2020 Yılının Alınacak En İyi Dronelar Listesi: Kameralı Drone Dünyasına Adım Atma Vaktiniz Geldi!!

Son dönemin en revaçta ürünü olan drone teknolojisine adım mı atmak istiyorsunuz? En iyi dronelar hakkında bilgi isteyenler için 2019 ve 2020 yılının uygun, kaliteli, güzel, en ucuz ve en iyi drone incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları, mini drone modelleri tam burada! Daha iyi drone almak için nelere dikkat etmeliyiz tüm bilgiler ve geniş içerik burada!

Akıllı telefonlar, akıllı saatler, bluetoth kulaklıklar gibi droneların da son dönemlerin en çok istenen ürünlerinden olduğunu biliyoruz. Arayanlar tarafından en çok tercih sebebi aslında “uçuş zevki ve farklı fotoğraf kareleri” olan dronelar, çekimler olsun, hediyeler olsun, fotoğraflar olsun çeşitli kullanım alanlarına sahipler. Peki en iyi dronelar hangisi biliyor muyuz? 2020 yılına girdiğimiz şu güzel günlerde yılın en iyi drone incelemesi, markaları, fiyatları, yorumları, mini drone modelleri hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz? Daha iyi drone alırken nelere dikkat etmeliyiz farkında mıyız?

Drone İngilizcede erkek arı manasına geldiğini bildiğimiz, aslında hepimizin geçmişten beri askeri alanlarda gördüğümüz, bu günlere geleceğini bildiğimiz, bir nevi yeni çağın çocuklarının yeni oyuncağı gibi görünen son dönem teknoloji ürünüdür.

Reklamcılıktan ticarete kadar çeşitli alanlarda kullanımı yaygın olan dronlar; wifi teknolojisi ile uzaktan kumandalarla  kontrol kabiliyeti, eşşiz görüntü sağlama ve uçuş keyfi sunma özellikleriyle yakın dostlara hava atabileceğiniz bir oyuncak konumunda bulunuyor.

sdfrt45trert5y6u
Söz konusu Hallowen da olsa en özel eğlenceleriniz için en iyi dronelar size bu zevki yaşatacaktır.. (Okuma müziği)

Bizse size sahip olmak isteyeceğiniz  en ucuz ve en iyi dronelar için güzel bir yazı sunmak istedik.

Bu yazı içerisinde “En iyi dronelar? 2020 drone tavsiyeleri neler? 2020 en iyi drone modelleri hangileri? En ucuz dronelar hangileri? En uygun, en kaliteli ve en güzel dronelar hangileri? 2019 ve 2020 yılı en iyi drone modelleri listesine nasıl ulaşırım? Alırken nelere dikkat etmeliyiz?” gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz..

Peki, şimdi ben öğrenciyim, ben öğretmenim, ben memurum, ben çiftçiyim…  ben ev hanımıyım ya hu; niçin drone almak isteyeyim?

Her gün sokaklarda, caddelerde, sınıflarda, bahçelerde, gezdiğiniz yerlerde bir sürü fotoğraf çekiyorsunuz, çekmiyorsanız da çekenlere illaki rastlıyorsunuz. Yaşadığınız yörenin fotoğraflarına resimlerine aşinasınız fakat ya kuşbakışı görünümüne?

Dronelar bu imkanı size eşsiz bir şekilde sunuyor. Kullanımı basit, eğlenceli, oyun amaçlı kullanabileceğiniz, fotoğraf galerinizi videolarla da donatabileceğiniz, gerekirse eğitim amaçlı kullanabileceğiniz kesinlikle bende de olsun bu diyeceğiniz bir teknoloji.

efrfdfert4566yrt5y6
Çeşitli eğlenceleriniz için dronelar size yardımcı olabilir..

Son yıllarda moda haline gelmiş ve hala da yeterince popülerleşememiş olduğuna inandığımız drone sektöründe, birçok özellikleriyle ön plana gelen sahip olmak isteyeceğiniz en iyi drone modellerini derleyip toplamaya çalıştık.

