Hızlı, Pratik ve Taşınabilir Fırınlar: En İyi Midi Mini Fırınlar 2020

Günümüzde her şey ama her şey pratikleşiyor. O kadar çok bilgi ve içerik çeşitliliği var ki bunları edinebilme adına çoğu şeyden zamandan ve mekandan kısmak gerekiyor. Evlerimizin küçülmesi, fırınlarımızın küçülmesi de bu yüzden. Evlerimiz küçüldü, bahçelerimiz küçüldü, Ayşe’ye veya Mehmet’e tahammüllerimiz azaldı, fırınlarımız bile küçüldü. Burada en iyi midi mini fırınlar içerikli bir yazı okuyor oluşunuzun sebepleri çok mu derin acaba?

Peki, iyi mi oluyor? Bence ilerleyebilmek için bu durumlar şart.. Yani, bir nevi bu tür sorunlar oyunun bir parçası. (Serdar Kuzuloğlu – Telaş Çağı)(Yazımızı okuduktan sonra 1,5x hızda dinleyebilirsiniz 🙂 )

Sizlere en iyi midi mini fırınlar içerikli bir yazı hazırladık. Kendisi küçük, ama neredeyse büyük fırınların sağladığı işin tamamını sağlayan, hatta taşınabilir olması, balkona çıkarıp balık kızartabilecek olmanız ile de artıları da bulunan en iyi mini midi fırınlar fiyatları ve özellikleri ile bu yazımızda.

Mini “küçük”, midi “orta” manalarına gelir. Yani küçük fırınlar ve orta boy fırınları karşılar bu kelimeler. Peki, Simfer, Arçelik, Vestel, Luxell, Bosch gibi önde gelen markalarının ürettiği 2020 yılının en iyi midi mini fırın tavsiyeleri neler? En iyi pişiren midi fırın hangisi? En iyi pişiren mini fırın hangisi? En iyi midi mini fırın çeşitleri neler?

Daha iyi midi mini fırın alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi mini fırınlar hakkında her şey bu yazımızda..

Yazıyı üç kısımda kolaylıkla okuyabilirsiniz:

 • 1.) Midi Mini Fırın alırken nelere dikkat edilmeli?
 • 2.) 14 tane en iyi midi mini fırın fiyatları, incelemesi ve özellikleri 
 • 3.) 3 tane en ucuz en iyi midi mini fırın fiyatları, incelemesi ve özellikleri
der45rtyrt6y7
Olsa da yesek anları ..

Midi Mini Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mini fırınların temel tercih sebebi az yer kaplaması ve seri işlev görebilmeleridir. Evler  küçüldükçe fırınlar falan da küçülüyor. Peki bu küçükleri alırken nelere dikkat etmeliyiz:

 • Önce ihtiyaçlarınızı bir belirleyin: Fırını koyacağınız yer neresi? Yeri sabit mi kalacak yoksa her pişirmede taşıyacak mısınız?  Ne tür şeyleri pişirmeyi amaçlıyorsunuz?
 • Yalıtımı nasıl?: Bir mini fırında en önemli şey kesinlikle yalıtımdır. Mini fırını diğer her şeyden ayıran özelliği küçük olup taşınabilir olmasıdır. Bundan dolayı gerek balkon olsun gerek mutfak olsun çeşitli yerlerde çeşitli tatları pişirmek için kullanılabilir. Hem pişirirken iç bölümün etkili işlev görmesi hem de dışarıyla bağlantısının kopması açısından iyi bir yalıtıma sahip olması çok çok önemlidir.
 • Pişirme opsiyonları olarak ne sunuyor?: Mini fırınlarda turbo özelliği çok dikkat çeker. Turbo fan içerideki sıcak havanın yiyeceğin tüm yüzeyine nüfuz etmesini sağlar. Böylelikle iyi bir pişirme işlemi için büyük işlev görür. Börekler için ‘tepsi döndürme’ özelliği ve piliç şölenleri için ‘piliç çevirebilme’ özelliği gibi teknolojik artılar mini fırınlara fark katar. İyi araştırmakta fayda vardır.dtgrt5r4567rt5
 • Kapak yapısı nasıl olmalı?: Kapak yapısı bir diğer önemli özelliktir. Aslında yalıtımdan sonra en önemli konulardan birisidir. Çünkü yalıtımı ne kadar iyi olursa olsun kapak yapısının kötü olmasıyla bazı ürünler puan kaybedebiliyor. Bazı modellerde çift camlı kapaklar kullanılır, temizliği zordur, ya araya kaçan malzemeler kolaylıkla temizlenebilir olmalı ya da çift cam kapakta contalar olmalı.
 • Fiyatı? : En iyi mini midi fırınlar almak istiyorsanız iyi araştırmakta fayda var. Ucuz modeller var. Yüksek fiyatlı modeller var. Ancak genel fiyatlar 150 lira ile 1000 lira arasında seyrediyor. İlk defa alıyorum, yeni evim var, yeni gelinim, ihtiyacım var diyorsanız 300 – 600 liralık bir mini fırın işinizi görecektir. Öğrenciyiz diyorsanız 150 – 300 lira arasında bir mini fırından daha yukarı çıkmayın derim. Yüksek fiyatlı olanlar fiyatlarının bir kısmını tasarımlarına borçlular. Öğrenciyseniz tasarım ikinci planda kalır tahminimce.
 • Tasarımı/Ergonomik yapısı? : Yeni model mini midi fırınların hemen hemen hepsinde iç aydınlatma bulunur. Kapağı açmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer bu ışıklandırma olmazsa kapağı açmanız gerekir, ama en iyi yalıtımla yapılmış mini fırınlarda dahi kapak açılırsa iç ısı hızla düşecektir. Işıklandırma olması bu duruma mani olacaktır. Pop-uplar (gizlenebilir düğmeler) hem şıklık katar hem de yağlı düğmelerden sizi korur. Boyut ve ergonomik yapı zaten en önemli şeylerdendir. Diğer bakmanız gereken şeylerden birisi de emaye. (Bkz Emaye Kaplama) Toz emaye kaplama ürünün dayanıklılığını arttıran bir malzeme ve yiyeceklerin de daha sağlıklı pişmesini sağlar.
 • Kolay temizlenme: Fırın bölmesi kolay temizlenebilir ürünlerden tercih edin!
 • Dayanıklılık: İnox ürünler daha dayanıklı olacaktır.
 • Enerji sınıfı: Varsa A+ enerji sınıfından, A+ izolasyon sınıfından ve A kalite kaplama malzemeden olması uzun süreli bakıldığında cebinize fayda sağlar.

 

dfgrertyyrtgy6t5y6u6u7ı
Sihirbazlar iş başında ..

 

En İyi Midi Mini Fırınlar 2020

 

1.. VESTEL MF 42 EK Mini Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 499 TL    (700den düşmüş)   (11.05.2020)

re465yty6u7ı

42 litrelik geniş iç hacmi ile dikkat çeken VESTEL 42 EK Mini Fırın, Vestel kalitesi, yüksek performansı, şuanki uygun fiyatı ve kullanıcılarının da yoğun beğenisiyle en iyi mini midi fırınlar listemizin 1 numarasında yer alıyor.

90 dereceye kadar zamanlanabilen ve 230 dereceye kadar da sıcaklık ayarları olan Vestel MF 42 Ek Mini Fırın, 5 tane Program seçeneğine sahip.

Izgara seçeneğinin bulunmasıyla pişireceğiniz seçenek çeşitliliği sağlayan model ekstra olarak Derin tepsi, Yuvarlak tepsi, Izgara telleri ve Elektroturbo fırın özelliğiyle de karşımıza çıkıyor.

Kırmızı renkteki bu model 330 x 520 x 440 mm boyutlarda tasarlanmış. (boy x gen x derinlik)

 

2.. SİMFER 4502 Turbo Beyaz Midi Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 359 TL      (11.05.2020)

re4t34t56y

En çok tercih edilen ve en çok beğenilen ürünler arasında zirvede bulunan Simfer 4502 Turbo Midi fırın, 45 litrelik iç hacmi ile de güzel bir albeniye sahip.

90 dakikaya kadar zamanlayabileceğiniz model 220 derecelik sıcaklık değerlerine kadar çıkabiliyor. 5 farklı Program seçeneği sayesinde bunları rahatlıkla halledebiliyorsunuz.

Model, Izgara seçeneğine sahip. Buna ek özellikleri arasında oldukça önemli olan Aydınlatma sistemi de bulunuyor olup, Ayarlanabilir mekanik saat, Termostatlı Isı kontrol sistemi, Yuvarlak tepsi, Standart tepsi ve Izgara telleri de bulunmakta.

Beyaz renk seçeneği ile tanımlanmış model ebat olarak 330 x 590 x 470 mm boyutlara sahip. (boy, gen, derinlik)

Bazı mini fırın modellerinde üzerinde gösterilen sıcaklık değerlerine ulaşmadığına dair şikayetler duyabilirsiniz. Simfer 4502 Turbo Beyaz Midi Fırında böyle bir sorununuz olmayacaktır.

