

Normalde özellikleri daha iyi olan birçok makine var ancak güzel yorumların yoğunluğundan dolayı en iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri listemizin sonlarına doğru bu ürünü koyma taraftarı olduk. Uygun fiyatıyla çok memnun olabileceğiniz bir model.

 

d46557y6uyty678
Suç mahalinin görüntüleri elde edildi.. İşte o hep merak edilen olay!

 

11.. Samsung WW10N644RBW DIT Motor Çamaşır Makinesi

fgfgrtgetget3535f

Fiyat:    2.947 TL                         (24.01.2020)

 

Samsung’un A+++ enerji sınıfından, 10 kg yıkama kapasiteli, 1400 devirli bu çamaşır makinesi DIM türünde bir motora sahip. Kurutma özelliği yok.

15 dakikalık hızlı yıkama özelliği bulunuyor. Lakin bunun dışında normal yıkması da 59 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor.

Yıkama esnasında 49 desibellik bir ses çıkarırken sıkma esnasında ise 73 desibellik ses çıkarıyor. Bu ses değerlerinin normal sınırlar içerisinde olduğunu konuşmuştuk.

Makine A+++ sınıfından olması gereğince düşük tüketim değerlerine sahip. Yıllık enerji tüketimi 142 kWh iken, su tüketimi ise yıllık 11000 litre dolaylarında.

850 x 600 x 600 mm boyutlarında ve 77 kg ağırlığında.

Bu ideal özelliklerinin yanı sıra piyasaya göre çok iyi rakamlarda olan fiyatı bu makineyi ön plana çıkarıyor. Kullanıcıları da bir hayli memnun. Trendyolda en çok beğenilen çamaşır makineleri arasında yer alıyor.

Bizce de fiyat performans açısından 2 tam yıldızı hak ediyor.

Denemeniz gereken güzel ürünlerden.

 

sfret465y6u567u
En iyi makineleri belirleyin: Paranız boşa gitmesin!

 

12.. Samsung WW80K5410UW/AH AddWash Çamaşır Makinesi

fghfvdfer3535

Fiyat:   2.919 TL                          (24.01.2020)

 

Yine çok beğenilen ürünler arasında bulunan Samsung’un Solo tipi bu çamaşır makinesi, 8 kg yıkama kapasiteli. (Çamaşır makinesi markaları önemli).

1400 devirlik sıkma potansiyeli var.

A+++ enerji sınıfında bulunuyor ve bu sınıfın gerçek hak edenlerinden sanırım. Çünkü yıllık enerji kullanımı 116 kWh iken yıllık su tüketimi ise sadece 8100 litre.

Inverter tipi motora sahip. İnverter motorlar hem dayanıklılık açısından hem enerji tüketimi açısından hem de sessizlik açısından daha ön planda olan motor tipiydi hatırlayacaksanız.

Çalışırken 53 desibellik bir yıkama sesi yapıyor. Sıkma esnasında ise 74 desibele kadar çıkabiliyor sesi, ki bu değerler normal karşılanacak değerler.

15 tane program çeşidi var. Ön yıkama ve hızlı yıkama özellikleri de bulunuyor. Hızlı yıkama süresi diğer makinelerde olduğu gibi 15 dakikalık bir zaman.

Kurutma özelliği maalesef bulunmuyor.

Çocuk kilidi var.

Merak edenler için 850 x 600 x 550 mm boyutlarında ve 61 kg ağırlığında beyaz renkli bir makine.

Çok beğenilen ve hakkında çok güzel yorumlar olan bir makine. Zaten düşük fiyatı ve üstün becerileri sayesinde bu yorumları gerçekten hak etmiş görünüyor.

Bu fiyata bu kalite, hem vakitten hem nakitten kazandıracak tipte. En uygun, en iyi ve en ucuz çamaşır makinelerinden oluşan listemizde, kolaylıkla 3 yıldız verebileceğim bir ürün.

 

En iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri ve fiyatları 2020 listesi burada son buluyor..

 

fr4t56yuyjhrt5y6uu
“En iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri ve fiyatları 2020” listemiz böyleydi.. Diğer yazılarımıza da hızlıca bir göz atabilirsiniz!

 

“Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu, huzurlu nice anılarınız olsun..”

 

 

sfret5ytrt57u6ı5y677u
Bulaşık makinesi mi arıyorsunuz? Sizler için beğendiğimiz en iyi bulaşık makineleri listemize de bir göz atmanızda fayda var..

 

sdet4gyhu67yjhgu6
Geliyorlar!!! “Kablosuz şarj aletleri teknolojisi”ne hazır mısınız? Kablosuz şarj aletlerinin en iyileri için yazımıza bir göz atın!

 

sde4t65yu5y6u7ı
Yorumlarınız, olumlu olumsuz eleştirileriniz bizim için çok değerlidir. Bizim için ders niteliğindedirler, lütfen çekinmeyin, yorumlarınızı paylaşarak gelişmemize yardımcı olun..

 

 

 

Yorum yapın