TV Dönemi Geçti Diye Mi Düşünüyorsunuz? En Ucuz ve En İyi Televizyonlar 2020

Odalarınızda, salonlarınızda, balkonlarınızda, yatak odanızda, iş yerinizde kullanabileceğiniz 2019 ve 2020 yılı birbirinden renkli en ucuz ve en iyi televizyonlar, en iyi televizyon modelleri, en iyi ve en ucuz televizyon fiyatları, televizyon alırken nelere dikkat etmeliyiz?: hepsi geniş içerik ve bolca bilgi ile Hosgelir.com’da!

Bilgisayar, tablet, telefon falan derken televizyonlar da gelişimden kendini kurtaramıyor. Dünkü aldığımız model bugün piyasada kendine yer bulamıyor. Bu gelişim evresinin an’ını yakaladığımız şu zamanlarda biz de sizlere, en ucuz ve en iyi televizyonlar (2020) listemize göz atmadan televizyon seçimi yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

wer45t6tytr4t56u7
Her şeyden vazgeçsek de TV keyfinden vazgeçemiyoruz! Sahip olabileceğiniz en iyi televizyonlar bu yazımızda!

2020’ninkiler de dahil en iyi televizyon modellerini verirken, “televizyon alırken nelere dikkat etmeliyiz?” içerikli kısımlara da yer verdik.

LED TV’lerden başlayarak en ucuz ve en iyi televizyonları listelerken, başlık olarak da HD, Full HD, Ultra HD olmak üzere kriterlere ayırdık. Yine OLED TV’ler ve QLED TV’lerden oluşan listelere de bir göz atmanızda fayda var.
Umarım beğeneceğiniz bir yazı olur.

Yazımız biraz uzun.

Sizlere bolca seçenek sunabilmek için çok fazla içerik koyduk.

Dayanabilirseniz bolca bilgiye sahip olursunuz.

Yazı içeriği:

EN İYİ TELEVİZYONLAR:

A. “EN UCUZ VE EN İYİ HD LED TELEVİZYON MODELLERİ”

  (-ilk kısım: HD LED hakkında bilgi)  (-ikinci kısım: ürünler ve özellikleri)

  B. “EN UCUZ VE EN İYİ FULL HD LED TELEVİZYON MODELLERİ”

  (-ilk kısım: FULL HD LED hakkında bilgi)  (-ikinci kısım: ürünler ve özellikleri)

C. “EN UCUZ VE EN İYİ ULTRA HD LED TELEVİZYON MODELLERİ”

 (-ilk kısım: ULTRA HD LED hakkında bilgi)  (-ikinci kısım: ürünler ve özellikleri)

D. “EN UCUZ VE EN İYİ OLED TELEVİZYON MODELLERİ”

(-ilk kısım: OLED hakkında bilgi)  (-ikinci kısım: ürünler ve özellikleri)

E. “EN UCUZ VE EN İYİ QLED TELEVİZYON MODELLERİ”

  (-ilk kısım: QLED hakkında bilgi)  (-ikinci kısım: ürünler ve özellikleri)

efredder4t5y6tertyu
Koltuklardan falan değil de yerde böyle oturup TV izlemenin tadı başkaydı be 🙂

 

En İyi ve En Ucuz Televizyon Arıyorsanız Buraya Bir Bakın:

Televizyonlar kendi aralarında Plazma, LCD, LED, OLED ve QLED gibi cinslere ayrılırken içerisinde de HD, HD Ready, Full HD, Ultra HD, Smart gibi özellikler barındırırlar.

Biz daha çok LED, OLED ve QLED ürünlere yer vereceğiz ama kısaca Plazma ve LCD modellerle ilgili de bilgilendirme yapalım.

Plazma TV ve özellikleri:

Yaklaşık olarak 2005 ve 2015 arasında hükümdarlık süren Plazma TV’ler günümüzde biraz geri kalmış gibi görünüyor.

Plazma aslında maddenin dördüncü hali gibi düşünülebilir. Plazma Tv’lerdeki panellerde iki cam yapı arasında bu gazımsı madde kullanılır. İki cam tabakanın arasında neon ve xenon gazları ile dolu binlerce odacık.. Bu binlerce odacığın içerisinde bulunan plazmaya elektrik akımının enerjisi ulaştığında, oluşan ultraviyole ışınının yayılırken tabakalara çarpması sonucunda RGB denilen kırmızı, yeşil ve mavi renkli pikseller meydana gelir.

Plazma TV’de görüntü genelde HD kalitesindedir (-HD Ready veya Full HD-)(Full HD olması daha iyi olacaktır).