Yazı İçeriği;

 1. DJI Mavic Pro: Uzun Mesafelerde Bile Kullanıma Uygun, Kalite Benim İçin En Önemli Kriter Diyenlere En İyi Drone!
 2. Parrot Bebop 2: Kalite Benim İçin Her Şey Diyenlere En İyi Drone!
 3. DJI Spark: Profesyonel Yakın Çekimler İçin En İyi Drone!
 4. Hubsan X4 H107D FPV: Basit Ama Şık Modeller Arayanlara En İyi Drone!
 5. Silverlit Xcelsior: (Sevgilimle) Farklı ve Kaliteli Fotoğraflarım Olsun Diyenlere En İyi Drone!
 6. Silverlit Xion: (Sevgilimle) Farklı ve Kaliteli Fotoğraflarım Olsun Diyenlere Bir Başka En İyi Drone!
 7. Eachine E31: (Sevgilimle) Farklı ve Kaliteli Fotoğraflarım Olsun Diyenlere Bir Başka En İyi Drone!
 8. Parrot Mambo: Fotoğraf Çekmenin Tadına Varacağınız En Ucuz ve En İyi Drone!
 9. Zerotech Dobby: Kaliteli Fotoğraflar Deneyimleyeceğiniz ve Bu Kulvara Adım Atacağınız En Ucuz ve En İyi Drone!
 10. Gang CX003 Multi: Öğrenme/Eğlenme İsteğinizi Doyuma Ulaştıracak En Ucuz  ve En İyi Drone!
 11. JXD 509W RC Drone: Orta Düzey Seviyede En Ucuz Ve En İyi Drone!
 12. Drone Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?: Yazının en alt kısmında ise drone alırken nelere dikkat etmeliyiz’i açıklayan bir kısım mevcut.
sdfret5rer456yu7
Hayvansever dostlarımızı biraz kızdıracak olsa da harika motiflerle eğlencenize eğlence katabilirsiniz..

 

İşte 2019 ve 2020 Yılları İçin En İyi Dronelar

mprö
DJI Mavic Pro: En kaliteli dronelar için harika bir seçim!

 

1. DJI Mavic Pro Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Uzun Mesafelerde Bile Kullanıma Uygun, Kalite Benim İçin En Önemli Kriter Diyenlere En İyi Drone!

Trendyolda tüm setiyle birlikte oldukça yüklü bir ücrete karşılık geldiğini gördüğüm bu ürün Gearbestte oldukça uygun fiyatlarla karşıma çıktı. Tabi ki “özelliklerine göre” oldukça uygun bir fiyat bu..

Kaliteli bir kamerası var!: 4K video çekebilme özelliğine sahip olan DJİ Mavic Pro bu özelliği ile diğer birçok drone’u geride bırakmış durumda. Genelde video kaliteleri bu kadar fazla olmaz ve kameralar 2005-2010 yıllarındaki film-video sektöründe olduğu gibi düşük bir kaliteye sahip olurlar.

Mavi Pro’da ise böyle değil. Video ihtiyacınızı rahatça karşılayabileceğiniz değerler sunmuşlar. Son dönem film kameralarının yanına yaklaşamaz tabi ki ama 1980 yapımı bi Amerikan filmi gibi değil de 2010-2018 yapımı filmlerin tadında videolar çekebilme ihtimaliniz yüksek.

Dronelarınız çabuk mu kırılıyor? Bir de şunları dinleyin!: Mavic Pro önüne gelen 15 metredeki engelleri algılayabiliyor ve 36 km/s (22 mil/saat) hızla uçarken bile bu engellerden kaçınabiliyor.

Benzer şekilde sensör sayısı iki katına çıkarıldığında uçuş diğer bir drone’dan iki kat daha güvenli hale geliyor. Bu drone’ların %80-90ında olmayan bir özellik.

Bu özellikler olmadığı için de drone’larınıza çabuk “bay bay” demek zorunda kalıyorsunuz. Ya bir ağaç dalına, ya bir duvara ya da fark edemediğiniz nesnelere kolayca çarpıp hasar görebiliyorlar.

Engelleri algılayabilmesi demek, hem uçuş zevkinizi yarıda bırakmaması hem de bundan sonraki vereceğiniz birkaç drone parasından daha sizleri kurtarması manasına geliyor.

Taşıması zor mu sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz: Katlanabilme özelliğinden dolayı da taşınmasını kolaylaştırıyor. Drone sadece 743 gram ağırlığında, katlanmış hali bir su şişesi kadar küçük ve böylece bize yük olmaktan kendini kurtarıyor.

90’lı yılları gören bir nesilden olduğum için büyüklerim kadar olmasa da bazı şeylerin farkına varabilme tadını yaşadım.

Teknoloji gelişirken öncelikle yeni gelen versiyonun en kaba hali modellere işleniyor. Bu, bakın bu teknoloji bizim ürünlerimizde var, şeklinde ima edilip müşterilerden ilgi toplayabilme adına kullanılıyor.

Sonrasında ise bu yeni teknoloji, değişime uğratılıp yapılandırılarak ürüne monte ediliyor, dışarıdan kolaylıkla fark edilemeyecek şekilde ve performansını en iyi şekilde gösterebilmesi adına ürüne değişik şekillerde eklenirken, bu sırada keşfedilen daha yeni bir teknoloji ise ürüne tekrar kaba bir şekilde ekleniyor.

