En İyi Fritözler 2019 : Kısa Zamanda Bol Kızartma!

Günümüzde artık sıradan hale gelen bir ürün de fritözler. Fakat bu konuda ne kadarımız bilgiye sahibiz meçhul.

Özellikle fast food lokantalarda görmeye alışkın olduğumuz fritözler yavaştan her eve girecek gibi duruyor.

Zaman konusunda hepimiz artık bir telaşe halindeyiz, sorsak hepimizin işi var, hepimizin acelesi var; “Bununla mı uğraşacağım?” kafasındayız. Bu yüzden de özellikle bize ait ortamlarda zamanımıza hükmedebilmeyi istiyoruz.

Fritözler de hayatımızı kolaylaştıran ürünlerden. Kızartmalarınız için size oldukça kısa sürede büyük miktarlarda iş yapabilme imkanı sağlıyor.

Peki en iyi fritözler hangileri? En iyi kızartma makineleri hangileri? En iyi fritöz 2019? Fritöz alırken nelere dikkat etmeliyiz? Gibi sorularla buraya geldiyseniz bu yazımız tam size göre.

“Gereksiz şeyleri hayatımızdan çıkarmaya başladık, bize zaman lazım, bize mutluluk lazım..”

 

 

tfflll 1.7

1. TEFAL ACTİFRY GENİUS XL 1.7 L

1500 W  gücündeki Tefal’in Actifry Genius modeli, şık tasarımının yanı sıra yiyeceklerinizi kısa sürede ve olabildiğince lezzetli bir şekilde pişirirken ortama da koku yaymayacak bir teknolojiye sahip.

Şeffaf bir kapağa sahip olan Genius, dokunmatik ekranıyla kullanım kolaylığı sunarken bir taraftan da teknolojileriyle ön plana çıkıyor.

9 adet pişirme menüsüne sahip olan, 70 dereceden 220 dereceye kadar ısısını ayarlayabildiğiniz ürün, Dual Motion teknolojisi ile tüm yiyeceklerinizi eşit şekilde pişiriyor ve böylece bazı modellerdeki gibi karıştırma işiyle uğraşmak zorunda da kalmıyorsunuz.

60 dakikaya kadar zamanlayıcısını ayarlayabildiğiniz, süresi bittiğinde otomatik olarak duran model bu akıllı yapısıyla sizi başında da bekletmiyor. Pişti mi pişmedi mi, kızardı mı kızarmadı mı derdine düşmüyorsunuz.

Tefal Actifry Genius hazne olarak ise çıkarılabilir modellerden biri. Böylelikle işlemlerinizden sonrasında kolaylıkla temizleyebiliyorsunuz. Zaman kaybına yol açan, uzun süren temizleme işlemleri gibi zorluklarla sizi uğraştırmıyor.

Yağ haznesi yaklaşık olarak 2.0 cl  olan Genius, yiyeceklerinizi neredeyse sıfır sayılacak bir düzeyde yağ ile pişirebilmenize olanak sağlıyor.

Böylece size hem maddi anlamda tasarruf sağlarken hem de sizi sağlıksız yağ tüketiminden olabildiğince uzaklaştırıyor.

 

 

 

gnyu12

2. TEFAL ACTİFRY GENIUS 1.2 L  

Çıkartılabilir Hazne, Pişirme Kapasitesi: 1.2 kg, Güç: 1350 W

Dual Motion Teknolojisi ile sıcak hava ve otomatik karıştırma özellikleri bir araya getirilmiş olan Actifry Genius 1.2 L modelinde, başında bekleme ve karıştırma işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

1350 watt enerji ile yiyeceklerinizi sıfır ya da çok az yağ ile kolayca pişirebileceğiniz Actifry Genius 1.2 L, gereksiz yağdan ve yanmalardan uzak, sağlıklı bir pişirme keyfi sunuyor.

Kolay kullanımlı dokunmatik bir ekran arayüzü bulunan ürün, 9 adet otomatik pişirme menüsüne de sahip. Bunların yanında ısı ayarı, 60 dakikalık zamanlayıcısı, koku önleyici filtresi ve şeffaf cam kapağı da bulunuyor.

Yeni nesil teknolojiyi minimal ama kullanışlı boyutlarda sunan Genius 1.2, gerek kalitesi gerekse şık tasarımıyla tercih edilebilir. Çıkartılabilir haznesi size oldukça fazla kolaylık sunacaktır.

