En İyi Kablosuz Bluetooth Hoparlör Marka ve Fiyatları 2020: Kaliteli Ses Muhteşem Bass Kulaklarınızda!!

fgfhtgjyy5645
En İyi Bluetooth Hoparlörler

En İyi 13 Kablosuz Bluetooth Hoparlör Marka ve Fiyatları 2020

Daha çok Vatan, Media markt, Teknosa, Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerde aratılan son dönemlerin en gözde teknoloji ürünlerinden olan en iyi bluetooth hoparlörler ile ilgili geniş bilgi burada! JBL, Sony, Piranha ve Xiaomi gibi başlıca markaların ipi göğüslediği bu kablosuz teknoloji alanında 2020 yılının en iyi bluetooth hoparlörler hangisi?, markaları, tavsiyeleri, fiyatları, önerileri, yorumları ile en ucuz bluetooth hoparlör çeşitleri ve daha iyi bluetooth hoparlör alırken nelere dikkat etmeliyiz? hosgelir.com’da!

Aynı bluetooth kulaklıklar gibi son dönemin en revaçta cihazlarından olan kablosuz bluetooth hoparlörler, hem evlerinizde hem seyahatlerinizde hem kamplarınızda ve çadırlarınızda her zaman ihtiyacınız olan seyir ve dinleti zevkini sizlere verebilecek teknoloji ürünleridir.

Peki 2020 yılının en iyi bluetooth hoparlörleri hangileri? Jbl, Sony, Piranha, Xiaomi gibi öncül markaların olduğu bu kulvarda en iyi bluetooth hoparlör markası hangisi? En ucuz ve en iyi kablosuz bluetooth hoparlör öneri ve tavsiyeleri, fiyatları, markaları ve yorumları ile birlikte daha iyi bluetooth hoparlör alırken nelere dikkat etmeliyiz? geniş içerik ve muhteşem detaylı bilgileriyle bu yazımızda!

dfgftıhu33546hhgjf3
Bluetooth Hoparlörler sadece evlerde değil her alanda kullanılabilir.

En iyi kablosuz bluetooth hoparlör listesi, markaları ve fiyatları 2020 yazımıza başlamadan hemen kısa bir giriş yapalım:

Son dönemde bilgisayar dünyası oldukça gelişmiş durumda. Online oyun oynamayı seven birisi olarak bunun son derece farkındayım. Telefonlar bile aldı başını gidiyor. Kameraları gerçeği gerçekten daha net sunacak kadar gelişti neredeyse.

Teknolojik cihazların ses sistemleri de aynı oranda gelişmekte. Ancak hala cihaza bağımlı durumdalar. Bundan dolayı bluetooth veya diğer adıyla kablosuz hoparlörler nemini bir hayli arttırmış durumda.

Ee, almışken de en iyisini almak, fiyatı da en uygun olanını almak tabi ki daha mantıklı. Çünkü, hepimiz farkındayızdır, bütçemizi aylığımızı harcamalarımıza yetiştiremez olduk..

fgjeuyg35345t78fdsh

En iyi kablosuz bluetooth hoparlör markaları ve fiyatları 2020 yazımızın içeriği:

 1. MİKADO MD-856 : 500 TL’nin Altına Alınabilecek En İyi Bluetooth Hoparlörler arasında..

 2. XiAOMİ MİNİ 4.0 : XİAOMİ Kalitesiyle En Ucuz En İyi Bluetooth Hoparlör

 3. SONY SRS-XB31B : Fiyat Performans Canavarı Sony’den 1000 TL’nin Altında En İyi Bluetooth Hoparlör

 4. SONY SRS-XB10B.CE7 : Fiyat Performans Canavarı Sony’den 500 TL’nin Altında En İyi Bluetooth Hoparlör

 5. JBL CLİP 3: JBL Kalitesiyle Çok Tercih Edilen, Fiyat Performans Oranı yüksek En İyi Bluetooth Hoparlör

 6. JBL GO 2: JBL Kalitesiyle, En Çok Tercih Edilen En İyi Bluetooth Hoparlör

 7. HARMAN KARDON AURA STUDİO 2: 2500 TL Altında En İyi Bluetooth Hoparlör

 8. CONCORD C-222 : 300 TL Altında En İyi Bluetooth Hoparlör Listesinde..

 9. SONY SRS-XB21B : 500 TL’nin Altına Alınabilecek En İyi Bluetooth Hoparlörler arasında..

 10. JBL BoomBox : 5000 TL’nin Altında En İyi Bluetooth Hoparlör

 11. HARMAN KARDON ONYX STUDIO 4: 2000 TL’nin Altında En İyi Bluetooth Hoparlörler arasında..

 12. HARMAN KARDON GO PLAY MİNİ : 2000 TL’nin Altında En İyi Bluetooth Hoparlörler Arasında..

 13. JBL Pulse 3: Parlak Zevklere Düşkünlere En İyi Bluetooth Hoparlör

sfdgjhwgwgh3535nf3
JBL Pulse 3

 

Şimdi bu listeyi yakından tanıyalım. Ve bir yandan da en iyi bluetooth hoparlör alırken nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım:

 

En İyi Kablosuz Bluetooth Hoparlör 2020 Listemiz:

 

1… Mikado MD-856 5+1 USB+SD+FM Destekli Multimedia Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

En iyi kablosuz bluetooth hoparlörler listemizin ilk üyesiyle 2020 yılının en iyi bluetooth hoparlörler markaları, fiyatları, tavsiyeleri ve yorumları içeriğimize bir göz atalım:

fhfhtuyı868gj5

 

Fiyat:       429,90 TL                      (02.01.2020)

Kablosuz platformların yaygınlaşmaya başlamasıyla özellikle teknolojik alanda tasarımların boyutları küçülürken, kapsama alanları ise son derece büyük boyutlara ulaşmaya başladı. Bir yandan da bundan 15 yıl öncesi hayal dahi edemeyeceğimiz olayları yaşamaya başladık.

Kızılötesi ile telefonlar arasında müzik atmaya çalışırken can çekişiyorduk resmen. Oralardan buralara kadar bir hayli gelişim kaydettik fakat beynimiz olan bitenlerin hepsini kaydedemeyeceği için bir taraftan sürekli öğrenirken bir taraftan da sürekli unutuyoruz. Sağlıklı bir beyin için bu şart.

Sözü “unutma” olayına getirmişken eğer unutamadığınız sevgili veya arkadaşlarınız varsa bir yenisini edinmeniz diğerini düşündüğünüz dönemi git gide azaltacaktır.

2000 yılından beri sayısız olay yaşadık, yaşadığımız dönemde çok önemliymiş gibi gelse de bunların büyük çoğunluğunu şuan hatırlamıyoruz. Arkadaş/sevgili olaylarında da mantı böyle işliyor aslında. 1 yıl içerisinde 5-10 tane değil de 500-600 arkadaş edinin, unutmakta zorlandıklarınızın sizin üzerindeki tesiri azalacaktır.

Elbette hatırlayacaksınız ancak tesiri çok daha düşük olacaktır.

Neyse..