Yani gelişimin ilk evrelerindeki ürünler genelde kaba iken, ileri evredeki ürünler daha şıklıkla hazırlanıyor.

Dronelarda da bu çok bariz ortada. Yüksek maliyete aldığınız ürünler eskiden yüksek boyutlarda olurken şimdiki modellerde şıklık ve zariflik daha ön planda. Bu şıklık ve zarifliğe küçük boyut, kolay taşınabilme, katlanabilme gibi özellikler giriyor.

Drone almak istiyorsanız bu gibi özelliklere de bakmanızda fayda var. Çok kaba olursa birkaç kez kullanıp yorulursanız, sonraki kullanma isteğiniz azalabilir.

Ne kadar kullanabileceksiniz biliyor musunuz?: Tek şarjla yaklaşık 27 dakika havada kalabilmesi ve yaklaşık 7 km menzilden kontrol edilebilmesi ile bize doyasıya bir uçuş macerası yaşatmaya yetecek olan DJİ Mavic Pro, kaliteli kamerasının da olması nedeniyle listemizde bir numaralı sırada yer alıyor.

Mesafe görüntü kalitesini etkiliyor mu hocam?: 7 km’lik mesafede bile 1080p/720p kalitesinde görüntüler sunabiliyor. Video özelliğinde de bahsettiğimiz gibi, tamam kamerası olması video özelliği olması güzel şeyler lakin bunların da kendi içerisinde verdiğimiz fiyata değecek kadar bir kalitesinin olması güzel olur.

Bir şeyleri yaşamak istiyoruz, bir şeylerin tadına varmak istiyoruz, herhangi bir yiyeceğin tadı gibi bazı zevkli anların da tadını hafıza hücrelerimize kazımak istiyoruz ee bari en iyilerinden olsun. Hadi en iyilerinden olmasa bile belli bir sınırın üzerinde olsun ki eşsizliğine gönlümüzü verebilelim.

mprt

5-10 MP kamerası olan bir drone’la çocuklar gibi eğlenebilmek pek olgunca olmuyor maalesef günümüzde. İçlerinde tabi ki çok kıymetli olanları var ama millete bu kalitedeki fotoğrafları göstermeye bile utanıyorsun çoğu zaman.

Bir de dronelar henüz yeterince gelişmiş bir teknolojiye sahip değiller. Sahip olanlar ise profesyonel kişilerce ve yüksek fiyatlarda kullanılıyorlar. O kişiler de zaten ne alacaklarını neye bakacaklarını zaten yeterince bildikleri için böyle makalelere pek de ihtiyaç duymuyorlar.

Kullandığımız ürünler profesyonelce değilse genelde 5-15 dakika arasında uçuş süresine sahip oluyorlar. Genelde de bu uçuş süresince kontrol edebileceğiniz uzaklık 1-2 km ile sınırlı kalıyorlar. Bu durumda göz önündeki bir cismi uçurmaktan öteye gidemiyor aldığınız zevk. Uzaktan oyuncak helikopter uçurmak gibi oluyor.

“Başka neleri var söyle bakiyim” diyenlere: Mavic Pro’da bu uçuş süresi 27 dakika olarak geçiyor ve  bu gerçekten yüksek bir rakam. Özellikle de 7 kilometreye varabilen kontrol mesafesi enfes.

Artık görüş açınızdan çıkmış oluyor. Bu da uçuş zevkinize eşsiz güzellikler katıyor. Aktardığı görüntü ile kolayca yön verebiliyorsunuz. Ayrıca bu uçuşlarda aldığı görüntüyü, sahip olduğu sanal gerçeklik gözlüğü ile de aynı anda bizlere izletebilmesi ekstra muhteşem bir özellikle bizlere sunuluyor.

Bu model alabileceğiniz en kaliteli en iyi dronelardan bir tanesi.

Ama bilginiz dahilinde olsun bu özelliklerden bir çoğu rüzgarsız alanlarda test edilmiş.

(Henüz linkleri eklemedik.)

sfrer4t5yrert5y6u7
Sadece oyun için mi varlar? En güzel ve en özel görüntüleriniz için sahip olacağınız en iyi dronelar bu yazımızda!
34trt5y6uy5ty
Parrot Bebop 2: Kalite + Şık bir drone’um olsun diyenler için en iyi drone!

2. Parrot Bebop 2 Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Kalite Benim İçin Her Şey Diyenlere En İyi Drone!

2 km mesafeden dahi kontrol edilebilen Parrot Bebop 2 modeli, kendisine özgü kumandası bulunan az sayıdaki drone’dan birisi konumunda.

