2020’nin En İyi 10 Elektrik Süpürgesi Ve Fiyatları: Yeni Nesil, Yüksek Performans Sessiz Elektrik Süpürgesi Tavsiyeleri!

Tertemiz ve aşırı sağlıklı ev ortamları için en iyi elektrikli süpürgeler şart! 2020 yılı Fakir, Arçelik, Philips, Dyson, Fantom gibi elektrikli süpürge markaları içerisinden en sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri, elektrikli süpürge fiyatları, en iyi elektrik süpürgeleri bu yazımızda! Toz torbalı ve toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri, daha iyi elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeliyiz? gibi bir çok detay ve daha fazlası burada! Hosgelir.com(HC)’da!

Evlerin artık vazgeçilmezleri haline gelen en iyi elektrikli süpürgeler de teknolojik gelişmelerden geri kalmıyor. Özellik üzerine özellik, çeşit üzerine çeşit çıkıyor. Yeni bir model almak için yöneldiğimizde fiyatlar da derin bir iç çekmemize neden oluyor. Yalnız dikkatli olun, derin bir nefes alırken eski makinenizin çekemediği tozlar size zarar veriyor.

İşte, en iyi elektrikli süpürgeler, en iyi elektrik süpürgesi modelleri sizleri bu dertlerden kurtarmak için var.

ertye4t56yu7yuı
En iyi elektrikli süpürgeler bu yazımızda sizlerle!

Elektrik süpürgesi alırken “En iyi elektrikli süpürgeler hangileri? Elektrikli süpürge tavsiyeleri nelerdir? 2019’un ve 2020’nin en iyi elektrikli süpürgeleri hangileri? Sessiz elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeliyim? En ucuz elektrikli süpürgeler hangileri? En uygun elektrikli süpürgeler nerede?” gibi sorularınız için en iyi elektrikli süpürge tavsiyeleri, fiyatları, özellikleri, incelemeleri ve yorumlarıyla bu soruları cevaplandırıp öyle bir seçim yapmanız daha uygun olacaktır.

Çünkü en iyi  elektrikli süpürge seçilirken, dediğimiz gibi, sağlık açısından bir kaç önemli noktaya dikkat etmek gerekiyor. Almışken, isteklerimize uyan, en iyi süpürgeyi almakta fayda var.

Yazı İçeriği:

 1. Philips Marathon Ultimate FC9931/07 Torbasız: Eşsiz Kalite Arayanlar İçin En İyi Elektrikli Süpürge!
 2. Philips Performer Silent FC8781/07 : Muhteşem Sessizlik İçin En İyi Elektrikli Süpürge!
 3. Arzum Magiclean Şarjlı Dikey Süpürge AR4033_1: Bel Ağrısı Çekenlere En İyi Elektrikli Süpürge!
 4. Fakir Prestige 2000 Öko Kuru Vakum Süpürgesi: Uygun Fiyatlı Fakir Kalitesini Barındıran En İyi Süpürge!
 5. Xiaomi Mi Robot Vacuum Kablosuz Süpürge: Yeni Nesil Teknolojiyle Robot Süpürge Arayanlara En İyi Robot Süpürge!
 6. Philips FC8955/09 Performer Ultimate 750 W : Fiyat Performans Modelleri Arasından En İyi Elektrikli Süpürge!
 7. Arzum AR4060 Olimpia Prime Cyclone Filtreli Süpürge: Sessiz Temizliği Uygun Fiyata İsteyenler İçin En İyi Elektrikli Süpürge!
 8. Arnica Bora Mor ET11133 Su Filtreli : Fiyat Performans Ürünlerinden En İyi Elektrikli Süpürgeler Arasında!
 9. Arzum AR4007 Grande Energy Cylone Filtreli : Arzum’un Uygun Fiyata ve Güce Sahip En İyi Süpürge Modellerinden!
 10. Black & Decker Araç Süpürgesi: Temiz Araç İsteyen Sürücüler İçin En İyi Elektrik Süpürgesi!
 11. Elektrik Süpürgesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?: En iyi ve en uygun elektrikli süpürgeler için alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor içerikli, en alt kısımda bulunan bir yazımız daha var..
 ert456ytgrfsd4567
Ah gidi eski günler..

Atopi denilen bir olay var. Vücudun alerjik olaylara daha yatkın olması gibi düşünülebilir. Bu tip bünyeye sahip insanlar, diğer insanlara göre ortamdaki tozlardan daha fazla etkileniyorlar..

Alacağınız makinede bu tür detaylara dikkat etmek gerekiyor. En iyi elektrik süpürgesi markaları da önemli yani.. Ne tür teknolojileri içerisinde barındırdığı, sağlığımızı ne kadar koruduğu hepsi ayrı ayrı detay..

Tabi ayrı bir detay daha var ki hepimizi etkiler; en sessiz elektrikli süpürgeler!

En İyi Elektrikli Süpürgeler, Elektrikli Süpürge Fiyatları, Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri, Sessiz Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi

Çeşitli elektrikli süpürge markası ve bu markalara ait çeşitli ürünler var. Biz bir kaç tane en sessiz elektrikli süpürgeye yer verirken bunların yanında hem performans açısından en iyi bir kaçına, hem de fiyat performans açısından memnun kalacağınız ürünlere de yer verdik. Ayrıca sadece fiyatına göre de güzel bir kaç modele yer verdik.

Philips, Arçelik, Arzum, Fakir, Xiaomi ve Arnica gibi çeşitli elektrikli süpürge markaları ürünlerinden en iyi elektrikli süpürgeler, elektrikli süpürge tavsiyeleri, fiyatları, özellikleri, yorumları ve incelemeleriyle sizlerle.