Son dönemde hemen hemen her teknolojik üründe boy göstermeye başlayan bluetooth (kablosuz) bağlantı teknolojisi bir yere ya da bir maddeye bağımlılık olayını oldukça azalttı. Herhangi bir yere priz veya kabloyla bağlı olmamak acayip rahatlatıcı. Sandalyenin üzerindeki cihazı alıyorsun abi, koyuyorsun dolabın üzerine; ama etkinliğini hala koruyor. Mükemmel bir şey..

Hoparlörler şüphesiz ki bluetooth teknolojisinden en yüksek etkilenen cihazlardan bir tanesi. Hoparlör sevmeyen kişi sayısı çok azdır aslında. 100 kişiye sorsan 99’u hoparlör kullanımına sıcak bakar. Buna bir de kablosuz hoparlör diye sorarsan büyük bir çoğunluğunun ilgisini çekeceksindir.

Blutooth hoparlörler ile film izleme, dizi takipleriniz, herhangi bir video seyriniz bambaşka keyiflere bürünüyor çünkü. Değişik tipteki modelleriyle ve değişik tiplerdeki efektleri ile olay başka boyutlara çıkıyor. Hal böyle olunca da bluetooth hoparlörler bir hayli dikkat çekici oluyor.

Mikado’nun MD-856’sı da bluetooth hoparlörler arasında bulunuyor deyip modelimizle ilgili kısıma giriş yapalım:

Kablolu ve kablosuz bağlantıya izin veren Mikado MD-856, 5 tane uyduya sahip şekilde tasarlanmış. Ana cihazdan hariç 5 tane daha ana cihazla bağlantılı hoparlör var yani. Bunları da değişik yerlere koyarak ses kalitesini oldukça arttırıyorsunuz. Ses kalitesi demişken subwoofer desteklerinin varlığıyla da ses sistemi bir hayli keyifli hale geliyor.

sfdgrry464fhet4
Subwoofer’lar ses sistemlerinin en önemli elemanlarındandır.

Çoğunlukla daha kaliteli ses sistemleri tarafından kullanılan subwoofer’lar tüm ses sistemlerinden bulunmayan elemanlardır. Yalnızca düşük frekanstaki sesleri çoğaltabilmesi amacıyla geliştirilen bu teknoloji sesin daha kaliteli ve daha net duyulmasına imkan verir. Türk teknolojisinde ise şöyle bahsedebiliriz; daha kaliteli ve dokunaklı ses için!

5.1 kanal yapısından yararlanılarak yapılan hoparlörü uzaktan kumanda ile de rahatça kullanabiliyorsunuz.

Bu modelin bluetooth desteği var, kablosuz hoparlör, ama wi-fi, NFC ve çoklu bağlantı seçenekleri yok maalesef.

AC/DC güç kaynağı kullanan ve 95 wattlık bir toplam güç (RMS) ile çalışan modelin uyduları i 60 watt, subwoofer ise 35 watt gücünde bulunuyor.

Peki nedir bu RMS? Biliyor muyuz?

Ses sistemlerinde de birçok aldatıcı trik nokta vardır. Ses sistemlerinde güç belirteçlerinde RMS, OP, PMPO ve MP gibi değişik kısaltmalar kullanılır. Bunların birçoğu aldatıcıdır.

Mesela PMPO (Peak Maximum Power Output) hoparlörlerinizin anlık olarak dayanabilecekleri maksimum gücü gösteren bir terimdir. Sadece anlık olarak kaldırılabilecek yük miktarını temsil eden bir detaydır. Ama kaliteli ses sistemleri haricinde birçok uyduruk firma genelde abartılarak üfürülen rakamlar kullanırlar. Birazdan bahsedeceğimiz RMS değerinden daha yüksek gözüktüğü için PMPO rakamlarını kullanmayı yeğlerler ve çoğunlukla da bu rakamları bile uydurmuşlardır. Yani PMPO değerinin yazılması aslında hoparlörü olduğundan daha iyi göstermeye çalışmaktır. 2000 watt gibi abartılı rakamlar göreceksinizdir.

Bir senfoni orkestrası bile 95 – 100 desibelden fazla ses üretmez ki bu ses basıncı bir oturma odasındaki 10 watt’lık bir kuvvetlendiriciyle üretilebilecektir.

Bunun yanında RMS (Root Mean Square) ise alternatif salınımları ölçerek hoparlörün gücünü belirleyen bir ifadedir.  Değişik formüller kullanılarak ortalama bir ses değeri yansıtılır. Çok mantıklı bir değer olmasa bile PMPO’ya göre çok daha tutarlı bir rakamdır. Ben bu değer OP olarak da geçer.

OP (Operating Power) (Çalışma gücü) aslında RMS’nin tam Türkçe karşılığıdır. İkisi de birbiriyle aynı diyebiliriz. Ve anlaşılacak cinsten şöyle açıklayabiliriz; Hoparlörün minimum yıpranma ile verebileceği ses gücünü ifade ederler. En az yıpranma sırasında en fazla ne kadar güç ile çalıştıklarını gösterirler.

Yani Bluetooth, kablosuz veya kablolu hoparlör alırken OP ve RMS değerlerine dikkat etmeli!

Bir de MP ( Musical Power) var. “Assolistler en son gelir” gibi, MP kavramını da en son sıraya sakladık.

Hoparlörün ses kalitesi hakkında en net bilgiyi bu tanım verir. Ve çok kaliteli, işinin ehli ve kendine güvenen firmalar hariç bu bilgi pek verilmez. Ölçüm yapıldığı sıralarda hoparlörlerdeki sesin bozunmaya başladığı andaki ses gücünü verirler. Yani bozulmadan önceki maksimum gücü nedir dersek, bu MP değeridir diyebiliriz.

Yazının ilerleyen kısımlarında da daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Modelimiz ayrıca MicroSD, SD ve RCA bağlantı çeşitleri de bulunurken USB bağlantısı ise Tip A uyumlu.

 editör YORUMU:

Fiyatına göre oldukça iyi performans sergileyen bu ürün, kullanıcıları tarafından da aynı cümlelerle dile getiriliyor. Kullanıcıları çok beğenmiş hem dayanıklılığından, hem performansından, sesinin ve bass’ının kalitesinden söz etmişler.

Kullanıcılarının vardığı genel kanı; düşünmeden alabileceğiniz bluetooth hoparlörlerden biri olduğu yönünde.

Biz de yukarıdaki özellikleriyle bu ürüne en iyi bluetooth hoparlörler listemizde yer verdik. Fiyat performans açısından oldukça beğeneceğiniz bir model.

 

 

2… Xiaomi Mini 4.0 Bluetooth Kablosuz Hoparlör (Wireless Speaker)

2020 yılının en iyi bluetooth hoparlörler markaları, tavsiyeleri, fiyatları ve yorumları içeriğimizdeki bu Xiaomi bluetooth hoparlör modeline bir göz atalım:

dgfhrty56854343h

 

Fiyat:   100 TL                        (04.01.2020)

Aslında çok basit bir model. Tamamen fiyat performans ürünü olduğu için listenin bu sıralarında yer verdim. Oldukça uygun fiyata denk geliyor ve işinde oldukça iyi.

Xiaomi, kalitesini ve şeklini bu uygun fiyatlı üründe ortaya koymuş gibi duruyor.

Mini 4 olarak da bulabileceğiniz bu oldukça şık kablosuz hoparlör, 5 metre mesafelik bir bluetooth desteğine sahip.