 

 

 

orgin 1hk

3.  TEFAL ACTİFRY ORİGİNAL 1 KG

Tefalin Actifry Original serisi güç olarak idare eder denebilecek bir düzeye sahip. 1400 wattlık bir güçle yiyeceklerinizi ortalama bir sürede kızartabiliyor.

1 kg’lık bir kapasiteye sahip, bu da yaklaşık olarak 4 kişilik bir menü hazırlamanıza yetecek genişlikte bir ürün demek. 4 kişi için hazırlayacağınız, et, balık, börek, tatlı gibi her türlü gıdanızı hazırlayabileceğiniz Tefal Actifry Original, size bir yandan da sağlıklı bir pişirme sunuyor.

1 kg’lık yiyeceğiniz için yaklaşık 1 kaşık yağ kullanarak olabilecek minimum düzeylerde yağ kullanımı sağlıyor.  Gereksiz kaloriden ve bunların zararlarından da sizi korumuş oluyor.

Tefal Actifry Original, plastik bir gövdeye sahip ve şeffaf bir cam kapakla içerisinde yemekleriniz pişerken kolay kontrol imkanınız oluyor.

İçerisindeki dönen pedal sayesinde ise yiyeceklerinizin homojen bir şekilde pişmesi sağlanıyor. Bu da, yiyecekleriniz pişerken karıştırmak zorunda kalmayacaksınız anlamına geliyor.

Bunlara ek olarak dijital zaman ayarlayıcılı ekrana, ısı ayarına, koku azaltıcı filtreye, otomatik açma kapama özelliğine, termostat uyarı ışığına da sahip.

Kullanıcılarda genel bir beğenme hakim.

 

 

 

gmdittree

4. GOLDMASTER GM-7439 DİETİST BUHARLI PİŞİRİCİ

800 wattlık güce sahip GM-7439 DİETİST, buharlı pişiriciler sınıfından bir fritöz. Onu diğerlerinden farklı yapan 3 tane çıkarılabilir haznesinin bulunması. Böylelikle hazne kapasitesi yaklaşık 8.4 litreye yükseltilmiş.

Listede o çok fazla sayıda küçük hazneli model varken 8.4 litrelik bir kapasite kulağa oldukça cazibeli gelebiliyor.

İnsanın aklına ister istemez 3 haznede de ayrı ayrı yiyecek pişirilebiliyor mu ve bu pişirmeye yetecek kadar enerji üretebiliyor mu soruları gelecektir, fakat DİETİST bu gibi şüphelerinizi kolaylıkla bertaraf ediyor.

Buharlı pişirme özelliği ve özel teknolojisi sayesinde 3 haznede de ayrı ayrı işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz. Ürünün kalitesi de burada ortaya çıkıyor.

Gri renkteki bu model zamanlayıcıya, uyarı ışığına, uyarı sesine ve su seviyesi göstergesine de sahip.

 

 

 

 

tfl megaaa 2

5. TEFAL MEGA 2 L

Termal pişirme teknolojisine sahip modeller arasında bulunan Tefal’in Mega modeli, 2 litrelik hazne kapasitesine sahip bir tane çıkartılabilir hazne bulunduruyor.

Böylelikle bu modelde de kolay temizleme olanağı ve geniş bir hazne ortamı bir arada sağlanmış.

İşlemden sonra ortamlarınıza koku yayılmaması için koku filtresine, pişerken takip edebilmeniz için cam gözlem penceresine,

Bulaşık makinesinde yıkaya bileceğiniz çıkartılabilir aksesuarlara, çıkartılabilir yağ haznesine, ısı ayarına, uyarı ışığına ve kızartma sepetine de sahip bir  Tefal modeli olan Mega, her ortama ayak uydurabilecek şık duruşu ve özelliklerine göre uygun sayılabilecek makul fiyatıyla alabileceğiniz bir ürün.

 

 

 

 

rh cyclooo

6. RUSSELL HOBBS 22101-56 CYCLO FRY    

Menşei ülke olarak Çin yapımı olan Russell Hobbs markasının şık ürünleri arasında yer alan Cyclofry modeli, çok yönlü pişirme imkanlarına, fırında kızartma veya yağda kızartma gibi özelliklere sahip bir fritöz.

Programlanabilir dijital bir dokunmatik ekranı bulunan Cyclofry, zamanlama kontrollerine, 220 dereceye kadar ayarlayabileceğiniz değişik sıcaklık derecelerine ve bu değişik sıcaklıklara da dayanabilecek bir yapıya sahip.