1.. Philips Marathon Ultimate FC9931/07  Torbasız Elektrikli Süpürge 

Sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 1 numaralı konumda Philips Marathon Ultimate FC9931/07 Torbasız Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık.

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Philips Marathon Ultimate FC9931/07 Torbasız Elektrikli Süpürge Fiyatı: 2.499,90 TL     (06.04.2020)

mumu

“Bu kadar iyisini ilk defa kullanıyorsunuz”

A(+) enerji sınıfından olan Philips Marathon Ultimate 9931, şık tasarımlı elektrikli süpürgelerden bir tanesi.

Enerji sınıfları genel olarak A’dan G’ye kadar harflendirilir. En iyisi A olarak ifade edilir. Enerji verimliliği sınıfı makinenizin enerji tüketimi ve bununla birlikte temizleme performansını gösterir. Az enerji tüketiyor olması yüksek temizlik performansı gösterdiği anlamına gelmez, ve de her zeminde iyi bir temizlik yaptığı anlamına da gelmez.

Marathone Ultimate, 650 wattlık hiç fena sayılmayan bir giriş gücüne sahip. Yıllık enerji tüketimi değeri 21.4 kWh civarında.

Güç makineniz için önemli olsa da makinenizin temizlik performansını yansıtmaz. Daha çok, elektrik kullanımı ile ilgilidir.

Sizin için önemli olan emiş gücüdür. Emiş gücü airwatt olarak adlandırılır ve makinenizin tozları veya küçük parçacıkları ne kadar iyi çekebildiğini gösterir. 300 ile 600 arasında olması iyidir.

Giriş gücünün makinenizin emiş gücünü etkilemesine rağmen, yüksek bir giriş gücünün olması emiş gücünün de yüksek olacağı anlamına gelmez. 1000 wattlık bir güce sahip makinenizin 200 wattlık bir emiş gücü olabilir ve temizliğiniz işkenceye dönüşebilir, öte yandan 400 wattlık giriş gücüne sahip makinenizin 650 wattlık bir emiş gücü olabilir ve temizlik yaparken oldukça keyifli olursunuz.

Bunun yanında bu süpürge 650 wattlık bir emiş gücüne de sahip ki bu oldukça iyi bir performansının bulunduğunu gösteriyor. Size epey bir kolaylık sunacağından emin olabilirsiniz. Tekrar tekrar bir yerleri süpürmek zorunda kalmayacaksınız, hem güç hem zaman yönünden oldukça faydalı olacağı kesin.

17 kPa’lık bir vakuma sahip ve hava akımı ise 27 L/s değerlerinde.

Sizi belki biraz rahatsız edecek olan ses seviyesidir ama bu değer de ideal aralıkta. 74 desibellik bir ses çıkarıyor çalışırken, ses değerinin 68 ile 78 arasının normal olduğunu en alttaki sizler için faydalı olacak kısımdan öğrenebilirsiniz. Bu makineye olumsuz bir eleştiri yapacak olsam ses seviyesini yeterince düşük yapmadıkları için olurdu herhalde,  diğer özelliklerine göre ses seviyesi biraz yüksek kalmış. Daha iyi yapılabilirdi yani.

Marathone Ultimate 9931, toz torbası bulunmayan makinelerden. 2.2 litrelik bir hazneyle bu işi görüyor.  Yıkanabilir özellikte, HEPA 13 sınıfından bir hava filtresi var. Bu da sağlık açısından ideal bir sınıf. İş görür (Başarılı yani hocam bu).

Alerjik astımı olan birisiyim, eskiden çok önem vermezdim böyle detaylara ama küçük şeylerin önemli olduğunu fark etmemle bu düşüncelerim değişti. 15-20 tane küçük tohumdan bir orman oluşabileceğini görmek sahip olduğunuz fikirleri değiştirebiliyor. Anlatmaya çalıştığım şey yaşamınızdaki küçük değişiklikler de ileriye yönelik büyük birer yatırım aslında. Bir sağlıkçı olarak, sağlık açısından diyorum hocam; yaşamınızda küçük değişikliklerle olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

Bu elektrik süpürgesi performans açısından baktığımda  A(+)  enerji sınıfında bulunuyor.  Sert zeminde çekiş sınıfı A, halı temizlik performans sınıfı B, hava filtreleme ve emisyon performans sınıfı A.

Yine 11 metrelik bir çalışma yarıçapına sahip ve 8 metrelik bir kablosu olan makine, bu değerleriyle size geniş bir temizlik alanı sunuyor. Yani makineniz tek bir prize takılıyken çok geniş bir bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Makine 310 x 506 x 317 mm boyutlarında,  6.2 kg ağırlığında.

Sahip olabileceğiniz en uygun elektrikli süpürgeler arasından bir tanesi..

 

r4t5y34567u4t5y6u
En iyi elektrikli süpürgeler ile temizliğinize hiç bir engel kalm…..

 

2.. Philips Performer Silent FC8781/07  Elektrikli Süpürge 

Sizlerin de merak ettiği sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için, En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 2 numaralı konumda Philips Performer Silent FC8781/07 Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Philips Performer Silent FC8781/07 Elektrikli Süpürge Fiyatı:  1.259,90 TL     (06.04.2020)

pssss

 “Makine mi çalışıyor? yok artık hiç farketmedim!” (Sessizlik, sessizlik ve sessizlik…)

A(+) enerji sınıfından olan Philips Performer  Silent 8781 modeli, hafif ve şık tasarımı olanlardan.

Enerji sınıfı A(+), halı temizlik performansı B, sert zemin performansı A, hava filtreleme ve emisyon performansı A sınıfından olan bir elektrikli süpürge.