Stereo özellikli, 53 desibellik hassasiyetle 2 W RMS ve 2 W uydu güçlerine sahip. 4-5 saate kadar dayanan dahili bir bataryası bulunuyor.

dgrer355768ko8

Ağırlığı yalnızca 0,06 kg. 25mm x 52mm x 52mm boyutları var. Adı gibi “minicik”, ancak ses seviyeleri gerçekten iş görür.

editör YORUMU:

Listenin bu numarasında aslına bakarsanız başka ürün vardı ancak Xiaomi’ye yer vermek istedik.

En çok tercih edilen kablosuz bluetooth hoparlörlerden biri olan bu modelden kullanıcıları son derece memnun.

Bu kadar küçük bir modelden bu derece güzel ve fazla ses çıkabileceğine şaşıran yorumlarla dolu.

Kullanıcıları tarafından varılan genel kanı; bu boyutuna rağmen performansının harika olduğu. Tamamen fiyat performans ürünü olan bu model pişman olmadan alabileceğiniz bir bluetooth hoparlör. Kesinlikle ölü yatırım olmayacaktır.

Biz de listemizin iki numarasına ulaşım kolaylığı (uygun fiyat) nedeniyle, Xiaomi kalitesinin ürettiği bu modele yer verdik. Hayırlı olsun!

 

 

3…  Sony SRS-XB31B Siyah Extra Bass Bluetooth Taşınabilir Hoparlör (Wireless Speaker)

Sony markalı bu bluetooth hoparlör de bol özellikli + şık tasarımlı:

dghghre243353df54d

 

Fiyat:        799 TL                     (02.01.2020)

Hani söz vardır ya “Bu ışıltılı hayatı ben seçmedim” diye; bu ışıltılı hoparlörü siz seçebilirsiniz.!

Sırada listedeki en iyi ürünlerden bir tanesi var. Sony’nin tasarlardığı bu model akranlarından biraz daha ön plana çıkıyor ki; harika tasarımı ve süper özellikleri bunu sağlayanlar..

2019 yılı en iyi kablosuz bluetooth hoparlörlerden bir tanesi olan SRS-XB31 -hatta 2020 yılındaki listelerde bile olacaktır- kablolu, kablosuz ve hem kablolu hem kablosuz bağlantı özelliklerini taşıyan bir model.

Led ışıklandırmalara, hoparlör eşleştirme sistemine ve ses olarak da Ekstra Bas sistemi ile Ses efekt sistemine sahip oldukça şık bir ürün.

30 metrelik muhteşem bir mesafeden bluetooth desteği sağlayabilen bu model 4.2 versiyonuna sahip olan bir kablosuz hoparlör. Ayrıca kablosuz bağlantı olarak NFC desteği de sunmakta.

Teknoloji takipçisi iseniz IP sertifikaları olduğunu bilirsiniz. Dayanıklık üzerinedirler. Bu kablosuz hoparlör IPX7 ve IP6X sertifikalarına sahip. Yani hem su geçirmez sistemi var (IPX7) hem de toza karşı dayanıklı (IP6X).

Bunlara ekstra olarak da darbeye karşı da dayanıklı yapılmış.

Stereo tipte ses çıkışı olan model en düşük 20 Hz ses frekansına sahipken en yüksek frekans ise 20 Khz olarak ayarlanmış. Bu değerler aşağı yukarı insan ses eşiklerine denk geliyordu sanırım. Lise derslerinden hatırlayabildiğim kadarıyla. Belki de yanlış hatırlıyorumdur.

24 saate kadar süren bir dahili bataryaya sahip. Bu süre gerçekten işinize çok yarayacaktır. Özellikle seyahatlerinizde veya kamplarınızda, dağ – doğa yürüyüşlerinizde veya çadırlarınızda çok verimli kullanabilirsiniz.

Ayrıca sahip olduğu mikrofonla da eğlencelerinizi arttıracaktır.

Sony tasarımlı, bu en iyi kablosuz hoparlörler arasında bulunan  bluetooth hoparlör, şarj olurken microB türünde bir USB uyumu gösterirken, powerbank ise tip A türünden bir USB uyumu gösteriyor.

0.89 kg’lık bir ağırlığı bulunurken 87 x 231 x 81 mm’lik yükseklik x genişlik x derinlik ebatları bulunuyor.

editör YORUMU:

Sony’nin fiyatında büyük bir indirim olan ve muhtemelen tükenmek üzere olan bu modeli tercih eden kullanıcıları tarafından 5 tam puan almış bir model. Kullanıcılarının hepsi tamamen memnun durumda.

Sony kalitesiyle ve fiyat performans açısından da dikkate aldığımızda yüksek özelliklere sahip bu ürünü listemize eklemek istedik.

 

4… Sony SRSXB10B.CE7 Taşınabilir Kablosuz Bluetooth Hoparlör Siyah (Wireless Speaker)

Sony’nin bir diğer taşınabilir kablosuz bluetooth hoparlör incelemesi de şöyle:

sdffwr346464dg35s

 

Fiyat:          349 TL                   (02.01.2020)

Kablolu ve kablosuz bağlantı çeşitlerini bir arada bulunduran Sony’nin bu SRS-XB10 kablosuz hoparlörü, mini ve şık yapısıyla ön plana çıkan, taşıması kolay ve ortamlarda da şeklini belli eden cinsten bir bluetooth hoparlör.

Stereo tipte ses çıkış sistemi bulunan model en düşük 20 Hz ve en yüksek 20 KHz olacak şekilde frekanslara sahip. RMS gücü (toplam güç) 5 W olan ürün 16 saat dayanan bir dahili batarya sistemini de bünyesinde tutuyor.

Peki, ses çeşitlerinden Stereo’nun ne demek olduğunu hepimiz biliyor muyuz? Bilmeyenler için kısaca bir anlatım yapalım:

Normalde sesler tek düzedir. Kaydedersiniz, sonra dinlersiniz. Birbirine bağlı birkaç tane hoparlöre vererek bu sesleri tek düzede dinleyebilirsiniz. 1927 yılından itibaren keşfedilen bu olaya monofonik denir. Monolarda, kaç tane hoparlör olursa olsun hepsinden aynı anda aynı ses çıkar. Hoparlör sayısı fark etmez.

Bir de Stereo ses vardır. Stereoda her hoparlörlere farklı kanallardan ses iletilebilir. Monofonik seste, ses alanı içinde merkezlenmiş tek bir kanal bulunur.

Stereo, çoklu ses manalarına da gelebilir. Bunda olay şöyle gelişiyor. En az iki tane hoparlör lazım. Sayının üst sınırı yok ama alt sınır iki; en az iki hoparlör lazım. Bir hoparlörden bir ses çıkarken diğer hoparlörden farklı bir ses çıkıyorsa bu stereo tipe giriyor. Sese şekil katmak gibi bir şey olduğu için çoklu ses manalarında da kullanılabiliyor. Bence tam olarak karşılamıyor ama bazıları “3 boyutlu ses” de diyebiliyor. (Tam “Hey! Douglas – Maden Dağı Dumandır” dinlemelik..)

Sony’nin bu bluetooth hoparlöründe de stereo tipte ses kullanılmış.

