2020’nin En İyi Saç Düzleştiricileri: Saçlarınıza En Sağlıklı ve Parlak Şekilleri Verin!..

En İyi Saç Düzleştirici; Modelleri, Tavsiyeleri ve Fiyatları 2020

Canlı canlı, yumuşacık yumuşacık, pırıl pırıl, sağlık kokan ve istediğiniz şekillerdeki saçlarınız için aradığınız, 2020’nin en iyi saç düzleştiricileri; modelleri, tavsiyeleri ve fiyatları ile beraber saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmeliyiz? hosgelir.com’da!

gtefgr435646rghrh4
En iyi saç düzleştiricileri Hosgelir.com’da!

En iyi saç düzleştirici saça en az zarar vererek en kısa sürede şekillendiren ve bu şekli en uzun süre koruyabildiğiniz saç düzleştiricisidir. Yani sağlık, zaman ve performans.. Eğer saç düzleştirici alırken bu 3 özelliğe dikkat etmelisiniz.

Biz de sizlere 2020’nin de dahil, en iyi saç düzleştiricileri, markası, modeli ve fiyatlarından oluşan ve bunlarla beraber daha iyi saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmeliyiz?’i de içeren bir yazı hazırladık.

dgtet253t63t

En İyi Saç Düzleştiricileri 2020 yazımızın içeriği:

  1. Babyliss Steam Pro St395e: Uzman Marka Arayanlara Uygun Fiyata En İyi Saç Düzleştirici
  2. Braun Satin Hair 7 es3-st: 750 TL’nin Altına En İyi Saç Düzleştirici
  3. Remington Keratin Protect s8598: Çok beğenilen En İyi Saç Düzleştiricileri arasından..
  4. Remington Keratin Protect s8540: Çok beğenilen En İyi Saç Düzleştiricileri arasından..
  5. Babyliss Sensitive Smart st460e: Babyliss’ten bir başka “Uzman” En İyi Saç Düzleştirici
  6. Remington Pro-Seramik s5525: 300 TL’nin Altına En İyi Saç Düzleştirici
  7. Arzum Mona Sense Ar5035: 200 TL’nin Altına En İyi Saç Düzleştirici
  8. Philips HP8361/00: Çok Beğenilen En İyi Saç Düzleştiricileri arasından..

[Fiyatlar için Trendyol’a bakabilirsiniz]

 

Tabi, yazı aralarında da saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmeliyiz? içeriğiyle karşılaşabilirsiniz..

2020’nin En İyi Saç Düzleştiricileri; Modelleri, Tavsiyeleri ve Fiyatları Listemiz :

1.. Babyliss ST395E Steam Pro 230

 

hjgrty4y54tye45t

Fiyat: 499 TL            (06.01.2020)

Saç düzleştiricisi seçerken temelde birçok özelliğe bakmamız lazım ancak hepimiz biliyoruz ki birçok sitede bu özellikleri okuyup reyona veya alışveriş sitesine girdiğimizde baktığımız özellik sayısı sadece 2-3 tane oluyor. En iyi saç düzleştiricisini değil kalbimizi en çok ısıtanı alıyoruz resmen 🙂

Bu birçok alışverişimizde böyle aslında. Seçimlerimizin birbirimizden farklı olmasını sağlayan bir kırılma noktası var. Alacağımız ürün ne kadar iyi olursa olsun bir noktadan sonra kişisel “benimseme” ortaya çıkıyor ve diğer güzelliklerini bir kenara bırakıyoruz. Bu da diğer Ayça veya Sema kişisinden farklılıklarımızı oluşturuyor.

Böyle deyince akla aşk konuları da gelmiyor değil..

Saç düzleştiricisi alırken de aslında 2-3 özelliğe bakmak yeterlidir. Saçımızın tipi nasıl, her gün saç düzleştiricisi kullanacak mıyım, plakalar hakkında neleri bilmeliyim, tasarımı ve boyutları nasıl olmalı, en önemlisi de en iyi saç düzleştiriciyi seçerken saçlarımın daha az yıpranmasını nasıl sağlayabilirim?

etegfsdwr3535
“Hmmmm, demek öyle”

Bu temel soruların cevabı aslında sizi, size uygun saç düzleştiriciye en kolay yoldan ulaştıracaktır aslında.