Diğerlerinin de kumandası var ama kendilerine spesifik değil tam olarak. Genelde temel üzerine modifiye edilmiş, yani tıpta geçen genotipi aynı fenotipi farklı dendiği gibi. Ama Bebop 2’nin kumandası kendine has. Farklı bir şekli ve farklı bir havası var. Ayrıca 2 kilometreye kadar çıkabilmesi de kullanımını oldukça zevkli hale getiriyor.

14 MP fotoğraf, 1080p video çekilebilen Bebop 2 kalite açısından hiç fena sayılmaz. Çoğumuzun evinde 1080p’de film izleyecek kadar internet bile yok.

Bir drone vasıtasıyla gökyüzünden videolar çekebilmek hem de bunu 1080 p kalitesinde yapmak 3-5 bin lira verilecek bir olay bence.

Tamam teknoloji gelişiyor, 1080p olayı falan hikaye artık ama, söz konusu drone’sa günümüzde hala değerli bir kalite bu. Ve eğer böyle bir şey istiyorsak maliyeti de fazla olacak. Ve bu olayı tekrar tekrar yapabilecek olmak müthiş bir şey.

Fotoğraf kalitesi belki daha güzel olabilirdi fakat uzak mesafeden fena sayılmaz bence, benim bu konudaki temel ölçülerim 10 MP sınırını geçse idare eder diye.

pre2e

Lakin ne yalan söyleyeyim, eğer özel ilgimiz varsa da daha kalitelilerine yönelmemiz gerektiğini düşünecek bir kafa yapısına geldim. Eskiden, o kadar paramız yok nerden bulalım, öğrenciyiz hocam 5-10 bin lira nedir, yıllık o kadar harcamıyoruz falan diyordum ama o işler öyle olmuyormuş. Küçük, küçük ama çok küçük düşünüyormuşuz 🙂

40-60 liralık gömlekler giyerdim, 100-200 liralık 1 tane gömleğim olacağı yerine 40 liralık 3-5 tane gömleğim olsun kafasındaydım ama şöyle oldu; ucuz gömleklerim çok çabuk yıprandı, hem kalite olarak kötüydüler hem şıklık açısından pek uyumlu değildiler, çabuk yıprandılar, sürekli alışveriş yapmama neden oldular. 100 200 liralık gömleklerim ise varlıklarını uzun süre korudular, hem modaları geçmiyordu, hem de solmaları kırışmaları fazla olmuyordu.

1-2 tane kaliteli yerine 3-5 tane idare eder seviyedeki model daha mantıklı duruyor ama sayı attıkça bu olay değişiyor. Doğrudan “hatadır bu” demiyorum ama 130 liralık 4-5 tane kotun veya gömleğin olsun, o hissi bir tat, 20 tane ucuz model kullanmış olmanın bu zamana kadar aslında bir hata gibi olduğunu hissediyorsun.  Bilmiyorum belki de katılmıyorsunuz, kendi tecrübelerim beni bu noktaya getirdi. Ki ben çok terleyip, çok çabuk yıpratıp, çok alışveriş yapan birisiydim. Tabi ki konuya benden daha hakim durumda olanlarınız vardır. Neyse..

Parrot Bebop 2de kamera aslında balıkgözü gibi. Yani bi tepede siyah yuvarlak kameralar vardır ya çoğu mekanda. Onlar gibi düşünün. Ama 360 dereceyi görebiliyor ve bu 360 dereceyi aynı9 anda fotoğraflayabiliyor.

Bunun için de kenar çizgileri anlamını yitiriyor. Çemberlerden oluşmuş bir fotoğraf sistemi ortaya çıkıyor. Balıkgözü kameranın mantığı bir miktar böyle aslında.

Bebop 2 buradan aldığı görüntüleri yazılımla düzeltebiliyor ve ekstra olarak hareket ettirmeden geniş bir alanı çekebilme özelliğine de sahip durumda.

Tek şarj ile yaklaşık 25 dakika havada kalabilmesi ve oldukça hafif bir ağırlığa sahip olmasıyla ön plana çıkan Bebop 2, wi-fi bağlantısının arada kopması nedeniyle olumsuz eleştirilere maruz kalmış durumda. Lakin denemelerimizde böyle sorunlarla karşılaşmadık. Bu olmayacağı anlamına gelmiyor tabi ki, kullanıcıların bazıları böyle sorunlarla karşılaşmışlar ve bizim de sizi olabildiğince doğru bilgilendirmek önceliğimiz.

epbb4

25 dakikalık bir uçuş süresi hiç fena değil. Bunu sağlayan çok az türde drone var piyasada. Birçok ürünün bulunduğu bir e-ticaret ortamı olan trendyola baktığınızda bile ne kadar sınırlı sayıda drone olduğunu fark edeceksinizdir.