Plazma TV’lerde gaz dolu hücreciklerin tamiri söz konusu değildir. Bunun için de genelde 60.000 saatlik bir ömürleri bulunur plazma TV’lerin. Tamir edilecek bir hasar aldığında ise panelin tamamen değişmesi gerekecektir.

+ Bu TV’lerin yüksek resim kalitesi, yan taraflardan bile kolayca izlenebilecek net görüntü, bulanıklık olmadan akıcı görüntü, gerçek ve yüksek kontrast gibi artıları bulunurken;

– Nadiren karşınıza titreşimler çıkabilmesi ve yüksek enerji kullanımı gibi eksileri mevcuttur.

erfdser456uyterft5y6
Plasma tv’lerde iki cam tabaka arasında bulunan”plasma”

LCD TV ve özellikleri:

Sıvı kristal ekran manasına gelen Liquid Crystal Display (LCD), içi sıvı kristal dolu bölümlerden meydana gelen panelleri tabir eder. bölmelerdeki sıvı kristalin rengi ve şeffaflığı üzerine gelen elektrik akımının şiddeti ile değiştirilir. Böylece LCD ekranlar elde edilir.

Burada LCD kristalleri ışık üretme yeteneğinde olmadıkları için, görüntü meydana getirmek arka planda yerleştirilen ışık kaynağı olan floresan lambalara bağımlıdır.

Buradaki sıvı kristal yapı dış güçlerden olan yüksek ısı, hava ve güneş ışığı gibi etkenlerden çabuk etkilenir.

Bozunma ve dağılmalar meydana gelebilir. Hareketi yüksek görüntülerde bulanıklık sebebiyle flu alanlar görülebilir. Ve yan taraftan izlerken pek net görüntü sağlanamaz.

Yani LCD ekran alacaksanız konumunuz önemli, bulanıklıklar meydana gelebileceği bilinmeli ve son olarak da yan tarafta kalan izleyicilerin net göremeyebileceği akıllarda bulundurulmalı ve dikkat edilmeli.

++ LCD ekranların gözü yormama, tüplü tv’lere oranla daha ince ve hafif yapıda olma, mesafeyle ilişkisiz mükemmel keskin ve net görüntü sunma gibi artıları bulunurken;

— Yan taraflardan bakan izleyiciler için görüntünün bozuk olabileceği, sürekli yanan bir floresan olduğu için enerji tüketimlerinin fazla olabileceği gibi de eksileri bulunmaktadır.

 

Biz gelelim hem en iyi ve en ucuz televizyon listelerimize hem de LED, OLED ve QLED ekranlarımıza… (oled, buled, şuled… bu arada arka planda “Salih Yılmaz – Şelale” çalıyor..) Öpüyorum sizleri, neşelenin biraz..

 

erfwe3456ytrffrt5y6
Heyecanı derinden hissedeceğiniz,

 

sder4t5rewe3456
Coşkuyu derinden yaşayacağınız,

 

efrert5y6ertyue456y
Aktiviteleri iple çekeceğiniz,

 

ertfgdw3r456ytre5ty6
“EN İYİ TELEVİZYONLAR” Hosgelir.com’da!

A. “EN UCUZ VE EN İYİ HD LED TELEVİZYON MODELLERİ” LİSTEMİZ:

1. AWOX AWX6124ST 24″ 61 Ekran Uydu Alıcılı LED TV
2. SUNNY Sheen SH32DAY04 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı HD LED TV
3. AWOX U3200STR 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı HD LED TV
4. REGAL 32R6020H 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı HD Ready Smart LED TV
5. AWOX U40000STR 40″ HD 102 Ekran Dahili Uydulu LED TV
6. AXEN 32″ HD Ready Uydu Alıcılı DLED TV

2020 yılına ayak bastık. Her ne kadar yazımız “ucuz” televiyonlarla ilgili olsa da yazımızda Plazma ve LCD modellere yer vermedik. Çünkü değişime bir yerden öncülük etmek gerek. İlerlemek gerek, ilerlemeniz, ilerlememiz gerek. Bundan dolayıdır en iyi ve en ucuz televizyon (2020) listesine bir tık ileriden; LED Tv’lerden itibaren başladık.

 

etr5ytrret5676567ryyhj4
Dizi/film/tv denilince favorim budur dostlar 🙂

Öncelikle LED TV özelliklerine kısaca bir bakalım. Fikrimiz olsun;

LED TV ve özellikleri:

Aslında LCD TV’lerle aynı teknolojiyi kullanan LED TV’ler, onlardan farklı olarak floresan lamba değil LED lamba kullandıkları için bu ismi almışlar. Böylelikle hem daha verimli hale gelmişler hem de daha estetik ve daha ince haldeler.