650 wattlık güç ile etkinlik gösteren Silent 8781, 21.5 kW yıllık enerji tüketimine sahip.

s-Bag türünden ultra uzun performanslı bir toz torbasına sahip. Bu torbanın kapasitesi yaklaşık 4 L ve alerji filtresi ile mikro filtresi bulunuyor.

Toz torbasının dolu olup olmadığını belirten bir gösterge mevcut. Bu düğmeyi genel olarak elektrikli süpürgelerde görebilirsiniz, temizliğinizi kolaylaştırıcı detaylardan. Torba dolduğunda makinemizin pek çekmediğini hepimiz biliriz. Bunların göstergeli olması bizi zaman kaybından koruyor.

Bir elektrikli süpürge alırken bakmanız gereken en önemli unsurlardan biri sestir. Kimse karşı binadaki bir evin elektrikli süpürge sesini duymak istemez veya bir şeyler  izlerken, uyurken komşusunun elektrik süpürgesinin sesinden dolayı tadının kaçmasını istemez. Ben küçükken ablam her haftasonu temizlik yapardı. O zamanlardaki tabirimle online oyun zevkimin “içine ederdi”, şimdi özür diliyorum kendisinden, çocuktuk, kalp kırmamak gerek.

Elektrikli süpürgenizdeki ses seviyesi desibel birimiyle gösterilir. 68 desibel ile 78 desibel arası bir elektrikli süpürgede normal sayılabilir.  2019’un ve 2020’nin en iyi elektrikli süpürgelerinden olan Silent 8781’in asıl özelliği adından da anlaşılacağı üzere, sessizlik konusunda rakiplerinden bir hayli önde olması.

Bizlere yaklaşık 66 desibellik bir ses sunuyor ki bu diğer makinelere bakıldığında ortalamanın bir hayli üzerinde bir performans. Neredeyse uykudan uyandırmayacak kadar sessiz. Komşularınızın “hiç temizlik yapmıyor mu bu?” diye soracağı veya telefonunuzla konuşurken makinenizi de çalıştırabileceğiniz kadar bir sessizlik.

9 metrelik kablosu evde uygun priz arama derdinden kurtarırken ve 12 metrelik bir çalışma yarıçapıyla size yardımcı olan bu süpürge 470 x 320 x 280 mm boyutlarında, 5.4 kg ağırlığı bulunuyor.

Her makinede bulabileceğiniz gibi ekstra aksesuarları da mevcut, elinize ulaştığında kontrol etmeyi unutmayın.

En sessiz elektrikli süpürgeler arasında yer alan bir model..

 

erty4rty6uı6uy7
Temizlikten sıkılanlara hızlı ve güçlü performanslı süpürgeler bu yazımızda!

 

3.. Arzum Magıclean Şarjlı Dikey Elektrikli Süpürge AR4033_1

Merak edilen sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 3 numaralı konumda Arzum Magiclean AR4033 Şarjlı Dikey Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Arzum Magiclean AR4033 Şarjlı Dikey Elektrikli Süpürge Fiyatı: 994,90 TL     (06.04.2020)   

(TÜKENMİŞ!)

arzdd

 

Arzum’dan sizi bel ağrılarından kurtaracak tarz bir ürün..

Şarjlı süpürgeler sınıfının bir üyesi olan Arzum Magiclean, 2500 mAh’lik ve 25.2 Voltluk  “li-ion” tipinde oldukça hafif ve doldurulabilmesi için tamamen boşalması gerekmeyen pilleri  bulunan bir süpürge.

El süpürgesi olarak da kullanabileceğiniz özel bir tasarıma sahip bu şarjlı modellerde pilinin kuvvetli olması emiş gücünü de etkileyebilirken, dayanıklı bir pil olması da kullanılabilirlik süresini uzatacağından temizliğinizin yarıda kalmasını engelleyecektir.

Kablolarla, prizlerle, büyük makine gövdeleriyle bizi uğraştırmayan, her yere kolaylıkla taşıyabileceğimiz, adeta zaman tasarrufu sağlayan bu elektrikli süpürgeyi  2 kademeli hız ayarı ile kullanabiliyorsunuz.

 

 

 

dikeyrrr

Şarjı doluyken yaklaşık 30-40 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz, bu sürede zaten temizliğinizi bitireceğiniz için böylece  şarj bitme sorunuyla karşılaşmıyorsunuz, tabi geniş çaplı bir temizlik yapacaksanız bunu bilemeyiz.

Magiclean şarjlı süpürge 380 wattlık bir güce sahip. Bu da böyle hafif bir süpürge için yeterli bir emiş gücü sağlıyor.

Bu modelin toz torbası ve su haznesi bulunmazken 0,5 litrelik bir toz haznesi var. Toz haznesinde bulunan MIF  filtre ve metal siklon filtreler kolay çıkarılabilir ve kolay temizlenebilir özellikte.

Ayrıca şarjlı süpürge alırken ağırlığına da dikkat etmenizde fayda var. Diğer türlerin boruları genelde makine gövdesiyle uzantı halinde olduğundan boru ağırlığının bir kısmını taşımak zorunda kalmıyorsunuz, fakat şarjlı makinelerde tamamen elinizde taşıdığınız için almadan önce ağırlığına bakmanız gerekiyor ki temizlik yaparken üretici firmaya aklınızdan kötü sözler geçmesin..

 

er4t56tyhgfdet5y6u
Beliniz ağrımadan temizliği sürdürün..