Bebop 2’nin mevcut piyasa değeri yaklaşık 3000-4000 lira civarında…

(Henüz linkleri eklemedik.)

Parrot disco:

 

pppdx

prtrd

(Henüz linkleri eklemedik.)

 

ret34r5t6yutert5y6
Dayanıklı modeller tercih etmeniz, çarpışacağınız antiloplar için güzel bir önlem olabilir.. 🙂
djı 56tyy6u7ıyyu7
DJI Spark: Sağlam yapı + Uzman uçuşlar için en iyi seçim! (Üstteki Parrot Disco’yla karıştırmamak gerek.)

3. DJI Spark Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Profesyonel Yakın Çekimler İçin En İyi Drone!

Ufak boyutlu drone’lar sınıfının bir üyesi de DJI’nin Spark modeli. Aslında bu model, şirketin meşhur drone’u olan Mavic Pro’nun alt tiplerinden biri gibi. Ufak hali desek pek yalan olmaz. Junior Mavic Pro 🙂

El hareketlerini algılayarak kumandasız kalkış yapabilme özelliği onu ön plana çıkaran nedenlerden birisi…

Küçük evcil hayvanınıza merhaba diyebilirsiniz. Özellikle parklarda veya doğal gezi alanlarında oldukça güzel anlar yaşatabiliyor. Bu kalkışı yaptıktan sonra ise kumandasıyla rahatça bir şekilde yönetebiliyorsunuz.

Full HD video kaydedebilme yeteneğine sahip olan DJI Spark, yaklaşık olarak 16 dakika kullanım süresine sahip bir ürün.

Profesyonele yakın çekim yapabilmek isteyenler için de, önceden programlanan hareketleri yapabiliyor olması, onu öne çıkaran nedenlerden bir tanesi daha. Bu özelliği sayesinde önceden ayarlamış olduğunuz hareketleri yaparak çekim yapan drone’unuzun görüntü alanında istediğiniz fotoğrafları veya istediğiniz videoları çekebilirsiniz.

Mevcut fiyatı 3000 ile 4000 lira arasında değişiyor.

En ucuz dronelar arasında bulunmasa da en kaliteli drone modelleri arasında olduğu bir gerçek.

(Henüz linkleri eklemedik.)

sdr345ytrert5y67
“Eşsiz anlarınızın elde kalan tek somut kanıtı olan fotoğraf ve videolar” için harika bir araç olan dronelar, artık sahibi olmanız gereken bir teknoloji halinde!

 

et45yrgfty56
Hubsan X4: Hızlı ve Şık bir görünüm isteyenlere!

4. Hubsan X4 H107D FPV Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Basit Ama Şık Modeller Arayanlara En İyi Drone!

Basit drone isteyenler için ön plana çıkan bu model kumandasıyla yaklaşık 100 metreden kontrol edilebiliyor ve yaklaşık 7 dakika havada kalış süresine sahip.

Diğerlerinden farklı bir özellik olarak kamerası gövdesinde kurulu, bu sayede darbelere karşı bir miktar koruma sağlıyor ve bizlere şık bir görüntü açısı sunuyor.

Lakin kamerasının düşük çözünürlüğe sahip olması nedeniyle çekim için elverişsiz bir model…

(Henüz linkleri eklemedik.)

sfrtr4567utfert456
Çeşitli kullanım alanları var derken ciddiydik! Akıl almaz eğlenceleriniz için dronelar harika bir seçim!

 

r4ter4t56y
Silverlit Xcelsior: Farklı tarzlara açık olanlar için harika bir seçim!

5. SİLVERLİT XCELSİOR Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

(Sevgilimle) Farklı ve Kaliteli Fotoğraflarım Olsun Diyenlere En İyi Drone!

Başlangıç seviyesindekilere uygun olan bu Silverlit modeli, kumandasına ek olarak telefonla da kontrol sağlanabilmesiyle ön plana çıkanlardan.

HD kalitede video sunan model, aynı zamanda VR Gözlüğe ve Led ışıklandırmaya da sahip.

Özellikleri genel olarak güzel, performans-fiyat oranından oldukça memnun kalacaksınızdır. Ama bunun yanında uçuş süresinin yaklaşık 5 dakika olmasıyla bize kısa süreli bir zevk yaşatması olumsuz yanlarından. Bu da fiyatına yansımış gibi zaten. Normalde bu özellikleri bu fiyata pek bulamayız.

Piyasa değeri yaklaşık 1000 ile 1500 lira civarlarında..