Arkadan aydınlatmalı sistem kullanmasıyla daha yüksek görüntü kalitesi sunan LED TV’lerde en önemli detaylardan biri televizyonu konuşlandırma noktasıdır. Bu ayarlamayı düzgün yaparsanız, iyi ayarlanmış bir yere koyarsanız yüksek görüntü kalitesi elde edeceksinizdir.

++ LED TV’lerin yüksek aydınlık ortamda yansıma sorununun olmaması, tasarruflu ve verimli enerji kullanımı, uzun ömür ve yüksek dayanılılık, daha iyi kontrast, görüntü netliği ve derinliği daha gerçekçi 3D gibi artıları bulunan bir üst modelken;

–Görüntü netliğini koruma amacıyla en azından 100 Hz’nin üzerindeki modelleri almak zorunda olmanız, bir miktar siyah beyaz sorunu bulunması ve düşük ihtimalle de olsa bazı ürünlerde ölü piksel alanlarının olabildiği gibisinden eksileri bulunmaktadır.

dfrgfdwe345ytr4t56y7

Bu kısımda bir de görüntü kalitesi ve çözünürlükle ilgili kısa bilgi versek iyi olacak:

. Yüksek görüntü kalitesini önemsiyorsanız UHD, LED, QLED ve OLED gibi teknolojilere sahip modeller almanız uygun olacaktır.

. Uydu yayını yapan kanalları izlemek de istiyorsanız dahili uydu alıcılı modeller seçmelisiniz. Böylelikle “2 in 1” yaparsınız. İki özellik tek televizyonda olur.

. Özellikler geliştikçe fiyatlar da paralel olarak artacaktır. Malumunuz olarak da HD, Full HD, 4K UHD şeklinde sıralanıp gidecektir.

. HD Ready, aslında HD (High Definition) yayın yapabilen ancak bu yayının giriş sınıfını temsil eden, yani düşük kalitede bir HD yayın yapan modellerdir. En azından 720 piksellik çözünürlüğe sahip ama bu çözünürlüğün en basit, en yalın, en özelliksiz hali gibi düşünülebilir.

. Eski ve küçük televizyonlarda görmeye alıştığımız HD özellik genelde 720 p ‘ye denk gelen çözünürlüktedir.

. Günümüzde en yaygın kullanıma sahip çözünürlük olan Full HD, 1080 p ‘ye denk gelir. 16’ya 9 (16:9) geniş ekranlı televizyon ölçülerini temel alır.

. En yeni ve en gelişmiş teknolojiyle üretilen 4K Ultra HD (UHD) özellikli modeller Full HD’lere göre 4 kat daha iyi çözünürlük sunacaktır. İzlerken, daha çok detay ve daha iyi netlikler bunu kesinlikle hissettirecektir.

. 4K UHD, 2160 p çözünürlüğe denk gelir. Full HD’ler 1080 p çözünürlükteydi. 4K UHD, iki kat daha geniş ve daha uzundur. 2 katı bir rakam gibi dursa bile, 2160 p çözünürlük demek 8.1 MP görsele denk gelmektedir ve 2.1 MP görsele denk gelen 1080 p çözünürlükteki HD ekranların aslında 4 katı daha iyi çözünürlük sunar.

. HDR (High Dynamic Range) teknolojisi bizlerin daha çok 4K UHD modellerde görmeye alıştığımız, renk ve karşıtlık üzerine daha fazla önem verip bunu geliştiren ve izlediğiniz görüntülerin çok daha gerçekçi hale gelmesini sağlayan bir teknolojidir.

Bu grubun başlığında HD geçiyor ama küçük listemizde HD olmayan modeller de mevcut. Dikkat etmenizde fayda var.

 

 

1… AWOX AWX6124ST 24″ 61 Ekran Uydu Alıcılı LED TV

hsdvjsfgsgfk435s

Fiyat: 621 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı : 2017

EKRAN
Ekran                                            : LED
Ekran Tipi                                    : Düz(Flat)
Ekran boyutu                              : 24 inç
Ekran boyutu (cm)                     : 61 cm
Çözünürlük standardı                : HD Ready (HD)
Ekran Çözünürlüğü                    : 1366 x 768
Yenileme hızı                               : 50 Hz
HDR                                               : Yok

Açıklama*** :          LED Tv’lerden başladık ki geleceğe yönelik ürünler verebilelim. Plazma veya LCD modellerden başlasaydık geçmişi fazla irdeleyip orada fazla takılmış olacaktık. LED TV’leri bazal alıp buradan yukarıya doğru gitmek daha mantıklı geldi. LED özellik, 24 inçlik 61 cm ekran, 1366 x 768 piksel çözünürlüklü bir ekran… Bunlar gayet makul değerler. Bu fiyatlara göre harika.