Zamanlama kontrolleri sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz süre içerisinde pişirebilirken 220 dereceye kadar seçebileceğiniz sıcaklık bu pişirme olayını oldukça kolaylaştırıyor.

Yiyeceklerinizi çok az bir miktarda yağ ile veya hiç yağ gerektirmeden, gayet sağlıklı bir şekilde pişirebiliyorsunuz. Bu da Cyclofry’ı bazı fritözlere göre oldukça sağlıklı bir alternatif haline getiriyor.

Sağlık dünyasından birisi olarak, sizleri de her zaman daha sağlıklı işlere yönlendirmek isteriz.

Yağdan kaçınmanızı, size rahatsızlık veren ürünleri beslenme düzeninizden çıkarmanızı, ince bir sızı gibi içten içe sizi fetheden “şeker”den uzak durmanızı ekstradan öneririz.

Dediğimiz gibi oldukça şık bir model. Mutfağınızda, hem şıklığı ve zarifliği hem de size göstereceği performansı sayesinde verdiğiniz paraya değdiğini düşündüğünüz ürünleriniz arasında yerini alacaktır.

 

 

 

 

arnciaaaa

7.  ARNİCA UNIVERSAL ZG 27A

Arnica Universal 2000 watt gücünde, 2.7 litrelik yağ kapasitesi bulunan bir fritöz. Sahip olduğu yüksek güçle yiyeceklerinizi dilerseniz çok kısa sürede pişirebiliyor.

Ev ortamına göre yüksek miktarlarda sayılabilecek yiyeceklerinizi kolaylıkla ve basit bir şekilde pişirebiliyor. Oldukça fazla iş ve zaman tasarrufu sağlıyor sizlere.

Beyaz bir renge sahip ve gövdesi plastik yapıda olan Universal’in, kokuları önleyen değiştirilebilir filtresi de bulunuyor. Kızartmalarınızın kokusunun yatak odanıza kadar yayılmasını engelliyor.

Yiyecekleriniz pişerken izleyebileceğiniz cam gözlem penceresi ve çıkartılabilen üst kapağa da sahip modelin, işlerinizi kolaylaştıracak tutma koluna sahip bir kızartma sepeti, kaymaz ayakları ve az yer kaplaması için katlanabilen tutma kolları da bulunuyor.

Bu özelliklerine ek olarak da ısı ayarı, zamanlayıcı ve uyarı ışığı da bulunuyor.

Çıkartılabilir yağ filtresi ve haznesiyle kolayca temizleyebileceğiniz Universal, işlemlerinizi kolayca yapabileceğiniz, zaman tasarrufu sağlayabileceğiniz bir model.

Kalabalık ev ortamlarında işlerinizin çok kısa sürelerde halledilmesini sağlayan bir sağ kolunuz ve dostunuz olacaktır.

 

 

 

 

 

suuu

8. TEFAL SUPER UNO

Tefal Super Uno, 1800 wattlık ortalama bir güce sahip. 1.5 kg’a kadar geniş bir pişirme kapasitesine ve 2.2 litrelik yağ kapasitesine sahip.

Isıyı dış kısma vermeyen güvenli bir gövdesi, cam gözlem penceresi, çıkarılabilir üst kapağı, sahip olduğu kartuşla koku önleyici bir filtresi, katlanabilir tutma kolu ve kaymaz ayakları sizlere güvenli bir pişirme olanağı sunarken;

İstediğiniz derecelere ayarlayabileceğiniz ısı ayarı, istediğiniz süreyi ayarlayabileceğiniz bir zamanlayıcısı, uyarı ışığıyla sizlere birçok kolaylık sunan bu Tefal modeli, otomatik açma kapatmaya sahip kapağıyla ve kolayca yıkaya bileceğiniz çıkarılabilir yağ filtresi ve haznesiyle tercihleriniz arasında yer alabilecek bir ürün.

Hem fiyat hem de performans açısından kendisine mutfaklarınızda yer ve şans verebilirsiniz.

 

 

 

 

mrr pmbeerr reddoo

 

9. PREMİER PDF 1515 MOR KIRMIZI PEMBE      

Mor, pembe ve kırmızı renklerinde bulabileceğiniz 900 watt gücündeki Premier modeli olan PDF-1515, 1.5 litrelik çıkarılabilir bir hazneye, 1.5 litrelik bir yağ kapasitesine sahip olan termal bir fritöz.