(Henüz linkleri eklemedik.)

dfer45t6reer45t67
Peki ya tatilleriniz? Kış boyu izleyeceğiniz “summer” görüntülerinizi harika boyutlara taşımak istemez misiniz?

 

 

rtgtyujkı456u3
Silverlit Xion: Silverlit motiflerini izleyeceğiniz güzel bir model!

6. SİLVERLİT XİON Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

(Sevgilimle) Farklı ve Kaliteli Fotoğraflarım Olsun Diyenlere Bir Başka En İyi Drone!

Yine başlangıç seviyesinde bir ürün olan Xion, Xcelsiordan farklı olarak VGA oranında bir kamera çözünürlüğüne sahip.

Yine uçuş süresi 5 dakika ve 30 metreden kontrol edilebiliyor.

Piyasa değeri 1000 ile 2000 lira arasında..

(Henüz linkleri eklemedik.)

sfet45y6tfft567
2020 yılına girmişken bu muhteşem teknoloji çağının muhteşem yılında, drone’umuz dahi olmayacaksa…

 

 

er45ytrert56y
Eachine E31: Özellikle ormanlık/yeşil alanları uçuş için kullanacaklar için harika bir seçim!

7. EACHİNE E31 Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

(Sevgilimle) Farklı Fotoğraflarım Olsun Diyenlere Bir Başka En İyi Drone!

Profesyonel dronelardan bir farkı olmayan stabil uçuşu bulunan bu model, yaklaşık 10 dakika kadar havada kalabiliyor ve 200 metre civarından kontrol edilebiliyor.

Başlangıç seviyesinde bir drone olan ve her yaştan kullanıcıya hitap edebilen bu ürün basit kullanımı ve sağlamlığı ile ön plana çıkıyor..

360 derecelik gyro özelliği sayesinde havada özgürce taklalar atabiliyorsunuz.

Bizlere wifi özelliği sayesinde 50 metreye kadar 2MP çözünürlüklü görüntü aktarımı yapabiliyor. Ve video ve fotoğraflarınız telefonunuza otomatik olarak kayıt edilebiliyorsunuz.

Kumandaya ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden de kontrol edilebilen bu model, tek bir tuşla bulunduğu noktaya iniş yapabiliyor.

Seti ile beraber yaklaşık olarak 1000 ile 1500 lira arasında değişen bir fiyata sahip EACHİNE modeline ulaşabileceğiniz link;

(Henüz linkleri eklemedik.)

wfretrtgft5y6utre45
Bir Florida kadar olmasa da kıyı şeridi ve palmiyelerden oluşan bir videomuz olmasın mıydı?

 

 

pmmgb
Parrot Mambo: Ucuz Fiyata Harika Performans!

8. PARROT MAMBO Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatlar, yorumları ve modelleri:

Fotoğraf Çekmenin Tadına Varacağınız En Ucuz ve En İyi Drone!

Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar içi ideal bir model olan Parrot Mambo, ucuz fiyatı ile bizlere 10 dakikaya kadar varan uçuş süresinde HD kamera görüntüleri imkanı  sunuyor.

660 mAh pil kapasitesine sahip ve dahili kamerası mevcut olan bu model, yaklaşık 100 metreden kontrol edilebiliyor ve kontrolü telefonla bile yapabiliyorsunuz.

Sadece 73 gram ağırlığında olan Parrot Mambo, kolay taşınabilirliği ile seyahatlerinizin vazgeçilmezi olmaya aday bir model.

En ucuz dronelar 2020 listelerinde de bulabileceğiniz, fiyatı 300 lira ile 500 lira arasında değişen ve bu yazıyı yazdığım sıralarda  %30 indirim ile 370 lira  olan Mambo’ya ulaşabileceğiniz link;

(Henüz linkleri eklemedik.)

sdf4t56rder456u
Kışı seven arkadaşlarımız Uludağ’dan, Palandöken’den veya Davraz’dan videolarını yazın izlemesin mi?

 

dobbyg
Zerotech Dobby: Kalitenin Ucuzlukla Mükemmel Orantılanmış Hali!

9. ZEROTECH DOBBY Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Kaliteli Fotoğraflar Deneyimleyeceğiniz ve Bu Kulvara Adım Atacağınız En Ucuz ve En İyi Drone!

Yine başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için uygun olan Zerotech modeli Dobby, bizlere yaklaşık 9 dakikalık bir uçuş keyfi sunuyor.

Bu modeli MAMBO ile karşılaştırdığımızda;

4208 x 3120 full HD kamera çözünürlüğü ve 3000 metre rakıma çıkabilmesinin yanı sıra

GPS, Havada Asılı Kalma,  Hedef Takibi, İşaret Algılama, Katlanabilir Tasarım, Otomatik İniş,  Özçekim (Selfie), Seri Çekim,Yüz Tanıma, Zaman Aralıklı Çekim,  Sesli Kontrol, Takla Atabilme gibi özellikleriyle üstünlük kuruyor.