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                     : A
Ön çerçeve rengi                           : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                         : İkili stant ( V ayaklı)

Açıklama*** :            OLED veya QLED modellere gittikçe harcanan enerji miktarlarının akılalmaz boyutlara ulaşacağını göreceksiniz. A sınıfını bir yana bırakalım, D sınıfından bile ürünler göreceksiniz. Haa, D sınıfından olması kötü mü? bu tartışılır.. Çünkü özellikleri o kadar güzel olacak ki bu enerjiyi harcamasına bu faturayı ödememe değer diyeceksiniz. Ancak şuan burada bu enerji sınıfı ve diğer iki özelliği birçok modelde de göreceksiniz. Gayet normal değerler.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                  : 16 W
Hoparlör Sistemi                           : 2.0
Subwoofer                                      : Yok

Açıklama*** :            Ses gücü 60 W’lara kadar çıkan ürünler mevcut. Ancak 16 – 30 arası gayet makul değerler. En iyi ve en ucuz televizyonlarınıza bakarken seslerinin kalitesini belirleyen tek özelliğin gücü olmadığını biliniz. Ses sistemindeki ekstra özellikler (özellikle hoparlörün teknolojisi ve subwoofer) kaliteli bir ses ortamı için son derece önemli.

MULTİMEDYA
3D, Smart TV, Dahili Kamera, Yayın kaydetme       : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma                    : Var

Açıklama*** :           Belli bir seviyeye kadar bu bilgilerin hep bu şekilde gideceğini göreceksiniz. 3D’lerin çağı zaten geçti. Avatar filmiyle falan başlamıştı yanlış hatırlamıyorsam, ancak şuan herkes tarafından bilinen ancak çok da önemsenmeyen bir özellik diyebiliriz. Çağı geçti anlayacağınız.. Şuan Smart TV olarak adlandırılan akıllı TV’lerin çağı. Onlar da aslında dev bilgisayarlara dönüşüyor yavaştan, mantıken…

ALICI
Anolog alıcı                          : Var
DVB-T (Karasal alıcı)         : Var
DVB-C (Kablo TV)               : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)   : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                 : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş               : 1 tane
Kablolu anten girişi                      : 1 tane
Uydu anten girişi                           : 1 tane
VGA (PC girişi)                              : Var
CI + (CommonInterface)             : Var
PC / DVI Ses Girişi                        : Var

Açıklama*** : –

editörden YORUM:

Daha çok balkonlar, mutfaklar, dış işler için kullanılan küçük odalara tercih edilen bir televizyon modeli. Alan herkes oldukça memnun. Özellikleri bu fiyattaki bir televizyon için oldukça güzel. Fiyat performans ürünü desek harika olur.

Kullanıcılar çok memnun ve tama yakın puan verilmiş. Bu fiyatlardaki en çok tercih edilen televizyonlardan bir tanesi.

 

erfdffrr5t4567u
Ah Vartolu ah! Sönük kaldın 2. ve 3. sezonda..

 

2… SUNNY Sheen SH32DAY04 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı HD LED TV

adsfdfdderettrr46f

Fiyat: 799 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                   : 2018

EKRAN
Ekran                                                              : LED
Ekran Tipi                                                      : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                : 32 inç
Ekran boyutu (cm)                                       : 82 cm
Çözünürlük standardı                                 : HD Ready (HD)
Ekran Çözünürlüğü                                     : 1366 x 768
Yenileme hızı                                                 : 50 Hz (SN 200 yazılımı)
HDR                                                                : Yok

Açıklama*** :                     Önceki modele göre ekran boyutu biraz daha büyük olan bu model, ekran konusunda bunun dışında hemen hemen aynı denebilecek özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

ENERJİ / TASARIM
Tüketim değeri                                              : 0.5 W ( Bekleme Modunda)
Ön çerçeve rengi                                            : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                          : İkili stant
Ambilight                                                        : Yok

Açıklama*** :                     Tahminen A enerji sınıfına denk gelen değerler..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                  : 16 W
Hoparlör Sistemi                                           : 2.0
Subwoofer                                                       : Yok

Açıklama*** :              İdeal değerler..