 

3.. BOSCH HTB12E428T 45 Lt Beyaz Midi Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 880 TL      (11.05.2020)

re4356y7456uytyu

Bosch beyaz eşya kalitesiyle karşımıza çıkan ve 45 litrelik hacme sahip olan BOSCH HTB12e428t Beyaz Midi Fırın, En iyi mini midi fırınlar listemizde 3 numaralı konumda bulunuyor.

90 dakikaya kadar zamanlayabilir, 200 derece sıcaklıklara kadar yükseltebilirsiniz. Yine 5 farklı program seçeneği sizlere kolaylık sağlayan unsurlardan.

Üstten ve Alttan ısıtma seçenekleri bulunan Bosch Htb12e428t Beyaz Midi fırın, Izgara seçeneğine ek özellikleri olarak Ayarlanabilir Mekanik Saat, Emaye Tepsi ve Izgara teli de bulundurmakta.

15 kg’lık beyaz renk tasarımlı yapısıyla bildiğimiz model 327 x 590 x 458 mm boyutlarda üretilmiş. (boy, gen, derinlik)

 

4.. VESTEL MF 45 SB Mini Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 518,90 TL      (11.05.2020)

65ret4t5y6u7try

En çok tercih edilen ve beğenilen fırınlardan bir tanesi konumunda bulunan VESTEL Mf 45 SB Mini Fırın isminden de anlaşılacağı üzere 45 litrelik iç hacme sahip.

90 dakikaya kadar zamanlayabileceğiniz model 230 derece sıcaklıklara kadar iş görebiliyor.

Izgara seçeneği ile pişirilebilecek yiyecek listenizi zenginleştiren ürün, Yuvarlak tepsi ve Izgara tellerini de bulunduruyor.

 

5.. ARZUM AR2034 Cookart Color 50 Lt Çift Camlı Fırın Mürdüm

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 699 TL      (11.05.2020)

erty4567try

50 litrelik dev iç hacmiyle dikkat çekmekte olan Arzum ar2034 Cookart modelleri 1600 watlık güç ile çalışmakta.

90 dakikaya kadar zamanlayabileceğiniz model, 300 dereceye kadar yükseltilebilen sıcaklık değerlerine sahip.

Aydınlatma sistemi de bulunmakta.

15.2 kg ağırlıkta tasarlanmış ve 335 x 585 x 500 mm boyutlara sahip. (boy-gen-derinlik)

 

6.. SİMFER 4505 Kırmızı 45 Lt Midi Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 499,90 TL  (800den düşmüş)     (11.05.2020)

e5456756yu7ı85y67

Yüksek özellikleri ile dikkat çeken Simfer 4505, fiyatındaki indirimi nedeniyle de en iyi mini midi fırınlar listemizde kendine yer buldu.

45 litrelik iç hacmi bulunan model, 1400 wattlık bir güçle çalışıyor olup 90 dakikaya kadar zamanlanabiliyor ve 230 derece sıcaklıklara kadar da çıkılabiliyor. 6 farklı program seçeneğiyle bu detayları kolaylıkla sağlayabiliyorsunuz.

Izgara seçeneğinin bulunmasıyla sofralarınızı zenginleştirecek yemekler yapma fırsatı sunan modelde ayrıca Alttan ve Üstten ısıtma sistemi de mevcut.

Turbo özelliği de bulunmakta!

Ayarlanabilir Mekanik saat, Yoğurt yapabilme özelliği, İç ızgara, Derin ve Standart tepsi seçenekleri de ekstra özellikleri arasında.

 

7.. SİMFER 4284 Turbo + 2’li HP Ocaklı Mini Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 459,90 TL   (600den düşmüş)   (11.05.2020)

reer456rty78

42 Litre hacmine ek olarak, eşit pişirme fonksiyonlarına yardımcı Turbo fan seçeneği ve Yoğurt Yapma fonksiyonları da bulunan Simfer 4284 Turbo Mini fırın, en iyi mini midi fırınlar 2020 listemizde 7.sıraya kondu.

6 farklı program seçeneğiyle kolaylıkla yönetilebiliyor.

Antrasit renk takımıyla tasarlanmış modelin üst kısmında 2 adet HP pişirme tablalı ocak da bulunmakta. Bu ocaklar 1000 – 1500 wattlık değerlere sahip.

Ekstra özellikler olarak da İç aydınlatma sistemi ve tezgaha zarar vermeyen Thermo Tabanı bulunuyor.

 

8.. LUXELL LX 13575 Inox Midi/Mini Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 399 TL (500den düşmüş)     (11.05.2020)

4rtrrfety6567

1650 wattlık güçle çalışan 40 litrelik iç hacme sahip Luxell LX-13575 Inox Midi/Mini Fırın, en iyi midi mini fırınlar 2020 listemizde 8 numarada.