Sizin bildiğiniz ve bilmeniz de gereken temel şey her saç düzleştiricisinin saçınıza illaki belli bir miktar zarar vereceğidir.  Saç düzleştiricisi alacaksanız, mevcut teknoloji ile bu gerçekten kaçamazsınız.

Bunun dışında, alacağınız en iyi saç düzleştirici saça en az zarar vererek en kısa sürede şekillendiren ve bu şekli en uzun süre koruyabildiğiniz saç düzleştirici olacaktır.

Saçın yıpranması çok çok kolaydır ve tekrar eski canlılığına ve sağlığına kavuşturmak oldukça zordur. Bunun için tercih yaparken dikkatli olmak gerekir.

Diğer modeller ne kadar iyi olsalar da genelde saç üzerine ve saç düzleştiricisi üzerine uzmanlaşmış markalar değildir. Bu nedenle ilk sıraya bu konunun uzmanlarından Babyliss’i koydum.

**Babyliss’in (üzerine tıklayarak firma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz) ST395E modeli, titanyum seramik yapılı kaplama malzemesi kullanmış. Aslında kaplama malzemeleri bir süre sonra sıyrılmaya ve dökülmeye başlıyor, kaplama olması yerine tamamen bu maddeden yapılmış olması daha faydalı olacaktır.

Seramik modeller ısıyı daha iyi dağıtabilme özelliklerinden dolayı tercih edilir ve en çok kullanılan modellerdir aslında. Böylelikle düzleştirmeyi düşük ısıda yaparlar. Saçlarınızın yanmasını engeller. Buna ek olarak da seramik yapılı saç düzleştiricileri saçlarınıza yumuşaklık katar. Genelde ince telli veya dalgalı saçlara sahip kadınlar tarafından tercih edilir.

dgdgsfsd3535
“Bunları biliyor muydum?”

Titanyum yapılı plaka ise ısıyı hızlı iletebilmesi ile meşhurdur. Seramik düzleştiricilere göre daha hızlı düzleştirme yaparlar. Her gün saç düzleştirmek isteyenler için uygun tercihtir. Kalın telli veya kıvırcık modele sahip saçlar için uygundur. Parlaklık ve düzlük için bire birdir. Lakin kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Çünkü gereğinden uzun süre saçınızda tutarsanız saçı yakabilir.

**Bunlara ek olarak da iyon teknolojisine sahip bir model. İyon teknolojisi, saç içerisindeki nemin saç tellerine yapışmasını sağlayan bir özelliktir. Bu sayede ısı işlemi uygulanırken oluşan nem kaybı önlenmiş olur. Bu avantaj da işlem sonunda kuruluğu ve dökülmeyi minimuma indirir. Bunun dışında iyon teknolojisi saçlarınızın parlak görünümü için de gereklidir. Polish teknolojisi olarak da geçer.

**Buharlı kullanabilme özelliği sayesinde de hem bu kuruma ve dökülmelerin önüne geçecektir hem de saçarınızın daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.

**Babyliss ST395E ısı ayarına sahip. En düşük ısısı 170 derece iken en yüksek ısısı da 230 derece.

Aldığınız saç düzleştirici makinede mutlaka ısı ayarı olması gerekir. Böylelikle istediğiniz ısıda saçarınızı düzleştirebilirsiniz. Bunu ekrandan görüp bilemezseniz işlemlerinizi rastgele yapıyorsunuz demektir ve saçlarınız açısından pek sağlıklı olmayacaktır.

 

Saç düzleştiricilerde ısı değeri 115 – 230 derece arasında olmalıdır. Bazı saç düzleştirici modeller yüksek ısıyı bir avantajmış gibi reklam yaparak size sunabilirler ama yüksek ısı saçlarınızı daha çok yıpratacaktır.