MULTİMEDYA
3D, Smart TV, Dahili Kamera, Yayın kaydetme          : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma                       : Var

Açıklama*** :              Bunlar çoğunlukla böyle. Ancak alacağınız ürünün fiyatını da göz önünde bulundurursak çok da ideal diyebiliriz.

ALICI
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                             : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                                  : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                : 2 tane
SKART Girişi                                                   : 1 tane
Uydu anten girişi                                            : 1 tane
Ses/ Kulaklık Çıkışı                                        : Var
Digital Ses Çıkışı                                             : COAX
Kompozit Girişi (AV)                                      : Var

Açıklama*** :                Yazmayan bağlantı çeşitleri muhtemelen “yok” manasındadır.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)        : 732 x 459 x 215 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)      : 732 x 435 x 87 mm

 

editörden YORUM:

Fiyatına oranla çok ama çok güzel olduğunu belirten kullanıcılar, tereddüt etmeden alabileceğinizi söylüyorlar. Alan herkes oldukça memnun. Puanını tam yakın vermişler.
Ve biz tarafından özelliklerine bakıldığında da bu fiyata göre oldukça ihtişamlı bir TV modeli olduğunu belirtmek gerek.

dtre3wr4rfert45y6
En güzel dizileriniz için rengarenk-capcanlı TV’ler burada! En iyi televizyonlar bu yazımızda!

 

3… AWOX U3200STR 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı HD LED TV

etr4345wrwrerercf4

Fiyat: 724,90 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                      : 2018

EKRAN
Ekran                                                                 : LED
Ekran Tipi                                                         : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                    : 32 inç
Ekran boyutu (cm)                                          : 81 cm
Çözünürlük standardı                                     : HD Ready (HD)
Ekran Çözünürlüğü                                         : 1366 x 768
Yenileme hızı                                                    : 50 Hz
HDR                                                                    : Yok

Açıklama*** :                    500 – 1000 TL arasında LED bir TV modeli için oldukça ideal ekran değerleri..

ENERJİ / TASARIM
Enerji Tüketim Sınıfı                                        : A+
Güç Tüketimi Öz.leri                                        : Akıllı Enerji Tasarrufu Sitemi
Ön çerçeve rengi                                                : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                              : İkili stant ( V ayaklı)

Açıklama*** :                     Bu modeli seçerseniz faturalarınız biraz düşer gibi görünüyor.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                      : 16 W
Hoparlör Sistemi                                               : 2.0
Subwoofer                                                           : Yok

Açıklama*** :                    Çok ideal değerler..

MULTİMEDYA
3D, Smart TV, Dahili Kamera, Yayın kaydetme          : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma                       : Var

Açıklama*** :                     Uygun..

ALICI
Analog Alıcı                                                       : Var
DVB-T (Karasal Alıcı)                                     : Var
DVB-C (Kablo TV)                                           : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                : Var
DVB-T2 (HD Karasal Al.)                               : Yok

Açıklama*** :       –

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                                    : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                  : 2 tane
SKART Girişi                                                     : 1 tane
Uydu anten girişi                                              : 1 tane
Analog/Kablolu Ant Gir.                                 : 1 tane
Ses/ Kulaklık Çıkışı                                          : Var
Kompozit Girişi (AV)                                       : Var
Komponent Girişi                                             : Var
PC Girişi (VGA)                                                 : Var
CommonInterface(CI+)                                  : Var

Açıklama*** :                  Yazmayan bağlantı çeşitleri muhtemelen “yok” manasındadır.

editörden YORUM:

Alanların televizyonun sesini ve görüntüsünü çok beğendiği, gözü kapalı bir şekilde alabileceğinizi belirttiği, bu fiyat aralığında bulabileceğiniz en iyi ve en ucuz televizyon olduğunu belirttiği bu model en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi.

Çok tercih edilmesine rağmen puanı tama yakın verilmiş (binlerce kulanıcı oyuna) rağmen.

Fiyat performans açısından fevkalade denilebilecek bir televizyon modeli!

erte4tgfdrty6u
🙂

 

4… REGAL 32R6020H 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı HD Ready Smart LED TV

fertyrt57543redghgf

Fiyat: 1199 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                        : 2018

EKRAN
Ekran                                                                    : LED
Ekran Tipi                                                            : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                      : 32 inç
Ekran boyutu (cm)                                             : 81 cm
Çözünürlük standardı                                       : HD Ready (HD)
Ekran Çözünürlüğü                                           : 1366 x 768
Yenileme hızı                                                      :  50 Hz
HDR                                                                     : Yok

Açıklama*** :                            Üstteki modellerle hemen hemen aynı ekran özelliklerine sahip olsa da sahip olduğu Smart TV özelliği ile fiyatı biraz yükselmiş. Smart TV ne mi işinize yarar? İnternete bağlanıp değişik içeriklere (dizi, film gibi) ulaşabilir böylece yalnızca uydu kanallarına bağımlı olmaktan çıkarsınız.