 

4.. Fakir Prestige 2000 Öko Kuru Vakum Elektrikli Süpürge

Çoğu kullanıcı tarafından merak edilen sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 4 numaralı konumda Fakir Prestige 2000 Öko Kuru Vakum Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Fakir Prestige 2000 Öko Kuru Vakum Elektrikli Süpürge Fiyatı: 1.049 TL     (06.04.2020)

fr

Uygun fiyat + ‘Fakir’ performansı!

Gri ve kırmızı renkte çeşitleri bulunan Fakir’in Prestige 2000  adlı modeli A enerji sınıfından bir elektrikli süpürge.

Yaklaşık 700 wattlık  bir güçle çalışan bu süpürge, yıllık 26.4 kW’lık bir enerji tüketimi yapıyor. Bunun yanında 350 wattlık bir emiş gücü bulunduran bu model, bize normal sayılabilecek bir vakum özelliği sunuyor.

Almayı amaçladığınız ürünlerde emiş gücünün 300 watttan yüksek bir değere sahip olmasına özellikle dikkat edin ki temizlik keyfiniz bir eziyete dönüşmesin. Yoksa aynı yerde dolanır durursunuz,  koltuğun altına kendini gizlemiş bir tane üzüm çekirdeğini 3-5 denemede anca çektirebilirsiniz.

En iyi elektrikli süpürgeleri ararken dikkat etmeniz gerekenlerden bir tanesi de süpürgede bulunan filtreler. Evdeki hasta bireyleri, alerjik hastalığı olanları ve özellikle tüylü evcil hayvan besleyenleri yakından ilgilendiren bir detay.

Alerji filtresinin olmasına, varsa su filtresinin olmasına, en önemli olarak da HEPA türünden 13 veya 14 olacak şekilde bir filtresinin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Bunlarla ilgili detaylı olarak en alttaki kısımda bahsettik.

Alerji filtresi ve HEPA 13 filtreye sahip olan Prestige 2000, s-bag cinsinden dayanıklı toz torbası bulunan elektrikli süpürgelerden. Toz haznesi ve su haznesi bulunmuyor.

Çalışırken 74 desibellik bir ses çıkarıyor. Bu pek fena sayılmaz.

Prestige 2000 ürünü enerji sınıfı A, hava filtreleme ve emisyon sınıfı A, halı temizleme performans sınıfı D, sert zemin temizleme performansı sınıfı ise B olan orta düzey bir elektrikli süpürge. Sanırım fiyatında etkili olan Fakir markasının kalitesi.

280 x 300 x 370 mm boyut ve 5.3 kglık ağırlığa sahip bu makine hafif ve kolay taşınabilirliğiyle ön plana çıkarken bir yandan da oldukça geniş bir temizlik alanı oluşturabileceğiniz 5.3 metre kablo bulunduruyor ve 9 metrelik bir hareket yarıçapı sağlıyor.

Yine, alabileceğiniz en uygun elektrikli süpürgeler grubundan..

ertyte4567tyhuk6
Temizliği sevenlere, temizlik zevkinizi arttıracak en iyi ve en uygun modeller bu yazımızda!

 

5.. Xiaomi Mi ROBOT Vacuum Kablosuz Robot Elektrikli Süpürge

Toz torbalı veya toz  torbasız, yatay veya dikey, elektrikli, robot veya araç içi elektrikli süpürgeler arasından merak edilen sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 5 numaralı konumda Xiaomi Mi ROBOT Vacuum Kablosuz Robot Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Xiaomi Mi ROBOT Vacuum Robot Elektrikli Süpürge Fiyatı: 3.299,90 TL     (06.04.2020)

rbttt

 Aslında gizliden gizliye herkesin beğendiği marka olan XİAOMİ’den uygun fiyatlarda Robot Süpürge!

Yeni nesil robot süpürgelerden olan Xiaomi mi markalı bu süpürge, 5200 mAh pil kapasitesi ve 14.4 voltluk pil voltajı ile 2020’nin en iyi elektrikli süpürgeleri arasında bulunuyor.

Kullandığı  pillerin tipi Li-ion. 5200 mAh’lik kapasite ile uzun süreli bir temizlik imkanı sunuyor. Eğer varsa  “Oooo, bunlar şarjlı, bunlar robot, uzun süre dayanmaz bunlar” gibi ön yargılarınızı kırıyor. Zaten zamanlayıcısı da bulunuyor.

Su hazneli değil de kuru tipte bir süpürge olan , 0.5 litrelik küçük bir toz haznesi ile sert zemin ve halıda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir robot süpürge.

2 tane çalışma modu bulunan Xiaomi Mi Robot akıllı telefonla kontrol edilebilme ve wifi desteği gibi özellikleri de barındırmasıyla temizlik keyfinize yeni bir tat katarken, süpürgeleri taşımak, prizden prize dolanmak gibi dertleri de ortadan kaldırıyor.

Bunlara ek olarak zamanlayıcı ve akıllı navigasyon özelliklerine sahip. İstediğiniz süre boyunca yönlendirip temizlik yaptırabiliyorsunuz.

En, boy, derinlik sıralamasıyla 345 x 96 x 345 mm’lik mini bir boyutu bulunuyor. Net ağırlığı ise 3.8 kg.

En iyi elektrikli süpürgeler arasında yer alır..

 

fer4t5yrgfw345y6uu
Temizlik robotunuz ayağınıza geldi!

 

6.. Philips FC8955/09 Performer Ultimate 750W Elektrikli Süpürge

Sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 6 numaralı konumda Philips FC8955/09 Performer Ultimate 750W Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Philips FC8955/09 Performer Ultimate 750W Elektrikli Süpürge Fiyatı: 3.000 – 3.500 TL arasında.     (06.04.2020)     

(TÜKENMİŞ!)

fccc

Philips’ten ortalama bütçede ama yüksek performansta bir ürün..