Özellikle ince telli saçlarınız varsa diğer forumlarda da okuyacağınız gibi 160-170 dereceden yukarı çıkmayın çünkü bu sıcaklık değerlerinin üzerinde saçlarınız çok fazla yıpranacaktır. (İnce saçlarınız varsa Babyliss ST395E’yi kullanırken de 170 dereceden yukarı çıkmamaya çalışın.)

Özellikle 200 derecenin üzerleri kalın ve gür saçlılar için daha uygundur. Ancak onlara bile zarar verebilir. Saç düzleştirme yaparken arada bu değerlere çıkabilirsiniz, bu işlemlerinizi kolaylaştıracaktır ancak saçınıza verilen zararı arttırdığını unutmayın.

Saç düzleştirici alırken de bu yüksek değerlere ulaşabilen(en fazla 230- 240 olsun) modeller alabilirsiniz çünkü saçınızı ne kadar korumak isteseniz bile bazen işiniz acele olup hızlı yapmak isteyebilirsiniz. Yüksek ısıda saç düzleştirmeniz daha kolay olacaktır.

**Saç düzleştirici alırken dikkat etmeniz gerekenlerde bir de boyutları vardır. Babyliss ST395E 38 mm’lik çapa sahip. 85 mm boylarında.

Ölçü vermek gerekirse yeni nesil plaka tasarımları ortalama 2,5 cm eninde, 11-14 cm boyunda ve 1 cm kalınlığında plakalardan oluşmaktadır. Bu ideal değerlere yakın boyutlarda düzleştirici almaya çalışın.

Küt ve kareye yaklaşan, kalın plaka tasarımlı düzleştiriciler birim alandaki sürtünmeyi arttırarak saçtaki hasarı da arttırmaktadır bu da aşırı yıpranmalara vesile olacaktır. Ayrıca bu kısa küt makinelerde tutulacak alan plakalara çok yakın olduğu için uzun süreli kullanımda eli rahatsız edecek bir ısı yayarak kullanımı zorlaştırır, bu da kullanım kolaylığı açısından aklınızda bulunsun.

Dediğimiz gibi piyasada birçok saç düzleştiricisi var ama bunlardan çoğunluğu saç düzleştiricisi üzerine uzmanlığı olmayan klasik teknoloji firmaları. Bunun için önceliği profesyonellere vermekte fayda var.

**Üstelik bu ürünün kullanıcıları oldukça memnun. Çok fazla tercih edilen ve çok beğenilen modellerden bir tanesi. Alabileceğiniz en iyi saç düzleştiricileri arasında olduğundan, yıllarca kullandıklarından, oldukça memnun olduklarından, düşünmeden alabileceğinize dair güvenlerinden bahsetmişler.

 

2.. Braun Satin Hair 7 Es3-St

 

dgtgeyret464yg63etg4

Fiyat: 595 TL      (06.01.2020)

Bu model de dahil olmak üzere listemizdeki ürünlerin fiyatlarını çok fazla bulabilirsiniz. Lakin saçlarınız ve saçlarımız çok kıymetli. Piyasadaki birçok model bunu önemsemeyip, bazı kötü özellikleri sanki bir üstünlükmüş gibi size sunabilir ve bunu da uygun fiyata yapar. Biz bunların önüne geçmek istiyoruz. Bunun için de bu listeyi hazırladık.

Özellikle yapı maddesi olarak seramik, titanyum, keratin katkılı gibi maddeleri kullanmayıp sadece kaplama şeklinde sunan ve bunu da oldukça başarısız yapan, 3-5 kullanımdan sonra kolayca bu boya kaplamalar sökülüp saçlarınıza zarar vermeye başlayan ürünler var. (Tam Buraya tıklayarak kuaförlerimizin bu konulardaki tavsiyelerini okuyabilirsiniz. Onlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.)