ENERJİ / TASARIM
Enerji Tüketim Sınıfı                                         : A+
Tüketim Ortalama                                              : 31 W
Tüketim değeri                                                    : 0.5 W ( Bekleme Modunda)
Yıllık Tüketim Ortalama                                    : 45 kWh
Ekran Kalınlık Tipi                                             : Standart
Ön çerçeve rengi                                                  : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                : İkili stant (V ayaklı)
Tasarım Özellikleri                                              : VESA Duvar Montaj Desteği (200 x 100 mm)
Ambilight                                                               : Yok

Açıklama*** :                          Düşük faturalar için ideal bir seçim olacaktır. 500 – 600 TL ye alacağınız bir modele değişik aylarda değişik elektrik faturaları ödeyeceğinizi, uzun süreli düşünecek olursak zaman ilerledikçe yüksek özellikli yüksek fiyatlı bir TV almışsınız gibi etki yaratacağını düşünmek gerek.. Enerji değerleri çok çok makul. A+ sınıfından oluşuyla da bunu anlatmak istemişler.. Bu tür modelleri az göreceksiniz.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                      : 12 W
Hoparlör Sistemi                                               : 2.0
Ses & Video Çözücüler                                     : H.265/HEVC
Ses Özellikleri                                                    : German + Nicam Stereo
Subwoofer                                                           : Yok

Açıklama*** :                               Gücü biraz düşükmüş gibi görünse de diğer özellikleri sayesinde gerekli ses kalitesine rahatça ulaşabiliyor.

MULTİMEDYA
Smart TV                                                             : Var
Smart TV Özellikleri                                         : Web Tarayıcısı
Smart TV Uygulamaları                                   : Netflix Destekli
Program rehberi (EPG)                                    : Var
3D, Dahili Kamera, Yayın kaydetme             :  Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma       : Var
Türksat Kanal Güncelleme Sistemi               : Var

Açıklama*** :                           Smart TV dönemimizde Akıllı TV olarak da adlandırılan bir özellik. Aslında bir panel çeşidi değil. Televizyonunuzda bulunabilen bir özellik sadece. Tabi ki ekstraları var ama temelde şöyle düşünebilirsiniz; bir bilgisayarı HDMI gibi bir kabloyla televizyonunuza bağlayıp internet üzerinden bir şeyler açıp televizyondan görüntüleyebiliyordunuz ya hani, Smart TV’lerle de bu bağlantı işlemiyle bilgisayarla falan uğraşmıyorsunuz.. Direkt, televizyondan kendiniz hallediyorsunuz.

ALICI
Analog Alıcı                                                         : Var
DVB-T (Karasal Alıcı)                                       : Var
DVB-C (Kablo TV)                                             : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                  : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı.)                                : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili wi-Fi                                                          : Yok
Harici wi-Fi (wf-Ready)                                    : Var
Wifi Özellikleri                                                    : 802.11a/b/g/n
Ethernet/LAN Kab Girişi                                  : Var
USB 2.0 Giriş                                                       : 2 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                     : 2 tane
HDMI CEC                                                           : Var
Analog/Kablolu Ant. Gir                                   : 1 tane
Uydu anten girişi                                                : 1 tane
Ses/ Kulaklık Çıkışı                                            : Var
Digital Ses Çıkışı                                                 : Optik
Kompozit Girişi (AV)                                         : Var
PC Girişi (VGA)                                                   : Var
CommonInterface (CI+)                                    : Var

Açıklama*** :                        Yazmayan bağlantı çeşitleri muhtemelen “yok” manasındadır.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)              : 735 x 494 x 193 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)            : 735 x 438 x 78 (90) mm

editörden YORUM:

Sesinin hafifçe az çıktığını bunun dışında oldukça mükemmel bir ürün olduğunu, bu fiyata göre bu özelliklerin harika olduğunu belirtmişler. Görüntü kalitesinden oldukça memnun kullanıcıları. Değişik sitelerde puanları da tama yakın verilmiş.