IPX5 sertifikası bulunan model, su püskürtmelerine karşı dayanıklı olarak tasarlanmış.

4.2 versiyonlu Bluetooth bağlantısı 10 metreye kadar etkin bir biçimde kullanılabiliyor. Ayrıca kablosuz bağlantılarında NFC de bulunmakta.

Yalnızca 0.26 kg olan bu taşıması oldukça kolay olan model, 91 x 75 x 75 mm boyutlarında tasarlanmış.

editör YORUMU:

Yine Sony kalitesiyle üretilmiş bir ürün olan bu model, kullanıcılar tarafından çok tercih edilmiş olmakla birlikte, bu çoklukta yorumda bile tam puana yakın oy almış durumda.

Kullanıcıları sadece fiyatının birazcık daha uygun olsa daha güzel olacağını belirtmişler ancak hoparlörün ses kalitesinin harika olduğunu, çok temiz ses verdiğini, bass kalitesinin muhteşem olduğunu da belirtmişler.

Fiyat performans açısından harika bir ürün olması dolayısıyla listemizde yer verdiğimiz, oldukça kaliteli bir ürün. Kesinlikle denemeniz gerek!

 

5…  JBL Clip3 İPX7 Su Geçirmez Taşınabilir Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

Farklı renklerle tasarlanmış bu JBL markalı taşınabilir kablosuz bluetooth hoparlörler su geçirmez özellikte:

Mavi:

sftertet36536f32453s

 

Siyah:

gdget4646gju8574f

Kırmızı:

dtget353y5y756gh4

 

Fiyat:       269 TL                      (02.01.2020)

 

En iyi bluetooth (kablosuz) hoparlör markaları arasında bulunan JBL, harika ürünlerin altına imza atmaya devam ediyor. Onlardan biri de Clip 3.

fhrtgryty575gjry4d
Clip 3

Kablosuz hoparlörler arasında bulunan model, dahili bir mikrofonu da bünyesinde bulunduruyor. IPX7 sertifikası bulunan model bu sayede resmi olarak “su geçirmez” klasmanda bulunuyor.

Az önceki bahsettiğimiz çoklu ses özelliğindeki Stereo ses çıkışına sahip Clip 3, yaklaşık 80 desibel civarında hassasiyet değerine sahip. Yani 80 desibelin üzerindeki değerlerde hem seste hem de hoparlör diyaframlarında yıpranmalar başlıyor.

En düşük 120 Hz ve en yüksek de 20 KHz olarak belirlenmiş frekans değerleri bulunan modelin RMS (toplam güç) değeri 3 W iken, uydu gücü değeri de 3 W. USB ile şarj olduktan sonra ise yaklaşık 10 saate kadar kullanılabiliyor. Bu değer günübirlik gezileriniz veya seyahatleriniz için oldukça ideal olacaktır.

Bu ses olayını ve ses gücü olayını birazcık daha açarsak;

Hafif bir müzik ortalama 60 dB’lik değere sahiptir. Stereo gibi bir kuvvetlendiricini bu değeri sağlaması için 2 x 0.003 Wattlık bir güç vermesi yeterli olacaktır. Alttaki tabloya dikkat verirseniz normal seviyedeki bir müzik için 2 x 0.3 W, Sesli müzik için ise 2 x 3 W yeterli olacaktır.

Yükseltici Gücü (W) dB Olarak Ses Seviyesi Karşılığı
0.00003             40 Sessiz odadaki belli belirsiz duyulan hışırtı
0.0003             50 Şehrin uzaktan gelen gürültüsü
0.003             60 Arka plandan gelen hafif müzik
0.03             70 Normal konuşma sesi
0.3             80 Orta sesli müzik
3            90 Sesli müzik
30            100 Çok sesli müzik (gürültülü)
300            110 Uzun süre maruz kalırsanız kulaklarınızda kalıcı hasar oluşturan ses

 

Yani bu değerlere sahip bir güçlendiriciniz varsa bu sesleri kolayca elde edebileceksinizdir. Yakınlarınızdan geçen eski tip bir tren 90-100 desibellik bir gürültü oluştururken siz bu değerleri evinizin bir odasında 10 wattlık bir kuvvetlendiriciyle elde edebilirsiniz.

Ama bu tür olaylara gerek yoktur. Müzik sakin ilerleyen bir olaydır, sistemlerdeki fala güç ise müziklerdeki ani çıkışları meydana getirebilmek için gereklidir. Yani 70 desibellik bir müzik dinlerken müzik içerisindeki ani çıkışları sağlayabilmek için kuvvetlendiricileriniz sayesinde hoparlörünüzün değerleri 75-80 desibellere ulaşabilmeli ki bu çıkışları kolaylıkla bozulmamış-net ses olarak verebilsin.

Yine aynı şekilde 90 desibellik bir müzik dinliyorsanız tepe noktaları yaklaşık 100 desibel olup size ise 2 x 30 wattlık bir kuvvetlendirici yetecektir. Kafanız karışacak (gülüyorum..) ama bu 2 x 30 wattlık değerin de bağımlı olduğu değerler var. Yani her 2 x 30 wattlık değer 100 desibeli karşılayacak diye bir şey yok. İstediğiniz ses basıncı, Oda Boyutları ve Hoparlör Çıkış Verimi bu olayları belirleyen temel değerlerdir:

 1. Ses basıncı: Tablodaki değerler arasındaki bağlantıyı fark edebiliyorsunuzdur. Ses seviyesinde 3 desibellik bir artış sağlayabilmek için kuvvetlendirici gücü 2 katına çıkmalıdır. Bu normal hayatta da aynıdır. Ses seviyesindeki 3 desibellik artış aslında ses kuvvetinin 2 katına çıkması manasına gelir! Kuvvetlendiriciler açısından bakacak olursak da 3 değil de, 5 desibellik bir artış istiyorsak güç 3 katına çıkmalıdır.
 2. Oda boyutları: Oda boyutları güç gereksinimi etkiler. İçindeki eşyalar bile..
 3. Hoparlör verimi: Hoparlörünüz verimliyse gereken güç miktarı da bu verimle birlikte azalacaktır. 80 desibellik bir ses için 0.3 watt gerekirken daha iyi ve daha verimli bir hoparlörünüz varsa bu ihtiyaç gücü daha düşük seviyelerde olacaktır. 0.1 watt’a kadar bile inebilir.

Özetle, kuvvetlendirici gücü oldukça görecelidir cancaazlarım. Hoparlör verimliliği ile ihtiyaç duyulan kuvvetlendirici gücünü azaltabilir ve küçük değerlerde büyük sesler elde edebilirsiniz.

Tekrar geri dönecek olursak 4.1 versiyonlu bluetooth kullanan bu kablosuz hoparlör değişik renk seçeneklerini de bulundururken sadece 0.22 kg ağırlığında ve 137 x 97 x 46 mm boyutlarında.

editör YORUMU:

JBL bu işin kesinlikle en iyilerinden. En iyi Bluetooth kablosuz hoparlörler arasında bulunan bu model kesinlikle en fazla tercih edilenlerden bir tanesi.

Çok fazla yoruma ve çok fazla oylamaya rağmen puanı, tam puana çok yakın durumda. Kullanıcıları son derece memnun. Hem fiyatından hem de performansından son derece keyif almışlar gibi duruyor.

