En İyi Köpek Maması Markaları Hangileri? : Evcil Hayvanların Temel İhtiyaçlarını En İyi Şekilde Karşılamak İçin..

Çok değer verdiğimiz kızlarımız ve oğluşlarımız da tüm diğer canlılar gibi olabilecek en iyi şekilde beslenmelerine dikkat etmelidir. Hepimiz farkındayız ki, en yakınlarında da biz olduğumuz için bu temel sorumluluk bizim üzerimizdedir. Peki en iyi köpek maması hangisi? En iyi köpek mamaları 2020, en iyi köpek maması markaları, köpek maması çeşitleri ve köpek maması fiyatları neler?

Bu ev arkadaşlarımıza bütçemizin yettiği en iyi köpek maması markalarından almak temelde onların hakları, sağlıkları ve mutluluğu açısından, sonrasında ise bizim sağlığımız açısından temel görevimiz. Biz de tüm bunları düşünerek sizin kısa zamanda çok bilgi kazanabilmeniz için 2019’unkiler de dahil 2020 yılı  en iyi köpek mamaları içerikli bir yazı yazdık.

Tabi bu yazı bir yana öncelikle yavruluk, erişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde farklı farklı ihtiyaçları olan bu dostlarımızın beslenme şeklini güzelce öğrenip, gelen mamaların son kullanım tarihlerini de kontrol etmeyi unutmayarak onlara çok daha faydalı olabiliriz.

En iyi arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını bilmek temel görevimiz, onlar ihtiyaçlarını herkesin anlayacağı dilde dile getiremiyorlar.

jkytuıtu55744

 

YETİŞKİN KÖPEKLER

1.. Proplan Orta Irk Somonlu Ve Pirinçli Köpek Maması 16.5 Kg

dgtewtww2524

Çok beğenilen Pro Plan’ın medium(orta boy) ırk için tasarladığı bu yetişkin köpek maması köpekler tarafından çok seviliyor. Köpeklerinizin özellikle tüylerine ve deri sağlığına oldukça fazla katkı sağlayan bu mama, fiyat performans açısından bakıldığında piyasada bir hayli ön durumda.

Köpeklerinizin beğenerek yiyeceğinden, hem alerji karşıtı formülleriyle hem de dostlarınızın tüylerine ve derisine gösterdiği önemle onlara oldukça faydalı olacağından kuşku duymayacağınız, tereddütsüz seçebileceğiniz bir erişkin maması.

 

 

 

ANALİZ :

> Ham Protein %26,8 (En Az),  Ham Yağ %16,5-21,5 (En Az – En Cok),  Ham Selüloz %4 (En Çok),

>  Ham Kül %9,5 (En Çok),

> Su %10 (En Çok),

> HCI’de Çözünmeyen Kül %0,35 (En Çok),

> Kalsiyum 961,1-1,9 (En Az- En Çok),  Fosfor %1-1,75 (En Az-En Çok)  Sodyum %0,2-0,45 (En Az-En Çok),

> Vitamin A 21000 IU/kg (En Az),  Vitamin D 1600 IU/kg (En Az), Vitamin E155 mg/kg (En Az)

İÇİNDEKİLER :

Somon, Pirinç, Mısır Gluteni, Karışık Tokoferollerle Korunmuş Hayvansal Yağlar, Pancar Posası, Selüloz, Kalsiyum Fosfat, Potasyum Klorür, Sodyum Klorür, Mineraller, Vitaminler, Tuz.

 

**Pro Plan’ın Medium ırktaki, 1-7 yaş, hassas yetişkin köpekleri için ürettiği bu mama temelinde gerçek somon etinden gelen %30 oranındaki protein içeriğine sahip,

** Somonun köpekler için bilinen lezzetiyle zenginleştirilmiş yine yüksek sindirim oranına sahip bir süper mama çeşidi (mama alırken süper mama olmasına dikkat edin).

**Alerjik reaksiyon riskini azaltmak için bu alanda düşük riskli olduğu bilinen somon eti, mısır ve pirinç kaynaklı proteinler kullanılmış; yüksek riskli buğday, sığır eti ve soya kullanılmamış,

**Gıdadan gelen hassasiyetleri hepimiz biliriz. Bu süper mamada balık kökenli protein kaynağı olarak sadece somon kullanılmış ve protein oranları %30a varıyor. Bu özellik de hassasiyet gelişme riskini en aza indirir.

**Sindirim sistemindeki hücreler için faydalı olduğu bilinen glutamin aminoasidi sayesinde ve içerdiği diğer besleyici gıdalarla sindirim sistemi sağlığını desteklemiş.