Fiyat konusunda diğer modellere göre bir miktarcık fazla olan bu model, kullanıcılarının oldukça beğendiği bir ürün. Biz tarafından da kriterlerimizi karşıladığı için en iyi ve en ucuz televizyon listemizde kendine yer buldu.

dfe4t5rt5y6u

 

5… AWOX U40000STR 40″ HD 102 Ekran Dahili Uydulu LED TV

eretrtfdf3535asds

Fiyat: 1749 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                        : 2018

EKRAN
Ekran                                                                    : LED
Ekran Tipi                                                           : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                      : 40 inç
Ekran boyutu (cm)                                            : 102 cm
Çözünürlük standardı                                       : HD Ready (HD)
Ekran Çözünürlüğü                                           : 1920 x 1080
Yenileme hızı                                                      : 50 Hz
HDR                                                                     : Yok

Açıklama*** :                          Fiyatı birazcık artmış lakin hem ekran genişliği hem de çözünürlüğünün artışı çok daha kaliteli bir modeli karşımıza çıkarmış. Bu fiyatlara bulabileceğiniz şahane bir televizyon aslında. Standartın hala HD Ready seviyesinde olduğunu da dikkate almak gerek ancak 1080 p’ye kadar çıkarılmış çözünürlük. Bu da önceki modellere göre ekran konusunda oldukça iyi bir iş çıkarılmış demek.

ENERJİ / TASARIM
Enerji Tüketim Sınıfı                                          : A
Ön çerçeve rengi                                                  : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                : İkili stant (Yüksek V Ayaklı)

Açıklama*** :                          Oldukça ideal..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                        : 16 W
Hoparlör Sistemi                                                 : 2.0
Subwoofer                                                             : Yok

Açıklama*** :                           Oldukça ideal..

MULTİMEDYA
3D, Smart TV, Dahili Kamera, Yayın kaydetme           : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma                        : Var

Açıklama*** :                           Fiyata göre oldukça ideal..

ALICI
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                 : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                                       : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                     : 2 tane
SKART Girişi                                                       : 1 tane
Uydu anten girişi                                                : 1 tane
PC Girişi (VGA)                                                   : Var

Açıklama*** :                       Yazmayan bağlantı çeşitleri muhtemelen “yok” manasındadır.

editörden YORUM:

Çok tercih edilen televizyon modellerinden bir tanesi olan bu ürün, diğer modellere göre daha kaliteli yapısıyla fiyatında bir miktar fark yapmış yine diğer modellere göre.

Özellikleri oldukça güzel. Kullanıcılar gayet memnun, gayet kullanışlı bir televizyon olduğunu belirtiyorlar.

Aslında mükemmel fiyat performans ürünlerinden bir tanesi. Oldukça beğenildiği ve tercih edildiği aşikar. Puanı da tama yakın gelen modellerden bir tanesi.

erfder4t5tr565

 

6… AXEN 32″ HD Ready Uydu Alıcılı DLED TV

dsfewewe3546fgf

Fiyat: 1079 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                              : 2018

EKRAN
Ekran                                                                          : LED
Ekran Tipi                                                                  : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                            : 32 inç
Ekran boyutu (cm)                                                  : 81 cm
Çözünürlük standardı                                             : HD Ready (HD)
Ekran Çözünürlüğü                                                 : 1366 x 768
Yenileme hızı                                                            : 50 Hz (SN 200 yazılımı)
HDR                                                                            : Yok

Açıklama*** :                                 Yine fiyatına göre olabildiğince ideal bir ekrana sahip televizyon modeli. En ucuz televizyonlara bakarken bu kadar özelliği bu fiyata bulmayı dikkate almak gerek.

ENERJİ / TASARIM
Enerji Tüketim Sınıfı                                                : A+
Tüketim (Ortalama)                                                 : 28 W
Yıllık Tüketim (Ort.)                                                 : 41 kWh
Giriş Voltajı                                                                 : 12 V
Ekran Kalınlık Tipi                                                    : Standart
Ön çerçeve rengi                                                         : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                       : İkili stant

Açıklama*** :                                 Olabildiğince ideal değerler. Hatta çok güzel bile denebilir.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                               : 16 W
Hoparlör Sistemi                                                        : 2.0
Subwoofer                                                                   : Yok

Açıklama*** :                                   Oldukça ideal..

MULTİMEDYA
3D, Smart TV, Dahili Kamera, Yayın kaydetme              : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma                          : Var

Açıklama*** :                                  Fiyata göre oldukça ideal..