Ses kalitesi ve düzeyinin son derece güzel olduğunu, boyutuna göre muhteşem performansa sahip olduğunu ve şıklığının da harika olduğunu belirten onlarca yorum mevcut.

Biz de en çok tercih edilenler arasında bulunan bu modele listemizde yer verdik. Hem performans açısından hem de JBL kalitesi açısından uygun fiyata alabileceğiniz harika bir ürün.

dghfghjyyu77r45fg64f
JBL, bluetooth hoparlör işini en iyi yapan markalardan

 

6… JBL Go2 IPX7 Su Geçirmez Taşınabilir Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

JBL markası tasarımlı olan bu farklı renklerle sunulmuş taşınabilir kablosuz bluetooth modelleri fiyatları, yorumları ve incelemeleriyle şöyle:

Tümü:

(Link eklenince görebileceksiniz.)

Siyah:

sfeer334ryy44f

Mavi:

sfdgrer5y757gj688f

Gri:

sferwr3646fht463d3

Açık Mavi:

wre346346gete35

Kırmızı:

edrtu66868hjy474f

Tarçıın:

ytuytu5757juu57g

Lacivert:

dgtet4647uug64e

Şampanya:

jutyu44grr3df35d

Yeşil:

fhgdfe434646ht4234d

Sarı:

guyu5586779gnry446d

Lacivert:

fhheret3535df34w

 

Fiyat:         219 TL                    (02.01.2020)

JBL, 1946 yılında James BulloughLansing tarafından kurulan, hoparlör ve bu tip ilgili aletleri üretmek üzerine uğraş veren bir Amerikan şirketidir. Aslında kendi içerisinde iki alt grubu olan bir şirkettir. Bir tanesi JBL Tüketici olarak geçerken diğeri ise JBL Professional olarak geçer.

JBL tüketici, yani birinci alt grup, tüketici elektroniği pazarına yönelik ekipmanlar üretirken, ikincisi ise, JBL Proffessional olarak geçen alt grup, stüdyolara, kurulum sesi, tur sesi, taşınabilir ses ve sinema dünyası için profesyonel ses ekipmanları üretmekte.

Aslında James ve bir arkadaşı 1927’de James’in soy ismini taşıyan “Lansing Sound” olarak bir şirket kurmuşlardı. Bu şirket radyo üzerinedir. JBL ise, aslında bu şirketin uzantısıdır.

(JBL adında Alman menşeili bir yedek parça şirketi de vardır, ikisi ayrı, karıştırmamak gerek.)

Kablolu, Kablosuz ve her ikisi de bir arada kullanılabilen tarzda bağlantısı bulunan JBL GO 2, bir adet de uydu hoparlöre sahip olan bir bluetooth hoparlör.

Dahili mikrofonu bulunan model IPX7 sertifikası da bulunduruyor ve böylece su geçirmez kablosuz hoparlörler arasında olduğunu bize gösteriyor.

Stereo tipte ses çıkışı bulunan bu ürün en düşük 180 Hz ve en yüksek de 20 KHz frekanslara sahip olup, RMS olarak 3 W ve Uydu olarak da yine 3 W güçlere sahip. 5 saate kadar dayanabilen bataryası bulunuyor.

Çeşitli hoparlörlerde 1000 watt 2000 watt gibi aşırı abartılmış değerler görürsünüz. Ve bu değerler dev punto yazılarla yazılmış iken, orada bir yerlerde zar zor anca görebileceğiniz PMPO yazısı bulacaksınızdır. Pmpo (Peak Music Power Output), sistemin anlık olarak verebileceği gücü gösterir ancak zaman belirtmez. Yani saniyenin kaçta kaçında, ne kadar sürede bu ses değerlerini verebildiğini genelde koymazlar oraya. Yani oldukça yanıltıcıdır. Saniyenin yüz binde bir gibi bir zaman dilimciğinde bu sesi veriyor deseler bile bu yazdıkları ile uyumludur. Zaten bu değerler oldukça sallamasyondur. Ayrıca, bu sesi verirken seste meydana gelen bozulmadan bahsetmezler bile.

(RMS değeri PMPO’ya göre daha tutarlı olsa bile, RMS’de de alternatif akım dalgaları tutarsız sinüs dalgalarına sahip oldukları için, RMS değerleri bile normalin üzerindedir aslında.)

Bu model 4.1 versiyonlu bir bluetooth desteğine de sahip. NFC ve Wifi desteği bulunmuyor maalesef.

Çok çeşitli renk seçeneklerine sahip olan JBL’nin bu bluetooth (kablosuz) hoparlörü sadece 0.184 kg ağırlığında üretilmiş. Boyutları ise 71 x 86 x 32 mm.

editör YORUMU:

Bluetooth hoparlörler arasından en çok tercih edilen ürün olma özelliğini taşıyan JBL’nin bu modeli, çok çeşitli renk seçenekleri olmasına rağmen her renginden yüzlerce beğeni almış durumda. Puanlar buna rağmen neredeyse “tam puan” durumunda.

Kullanıcılarının genel yorumlarının neredeyse hepsi bu fiyata alınabilecek en iyi bluetooth hoparlör olduğu yönünde. Ses kalitesi ve temizliğinin boyutuna ve fiyatına göre oldukça güzel olduğundan bahsetmişler. Renk seçeneklerini ve şıklığını da beğenme sebepleri arasında gösteren onlarca yorum mevcut.

Bluetooth hoparlör dünyasına adım atmak ve bu dünyadaysanız da uygun fiyatla devam etme adına harika bir seçenek durumunda!

 

7… Harman Kardon Aura Studio 2 Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

Çok beğenilen kablosuz bluetooth hoparlör tavsiyelerinden olan Harman Kardon Aura Studio 2 fiyatları, yorumları ve incelemesi ile şöyle:

fhyy5454dfg335df3

 

Fiyat:      2.290 TL                      (02.01.2020)

Bilgilendirme!!!: Yukarıda ses kalitelerinden, dayanıklılıklarından falan filan bahsettik ama asıl konuya hiç girmedik: Kablosuz (bluetooth) hoparlör alırken nelere dikkat edilmeli? En iyi kablosuz (bluetooth) hoparlörlerden sonra asıl mesele aslında bu. En iyi kablosuz bluetooth hoparlörler için alırken dikkat etmemiz gereken bazı detaylar var. Bunların başında ses kalitesi, taşınabilmeye uygunluk, dayanıklılık, fiyat/performans derecesi, şarj süresi veya bataryası, sahip olduğu bağlantı seçenekleri geliyor.

Bir bluetooth hoparlör dayanıklı olmalı çünkü normal kablolu hoparlörler takılı halde hep aynı yerlerinde dururken bluetooth hoparlörler ise sürekli transport haldedirler. Yaşamın angayresi içerisinde oradan oraya savrulurlar zavallı bluetooth hoparlörler. Bundan dolayı üzerilerine su, sıvı gelme olasılığı yüksektir veya masadan, elden düşme ihtimalleri de yüksektir. İşte bu yüzden alınabilecek en iyi bluetooth hoparlörler dayanıklı olmalıdırlar. Suya, darbeye veya toza karşı dayanıklı olmalıdırlar.

dgffhtutu5757gh46463d
Dayanıklılığı biraz farklı ölçmüş gibi..