Mevcut fiyatı 1000 lira civarında olan DOBBY’ye ulaşabileceğiniz link;

(Henüz linkleri eklemedik.)

 

sdfet45rty6u7ı
Bu tür görüntüler de benim ilgi alanım.. 🙂 En iyi dronelar ile ilgi alanlarınızı hem yaşayın hem de genişletin..

 

gng76878974
Gang CX003 Multi: Ucuz oyun ve uçuş keyiflerinin vazgeçilmez seçimi!

10. GANG CX003 MULTİ Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Öğrenme/Eğlenme İsteğinizi Doyuma Ulaştıracak En Ucuz  ve En İyi Drone!

Başlangıç seviyesindeki kullanıcılara hitap eden bu drone modeli daha çok sürüş hazzınızı karşılamak için tasarlanmış.

130 gram ağırlığında bulunan ve uzaktan kumanda ile kontrol edebildiğiniz bu  Gang modeli yaklaşık 10 km/s hızlara ve 70 metre kadar yüksekliğe çıkabiliyor. 7 dakikaya kadar uçuş imkanı var.

Kamera, GPS ve wifi sistemlerine sahip olmayan bu model, 360 derece otomatik takla atabilme kabiliyetinde ve kırılmaya dayanıklı kasa ile pervaneleri mevcut.

Ucuz denilebilecek fiyatıyla ön plana çıkan model çocuklarınıza güzel bir armağan olabilir. Gang modeline ulaşabileceğiniz link;

(Henüz linkleri eklemedik.)

sdfrt45yrsdwe45y6u
Çeşitli kullanım alanlarına sahip dronelar başarılı çalışmalarınız için de harika bir denetleyici..

 

 

 

jxd89980655
JXD 509W RC: Güzel bir fiyata uçuş keyfi yaşamak isteyenler için harika bir seçim!

11. JXD 509W RC Drone

En iyi dronelar için incelemeleri, markaları, fiyatları, yorumları ve modelleri:

Orta Düzey Seviyede En Ucuz Ve En İyi Drone!

Fiyatı yüksek ve özellikleri kısıtlı gibi duran bu ürün aslında bizlere uygun fiyatı ile müthiş bir kalite sunuyor.

480p kamerası, korumalı pervaneleri, 900 gram ağırlığı, 8 – 10 dakika uçuş zamanı sunması gibi özellikleriyle 5 puan üzerinden 4.7 gibi bir puan almış, orta düzey seviyede bulunan bu model için kesinlikle yabancı kullanıcıların da yorumlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

 

dfer45trt5y6u7
Eşsiz sportif aktiviteler için harika drone modelleri mevcut!

 

Karar veremediniz mi? Eğer karar veremediyseniz bizim site olarak sizlere tavsiyelerimize de göz atabilirsiniz;

 

dr34545

 • Daha ilk deneyimim, fazla para harcamak istemiyorum, öğreneyim, eğleneyim, çocuğuma karne hediyesi, yeğenimin yüzünü güldüreyim, yaşım küçük ama kalbim büyük sevdiceğimi sevindireyim… diyorsanız : Gang cx003 modeli en  uygun drone olacaktır.

 

 • Yine çok fazla para harcamayayım ama fotoğraflarım da olsun, bir tadımlık deneyeyim sonrasını sonra düşünürüz… diyeceğiniz en ucuz dronelar arasından: JXD 509W modeli en  uygun drone olacaktır. PARROT MAMBO ve DOBBY’i de deneyebilirsiniz.

 

 • Kendimi şımartayım, fotoğraflarım olsun, telefonla fotoğraf çekmekten sıkıldım, sevgilimle eşsiz fotoğraflar istiyorum, seyahatlere bayılıyorum ama buralarda fantastik fotoğraflarım da olsun… :  DOBBY,  EACHİNE ve SİLVERLİT modelleri uygun olacaktır.

 

 • Fiyat önemli değil, kalitesi her şeye bedel diyorsanız MAVİC PRO ve PARROT BEBOP arasında bir seçim yapmanızı öneririz. Her yerde yaklaşık olarak aynı bilgilerle karşılaşacaksınızdır.