Maalesef piyasadaki uygun fiyata diye aldığınız 200 liranın altındaki modeller saçlarınız için ileri derecede risk teşkil ediyorlar. Gençlerimiz, öğrencilerimiz ve saçları henüz sağlıklı olduğu için bu durumu önemsemeyen kimseler ilerde çok pişman olabiliyorlar.

Şimdiden dikkat etmekte fayda var.

yhtyty5576tfer46
En iyi saç düzleştiricileri, moraliniz bozuk olduğunda bile!

Braun Satin Hair 7 ES3 ST750 adıyla geçen bu modelinde Seramik yapı kullanmış. Seramik ısıyı daha az miktarda ve dağıtarak sunar böylece yıpranmaları azaltır.

40 saniye gibi kısa bir sürede ısındığı için işlemlerinize hız katacaktır. Ayrıca 9 kademeli ısı ayarı sayesinde istediğiniz seviyede işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

130 derece ile 200 derece arasında değişen sıcaklık değerlerine sahip. Sağlıklı olan da 200 derecenin üzerine çıkmamanız zaten.  Yüksek değerler saçlarınızı oldukça yakıp yıpratacaktır.

Ayrıca bu model birçok teknoloji ile de donatılmış.

rhyrtgytt64wrt35td3

İyon özelliği yine saçlarınızın nemli bir şekilde kolayca düzleşmesini sağlarken kurumayı azaltıp hasarı da azaltıyor.

Kayan plakalar ve soğuk uç teknolojisi saçlarınızın sahip olduğu renkleri korumada oldukça başarılıdır. Diğer saç düzleştiricileri bu özelliğin üzerinde pek durmazlar. Braun bu modeliyle saç rengini önemseyenlerde bir adım ön plana çıkıyor.

Bunlara ek olarak sıcaklık hafızasına ve otomatik kapanma özelliklerine sahip.

Braun Satin Hair’in bu modeli de alabileceğiniz en iyi saç düzleştiricileri arasında bulunuyor.

 

3.. Remington keratin protect saç düzleştiricisi s8598

 

eyhty75t5rg464yr4

Fiyat: 410 TL            (06.01.2020)

Remingtonun bu modeli seramik kaplamalı plakalar kullanmış. Seramik en tercih edilen modeldi ve ısıyı eşit şekilde dağıtıp saç yanmalarını en az indiriyordu.

S8598 modeli, 15 saniye gibi kısacık bir sürede ısınıp işlemleriniz için hız kazandırıyor. Isı ayarı sayesinde işlemlerinizi 160 – 230 derece arasında kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Yine bahsettiğimiz gibi 200 derecenin üzerine pek çıkmayın. Ve saçlarınız ince telli ve seyrekse 160 derece dolaylarında kalmanızda fayda var.

**Oldukça beğenilen ve puanı oldukça fazla olan bir model.

**Kullanıcı sayısı çok fazla ve bu kullanıcı sayısının fazlalığına rağmen verilen ürünün puan ortalaması tam puana yakın. Ürünün kullanıcıları oldukça memnun.

**Uzun yıllar kullandıklarından ve çok da memnun kaldıklarından bahsediyorlar.

 

4.. Remington s8540 keratin protect saç düzleştirici

 

tutyr74uyrty5ty75

Fiyat: 409 TL           (06.01.2020)

Remington’un keratin seramik kaplamalı bu modeli yine oldukça fazla tercih edilen ürünlerden. Aslında burada bulunan plakalar, keratin + badem yağı ile zenginleştirilmiş seramik plakalardan oluşuyor.

9 kademeli ısı ayarı sayesinde saçlarınızı, 150 derece ile 230 derece gibi geniş bir aralıkta istediğiniz sıcaklıkta düzleştirebiliyorsunuz. 15 saniye içerisinde ısınmaya başlıyor ve bu da işlemlerinizi hızlandıracaktır. Ekrandan bu işlemleri kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Sağlıklı düzleştirme için de Pro+ ayarı bulunuyor. Turbo fonksiyonu ve 60 dakika sonra otomatik kapanma sistemi bulunduruyor.