Fark edeceğiniz üzere oldukça şık bir tasarımla sunulmuş. Değişik renkleri de kendisini cazibeli hale getirmiş. Klasik modellerden sıkılmış renkli insanlar için garip bir çekiciliği var sanki.

Uygun fiyatlarıyla ön plana çıkan bu şık ürünlerde, pişirme sıcaklığını ayarlayabileceğiniz bir ısı ayarı, piştiğinde sizi uyaracak uyarı ışığı da bulunuyor.

Üzerinde işlerinizi kolaylaştıracak bir sürü özellik ve yine işlerinizi kolaylaştıracak bir sürü ekstra aparatı bulunuyor.

Pişirme işlemlerinizden sonra koku yayılmasını önlemek amacıyla koku filtresi bulunan Premier Pdf-1515 bu özelliklerine ek olarak da; emniyet kilidi, çıkarılabilir üst kapak, ısıya dayanıklı tutma kolları, yapışmaz pişirme yüzeyi de bulunduruyor.

Kolay temizleme yapabileceğiniz çıkarılabilir haznesi ve yine çıkarılabilir yağ haznesi ile, paslanmaz çelikten yapılmış gövdeye sahip bu ürün oldukça şık duruyor.

Mutfaklarınızı oldukça renklendirecektir. Ve performansıyla da oldukça memnun kalmanızı sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

t u mnii ft

10. Tefal uno mini fritöz      

Mini fitözler grubundaki Tefal Uno M, 1600 wattlık bir pişirme gücüne sahip. Böylelikle pişirme süreleri de oldukça kısalmış oluyor.

1.8 litrelik bir yağ kapasitesine, yaklaşık 1 litrelik pişirme kapasitesine sahip Uno M, kendisine mini fritöz denmesine rağmen sanki diğer fritözlere kafa tutabilecek kadar geniş bir kapasiteye sahip. Özellikleri ile de diğer fritözlerle kolaylıkla yarışabiliyor.

Ayarlanabilir termostat ( ısı ayarı) (150 – 190 derece arası), kızartma aşamalarını takip edebilme, alüminyum sepet, otomatik açma/kapatmalı cam kapak, bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz çıkarılabilir parçalar ve böylece kolay temizleme, kolay saklama gibi ek özellikleri de bulundururken yine bunların yanında da koku filtresine, tutma kollu kızatma sepetine ve kaymaz ayaklara sahip birçok özelliği bulunan Tefal modeli.

Paslanmaz çelik dış yüzeyi ile uzun süreler kullanabileceğiniz, her ortama girebilen, her ortama uyum sağlayabilen bu “mini fritöz” şıklık ve naiflik için birebir.

 

 

 

 

 

 

tfaal princcp

11. TEFAL PRİNCİPO FRİTÖZ 1.2 L

Tefal’in Principo marka bu fritözleri 1000 watt gücünde ve yağ kapasitesi 1.2 litreyken pişirme kapasitesi 600 gr civarlarında.

Ucuz denebilecek bir fiyatı bulunan Principo, Cool Wall teknolojisi  sayesinde soğuk ve güvenli bir dış yüzeye sahip.

Kolay bir kulanım, kolay saklama ve kolay temizleme özellikleriyle fiyatı da birleşince kullanıcılardan tama yakın bir puan almış.

 

 

 

 

easyddfpr

12. TEFAL EASY PRO FRY    3 L   ÇELİK

Easy Pro, 3L kapasiteye ve Cool Zone teknolojisine sahip yarı profesyonel bir fritözdür. Geniş bir haznesi bulunan bu model, bizlere profesyonele yakın kızartmalar yapabilme olanağı sunuyor.

3 litrelik yağ koyma kapasitesiyle, 1.2 litrelik yemek kapasitene veya 1.2 patates kızartma kapasitesine sahip Tefal Easy Pro Fry’ın haznesi de kolay temizleyebileceğiniz çıkartılabilir bir hazne. Gövde, kapak, hazne & kızartma sepeti  dahil çıkartılabilir preparatlardan oluşan model bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilir ve böylece sizi uğraştırmaz. Gövdesi çelikten yapılmış, kase kaplaması emayeden olan Easy Proya, bu sayede dayanıklı bir yapı da kazandırılmış.

Daldırmalı ısıtma ünitesi sayesinde hızlı ve mükemmele yakın sonuçlar veriyor.