**Somon proteini oranı yüksek olduğu için vücutta antikor gelişimini arttırmayı amaçlamışlar.

**Ayrıca somondan gelen protein, vitamin C ve E, selenium ve beta karoten gibi vücudu koruyucu güçlü antioksidanlar kullanmışlar. Hem vücut içinden hem de dışarıdan gelen hasarlara karşı vücut savunmasının güzel olması amaçlanmış.

**Yine somondan gelen yüksek protein oranı ve artırılmış linoleik asit, vitamin A ve çinko sayesinde daha sağlıklı deri ve deri elastikiyeti amaçlanmış.

**Vitamin E, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini sağlayan esansiyel balık yağları ile daha parlak ve daha sağlıklı tüylerin oluşumu amaçlanmış.

**Somon, mısır ve pirinç olarak kısıtlandırılmış protein kaynağı sayesinde deri ve sindirim sisteminde oluşabilecek hassasiyeti azaltılmaya çalışılmış.

**Optimum düzeydeki Kalsiyum, fosfor ve D vitamini sayesinde daha güçlü kemik ve daha sağlıklı diş gelişimine destek amaçlanmış.

**Diş ve diş etlerinde plak ve tatar birikimini azaltarak ağız sağlığına destek sağlanmış..

 

 

 

 

2.. ND Düşük Tahıllı Ocean Morina Balıklı Portakallı Yetişkin Köpek Maması 12 kg

hgryget352

Yine söz konusu köpek maması olunca çok beğenilen markalardan olan N&D, tasarladığı bu yetişkin köpek mamasıyla kullanıcılarının bir hayli beğenisini kazanmış durumda.

Köpekler de bu mamaya oldukça bayılıyorlar, severek ve vazgeçemeyerek yediklerine bile şahit olacaksınız. Özellikle alerjik ve deri hastalığı olan köpekleriniz için balık içerikli bu mama, köpeğiniz tarafından da beğenilecek ve hem tüy hem de deri sağlığına birebir gelecektir. 

Eğer yeni bir köpek dostuysanız, bu tür mamaya ilk defa başlayacaksanız bu mamadan başlayabilirsiniz. N&D’nin kalitesi zaten tartışılmaz. Bunu köpek dostları okurlarımız gayet iyi bilirler.

Fiyat performans açısından da belirli bir kaliteye ulaşan firmalar zaten çok tercih edilebilmek için fiyatları oldukça uygun tutmaya çalışıyorlar. Çünkü zaten belirli bir sayıda alırları var. Bu sayıyı maksimum değerlerde tutabilmek için kullanıcılarının cebini de düşünüp fiyatları arttırmıyorlar. Bu mamanın fiyatı da piyasaya göre hiç fena değil.

N&D’nin orta taneli bu 12 kg’lık ürünü köpek besleyen dostlarımız tarafından oldukça beğenilmiş. Köpeklerinin bu mamadan oldukça memnun olduğunu ve hep bu ürünü tercih ettiklerini belirtiyorlar.

 

Analiz:

**Ham protein %34.00;               **ham yağ %18.00;        **ham lifler %2.60;

**nem %9.00;                                  **ham kül %7.80;

**Kalsiyum %1.30;                         **Fosfor %0.90;

**Omega‐6 %3.00;                        **Omega‐3 %1.20;

**DHA %0.70;                                  **EPA %0.40;

**Glukozamin 1200mg/kg;                        **Kondroitin sülfat 900mg/kg.

Enerji:

**EM Kcal/Kg 3999 – Mj/Kg 16,73

 

İçindekiler:

**Taze morina balığı (%24),       **Kurutulmuş morina balığı (%24),         **Balık yağı (ringa balığı),

**Kılçıksız buğday (10%),            **Yulaf (10%),

**Kurutulmuş pancar küspesi,                 **bitkisel bezelye lifi,                                   **kurutulmuş havuç, **kurutulmuş yonca,

**İnulin,                                             **fructooligosakkaridler,                            **maya ekstratı (mannan‐oligosakkaritler kaynağı),

**Tatlı portakal (0.5%),                                **kurutulmuş elma,                                     **kurutulmuş nar,          **kurutulmuş ıspanak,

**Fisilyum (0.3%),                          **kurutulmuş yaban mersini,                   **sodyum klorür,

**Kurutulmuş bira mayası,         **zerdeçal kökü (0.2%),

**Glukozamin,                                                **kondroitin sülfat.

 

İlaveler (1 kg’da):

<Besleyici katkı maddeleri:

**A Vitamini 15000IU;      **D3 Vitamini 1500IU;      **E Vitamini 600mg;      **C Vitamini 150mg;

**Niasin 37.5mg;   **pantoteik asit 15mg;         **B2 Vitamini 7.5mg;

**B6 Vitamini 6mg;   **B1 Vitamini 4.5mg;      **H Vitamini 0.38mg;

**Folik asit 0.45mg;    **B12 Vitamini 0.1mg;

**kolin klorür 2500mg; **Beta‐karoten 1.5mg;  **çinko şelat benzeri metiyonin hidroksilaz 910mg; **manganez şelat benzeri metiyonin hidroksilaz 380mg; **glisin hidrat demir şelat 250mg; **bakır şelat benzeri metiyonin hidroksilaz 88mg;  **selenize inaktif maya ekstraktı 0.40mg;  **DL‐metiyonin 4000mg;    **Taurin 1000mg;    **L‐Karnitin 300mg.

<Organoleptik katkı maddeleri:

**aloe vera ekstraktı 1000mg; **yeşil çay ekstraktı 100mg; **biberiye ekstraktı.

<Antioksidanlar:

**doğal kökenli zengin tokoferol ekstraktı.

 

 

 

3.. ND Düşük Tahıllı Kuzulu, Yaban Mersinli Köpek Maması 12 Kg

etewrtwr2425

Yine N&D’nin yetişkin köpeklerimiz için geliştirdiği bu mama oldukça beğendiğim ürünlerden. Koku sorunları yok. Köpekler bayılıyor. Nefes almadan yiyor diyebileceğiniz bir mama.

Tüy sağlığına ve yumuşaklığına oldukça faydalı, dişlerine oldukça faydalı.

Fiyat performans açısından da bir harika! Piyasaya göre oldukça uygun fiyatlarda.

 

Analiz:

**Ham Protein 28.00%; **Ham yağlar 18,00%; **Ham lif 2,90%; **Ham kül% 8.20;

**Kalsiyum 1,40%; **Fosfor% 1,10;

**Omega-6 3,30%; **Omega-3% 0,90;

**DHA% 0,50; **EPA% 0.30;

**Glukozamin 1200mg/kg; **Kondroitin 900mg/kg.

**Enerji değeri: ME 3750kcal/kg – 15.7MJ/kg.

İçerik:

**Taze kemiksiz kuzu eti, **kurutulmuş kuzu eti,

**kılçıksız buğday, **yulaf,

**kurutulmuş bütün yumurtalar,

**taze ringa balığı, **kurutulmuş ringa balığı, **hayvan yağı, **balık yağı,

**kurutulmuş şekerpancarı küspesi,

**bitkisel bezelye lifi, **kurutulmuş havuç, **kurutulmuş yonca,

**inulin, **fructooligosaccharides,**mannan-oligosakkaritler,

**yaban mersini tozu, **kurutulmuş elma, **nar tozu, **kurutulmuş tatlı portakal,** ıspanak tozu,

**Psyllium, **toz frenk üzümü,

**sodyum klorür, **kurutulmuş bira mayası, **zerdeçal kökü,

**glukozamin, **kondroitin sülfat, **Marigold özü.

Besin katkı maddeleri: 

**A vitamini 15000IU; **D3 Vitamini 1500 IU; **E vitamini 600mg, **C Vitamini 150mg;

**Niasin 37.5mg;      **15mg pantotenik asit,       **B2 Vitamini 7.5mg,

** B6 Vitamini 6mg;         **B1 vitamini 4.5mg;       **K vitamini 1.5mg,    **H Vitamini 0.38m

**folik asit 0.45mg,                        **B12 Vitamini 0.1mg;

**2500mg kolin klorür; **Beta-karoten 1.5mg;   **metiyonin hidroksilaz 910mg analog Zn-çinko şelat;    **metiyonin hidroksilaz 380mg analog Mn- Mangan şelatı;                        ** glisin hidratın Fe-Demir şelatı 250 mg ;   **metiyonin hidroksilaz 88mg analog Cu-bakır şelat;  **Se-selenomethionine 0.4mg,  **DL-metiyonin 4000mg;            **Taurin 1000mg;         **L-karnitin 300mg.

Duyusal katkı maddeleri: **aloe vera 1000mg ekstresi ; **yeşil çay ekstresi 100mg; **üzüm çekirdeği ekstresi 100mg.

Antioksidanlar: **biberiye özü.

(Köpeğinize ilk defa Farmina Maması veriyorsanız eğer mamayı hemen köpeğinize vermeniz önerilmez. Eski mamasından Farmina geçişlerde köpeğinizde mamayı yememe gibi sorunlar çıkabilir. Yapmanız gereken Farmina mamayı eski mamasıyla karıştırarak vermenizdir. Her öğünde Farmina mama miktarını biraz daha çoğaltarak sonunda tamamen Farmina mamaya geçebilirsiniz.)