Philips Performer Ultimate A enerji sınıfından olan  bir elektrikli süpürge.

Hepimizin aşina olduğu Philips’in bu modeli 750 wattlık bir güce (IEC) sahip ve piyasadaki elektrikli süpürgelere göre bu ortalama bir değer.

Emiş gücü makinenizin temizlik performansı ile doğru orantılıdır. Emiş gücü, süpürgenizin tozu ve kiri ne verimlilikte çektiğini gösterir. Temizlik yaparken geçtiğiniz bir yerden bir daha geçmeniz gerekiyor mu, iri taneli kirleri rahatlıkla çekebiliyor mu gibi sorularınızın cevabı emiş gücü ile alakalıdır.

Almanız gereken elektrikli süpürgede bu değerlerin 300 – 600 arasında olmasına dikkat edin demiştik. Performer Ultimate, 220 wattlık bir emiş gücüne sahip.

Basınç olarak bu 15 kPa’lık bir etki gösteriyor. (kPa bir basınç birimidir ve metrik sistem için kullanılır. Birimi Pascal(Pa)’dır. Kilopascal (kPa) değeri  1000 pascala eşittir) ( Tıbbi terim olarak  “kpa” konjuge pnömokok aşısı olarak bilinir).

Süpürgedeki hava akımı 35 L/s hıza kadar yükselebiliyor. Ses gücü seviyesi ise 75 desibel. Bildiğiniz üzere, makinenizde bu ses değeri olabildiğince düşük olsun demiştik. Uzmanlar 68 ile 78 arasında bir değeri öneriyorlar. Sese çok önem vermeyecekler için, maliyetini de göz önünde bulunduracak olursak, uygun bir model olabilir.

Performer Ultimate,  halı temizleme performansı için B sınıfı kategoride bulunurken, sert zemin temizleme performansı için A sınıfı elektrikli süpürgeler arasında bulunuyor.

Filtreleme sisteminde alerji filtresine sahipken, 4 litrelik kapasitesi olan s-Bag türü bir toz torbası bulunuyor. Alerji filtresine sahip olmasının ev ahalisi için yararlı olduğunu söylemiştik. HEPA filtresinin bulunması, günümüzde makineler için çok önemli.

11 metrelik çalışma yarıçapına sahip olan 475 x 300 x 280 mm boyutlarındaki bu elektrikli süpürge, 6,2 kg’lık ağırlığının yanında ergonomik bir tasarıma da sahip. Otomatik kablo geri çekme ve toz torbası için digital bir dolu göstergesi bulunuyor.

Philips, bu modeliyle en uygun elektrikli süpürgeler arasında..

 

etredwe4rt567ut5y67
Affedin, buna yazacak bir şey bulamadım 😀

 

7.. Arzum AR4060 Olimpia Prime Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge

Merak edilen sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 7 numaralı konumda Arzum AR4060 Olimpia Prime Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Arzum AR4060 Olimpia Prime Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge Fiyatı: 689 TL     (06.04.2020)

(%50-60 civarında indirimde!)

arzzz46

Arzum’suz liste mi olur ! Sessizlik + Yüksek Performans

A enerji sınıfına sahip Olimpia 4060, Arzumun değerli süpürgelerinden bir tanesi.

899 wattlık bir güce sahip olan ve yıllık enerji tüketimi 27.5 kW olan Olimpia 4060, enerji sınıfı bakımından A, sert zemin temizleme performansı açısından A, halı temizleme performansı açısından B, hava filtreleme ve emisyon performansı açısından ise A sınıfı süpürgeler arasında yer alıyor.

Arzum’un 3AAA olarak nitelendirdiği bir model.

Alerji filtresi ve HEPA 13 filtresinin yanında motor koruma filtresi de bulunması sayesinde A sınıfı toz tutma (filtre) sınıfında yer alan Olimpia 4060, çalışırken 65 desibel gibi süper sessiz bir ortam sunuyor. Bir taraftan sağladığı sessiz işle temizliklerinizin keyfini arttırırken, bir taraftan da verdiğiniz ücrete de değecek yüksek performansına şahit oluyorsunuz.

Toz torbasız ve su filtreli olan süpürgeler son zamanlarda ön plana çıkarken, toz torbasız modeller arasında yer alan bu makine 2.2 litrelik toz hanesine, 6 metre uzunluğunda kabloya ve 9 metrelik bir hareket yarıçapına sahip.

En sessiz elektrikli süpürgeler arasında yer alan bu modelle hem siz hem ev ortamlarınız rahat edecek!

werftgrwer4t567u345
Köşe bucak demeden en ufak tozlara ve tüylere kadar temizliğinizi kolayca yapın..

 

8.. Arnica Bora Mor ET11133 Su Filtreli Elektrikli Süpürge

Çeşitli sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 8 numaralı konumda Arnica Bora Mor ET11133 Su Filtreli Elektrikli Süpürge fiyatları, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Arnica Bora Mor ET11133 Su Filtreli Elektrikli Süpürge Fiyatı: 735,50 TL     (06.04.2020)

 Arnica Bora’nın devri hala geçmedi! Uygun fiyatıyla listemizde…

Arnica Bora 850 wattlık bir güçle çalışan, ortalama düzeyde enerjisi bulunan elektrikli süpürge modeli.

Alerji filtresi, HEPA 13 filtresi ve su filtresi bulundururken, siklon filtresi yok. Bu modelin toz haznesi ve toz torbası yok. Bunun yerine su haznesi bulunuyor.