 

Sadece profesyonel kameraların kaydedebileceği görüntüleri kolaylıkla kaydedebilmeleriyle gazatecilik ve TV dünyasında; su altında veya sörf yaparken dahi olsun ekstrem noktalarda bizlere eşsiz fotoğraflar sunabilmesiyle spor alanında; gezdiğiniz gördüğünüz şehirleri veya manzaralarınızı, pozlarınızı yukardan istediğiniz noktadan kuşbakışı çekebileceğiniz modelleriyle seyahatlerinizin vazgeçilmezi;

Ucuz ve kolay bir tanıtım videosu imkanı sunmasıyla kafeteryaların, otellerin veya mağazaların gider bütçesini azaltan;  kontrolü zor olan geniş tarım arazilerinin denetlenmesinde, takibinde ve hatta yeni çıkan modelleriyle bitki ekimi bile yapabilerek üretime doğrudan katkı sağlayan; ve bunlardan başka kargo, sağlık, acil yardım, haberleşme gibi daha bir çok sektörde doğrudan kullanılmaya başlayan bu teknoloji ürünü geleceğin de vazgeçilmezi gibi duruyor.

 

dr46576

EN İYİ DRONE MODELLERİ İÇİN HANGİ ÖZELLİKLERE BAKMALIYIM?

Yazıyı okurken sıkılmadıysanız bir de konu hakkında kısaca bilgi verelim. Drone arıyoruz, peki, ilgimizi çeken ve daha da fazla çekmesi gereken bu ürünlerde nelere bakmamız gerekiyor? Neleri incelememiz ve nelere dikkat etmemiz gerekiyor? En ucuz dronelar daha mı iyi? Yoksa kaliteli mi olmalı? Kendimizi nasıl ve hangi modellerle şımartabiliriz cancağızım? En iyi drone modeli hangisi?

sfdret56ygrty67u
Yenir mi diye bakmamıza gerek yok? 🙂
 1. Drone alırken dikkat etmeniz gereken en önemli üç şey; ne için drone aldığınız,bütçeniz ve drone’nun teknik özellikleridir. Eğer henüz yeni bir kullanıcı iseniz ve hobi için kullanacaksanız her şeyden önce uygun bir fiyat aralığına bakmanız sizin için en faydalısı olacaktır. Bütçeniz yeterli olsa bile henüz ilk kullanımız olduğundan defalarca düşürebileceğiniz için, defalarca çarpabileceğiniz için 4K video çekebilen veya megapiksel sayısı çok yükseklerde olan kameraya sahip bir drone sizin için uygun bir seçim olmayacaktır, siz daha iyi bilirsiniz fakat eğer bunlara dikkat etmezseniz verdiğiniz ücretin boşa harcanmış olması mümkün. Bütçenizi iyi belirleyip, drone’un teknik özellikleriyle ilgili de yardım alırsanız, kullanım alanınıza uygun başarılı bir modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.
 2.  Yukardaki bahsettiklerimden sonra drone’unuz hakkında sizin işinize yarayacak en önemli bilgi uçuş süresi, batarya ve uçuş menzilidir. Günümüz teknoloji ürünleri drone’lar yaklaşık 7 dakika ile 25 dakika arasında havada kalabiliyorlar. Ucuz ve kalitesiz ürünlerin kısa uçuş menzilinin yanında, 7 km’ye kadar uçuş menzili sunan ürünler de mevcut.
 3.  Bakmanız gereken ekstra şeyler ise drone’unuzun dizaynı ve ek özellikleridir. Kendi zevkinize ait bir drone’unuz olması her zaman iyidir.

 

sdfre4t56ytrrty567u
Talihsiz kazalarda en az hasarı almak için dayanıklı drone modellerinden tercih etmekte fayda var!

 

Ucuz, güzel ve kaliteli en iyi dronelar 2020 listemiz böyleydi.

Sözü daha fazla uzatmadan iyi uçuşlar dileriz.

srt4565tyh535
Bizimle kalın! Aradığınız en iyiler Hosgelir.com’da!

 

dfertrer4t65yy
Spor aktiviteleriniz sırasında sizlerin en iyi arkadaşı olacak olan en iyi bluetooth kulaklıklar için listemize göz atabilirsiniz..

 

fer4t5ret5y6u7ı
Bulaşıklarınız için hızlı ve pratik temizleme kaynağı olan en iyi bulaşık makineleri hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz..

 

“Sevdiklerinizle nice sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol kahkahalı anılarınız olsun…”

“2020 Yılının Alınacak En İyi Dronelar Listesi: Kameralı Drone Dünyasına Adım Atma Vaktiniz Geldi!!” üzerine bir yorum

 1. Siteniz son dönemde gördüğüm en bilgilendirici sitelerden bir tanesi. Ellerinize sağlık, Umarım hakettiğiniz ilgiyi görüyorsunuzdur. Ben elimden geldiğince arkadaşlara tavsiye ediyorum

  Cevapla

Yorum yapın