**Remington S8540’ı tercih eden kullanıcı sayısı gerçekten çok fazla.

**Bu kadar kullanıcısına rağmen verilen puan neredeyse tama yakın. Memnun olmayan kullanıcı sayısı çok çok düşük.

**Çok uzun yıllar kullandıklarından, oldukça memnun olduklarından, yine olsa yine alacaklarından hatta eskisinden sonra tekrar almak için geldiklerinden bahsetmişler.

**Listemizin 4. Sırasında bulunmasına rağmen aslında fiyat performans açısından en uygunu ve en alınabiliri. Kesinlikle 2020’nin en iyi saç düzleştiricileri arasında yer alıyor..

 

 5.. Babyliss st460e sensitive smart geniş plaka

 

trtet533dfgr4

Fiyat: 499 TL     (06.01.2020)

Babyliss’in yine seramik kaplı 35 mm çapındaki bu modeli ST460E olarak geçiyor. Saç konusunda uzman bir marka ve oldukça memnun bir kitlesi var.

6 kademeli ısı ayarı sayesinde işlemlerinize kolaylık sağlarken, 140 derece ile 235 derece arasındaki geniş bir yelpazede sıcaklık seçimlerinizi yapabiliyorsunuz. İnce, narin, seyrek ve yıpranmış saçlara sahipseniz 160-170 derecenin üzerine çıkmamanızı tavsiye ederiz.

200 derecenin üzeri sık ve kalın saçlılar için bile yüksek oranda hasar yapar. Ancak yüksek ısıda işlemleriniz daha hızlı olacaktır. Sık sık olmasa da bu değerlere çıkabilirsiniz. Ne kadar sık kullanırsanız saçlarınız o kadar yıpranacaktır. Özellikle bu teknoloji çağındaki radyasyondan ve piyasa rekabeti yüzünden bilerek çözümlerin bulunmaması sonucu saçlarımız çok kolay dökülürken küçük detaylara kendimiz dikkat etmezsek kimse gelip de bizim yerimize dikkat etmez.

ST460E iyon özelliği sayesinde kurumaları ve yıpranmaları azaltırken sağladığı nem sayesinde de düzleştirme işlemine katkı sağlıyor.

Ayrıca saç tiplerine göre otomatik ısı ayarı var. Bu da saçlarınızın istediği uygun sıcaklık ayarlarında uygun şekilde düzleştirilmesini sağlıyor.

Çok yüksek değerlere çok fazla sıklıkla çıkmayın.

etert535346fd4y64d4446dfs

Babyliss markasına herkes aşina değil, genelde saç konusunda uzmanlaşmış markalardan alışveriş yapmak daha mantıklıdır. Saç düzleştirici istiyorsak bunu önemsemeliyiz.

Ancak toplum cebini de düşünmek zorunda olduğu için farklı modelleri deneme lüksüne giremiyor, bu lükse sahip değil. Aslında namı ütüsüyle, bulaşık makinesiyle duyulmuş bilindik markalara uygun fiyatlarından dolayı yöneliyor. Bu çok büyük yanlış. Lakin piyasa bunu gerektiriyor. Kullanıcı cebini düşünmek zorunda.

Uzman markanın 500 liralık modeli yerine ismine aşina olduğu markanın 200 liralık modeline yöneliyor. Bazı modellerin kullanıcı sayıları bu yüzden yüksek olabiliyor.

**Babylissin bu modeli de diğer markalarınki kadar çok kullanıcıya sahip değil ancak kendi kullanıcılarından yapılan yorumlar oldukça iyi. Ve yine puanı da tama yakın.

**Daha sağlıklı saçlarınız için seçebileceğiniz bir model. 

  

6.. Remington s5525 pro-seramik geniş plaka

 

dgfhrthut5yu6ug57

Fiyat: 294,90 TL      (06.01.2020)

Remington’un (üzerine tıklayarak firma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz) yine uygun fiyat ve kaliteyle piyasalarda yer alan güzel bir modeli.