 

 

4.. Acana Singles Grass Fed Lamb Kuzu Etli Köpek Maması 11,4 Kg

fjrhyye3t242

Protein oranı yüksek olan mamalar, köpeğinizin sağlığı için iyiyken bir yandan da hassas bünyede köpeğiniz varsa derisinde kızarıklılar yapabilir. Acana markası köpek maması konusunda en kaliteli ürünleri kullanan markalardan bir tanesi. Her kullanıcı tarafından oldukça beğenilir.

Bu modelin de (her ne kadar fiyatı yüksek gibi gözükse de) kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bir mama olduğunu belirtmekte fayda var.

Listenin en üst basamağına kordum lakin fiyat açısından baktığımızda bu mamaya ulaşamayacak hayvansever dostlarımız var. Bunun için bu mama ve bir alt basamaktaki mama fiyat performans açısından bakıldığında harika olsalar da sonuç olarak fiyatları yüksek ve herkes tarafından ulaşılamaz. Kendilerine bu sırada yer verdik.

Ama bu kaliteyi mutlaka en az 1 kez deneyin. Köpekleriniz çok sevecek, köpeğinizin sağlığına oldukça faydalı olacak ve siz de oldukça memnun kalacaksınız.

 

Analiz:

**Ham protein 31 %      **Ham yağ 15 %              **Ham kül 7,5 %              **Ham lif 5 %

**Nem 12 %                     **Kalsiyum 1,5 %            **Fosfor 1,1 %                                 **Omega-6 1,8 %

**Omega-3 0,8 %           **DHA / EPA 0,15 % / 0,15 %

**Glukozamin 600 mg/kg **Kondroitin 800 mg/kg

İçindekiler:

**Serbest dolaşan çiğ kuzu eti (18%), **kuzu eti (18%),  **bütün yeşil bezelye, **bütün kırmızı mercimek,

**çiğ kuzu ciğeri (4%), **kuzu yağı (4%), **taze kırmızı lezzetli elma (4%),**bütün garbanzo nohutu, **bütün yeşil mercimek,** bütün sarı bezelye,

**çiğ kuzu işkembesi (2%),** çiğ kuzu böbreği (2%), **kurutulmuş kuzu kıkırdağı (2%),  **mercimek lifi, **deniz yosunu (1,2%) (saf ve sürdürülebilir dha ve epa kaynağı),

**taze kabak, **taze bal kabağı,** kurtulmuş esmer su yosunu, **dondurularak kurutulmuş kuzu ciğeri (0,1%), **tuz,

**taze kızılcık, **taze yaban mersini, **radika kökü, **zerdeçal kökü, **devedikeni, **dulavrat otu kökü,** lavanta, **hatmi kökü,** kuşburnu.

 

Besinsel Takviyeler (kg başına):

Teknolojik katkı: ** doğal kökenli zengin özlü tokoferol.

Besin katkısı: **Vitamin D: 500IU, **Vitamin E: 100IU, **amino asitler, **hidrat, **çinko şelat: 100mg, **amino asitler, **hidrat bakır şelat: 10mg.

Zooteknik katkılar: **Enterococcus faecium NCIMB10415: 600×10^6 CFU.

 

 

 

5.. Acana Grassslands Tahılsız Yetişkin Köpek Maması 11,4 Kg

ddgeytet4524

Acana markası aslında tüm kullanıcılarının gönlünü fethetmiş durumda olan bir marka. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi fiyatı diğerlerine nazaran bir tık yüksek olduğundan millet cesaret edip alamıyor ne yazık ki. Ancak bu kaliteye göre fiyatı oldukça uygun diyebiliriz. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hem siz köpeğinizin sağlığından ve iştahından oldukça memnun kalacaksınız, hem de köpeğiniz bu mamayı diğerlerine göre daha fazla sevecek. Köpeğinizin çok beğeneceği bir model.

Acana’nın bu yetişkin köpek maması kullanıcıları tarafından da çok beğenilen bir mama. Yorumlar ve puanı oldukça güzel.

 Kesinlikle en iyi köpek mamalarından bir tanesi!