90 dakikaya kadar zamanlanabilen model, 240 derece sıcaklıklara kadar ayarlanabilir durumda.

Izgara seçeneğiyle sofralarınızı zenginleştirebilen model, Cr-Ni yapıda Igaraya ve Paslanmaz Cr-Ni Rezistan yapıya sahip. Köşeli Emaye tepsi ve Yuvarlak tepsi de içermekte.

Inox renk seçeneğiyle tasarlanmış,   7.75 kg ağırlıkta ve 330 x 595 x 480 mm boyutlarında. (boy, en, derinlik)

 

9.. SCHAFER Backofen Mini Fırın – Siyah

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 429 TL      (11.05.2020)

dftyu6y7u8678

Çok beğenilmesi ve tam puan verilmesiyle ön plana çıkan bir ürün olan Schafer Backofen Siyah Mini Fırın, 38 litrelik iç hacme ve Aluzink iç hazneye sahip. 1300 watt güçle kullanımda.

90 dakikaya kadar zamanlayabiliyorsunuz ve 220 dereceye kadar da sıcaklık çıkabiliyor.

Izgara ve Aydınlatma sistemi mevcut.

Emaye tepsi ve Izgara teli bulunuyor. Çeşitli renk seçeneklerini de bulabilirsiniz. Ancak siyah ideal gibi.

sder4tert5y6u7

 

10.. SCHAFER Backofen Çift Camlı Mini Fırın – Pembe

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 529 TL  (700den düşmüş)    (11.05.2020)

rtety4t5678

Yine 1300 watt ile çalışan Schafer marka Backofen Çift Camlı Mini Fırın 38 litre iç hacme sahip.

Özellikle yeni evli çiftler için ideal renk ve tasarımla yapılmış.

90 dakikaya kadar zamanlayabiliyorsunuz ve 220 derece sıcaklıklara kadar çıkabiliyor.

Emaye kaplı güvenli iç hazne yapısına ek olarak Izgara sitemi de mevcut. Aydınlatması da bulunan model Çift camlı yapıda tasarlanmış. Bunlara ek olarak da Emaye tepsi ve Izgara teli bulunduruyor.

En iyi midi mini fırınlar listemizde 10 numarada kendisine yer verdik.

 

11.. İTİMAT 8060 Köşeli Beyaz 60LT Mini Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 458,90 TL    (800den düşmüş)      (11.05.2020)

e5t464567678yhgh

Rakiplerine, tam 60 litrelik iç hacmi ile oldukça fark atan İTİMAT 8060 köşeli Mini Fırın, en iyi mini midi fırınlar 2020 listemizin 11.sırasına konuk oldu.

90 dakikaya kadar zamanlanabilme ve 300 dereceye kadar yükseltilebilen sıcaklık değerlerine sahip.

Izgara sisteminin yanı sıra İç aydınlatma sistemi de mevcut.

İç aydınlatma sisteminin varlığı kapağı açmanıza gerek kalamadan içeriyi görebilmeniz açısından oldukça kıymetlidir. Böylece pişerken ısı yalıtımını bozmamış olursunuz ve daha iyi pişer.

Elektroturbo özelliği de bulunuyor. Buz çözme sistemi, Termostatlı Isı kontrol sistemi ve Emaye tepsi de var olan diğer değerli özelliklerinden.

 

12.. KORKMAZ A489 Korkmaz Oveny Plus Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 625 TL      (11.05.2020)

etr456rtyuı45t6y7u

1500 wattlık güçle çalışan Korkmaz A489 Oveny Plus Mini Fırın 45 litrelik iç hacme sahip.

90 dakikaya kadar zamanlanabiliyor ve 250 dereceye kadar sıcaklık yarı yapılabiliyor.

Izgara özelliği de mevcut.

Turbo özelliği mevcut.

Ekstra özellikler olarak temizliği kolaylaştırıcı Gömülebilir Düğmelerin yanı sıra Buz Çözme, Emaye tepsi, Yuvarlak tepsi yapılarını da bulundurmakta.

 

13.. SEM Sc-4601 Hamurcu Maxi Fırın Midi Fırın Mini Fırın Börekçi

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 308 TL   (480den düşmüş)  (11.05.2020)

wertrty5467

46 litrelik bir hacmi bulunan Sem Sc-4601 Hamurcu Maxi Fırın, en iyi mini midi fırınlar listemizin 13.sırasında yer alıyor.

90 dakikaya kadar zamanlama ve 250 dereceye kadar sıcaklıklarda pişirebilme özelliklerine sahip.