Pişirirken izleyebileceğiniz bir penceresi ve kızarttığınız yiyeceklerinizi uygun sıcaklığa getirebilmeniz için ısıtma ayarının yanında  soğutma alanı da bulunuyor. 150°C’den 190°C’ye kadar ısıyı ayarlayabilip, kızartma aşamalarını da kapağında bulunan gözlem penceresi sayesinde takip edebiliyorsunuz.

Filtre: Metalik

Yukarı ve aşağı sepet: Var

Taşıma sapları: Var

Kontrol Paneli: Plastik

Gösterge ışığı: Var

Easy Pro Fry’ın sabit bir metal filtre ile donatılmış olan kapağı kızartma işlemi sırasında da kullanılabilir.

 

 

 

 

reddooo

13. KORKMAZ A486-02 VERTEX KIRMIZI

 

Korkmaz marka A486-02 Vertex, 900 wattlık bir güce, çıkartılabilir ve kolay temizlenebilir 800 gram pişirme kapasitesi bulunan bir hazneye, koku filtresine, ısı ayarına, uyarı ışığına, çıkarılabilir üst kapağa, cam gözlem penceresine, ısıya dayanıklı tutma kollarına ve tutma kollu kızartma sepetine sahip olan şık bir ürün.

“Uygun fiyat, şık tasarım, orta düzey performans ve geniş özellik yelpazesi.”

 

 

 

 

akss 11

14. AKSU T11 KEN FREY FRİTÖZ 1600 W

Oldukça uygun fiyatlı Aksu T11 Ken Frey 1600 watt  gücünde bir fritöz. Yağ kapasitesi 2.5 litreyken, özel xylan kaplamalı iç haznesinin kapasitesi yaklaşık 2.2 litre.

Çıkartılabilir ve kolay temizlenebilir geniş haznesi  sayesinde patateslerinizi, balıklarınızı, köftelerinizi vb. yiyeceklerinizi kolaylıkla kızartabilirsiniz. Koku ve dumanı azaltan, kolay değiştirilebilen bir filtreye sahip.

Emniyet kilitli, emniyet kilidini açma kapama butonu bulunan, kolay taşınmasını sağlayan ergonomik tasarımı, sepetinin yüksekliğini ayarlayabileceğiniz bir asansör düğmesi, kızartma kontrolünü sağlayan ayarlanabilir termostat ( ısı ayarı), uygun süreleriniz için zamanlayıcısı ve  çıkarılabilir üst kapağı bulunan diğer özellikleri arasında.

Plastik bir malzemeden yapılmış gövdeye sahip Aksu T11 Ken Frey, 29 cm genişlik, 33 cm yükseklik, 29 cm derinlik ve 3.8 kg da ağırlığa sahip.

 

 

gm 74545454

 

15. GOLDMASTER GM-7445 ÇITIR 2000 W 2.5 L

2000 watt güce sahip Gold Master GM-7445’in haznesi çıkarılabilir özellikte.

Yağ kapasitesi yaklaşık 2.5 litre

Isı ayarı; var

Zamanlayıcısı; var

Uyarı ışığı; var

Koku filtresi, emniyet kilidi, çıkarılabilir üst kapak, cam gözlem penceresi, tutma kollu kızartma sepeti, kaymaz ayaklar, katlanabilir tutma kolu da ek özellikleri arasında bulunuyor.

 

 

 

bhdfhdhjhk 16. BLUE HOUSE BH5570DF  1800 W    5 L

1800 watt gücündeki Blue House BH5570DF de çıkarılabilir hazneye sahip modellerden.

Yağ kapasitesi 2.5 litre, hazne kapasitesi 2.5 litre.

Isı ayarı; var

Uyarı ışı; var

Koku filtresi, emniyet kilidi, çıkarılabilir bir üst kapak, cam gözlem penceresi, tutma kollu kızartma sepeti, ısı geçirmeyen güvenli gövde ve kaymaz ayaklar da sahip olduğu ek özelliklerden.

bghj

Siyah ve beyaz renklerini bulabileceğiniz Blue House BH5570DF’in siyah rengi 330 lira civarındayken beyaz renklisi ise yaklaşık 250 lira civarında.

bhjjhıu

 

Umarım evlerinize ya da kullanım alanlarınıza uygun modelleri bulabileceğiniz bir yazı olmuştur.

 

muzz

                           “Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu günleriniz olsun.”

Yorum yapın