Analiz

**Protein %31, **Yağ %17, **Ham Kül %9 , **Ham Lif %5 , **Kalsiyum %2 ,** Fosfor %1,2 ,

**Omega 6  %2, **Omega 3 %1, **DHA ve EPA %0,4-%0,5,

**Glukozamin 600mg/kg, **Kondroitin Sülfat  800mg/kg

İçindekiler

**Taze kemiksiz kuzu eti, **ördek eti,**alabalık, **bütün bezelye, **kırmızı mercimek, **bakla,

**taze bütün patates, **taze bütün taze yumurta, **taze kılçıksız levrek, **ördek yağı, **ringa balığı yağı, **taze kuzu ciğeri, **ringa balığı, **güneşte kurutulmuş yonca, **bezelye lifi,

**bütün elma, **bütün armut, **tatlı patates, **kabak, **balkabağı,

**yaban havucu,** havuç,** ıspanak, **kızılcık, **yaban mersini, **su yosunu,** hindiba kökü, **ardıç meyvesi, **melekotu kökü, **kadife çiçeği, **tatlı rezene,** nane yaprağı, **lavanta, **biberiye

 

 

6.. Brit Care Premium By Nature Tahılsız Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg

rfwfrwr4242

Brit Care’in bu yetişkin maması köpekler tarafından en beğenilen mamalardan bir tanesi. Fiyatı uygun, kalitesi oldukça güzel, et oranı oldukça fazla, köpeğiniz bayılarak yiyor, sağlığı ve keyfi yerinde, bir mamadan tam da beklenecek şeyler.

Üstelik yıllar boyunca köpeğinin bu mamadan vazgeçemediğini belirten kullanıcıları da var. Uygun fiyat ve performansıyla tercih edilebilecek bir mama. 

 

Analiz: **Ham protein %26, **yağ içeriği %13, **nem %10, **ham kül %7, **ham seluloz %3, **kalsiyum 1,6%, **fosfor 1,1%, **omega 3 0,2%,**omega 6 1,5%

İçindekiler:

**kuzu 35%(dehidre 20%, kemiksiz 15%), **pirinç, **tavuk yağı, **pirinç kepeği, **kurutulmuş elma,

**somon yağı(2%), **hidrolize tavuk ciğeri, **sarımsaklı maya, **kolajen, **deniz kabuklusu(glukozamin kaynağı 210 mg/kg), **kıkırdak (kondroitin kaynağı 150 mg/kg),

**şifalı bitki ve **meyveler (karanfil, narenciye, biberiye, zerdeçal 120 mg/kg),

**mannanoligosakkaritler(120 mg/kg),**fruktooligosakkaritler (90 mg/kg), **Mojave yukka (90mg/kg), **kurutulmuş papatya (80mg/kg),

**yeşil dudaklı midye(glukoamino glikan kaynağı 50mg/kg), **kurutulmuş yabanmersini (50 mg/kg)

 

7.. Proplan  Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 14 Kg

dhyetyet353

Yine köpekleriniz tarafından çok beğenilecek bir mama. Pro plan’ın köpek mamasındaki kalitesi gerçekten tartışılmaz. Köpekler de bu durumu en iyi şekilde gösteriyor aslında. Severek ve bayılarak yiyorlar. Mamasını yerken her defasında kafasını kaldırmadan kasesini bitirdiğine şahit olacaksınızdır.

Çok seviyorlar. Özellikle diğer markaların bağırsak problemi yaratan mamalarından sonra bu mama size ve dostunuza çok iyi gelecektir. Onun mutluluğunu ve sağlığını gördükçe neşeniz artacaktır. Köpeğiniz için seçebileceğiniz en iyi mamalardan bir tanesi.

Ve, Pro Plan kalitesi her zaman güvenilir. En iyi köpek mamalarından bir tanesi.

 

Analiz :  **Protein 28,0% **Yağ % 18, **Kül% 7,**Lif% 2, **Kalsiyum% 1.2, **Fosfor% 1

 

İçindekiler :

**Kuzu Eti(% 19), **kurutulmuş kümes hayvanları proteini, **mısır gluteni, **pirinç (% 8),

**hayvansal yağ, **mısır unu, **pancar küspesi, **sindirmek, **kurutulmuş somon protein, **kurutulmuş yumurta, **buğday,

**kalsiyum fosfat, **balık yağı, **sodyum klorür, **potasyum klorür, **mineraller, **L-Lizin, **DL-metiyonin.

Antioksidan:  **Tokoferol (doğal kökenli zengin özleri).

 

Vitaminler: 

**Vitamin A: 15000 IU / kg,** D3 vitamini: 750 IU / kg, **Vitamin E: 500 mg / kg, **Vitamin C: 100 mg / kg, **B Grubu vitaminleri: 200 mg / kg, **Taurin: 1000 mg / kg.

 

 

 

 

8.. Acana Classic Red Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 17 Kg

sfgsgwrwr

Kızlarınız ve oğullarınız tarafından oldukça beğenilecek bir mama. Gerçekten de köpekleriniz Acana markasının kalitesini her hallerinden belli ediyorlar. Çok beğenerek yiyorlar. Hem deri sağlıkları, hem tüyleri hem de dişleri her zaman formda, her zaman dinç.