Eğer araştırırsanız çoğu site en iyi bluetooth hoparlör için öncelikle taşınabilirliği ve dayanıklılığa dikkat edilmesi gerektiğini savunacaktır, ancak bu durum tam olarak doğru değil. Öncelikli bakmanız gereken şey ses kalitesidir. Zira, birçok üfürükten teyyare olan markaların pohpohlanarak yazılmış değerleri gerçeği yansıtmaz. Aradığınız sesi bir türlü bulamazsınız, bu böyleyken dayanıklılık için yazılan kısımlar da doğruluğu yansıtmayabilir zaten. Sizin önceliğiniz ses olmalı.

Bluetooth hoparlör kullananların çoğunluğu öyle bahsedildiği gibi dağda taşta kullanmıyor hoparlörü. Evlerinde diğer kablolu hoparlörlerde olduğu gibi odalarda mutfaklarda falan kullanılıyor. Yani taşınabilirliği ev içerisine bir miktar uygun olsa, nadir olarak seyahatlerinize ve gezilerinize de ayak uydurabilen cinsten bir hoparlör olsa, üzerine gelen sıvıyı geçirmese taşınabilirlik ve dayanıklılık açısından idare eder diyebilirsiniz. Asıl önemli olan mevzu ses kalitesidir. Film izlerken, dizi seyrederken, müzik dinlerken o ritmi o derinliği size verebilmesidir. Kalite burada ön plana çıkar.

The Mandolarian’daki “This is the way.” repliğinin derinliğini yaşayabilmek gerek. Tamam taşınabilirlik ve dayanıklılık çok çok önemli detaylar ancak ses kalitesi her zaman ilk sıradadır.

Ses kalitesi, dayanıklılık, taşınabilirlik (tasarım) sırasının sonrasında ise fiyat/performans derecesi, şarj süresi ve bataryası, bağlantı seçenekleri gibi değerler geliyor. En iyi kablosuz bluetooth hoparlör arıyorsanız alırken dikkat etmeniz gereken şeyler aşağı yukarı böyledir.

En iyi bluetooth hoparlörler (2019 2020 fiyatları ve markaları) listemize geri dönecek olursak listenin altı numarasına bir Harman Kardon modeli koyduk.

JBL ile birlikte bluetooth hoparlörler piyasasının en kaliteli iki markasından biri olarak gösterilen Harman Kardon, Aura Studio 2 modeli ile hem ses kalitesi hem bass arenasında harika bir işin altına yine imzasını atmış.

Kablolu, kablosuz ve her ikisini aynı anda kullanabilme bağlantı seçeneklerine sahip olan Aura Studio 2, uydu sayısı 1 olup, LED ışıklandırmaya ve 360 derecelik çevresel ses özelliklerine de sahip.

Micro B türünde USB ile bağlantı sağlayan model stereo türünde ses çıkışına sahip olup, 80 desibel civarında hassasiyet sınırında bulunuyor.

dgryry4754df353d

“Frekans tepkisi” olarak da geçen en düşük 50 Hz ve en yüksek 20 KHz frekans değerleri bulunan bu ürün,  AC/DC güç kaynağından alınan RMS (toplam güç) olarak 60 W, uydu gücü olarak 30 W ve Subwoofer gücü olarak yine 30 W güçlere sahip.

Dahili mikrofon aracılığıyla konferans görüşmelerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz model, Wireless Dual Sound özelliği ile tek kaynaktan gelen ses 2 adet Aura Studio 2 üzerinden yürütülebiliyor.

Harman’ın tescilli stereo genişletme DSP teknolojisi kullanılarak tasarlanmış bu model, tam olarak optimize edilmiş bir akustik performans sergilemekte. Güçlü ve gerçekçi bir ses deneyimi sağlayabilme adına dengeleme ve uzmanlık özelliklerine sahip olarak tasarlanmış.

juhyj5757hj46f4

Ayrıca dokunmatik ses kontrolü de kullanım kolaylığı açısından oldukça faydalı olup, işlerinize oldukça basitlik sağlayacaktır. Suya ve toza karşı da dayanıklı olarak belirtilmiş olan modelin boyutları ise 252 x 252 x 363 m olarak tasarlanmış.

editör YORUMU:

AVM’lerde teknolojik marketlerde kolaylıkla karşınıza çıkacak olan bu model Harman Kardon kalitesinin bir ürünü. Fiyatı birazcık can yakar gibi görünse de size verdiği kalite kesinlikle göz kamaştırıcı cinsten. Kullanıcıları ve tercih edenleri oldukça memnun durumda.  Herkes ses kalitesinden bahsediyor.

 

8… Concord  2-1 Bluetooth Aux PC Hoparlör C-222 (Wireless Speaker)

etry4657fge54s

 

Fiyat:      289,90 TL                       (02.01.2020)

Kablolu, kabosuz ve her ikisi de bir arada bağlantı seçenekleri bulunan Concord C-222, 2.1 kanal yapısına sahip. 2 tane uydusu bulunan bu model subwoofer teknolojisini de bünyesinde barındırmakta.

İşlemlerinizi uzaktan kumandası yardımıyla kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

AC/DC güç kaynağından çıkan sesler Stereo özelliğinde. AC alternatif akımdır. DC doğru akımdır. Doğru akım (Direct Current) elektrik yüklerinin yüksek potansiyelden alçak potansiyele doğru sabit olarak akmasıdır. Yüklerinin aynı yönde akışı, yönü ve şiddetinin değişmemesi alternatif akımdan farklarıdır. Yön değişmese de şiddet değişebilir. Metro, Tramvay, Radyo, Teyp ve Tv’lerde daha çok kullanılır. Alternatif akım ise, zaman içerisinde yönü ve şiddeti belli bir düzende değişen akımdır. Evlerde, ofis binalarında ve sokak aydınlatma sistemleri gibi yerlerde kullanılır.

Tip A türünden USB kullanan model microSD ve SD bağlantılarına da sahip.

Şık bir görüntü ile gerek bilgisayarlarınız gerekse de telefon ve diğer aygıtlarınızla kullanımlarınızda odanızın veya çevrenizin görsel bütünlüğünü bozmayacak şekilde tasarlanmış olan model, kullanıcıları tarafından çok beğenildiği ve çok tercih edildiği için listemize girdi.

editör YORUMU:

Sitedeki adına bakarsanız yazı içerisinde bahsettiğim kandırmacayı uygulamayı çalışan bir model olduğunu anlarsınız(Çok güçlü 9000 watt falan denmiş). Hem bu aldatmacaya bir örnek olsun diye koydum, hem de performansının gerçekten güzel olmasından dolayı koydum.

İsimde aldatmaca mevcut ancak bu kalitesinin güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sadece satıcı olan firma daha kolay satabilme adına Trendyol’a böyle bir başlık atmış.

Uygun fiyata, kullanıcılarının da çok beğendiği (tam puana yakın puan almış), oldukça kullanışlı ve temiz ses veren bir model. Uygun fiyatıyla fiyat/performans ürünleri arasında yer alan model tercih edilebilir cinsten!

 

9… Sony SRS-XB21B Işıklı IP67 Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

dgfetrty457het4464d

Fiyat:       499,90 TL                      (02.01.2020)

Sony’nin SRS-XB21B modeli de en iyi kablosuz hoparlör listemizde kendine yer bulan bluetooth hoparlörlerden.