Izgara özelliği bulunuyor.

Turbo özeliği bulunuyor.

Çift camlı yapıda tasarlanmış. Ayarlanabilir mekanik saati ve ekstra tepsi de ek özelliklerinden.

 

14.. İTİMAT 40 Lt Köşeli Fırın Elektrikli

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 390 TL  (500den düşmüş)     (11.05.2020)

ertt5y667ghyutyu7

40 litrelik yapıya sahip İTİMAT Köşeli Mini fırın, 90 dakikalık maksimum zamanlama ve 250 derecelik maksimum sıcaklık değerlerine sahip.

Izgara özelliği bulunuyor. Termostatlı Isı kontrol sistemi bulunuyor. Buz çözme fonksiyonu mevcut.

Bunlara ek olarak da Standart kare tepsi ve Yuvarlak tepsi var.

Amazon Trendyol gibi çeşitli sitelerde de kullanıcıların tam puan verdiği bir model.

 

r4r5tert5y6
Şu karantina döneminde iyi bir fırın şart ..

 

“En Ucuz” En İyi Midi Mini Fırınlar

1.. ERENDEMİR Termostatlı Büyük Yuvarlak Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 210 TL      (11.05.2020)

dfrttytgy6u7uıo

Diğer mini midi fırınlara nazaran daha uygun fiyatları ile dikkat çeken en ucuz en iyi mini midi fırınlar listemizde ilk numarada bulunan Erendemir Termostatlı Büyük Yuvarlak Fırın pasta, börek, kek vb. yapımında oldukça ideal bir seçim.

Özellikle bu fırınlara fazla para harcamak istemeyenler için ve öğrenciler için oldukça ideal bir seçim.

Homojen pişirme özeliği, Elektrostatik boyalı dış gövde, Emaye ve Alüminyum iç hazne, Isıyı yoğunlaştırarak yansıtan iç hazne, Yüksek ısıya ve darbeye dayanıklı ön cam, Isı ve elektrik yalıtımı gibi özelliklere sahip.

54 x 54 x 26 “cm” ölçülerde boyuta sahip. Ve yanında gelen tepsi de 47 cm çapında emaye yapısında fırın tepsisi.

 

2.. CONTİ CMF-307 Mini Çıtır Trendy 28 Lt Mini Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 269 TL      (11.05.2020)

rtyfrtgyytyu7yuıoıu8678

1100 watt ile çalışan CONTİ CMF-307 Çıtır Trendy Mini fırın, en ucuz en iyi mini midi fırınlar listesinde 2 numarada.

28 litrelik hacme sahip.

90 dakika kadar zamanlanabilme özelliğinde. Ayarlanabilir sıcaklık kontrol sistemi bulunmakta.

Izgara sistemi var. Alttan ısıtma ve Üstten ısıtma sistemleri var.

Buz çözme fonksiyonu var. Standart kare tepsi ve Yuvarlak tepsisi bulunuyor.

50,5 cm x 33 cm x 32 cm boyutlarında.

 

3.. CVS Dn 251 Tandır Davul Fırın

Midi  / Mini Fırın Fiyatı: 224,90 TL      (11.05.2020)

rt45t6y7uty67u

1400 wattlık toplam güç ile çalışan CVS DN 251 Tandır Davul Fırın, 480 mm tepsi çapına sahip.

Ön ve Üstte bulunan cam yapılar sayesinde kolaylıkla kontrol sağlayabiliyorsunuz.

Emaye gövdesi güven sağlarken, Termostatlı ısı ayarı, Havalandırma kapağı da bulunmakta.

Öğrencilik yıllarımızda kullandığımız fırıncık, özledim mi seni acaba ..

 

En iyi midi mini fırınlar 2020 listemizin sonuna geldik. Uzun ve keyifli bir yazı oldu, umarım beğenmişsinizdir.

 

“Sevdiklerinizle nice sağlıklı, musmutlu, huzurlu, bol kahkahalı, neşenin hiç eksik olmadığı anlarınız ve anılarınız olsun. Sevgiyle kalın ..”

 

Yorumlarınızın hepsi bizim için ders niteliğinde. Nasıl daha iyi olabiliriz? Lütfen bizimle paylaşın..

 

 

“Hızlı, Pratik ve Taşınabilir Fırınlar: En İyi Midi Mini Fırınlar 2020” üzerine 3 yorum

 1. Gayet açıklayıcı olmuş… Evden çıkamıyorum alışveriş yapmak için. İnternette de çok yüzeysel açıklamalar vardı. Emeğinize sağlık…

  Cevapla

Yorum yapın