Kullanıcıları da bu markadan oldukça memnunlar. Herhangi bir eleştiri ya da yorum sitelerinde puanları her zaman tama yakındır ve bu mamaya karşı olumsuz çok az yorumla karşılaşacaksınızdır.

Köpeklerinizin severek yiyeceği bir mama.

Acana’nın fiyatları diğerlerine göre biraz pahalı olabilir ancak kalitesi bu fiyata her zaman değecektir.

 

Analiz:

**A vitamini, **D3 vitamini, **E vitamini, **kolin klorür, **çinko şelatı, **B5 vitamini

**Ham protein (min.)   29 %, **Ham yağ (min.)    17 %, **Ham kül (max.)   7.5 %, **Ham lif (max.)   5 %,

**Nem (max.)   12 %, **Kalsiyum (min.)  1.5 %, **Fosfor (min.)  1.1 %,

**Omega-6 fatty acids (min.)  2.5 %, **Omega-3 fatty acids (min.)  0.8 %,

**DHA (min.)   0.15 %, **EPA (min.)   0.15 %,

**Glukozamin (min.)   600 mg/kg, **Kondroitin sülfat (min.)   800 mg/kg,

**Linoleic acid (min.)   2.3 %, **Carbohydrate (NFE)   29.5 %,

İçindekiler:

**Kuzu eti (23%), **çekilmiş yulaf (22%), **taze angus sığırı (5%), **taze yorkshire domuzu (5%), **kuzu yağı (5%), **bütün kırmızı mercimek,**bütün yeşil bezelye, **bütün yeşil mercimek,

**çayırda beslenmiş çiğ kuzu eti (4%), **bütün yulaf, taze sığır ciğeri (2%), **domuz eti (2%), **ringa balığı yağı (2%), **taze domuz ciğeri (2%), **bütün garbanzo nohutu, **bütün sarı bezelye, **güneşte kurutulmuş yonca,

**mercimek lifi, **taze sığır işkembesi (1%), **kurtulmuş esmer su yosunu, **taze kabak, **taze bal kabağı, **taze yaban havucu,**taze yeşil kıvırcık lahana , **taze ıspanak, **taze havuç, **taze kırmızı lezzetli elma, **taze barlett armudu,

**dondurularak-kurutulmuş sığır ciğeri (0.1%), **taze kızılcık, **taze yaban mersini, **radika kökü, **zerdeçal kökü, devedikeni, ***dulavraotu kökü, **lavanta , **hatmi kökü, **kuşburnu .

 

dgdfsffrsretry4646

YAVRU KÖPEKLER

9.. ND Düşük Tahıllı Kuzulu, Yaban Mersinli Yavru Büyük Irk Köpek Maması 12 Kg

dgftett2263

Temelde büyük boy ırktan olan köpek yavrularınız için tasarlanmış bu mamayı elbette ki diğer yavrularınız için de kullanabilirsiniz. Köpekler çok severek ve iştahla yiyor.

Biliyorsunuz ki yavru dönemlerle erişkin ve yaşlı dönemlerindeki beslenmelerde bir miktar farklılıklar olur. Köpeklerde de özellikle ilk 3-4 ay anne sütü her zaman en sağlıklı gelişim için önemlidir. Sonrasında ek besinler ve gıdaya geçilir. Bu dönemde de yavrularınızın en iyi gelişimi için bu gelişime uygun hazırlanmış en kaliteli mamalardan kullanmanız her zaman daha iyi olacaktır.

N&D markasının köpek maması konusundaki kalitesi zaten tartışılmaz. Yavrular için ürettiği bu mama da oldukça beğenilen, köpeklerinizin severek yediği ve uzun zamanlar boyu (muhtemelen erişkinliğe dek) kullanabileceğiniz bir mama.

Köpeğinizin sağlıklı gelişimi ve düzenli aktiviteleri için, neşesi için, alerjik reaksiyonlarının olmaması için önerilebilecek en iyi mamalardan bir tanesi N&D’nin bu mamasıdır. Fiyatı da kalitesine göre epey uygundur.

Kullanıcılarının yorumları da oldukça güzel. Köpeklerinin iştahla yediklerinden, çok memnun kaldıklarından bahsetmişler.

 

 

 

ANALİZ:

**Ham protein 35.00%; **ham yağlar 20.00%; **ham lif 1.70%; **ham kül 8.00%; **Kalsiyum 1.30%; **Fosfor 0.90%; **Omega‐6 yağ asitleri 3.40%; **Omega‐3 yağ asitleri 0.90%; **DHA 0.50%; **EPA 0.30%; **Glukozamin 1400mg/kg; **Kondroitin 1100mg/kg.