Su haznesi havadaki tozları su içerisinde çözündürerek hapsederken bir yandan da bu işlemi havadaki mikroplar için de yapıyor. Böylece toz torbasız ve toz torbalı modellere göre ortamı biraz daha hijyenik hale getiriyor.

Dolayısıyla aldığınız hava biraz daha kaliteli hale geliyor. Fakat içerisindeki su ile mevcut ağırlığı biraz artıyor ve taşıması güç bir hal alıyor. Bu da temizlik işlemini zorlaştırabiliyor.

Orta düzey bir elektrikli süpürge bile alacaksanız HEPA filtresinin olmasına dikkat etmeye çalışın. En sağlıklısı bu. Hiçbir masraf kaybedilen sağlıktan daha önemli değil.

Yaklaşık 6 metrelik bir kablosu bulunan Bora’nın hortumunu 360 derece döndürebiliyorsunuz, bu da evinizdeki değişik yerleri zorlanmadan temizleye bilme imkanı sağlıyor.

En uygun elektrikli süpürgeler arasında yer alıyor..

 

er4t5ytrert56y7u8
En iyi elektrikli süpürgeler ile uzanamadığınız köşe kalmayacak.. 😀

 

9.. Arzum AR4007 Grande Energy Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge

Merak edilen sessiz elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 9 numaralı konumda Arzum AR4007 Grande Energy Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge fiyatı, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Arzum AR4007 Grande Energy Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge Fiyatı: 688 TL     (06.04.2020)

arzge

Yeni evine uygun fiyatlı, güçlü, iyi performanslı süpürge arayanlar için..

Arzum’un Grande 4007 modeli,  A enerji sınıfı elektrikli süpürgelerinden.

Yaklaşık 700 wattlık bir güç ve 25 kW’lık yıllık enerji tüketimi olan Grande 4007, ortalama sayılabilecek enerji değerleri ve uygun aralıkta fiyatı bulunan bir Arzum ürünü.

Alerji filtresine ve HEPA 13 filtreye sahip olan bu süpürge, toz torbasızlar grubundan ve yaklaşık 3 litrelik bir toz haznesi bulunuyor.

Ses olarak ise yaklaşık 75 desibellik bir değerler çalışıyor. Bu da süpürgeler için ve özellikle bu fiyata göre oldukça makbul bir değer.

Enerji sınıfı A, hava filtreleme ve emisyon sınıfı A, halı temizlik performansı sınıfı C, sert zemin performansı sınıfı A olan bu Arzum modeli, 6 metrelik bir kablo ile 9 metrelik hareket yarıçapı bulunduruyor.

Yine en uygun elektrikli süpürgeler arasında yer alan bir model..

 

sfgrtt5y6uyte56
Ah kalbim; ben senden çok çektiim..

 

10.. Black & Decker Araç İçi Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürge tavsiyeleri için En İyi Elektrikli Süpürgeler 2020 Listesi içerisinde 10 numaralı konumda Black & Decker Araç İçi Elektrikli Süpürge fiyatı, özellikleri ve yorumlarıyla incelemesini yaptık:

En İyi Elektrikli Süpürge Fiyatları konusunu merak edenler için Black & Decker Araç İçi Elektrikli Süpürge Fiyatı: 369,90 TL     (06.04.2020)

bda

 Aracını her daim temiz tutmak isteyenler için!

En iyi elektrikli süpürgeler listemizdeki,  araçlarınızın temizliği için tasarlanmış olan bu elektrikli süpürge 12 voltluk bir pil voltajına ve 360 mmSS’lik kuru bir emiş gücüne sahip.

5 metrelik bir kablosu var.

Makinenin uç kısmı ve hortum kısmı uzatılabiliyor, böylece ulaşması güç konumdaki tozları kolaylıkla temizleyebiliyorsunuz.

Toz torbası ve su haznesi bulunmuyor, bununla birlikte 0.440 litrelik küçük bir toz haznesi var.   Araçlarınız için bu hazne normal bir boyut.

HEPA filtresi yok ancak siklon filtresi bulunuyor.

Bu şık model araçlarınız için ideal bir ürün konumunda. Araçlarınız için alabileceğiniz en iyi elektrikli süpürgeler arasında bulunuyor..

 

efr4teasw3456
Araç süpürgeleri sadece araç içerisinde değil, pratik temizlik isteyen her yerde kullanılabilir..

Elektrikli süpürge tavsiyeleri için sona geldik. Bundan sonraki kısımda gerek sessiz elektrikli süpürgeler olsun, gerek gücü ve performansı yüksek elektrikli süpürgeler olsun en iyi elektrikli süpürgeler için alırken nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım:

11. Elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeliyiz?

incelerr

 

En iyi elektrikli süpürgeler, en iyi elektrikli süpürge tavsiyeleri, en ucuz elektrikli süpürgeler (2020) aranırken, tabiri caizse, önce “neyin ne olduğunu bir öğrenmek” yapılabilecek en akıllıca yöntem olabilir. Nelere dikkat edeceğinizi şöyle bir gösterelim istedik:

 

>>> Elektrikli süpürgenin gücü tozu iyi çekmesiyle alakalı değil diyorlar?

Sessiz elektrikli süpürgeler için en iyi elektrikli süpürgeler listemize göz attık. Elektrikli süpürge tavsiyeleri verdik. Bir de bu makineler için güce bakalım:

Güç, watt olarak ölçülen bir değerdir.

Bir elektrik süpürgesi ararken, elektrikli süpürgenin gücüne bakmak istediğinizde üzerinde watt (W) ve airwatt (AW) değerleri ile karşılaşacaksınız.