Seramik kaplamalı bu model 45 mm çapında.

Isı ayarı sayesinde 150 derece ile 230 derece arasında saçlarınız için uygun ısıyı seçebiliyorsunuz. (Burada ısı olarak bahsediyoruz ama aslında derece sıcaklığın birimidir)

15 saniyelik kısa bir sürede ısınabilen bu model yine oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip.

**Tercih edenler modelden çok memnun kalmışlar.

**Puanı tama yakın. Gönül rahatlığıyla düşünmeden alabileceğinizi söylemişler. Ve uzun yıllar boyunca kullandıklarından, oldukça memnun olduklarından, saçları yıpratmadığından, gayet sağlıklı bir şekilde yıllar önceki gibi sağlıklı saçlara sahip olduklarından bahsetmişler.

**Yine fiyat performans açısından seçilebilecek çok uygun bir model. En iyi saç düzleştiricileri listemizin altıncı sırasında olmasına rağmen zirveyi paylaşabilecek bir ürün.

 

 

7.. Arzum ar5035 mona sense saç düzleştirici

 

dghrt54rtyg45yrfg35

Fiyat: 169,90 TL     (06.01.2020)

Arzum’un (üzerine tıklayarak firma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz) AR5035 Mona Sense adını verdiği bu ürün keratin seramik kaplamalı plakalara sahip.

Isı ayarı sayesinde 100 derece ile 230 derece gibi geniş bir sıcaklık aralığında uygun seçimlerinizi yapabiliyorsunuz.

**İyon özelliği olmaması bir handikap olsa bile kullanıcıları bu üründen oldukça memnun. Çok fazla sayıda kullanıcısı var ve buna rağmen puanı da yine tama yakın verilmiş. Yüzlerce değerlendirme arasından 5 puan üzerinden tama yakın oy almak gerçekten zor iş.

**Ürünün efsane bir model olduğundan, fiyatına göre oldukça iyi bir performansının olduğundan, 230 derece bile saçlarının birkaç gün bozulmadan kaldığından bahsetmişler. Arada olumsuz tek tük yorumlar olsa da büyük bir kullanıcı kitlesi üründen gayet memnun.

**Kolayca tercih edebileceğiniz bir model. Listede fiyat performans açısından ilk üçtedir.

 

 

8.. Philips saç düzleştirici hp8361/00

 

ety4t65uyyu674rty4

Fiyat: 529 TL         (06.01.2020)

Philipsin seramik kaplamalı HP8361/00 modeli listemizde kendine yer buldu. Fiyatı yüksek gibi görünse de tercih edenleri ve memnun kalanları bir hayli fazla. Ee, bizce de performansı yeterli olduğu için listemize girdi.

190 derece ve 230 derece arasındaki bir değerde, ısı ayarı sayesinde seçebileceğiniz bir sıcaklıkla saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Model 30 saniyede ısınıyor ve işlemleriniz için hız kazandırıyor. Uzun süreler boyunca beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

ety4t5uyrgfgr4y5fe4

İyon özelliği sayesinde de yine  daha sağlıklı denebilecek modellerden bir tanesi. Nemlerin saç tellerine yapışmasını kolaylaştırıp kuruma ve yıpranmaları en aza indiriyor.

Kullanıcı sayısı yine çok fazla ve puanı da tama yakın. Saçlarınız için de gayet sağlıklı bir ürün. Yorumları da gayet güzel. 2020’nin en iyi saç düzleştiricileri arasında..

dgtrkjhhtıu4664sf3
En iyi saç düzleştiricileri yazımızla ilgili fikirlerinizi önemsiyoruz. Lütfen iyi/kötü eleştirilerinizi bizden eksik etmeyin.. Aşağıda (forum yardımıyla) yorum yapabilir/diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz..

 

“Tüm fiyatlar için Trendyol’a bakabilirsiniz..”

 

“Sevdiklerinizle nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu anılarınız olsun..”

Yorum yapın