Kablolu, kablosuz ve her ikisi olarak bağlantı seçenekleri bulunan bu model 1 tane uyduya sahip. Hoparlör eşleştirme, DSP Ses modları, LED ışıklandırmalar, Ekstra Bas ve Ses efektleri  özelliklerine sahip olan SRS-XB21B, 10 metreden etkinliğini koruyan 4.2 versiyonlu bir bluetooth bağlantısına sahipken ayrıca NFC bağlantısına da izin veriyor.

Dahili mikrofonu sayesinde konferans gibi görüşmeleri yapabileceğiniz model, stereo tipinde ses çıkışını sağlarken,  frekans tepkisi olarak en düşük 20 Hz ve en yüksek 20 KHz değerlerde frekanslara sahip.

USB kaynaklı güç kullanan bu model 12 saate kadar dayanabilen bir bataryanın da sahibi.

IPX7 sertifikasıyla Su geçirmez modellerden tescilliler arasında bulunurken, IP6X sertifikasıyla da toz geçirmez özelliklerde bulunuyor. Ayrıca darbeye karşı da dayanıklılık güvencesi veriyor.

Bilgilendirme!!:  Bu sertifika olaylarında da trik noktalar var. Xiaomi, Huawei gibi doğu menşeili bazı firmalar kendilerine o kadar güveniyorlar ki suya toza vb. karşı dayanıklı oldukları halde bazı elektronik cihazlarında bu sertifikalardan almıyorlar; böylece fiyatlarına yansımasın. Modelleri uygun fiyatlara müşterilerle buluşturabilmek ve çok tercih edilmek maksat.

Müşteriler de bu ürünlerin ne kadar sağlam oldukların farkındalar artık. Tercihlerini bu ürünlerden yana kullanıyorlar.. Bizde ise bu doğu menşeili modeller daha yeni yeni revaçta.. Daha yeni keşfediliyorlar.

Sadece 0.53 kg ağırlığı bulunan bu bluetooth hoparlör, 72 x 193 x 65 mm boyutlarında tasarlanmış.

editör YORUMU:

Fiyat performans ürünlerinin en iyilerini bulunduran Sony, birçok bluetooth hoparlör modeliyle de bunu başarmış durumda.

Boyutuna göre oldukça mükemmel bir ses sunan bu model kullanıcılarının son derece beğenisini kazanmış bir ürün. Fiyat performans açısından harika denilebilecek hoparlörlerden bir tanesi. 

Ne diyoruz: Denenebiliritesi yüksek..

  

10… JBL BoomBox Taşınabilir Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

JBL markalı bu kablosuz bluetooth hoparlörler hem ses kaliteleriyle hem kullanışlılığıyla hem de şıklıklarıyla piyasadaki rakiplerine göre kalitede bir hayli ön plandalar:

Siyah:

dght64748ygh5y7

Fiyat:      3.990 TL                             (05.01.2020)

Squad:

fhryy4675rfr4563d3

Fiyat:      3.439 TL                         (02.01.2020 )

Kablolu, kablosuz ve her ikisi de olarak bağlantı çeşitlerine sahip JBL markalı Boombox, 1 tane uyduya sahip. Google asistan, Siri asistan, Sesli asistan, Akıllı telefon ile kontrol ve DSP Ses Modları özelliklerini bünyesinde barındırırken, oldukça kaliteli yapısıyla listemize girdi.

 2 tane çoklu bağlantıya izin verebilen tasarıma sahip model, 4.2 versiyonlu bluetooth kullanıyor.

En iyi kablosuz bluetooth hoparlörler listemizdeki bu ürün, konuşmalarınız için oldukça elverişli olan dahili mikrofonunun yanı sıra stereo tipte ses çıkışına da sahip. Ayrıca 80 desibele kadar hassasiyet derecesine sahip. Yani etkilenirse, 80 desibelden itibaren etkileniyor.

Frekans tepkisi olarak en düşük 50 Hz ve en yüksek 20 KHz frekanslara sahip olan model, AC/DC kaynaklı, RMS gücü olarak 60 W, uydu gücü olarak da 60 W güçlerle iş görüyor..

Dahili bataryası da 24 saate kadar iş görebilen türden dayanıklı bir batarya.

USB tip A ve MicroB uyumlu olan model, IPX7 sertifikasıyla da suya karşı dayanıklı ve su geçirmezler listesinde bulunan kablosuz hoparlörlerden.

5.25 kg ağırlığı bulunan bu harika bluetooth hoparlör, 255 x 495 x 196 mm boyutlarında tasarlanmış. Siyah, yeşil ve Squad türlerinde çeşitleri bulunuyor.

editör YORUMU:

Yüksek fiyatıyla bir hayli can sıksa bile, performansı ve kalitesiyle her daim bunu telafi edebilecek bir ürün. Almışken güzel bir model alayım diyorsanız işte size bluetooth hoparlör!

Müşterilerinin asla pişmanlık duymayacağınızı belirttiği ve şiddetle tavsiye ettikleri harikulade bir hoparlör!

Bir bluetooth hoparlörden ne bekliyorsanız hepsi bu modelde diyebiliriz!

 

11.. Harman Kardon Onyx Studio 4 Bluetooth Hoparlör Beyaz (Wireless Speaker)

Harman Kardon markası tasarımlı olan bir diğer kablosuz bluetooth hoparlör Onyx Studio 4, en iyi bluetooth hoparlörler arasında:

dghrfry464747fg35

Fiyat:   1.999 TL                   (02.01.2020)

En iyi kablosuz bluetooth hoparlörler 2019 2020 listemizdeki bir diğer hatrı sayılır model olan Onyx Studio 4, Harman Kardon kalitesiyle üretilmiş bir bluetooth hoparlör. Hoparlör dünyasında en başarılı olarak gösterilen ve müşterilerce de genelde en fazla tercih edilen iki model JBL ve Harman Kardon demiştik.

Bu hoparlör kablolu, kablosuz ve her ikisini de birden destekleyen bağlantı türlerini bulundururken, Subwoofer teknolojisine de sahip olup bir yandan da 1 tane uydusu bulunmakta.

4.2 versiyonlu bluetooth sistemine adapte olabiliyor.

Çoklu Bağlantı seçeneklerine uyum gösterebiliyor ve 2 tane çoklu bağlantıya izin verebiliyor.

Dahili mikrofonu ve kaliteli ses çıkışı sayesinde konferans konuşmaları için oldukça elverişli durumda.

Stereo tipte ses çıkışına sahip bu model, 80 desibelde hassasiyet derecesi bulundururken, frekans tepkisi olarak da 50 Hz ve 20 KHz değerlerde çalışıyor. RMS’si (toplam gücü) 60 W olan bu model, uydu olarak 30 watt ve subwoofer olarak da 30 watt güçlere sahip. Güç kaynağı ise USB.

8 saate kadar dayanıklı bir bataryası bulunan bu ürün en iyi kablosuz hoparlör arayanlar için güzel bir seçenek olabilir.

Bu hoparlör sadece 2.06 kg ağırlığında ve 260 x 278 x 160 mm boyutlarında tasarlanmış.

editör YORUMU:

Harman Kardon kalitesinin muhteşem evlatlarından bir tanesi Onyx Studio 4!

Kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve tam puana yakın puan verilen model oldukça şık bir ses veriyor bizlere. Mükemmel denebilecek bu ses gözü kapalı şekilde alabileceğiniz bir üründe!

Son derece memnun olan yerli ve yabancı kullanıcıları mevcut olan model, bass ve temiz ses açısından yüksek performansta.

Harman Kardonlara bluetooth hoparlör dünyasında güvenebilirsiniz. En iyi kablosuz hoparlörler listemizin güzel bir ürünü olan bu model listemizde 11. sırada!

 

12… Harman Kardon Go Play Mini Siyah Taşınabilir Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

sgjyrtet474ref465d

Fiyat:  1.999 TL              (02.01.2020)

Harman Kardon kalitesinin bir diğer harika ürünü olan bu kablosuz hoparlörü Harman Kardon GO  Play Mini, kablolu, kablosuz ve her ikisini de destekleyen bağlantı özelliklerine sahip durumda.

1 tane uydusu bulunan bu hoparlör, 360 derecelik çevreye sesleri yayabiliyor.

MicroB ve Tip A türlerinden USB kablosuna uyumlu da çalışabilen kablosuz hoparlör, dahili mikrofonu sayesinde konuşmalarınız için harika bir seçenek halinde.

Model stereo tipte ses çıkışına sahip olmakla birlikte, hassasiyet derecesi 80 desibel olup, frekans tepkimesi ise 50 Hz ve 20 KHz arasında bulunuyor. Ayrıca RMS (toplam güç) değeri 100 Watt olup, AC/DC kaynaklı güçlerinden uydu gücü ise yine 100 Watt civarlarında.

8 saate kadar dayanan dahili bataryası bu türden bir güç harcayan ve kaliteli model için oldukça ideal diyebiliriz.

Modelin 4.1 uyumlu Bluetooth’u ve 3 taneye kadarla sınırlı Çoklu Bağlantı seçenekleri mevcut.

Tüm bu özelliklerine rağmen sadece 3.43 kg ağırlığında bulunan bu hoparlör 212 x 418 x 182 mm boyutlarında tasarlanmış.

editör YORUMU:

Harman  Kardon kalitesiyle harika bir ürün daha..Son derece beğenilen Go Play Mini, kullanıcılarından tam puan alan hoparlörlerden bir tanesi.

Fiyatı biraz yüksek görünse bile hem dayanıklılığı hem performansı sizi hayal kırıklığına uğratmayacak cinsten. Çok net ve temiz, oldukça başarılı bass sesleri ortaya koyan bu model fiyatını kesinlikle hak edenlerden bir tanesi.

 

13… JBL Pulse3 Işıklı Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör (Wireless Speaker)

JBL Pulse 3, en tercih edilesi taşınabilir kablosuz bluetooth hoparlörlerden!

Siyah:

dgfwret46t4dgfh4

 

Beyaz:

fgdge35646g33543dg3

 

Fiyat:   1.899 TL     (02.01.2020)

En iyi 13 kablosuz bluetooth hoparlör marka ve fiyatları 2020 listemizin son ürünü, göz bebeğimiz ve listedeki favorim! Oldukça şık, Oldukça kaliteli, Oldukça cafcaflı ve Oldukça gösterişli! Performansı da harika!

JBL kalitesiyle üretilmiş bu bluetooth hoparlör yine kablolu, kablosuz ve her ikisine de izin veren bağlantı seçenekleriyle üretilmiş.

etryhu67546hgj5

1 tane uydusu var.

Akıllı telefon ile kontrol edilebilme, LED ışıklandırma, Sesli asistan ve 360 dereceye ses verebilme özelliklerine de sahip.

Dahili mikrofonu sayesinde telekonferanslar için oldukça uyumlu olan JBL PULSE 3, Su geçirmez modellerden bir tanesi. Ayrıca IP6X sertifikasıyla da toz geçirmeme özelliği de bulunuyor.

Stereo tipte ses veren model, 80 desibel hassasiyet sınırında olmakla birlikte, 65 Hz ve 20 KHz frekans tepkisi değerleri bulunurken, 20 Watt toplam güç(RMS) ve 20 watt uydu gücüne sahip. Güç kaynağı ise USB.

dghr457567j668

12 saate kadar dayanabilen dahili bataryası bulunan model, bireysel seyahatleriniz, gezileriniz, kamplarınız, turlarınız, hatta gecelerde odalarınız için enfes bir seçenek!

4.2 versiyonlu bluetooth bulunan bu hoparlör, ayrıca bu ufaklıkta olup da diğerlerinin yapamadığı çoklu bağlantı seçeneğini de 2 taneyle sınırlı olmakla birlikte gerçekleştirebiliyor.

Görsel ziyafetin üzerine harika detaylar da eklenmiş durumda yani.

trytu76879jyo86u7ı

Sadece 0.96 kg ağırlığındaki model, 223 x 92 x 92 mm boyutlarında ve beyaz ile siyah renk seçeneklerinde!

editör YORUMU:

Benim kesinlikle favori ürünüm. Fiyatını kesinlikle hak ettiğini düşündüğüm bu model, hem şıklığı hem cıvıl cıvıl yapısı, hem performansı hem de görsel şovlarıyla kesinlikle pişman olmadan alabileceğiniz harika bir ürün..

fhgghry4665gfy57et4
Rengarenk, Capcanlı!

Gittiğiniz her yere kolaylıkla ve severek yanınızda götürebileceğiniz Pulse 3, “iyi ki”leriniz arasına girecektir..!

 

 

En iyi kablosuz bluetooth hoparlör markaları ve fiyatları 2019 2020 listemizi, içerisinde kablosuz bluetooth hoparlör alırken nelere dikkat etmeliyiz açıklamalarını da vererekten bitirdik. Umarım faydalı olmuştur.

hgjyu57u575gh4546f4
Uzun ve zor bir yazı oldu.. Yazının burasına kadar dayanan sizleri de kutlarım.. Görüşleriniz ve eleştirileriniz bizim için önemli, lütfen eksik etmeyin.

Yazı hakkındaki eleştirileriniz bizim için oldukça kıymetlidir. Lütfen iki üç satır da olsa aklınızdan geçenleri aşağıda bizimle paylaşın..

 

sdre5t4rrt56
EN İYİ TRAŞ MAKİNELERİ BURADA! BİR GÖZ AT!

 

df4t5rgty67uy
Ayrıca, son dönemde çevremizde sıkça gördüğümüz teknolojik ürün olan En İyi Bluetooth Kulaklıklar 2020 listemize de bakabilirsiniz.

 

dfefret56ytrty6
En iyi bluetooth kulaklıklar listemize bir göz atın!

 

“Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu, huzurlu ve son derece keyifli anılarınız olsun..”

 

 

“En İyi Kablosuz Bluetooth Hoparlör Marka ve Fiyatları 2020: Kaliteli Ses Muhteşem Bass Kulaklarınızda!!” üzerine bir yorum

 1. Bilgilendirmeler harika ama en baş görselde Wonderboom 3 bulunuyor ama açıklamalarda yok. Hepsinden iyi diye mi koymadınız? 🙂

  Cevapla

Yorum yapın