Buradaki watt değeri daha çok makinenizin elektrik kullanımı ile ilgiliyken airwatt değeri ise makinenizin toz çekme performansı ile ilgilidir. Watt makinenizin gücünü gösterirken, airwatt ise makinenizin emiş gücünü gösterir.

Tozları ne kadar çektiğini, temizliği ne kadar iyi yaptığını airwatt değerine bakarak anlarız, ama tabi ki diğer faktörler de etkiliyor.

Watt değeri yani makinenizin gücü kullanılan elektrik miktarı ile ilgilidir.  Sizin için airwatt değeri daha önemliyken, watt miktarı düşük olduğu sürece airwatt değeriniz de ne kadar yüksek olursa olsun yeterince iyi bir soğurma yapamayabilir.

Emiş gücü makinenizin tozları çekebilmesini gösterir.  Yani ortaya şu sonuç çıkıyor: Motor gücü önemlidir, emiş gücü daha önemlidir. Emiş gücünün yüksek olması makinenizin daha iyi temizlik yapacağını gösterir.

Çok düşük motor gücü ile yüksek bir emiş gücü üretebilmek mümkün değildir. Fakat yüksek motor gücü de her zaman yüksek bir emiş gücüne sahip olduğunu göstermez.

 

emdik mii

>>> Emiş gücü çok mu önemli?

Emiş gücü ile makinenizin gücü birbirinden ayrı kavramlardır, emiş gücü sizin için en önemli olan unsurdur.

Temelde, alacağınız makinenin performansını emiş gücü yansıtır. Bu yüzden emiş gücünün olabildiğince yüksek olmasını isteriz. Ama bir yandan da emiş gücü ne kadar fazlaysa halılarınız yapışma ihtimali de o kadar fazla oluyor.  Yani şöyle düşünün ne kadar fazla emerse bulabildiği her şeyi kendine çekiyor. Bu da halılarınızın makinenin ağzına yapışmasına neden oluyor. Bu da temizlik yaparken  sıkıntılı bir durum haline gelebiliyor ve sizi çileden çıkartabiliyor. Sessiz elektrikli süpürge ararken dikkatli olun, emiş gücünü ayarlamazsanız tozlar yerde kalabilir!

er4t5ye4r567u
Yüksek çekim gücüne sahip elektrikli süpürgeler ile tutkulu bir sabah öpücüğü alabilirsiniz.. 🙂 (Evde sakın denemeyin!)

Yani airwatt değerinin yüksek olması çok önemli unsur, fakat çok yüksek olunca da bize bazı sıkıntılar sunabiliyor.  Bunun için de makinenize uygun başlıklardan yararlanılmış. Bu sorun için yapılmış turbo başlıklı modellerle makinenizin yapışma ihtimali azaltılıyor.

Çeşitli airwatt değerleri olmasına rağmen sizin için en uygun olan aralık olan 300 ile 600 arasında bulunmalıdır.

 

karara

>>> “Öff be, bu makine çok ağırmış ve kablosu da çok kısa..” dememeniz için bazı küçük detaylarına önem verin. Kullanım kolaylığı sunması en önemli unsurlardan..

Sessiz elektrikli süpürgelere bakıyorsunuz, makinenizi alırken bakacağınız temel ögelerden biri de bizlere sunduğu kullanım kolaylığıdır.  Bu kullanım kolaylığını da tasarım, ağırlık, boyut, renk, çalışma yarıçapı, kablo uzunluğu gibi çeşitli kavramlar bütünü oluşturuyor.

Ev temizliğine başladığımızda makinemizi evimizin her odasına taşımak durumunda kalıyoruz, bunun için de makinenizin sahip olduğu ağırlık önemli bir etken konumunda.

erter4t5y6u7
Onlara kralın kim olduğunu gösterin!

Temizlikten sonra koyacağımız yerlere uygun olması yani boyutunun gözü rahatsız etmeyecek şekilde olması, renginin ortama uyması, göze batmaması, hepimiz için aranılan bir özelliklerdir.

Bunun yanında bir prize taktığımızda iki odayı birden süpüre bilmemiz keyif vericidir ve burada kablo uzunluğu önemli bir konumda.  Bir odaya girdiğimizde ise süpürge hortumunun uzun olması, makineyi kımıldatmadan olabildiğince fazla yeri süpüre bilmemize yarayan bir özellik.

Tüm bunlarla birlikte makinenizin tasarım şekli de makine alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında.

 

cadı mııı

 

 

>>> Üst komşunun evinden temizliğini yaparken tren geçiyor gibi ses geliyor, ben böyle bir makine almak istemiyorum; bizce de sese önem verin!

 Makine alırken bakmanız gereken en önemli unsurlardan biri de çıkaracağı sestir.  Birçoğumuz saatlerce temizlik yapan komşularımızdan şikayet yanarız ve biliriz ki iyi bir makine alacaksak çıkaracağı ses rahatsızlık vermeyecek düzeyde olmalıdır.

Sesin yükseklik birimi desibel ile ölçülür, değerindeki 3 artış gürültünün iki kat artacağı anlamına gelir.  Yani 50 desibel ile 53 desibel arasında 2 kat gürültü farkı vardır.

İdeal bir makine alacaksanız ses değeri 68 desibel ile 78 desibel arasında bulunmalıdır.  Mümkün olduğunca düşük seçmenizde fayda var. Böylece makine çalışırken televizyonun sesini duyabilmeniz,  sizinle konuşulanları duyabilmeniz,  kapınızın veya telefonunuzun sesini duyabilmeniz ve hatta bazı makinelerde evde uyuyan biri varsa rahatsız olmaması kolaylaşır.

Listemizde 68 desibelin bile altında ses değeri bulunan elektrikli süpürgeler mevcut.