**Kemiksiz taze kuzu eti (20%), **kurutulmuş kuzu eti (20%), **kılçıksız buğday (10%), **yulaf (10%),

**tavuk yağı, **hidrolize balık proteinleri, **taze ringa balığı, **kurutulmuş ringa balığı, **kurutulmuş yumurta,

**kurutulmuş pancar posası, **balık yağı, **bitkisel bezelye lifi, **kurutulmuş havuç, **kurutulmuş yonca,

**inulin, **fruktooligosakkaritler, **mannanoligosakkaritler,

**yaban mersini tozu (0.5%), **ıspanak tozu, **fisilyum (0.3%), **kurutulmuş elma, **kuş üzümü tozu, **kurutulmuş tatlı portakal, **nar tozu,

**sodyum klorid, **kurutulmuş bira mayası,**zerdeçal kökü (0.2%), **glukozamin, **kondroitin sülfat, **Kadife çiçeği ekstraktı(lutein kaynağı).

 

KG’DAKI İLAVELER

 

Besinsel katkı maddeleri:

**Vitamin A 16000IU; **Vitamin D3 1600IU; **Vitamin E 600mg; **Vitamin C 160mg;

**Niacin 40mg; **pantotenik asit 16mg; **Vitamin B2 8mg; **Vitamin B6 6.4mg; **Vitamin B1 4.8mg; **Vitamin H 0.40mg; **folik asit 0.48mg; **Vitamin B12 0.1mg; **kolin klorid 2800mg;

**Beta‐karoten 1.5mg; **metiyonin hidroksilaz analoglarının çinko şelatı 910mg; **metiyoninhidroksilaz analoglarının manganez şelatı 380mg; **glisin hidratın demir şelatı 250mg; **metiyonin hidroksilaz analoglarının bakır şelatı 88mg; **selenometiyonin 0.40mg;

**DL-metiyonin 6000mg; **Taurin 1000mg; **L-Karnitin 300mg.

Duyusal Katkılar: **aloe vera eksraktı 1000mg; **yeşil çay ekstaktı 100mg; **biberiye eksraktı. Antioksidanlar: **tokoferolden zengin doğal ekstraktlar.

 

10.. ND Düşük Tahıllı Kuzulu, Yaban Mersinli Yavru Küçük Irk Köpek Maması 2,5 Kg

fhfhyrye3535

Yavrularınız için oldukça kaliteli ürünleri listeye almaya çalıştığımızdan, değişik markalara yer vermedik. N&D’nin küçük boy ırkların yavruları için hazırladığı bu mama oldukça beğeneceğiniz bir kalitede.

Köpekler çok severek yiyor. Bu cins köpeğim yok ancak özellikle Terrier cinsindeki köpeklerin çok sevdiğine dair duyumlar aldım. Oldukça beğenilen ve köpeklerinizin de çok seveceği bir mama.

Kullanıcıların yorumları ve puanları da oldukça güzel.

 

 

Yavru ve 12 aya kadar; orta ve minik ırklara özel Düşük tahıllı tam mamadır.

Natural & Delicious yenilikçi kuru köpek maması serisi etobur beslenmesindeki altı anahtar kurala dayanmaktadır:

  1. Daha az karbonhidrat içeriği ve asgari ölçülerde; düşük kan şekeri endeksli.
  2. Kaliteli taze etten yüksek protein kaynakları
  3. Yüksek kaliteli taze meyve ve sebzelerden dengeli vitamin ve mineraller
  4. Hedeflenen etki için belirli özelliklere sahip şifalı bitkiler.
  5. Kolayca asimile edilebilen hayvansal yağlar.
  6. Tamamen karmaşık tahıllar bulundurmaz

Natural & Delicious  köpeklerin şeker ve obezite hastalıklarını önlemeye yardımcı olarak, metabolizmalarına, damak tatlarına uygun olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş İtalyan ürünüdür.

 

11.. Brit Care Hypo-Allergenic Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması 12 Kg

ygetwr42525

Yavru köpeklerinizin bir diğer severek yediği ve sağlığı yönünden oldukça faydalı olan mama da Brit Care’nin bu maması.

Cilt reaksiyonlarına uğramaması, kemik gelişimi, diş sağlığı ve sağlıklı gelişim açısından oldukça faydalı bir mama.

Kullanıcılarının bir hayli beğenisini kazanmış durumda. Erişkinliğine kadar bu mamayı kullandıklarından, oğluşlarının oldukça beğendiğinden, severek yediğinden ve sağlığının da oldukça yerinde olduğundan bahsetmişler. 