 

mak mak

 

>>> Toz torbalı olması daha iyi diyorlar, bu doğru mu hocam?

Makine alırken dikkat etmemiz gereken bir başka özelliği ise toz torbasının bulunup bulunmamasıdır.  Burada karşımıza üç seçenek çıkıyor; toz torbalı, toz torbasız ve su filtreli makineler.

Toz torbasız ve su filtreli olanların biraz ön plana çıkmasına ve bu modelleri alanların sayısı bu aralar artmasına rağmen, toz torbalı olanlar tabi ki vazgeçilmezler.

Çünkü gelişen teknoloji onları da es geçmiyor, gelişimde sürekli olarak üzerine eklenen bir tablo mevcut. Günümüzde üretimi yapılan toz torbalı çeşitlerde, aynen toz torbasız ve su filtreli modellerde bulunduğu gibi HEPA ( yüksek verimli partikül filtresi) bulunmakta ve dışarı atılan toz miktarını azaltmaktadır.

Bu da ortamda bulunan tozların, atopik olarak adlandırılan, alerjiye daha yatkın bünyelere sahip insanlara verilen zararı azaltmaktadır.

erft5y6uhtgetr5yu7
Aile boyu temizlik için! En iyi robot elektrikli süpürgeler!

>>> Hangi filtre çeşitleri var ve hangileri daha iyi?

Ev ortamında bulunan basık veya tozlu havadan etkilenen nefes problemi şikayetleri bulunan insanlar için özellikle HEPA filtreler( yüksek verimli partikül filtreleri) tavsiye edilmektedir. HEPA filtreler ortamda bulunan havadaki partikülleri yakalar. HEPA sınıfları vardır, şuan en modern olanları HEPA 13 ve HEPA 14’tür.

HEPA’nın filtre numarası büyüdükçe filtre daha fazla partikül yakalar. HEPA 14’ün bir önceki sürüme göre havadaki yakaladığı partikül oranı daha yüksektir. Neredeyse %100’üne yakınını yakalar ve ortamdaki havayı olabildiğince temizler. Tabi bu temizlik yaparken ki hava için geçerlidir.

Ev ortamında bu büyüklükteki bir temizleme oldukça iyi bir performanstır. Bunun için, süpürgeniz toz torbalı ise sisteminde HEPA filtre olmasına öncelik göstermenizde fayda var.

HEPA filtreye yardımcı olarak süpürgenizde bulunan sistemin de hava geçirmez olmasında yarar var. Dışarı hava geçirmesin ki (kaçırmasın), süpürge içerisindeki hava, filtreden büyük partikülleri süzülerek geçebilsin.

Su filtreli olan makineler var. Buradaki sistem partiküllerin suyun içerisinde tutulmasına dayanıyor. Havadaki partiküller su haznesinden geçerken burada yakalanıp hapsediliyorlar.

Su haznesi bulunan süpürgelerin toz yakalama oranı diğer süpürgelere oranla daha yüksekken, toz partikülleri ile birlikte ortamdaki mikropları da hapis edebildiklerinden sizlere daha hijyenik bir hava sunuyorlar.

Su hazneli olan süpürgelerdeki kötü durum ise bu makinelerin daha ağır olması ve kullanım için daha fazla çaba gerektirmesidir. Bu da temizlik yaparken biraz yorulacağınız anlamına gelir. Değip değmeyeceği size kalmış bir durum.

Bizim önerimiz tercihinizi HEPA ve su filtreli olan modellerden yana kullanmanız.

 

sdsf

>>> Makinemizin üzerinde sınıflar var hocam, bunlardaki mantık ne?

 1. Aldığınız makinede örnek olarak verilen fotoğraftakine benzer bir sınıf göstergesi olacağını göreceksiniz. A’dan D’ye kadar olan kısım enerji verimliliğini gösteren sınıftır. Bazen bu sınıf A’dan G’ye kadar da olabilir.
 2. Bir sonraki kısım yıllık ortalama enerji tüketimini gösteren bölümdür.
 3. Yıllık ortalama enerji tüketiminin altında ise ses seviyesini gösteren bölüm vardır.
 4. Ses seviyesinin solunda kalan kısımda hava filtreleme performansı sınıfı yer alır.
 5. Ses seviyesinin altında sert zemin temizleme performans sınıfı yer alırken
 6. Sol alt bölüm ise halı temizleme performansı sınıfını  gösterir.

Bu çizelgeden çıkaracağınız sonuçlar bunlardır.

 

>>> Ah be hocam, elektrikli süpürge fiyatları uçuyor, buna ne diyorsunuz siz?

Alacağınız makinede zaten hepinizin biz söylemeden dikkat edeceği konuların başında fiyat geliyor. En iyi elektrikli süpürgeler listemizde, öğrencilerimizi de düşünerek orta fiyatlı makinelere de yer verdik fakat yine de fiyatlar yüksek hocacığım. Bizlik bir durum değil. Fiyatlar aldı başını gidiyor.

Lakin her durumda sizin için sağlıklı olanı tercih etmeye çalışın.

 

ert45t6yry67
Sağlıklı ve parıldayan canlı saçlar için için en iyi saç kurutma makineleri listemize göz atabilirsiniz!

 

sfer4trer4t5y6u
Daha çok parıldayacak bulaşıklarınız için en iyi bulaşık makinelerine bir göz atın!

 

frt4t456yt5y6u7
Ütü yaparken keyif almak istemez misiniz? En iyi ütüler listemize bir göz atmanızda fayda var!

 

                      “Sevdiklerinizle sağlıklı, huzurlu ve bol neşeli günler dileriz.”

Yorum yapın