 

Analiz:

**PROTEİN 32,0

**YAĞ 18,0

**NEM 10,0

**KÜL 7,8

**SELÜLOZ 2,5

İçindekiler: **Kuzu eti unu, **pirinç, **kümes hay-vanları yağı, **somon yağı, **doğal aroma, **pirinç kepeği, **şekerpancarı posası, **bira mayası, **yucca schidigera, **kurutulmuş elma, **mineraller,

**Glukozamin, **Kondroitin sulfat, **DL-Metiyonin, **L-lysine, **Mannanoligosakkarit, **Fruktooligosakkarit, **organik selenyum,

**niasin, **kalsiyum pantotenat, **folik asit, **biotin, **vitaminler.

 

12.. ND Balkabaklı Puppy Kuzu Etli Tahılsız Küçük Irk Yavru Köpek Maması 7 Kg

etget3t35252

Yavru köpekleriniz söz konusu olduğunda bizim ilk tavsiyemiz arasında N&D markası olacaktır. Tahılsız şekilde üretilen bu mama cilt reaksiyonları, alerji gibi gelişebilecek hastalıkları en aza indiriyor. Köpeğiniz bir yandan severek yerken bir yandan da oldukça sağlıklı büyüyor.

Kullanıcıları da oldukça beğenmiş durumda. Tabi yavru köpekler söz konusu olunca, genelde kullanıcılar yavruları büyüyüp erişkin mamaya geçtiklerinde dönüp bu markaya yorum yazmıyorlar, bu yüzden yorumları okurken köpek büyüdükten sonraki durumları hakkında pek bilgi sahibi olamıyoruz. Ancak şuanki kullananlar mamalardan oldukça memnunlar.

Köpeklerinin severek ve iştahla yediklerini, tüy ve deri sağlıklarının iyi olduğunu belirtiyorlar. Bu mamaların da fiyat performans düzeylerine göre fiyatları oldukça güzel. Yavrularınız için tercih edebilirsiniz.

 

Analiz:

**Ham protein 35.00%; **Ham yağlar 20.00%; **Ham lif 1.90%; **Ham kül 8.10%; **Kalsiyum 1.30%; **Fosfor 0.90%;

**Omega-6 yağ asitleri 3.40%; **Omega-3 yağ asitleri 0.90%; **DHA 0.50%; **EPA 0.30%; **Glukozamin 1400mg/kg; **Kondroitin 1100mg/kg.

**Enerji Değeri: ME 3888kcal/ kg -16.2MJ/kg.

İçindekiler:

**Taze kemiksiz kuzu eti (24%),**kurutulmuş kuzu eti (24%), **bezelye nişastası (20%), **tavuk yağı, **hidrolize balık proteinleri,

**kurutulmuş bal kabağı (5%), **taze ringa balığı eti, **kurutulmuş ringa balığı eti, **kurutulmuş bütün yumurtalar, **balık yağı, **bezelye lifi, **kurutulmuş havuçlar, **kurutulmuş yonca,

**inulin, **fruktooligosakkaritler, **mannanoligosakkaritler, **yaban mersini toz halinde (0.5%), **ıspanak tozu, **fisilyum, **kurutulmuş elma, **frenk üzümü toz halinde, **kurutulmuş tatlı portakal,** nar tozu,

**sodyum klorür, **kurutulmuş bira mayası, **zerdaçal kökü(0.2%), **glukozamin, **kondraitin sülfat, **kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).

 

Katkı maddeleri (kg’da) – Besinsel ilaveler:

**A vitamini 16000IU; **D3 vitamini 1600IU; **E vitamini 600mg; **C vitamini 160mg; **niyasin 40mg; **pantotenik asit 16mg; **B2 vitamini 8mg; **B6 vitamini 6.4mg; **B1 vitamini 4.8mg; **H vitamin 0.40mg; **folik asit 0.48mg; **B12 vitamini 0.1mg;

**Kolin klorür 2800mg; **beta karoten 1.5mg; **çinko şelat dahil metiyonin hidroksilaz 910mg; **manganez şelat dahil metiyonin hidroksilaz 380mg;

**glisin hidrat demir şelatı 250mg; **bakır şelat dahil metiyonin hidrosilaz 88mg; **selenometiyonin 0.40mg;** DL-metiyonin 6000mg; **taurin 1000mg; **L-karnitin 300mg.

Duyusal ilaveler: **Aloe vera ekstraktı 1000mg; **yeşil çay ekstraktı 100mg; **biberiye ekstraktı. Antioksidanlar: **tokoferol bakımından zengin doğal kaynaklı özler.

 

“Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol neşeli nice güzel anılarınız olsun.. En iyi dostlarınız her daim yanınızda olsun..”

Yorum yapın