ALICI
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                        : Var

Açıklama*** :             –

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                                                 : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                               : 2 tane
SKART Girişi                                                                 : 1 tane
Uydu anten girişi                                                          : 1 tane
PC Girişi (VGA)                                                             : Var
Kompozit Girişi (AV)                                                    : Var
Ses/ Kulaklık Çıkışı                                                      : Var
Digital Ses Çıkışı                                                           : COAX
PC/DVI Ses Girişi                                                         : Var

Açıklama*** :                                      Yazmayan bağlantı çeşitleri muhtemelen “yok” manasındadır.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)              : 732 x 434 x 87 mm

editörden YORUM:

Yine oldukça beğenilen bir fiyat performans ürünü. Fiyatı oldukça makul seviyelerde olan bu televizyon özellikleriyle oldukça beğeni toplamış durumda.

Bizim de özellikle küçük odalar için tercih edebileceğinizi düşündüğümüz bir ürün, bu yüzden listemizde yer verdik.

et4rtgfrt456yty6
En iyi Full HD LED Tv’ler burada! Peki dev ekranlarda Black Mirror sevenler burada mı?

B. EN UCUZ VE EN İYİ “FULL HD” LED TELEVİZYON MODELLERİ LİSTEMİZ:

1. SAMSUNG 40N5300 Full HD Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon
2. LG 43LK5900 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart LED TV
3. PHİLİPS 43PFS5503 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV
4. SUNNY Sheen SH40DLK010 40″ 102 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV
5. SAMSUNG 49N5300 49″ 123 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart LED TV

Klasik HD, Full HD ve Ultra HD çeşitleri olan HD izleme kalitesinde şuanda revaçta olan model Ultra HD olmasına rağmen piyasada Ultra HD teknolojisiyle izlenecek yeterince içerik olmadığından şuan Full HD’lerin dönemi geçmedi diyebiliriz.

Osmanlı’nın duraklama dönemi gibi. Full HD’ler hala iş görüyor, kesinlikle alabilirsiniz fakat yakın gelecekte, 4K olarak da bilinen Ultra HD modelini her yerde göreceğinizden kuşkunuz olmasın.

Mükemmel televizyon aramıyorum, orta düzey olsun ama özellikleri de bazal seviyelerde olmasın, birazcık yüksek olsun diyorsanız aslında tam olarak bu grup işinizi görecektir.

4K teknolojisine sahip modellerde fiyatların da bu özelliğe bağlı olarak arttığını bilmekte fayda var.
Şuan orta düzey bütçesi olan her aile için tercih edilebilir dönemlerinde olan Full HD modeller, bütçesini fazla düşünen, yaban ellerde ailesinden ve tanıdıklarından uzakta kalan her birey için tercih edilebilesi ürünler arasında bulunuyor.

 

1… SAMSUNG 40N5300 Full HD Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon

rfegrerfeewr34454rgh

Fiyat: 2190 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                             :

EKRAN
Ekran                                                                        : LED
Ekran Tipi                                                                : Düz(Flat)
Ekran Boyutu                                                          : 40 İnç
Ekran Boyutu (cm)                                                 : 102 cm
Çözünürlük Standardı                                           : Full HD (FHD)
Ekran Çözünürlüğü                                                : 1920 x 1080
Yenileme Hızı (Yazılım)                                        : PQI 500
Yenileme Hızı (Gerçek)                                         : 50 Hz

Açıklama*** :                       Elbette ki bir televizyonun çok fazla özelliği var fakat ortada bir gerçek var ki her birimiz televizyon alırken öncelikle ekranına bakarız. Hatta kimilerimiz odasında bu televizyon varmış gibi hayal kurmaya bile gider. 40 inçlik 102 cm ekranı ve full HD kalitesiyle gayet makul değerler, ve tum bu değerlere rağmen mükemmel denecek bir fiyat.

ENERJİ/TASARIM
Enerji Tüketim Sınıfı                                               : A+
Güç Tüketim Özellikleri                                          : Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                             : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                                          : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                                   : Standart
Ön Çerçeve Rengi                                                     : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                      : İkili ayak (Düz)

Açıklama*** :                              A+ sınıfı enerji değerlerine sahip olması daha önce de dediğimiz gibi faturalarınız teleizyonunuz tarafından fazla kabarmayacak manasına geliyordu. Bu özellikler bu fiyattaki bir model için oldukça güzel. Hem Samsung kalitesi hem de uygun fiyata bu özellikler; en ucuz televizyon listemizde güzel bir ürün..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                             : 20 W
Hoparlör Sistemi                                                      : 2.0
Ses ile Video                                                              : Dolby Digital , Dolby Digital Plus
Subwoofer                                                                 : Yok

Açıklama*** :                       Oldukça ideal değerler.. Burada hadi şöyle bir açıklama da yapalım; televizyon seyrinizde görüntü kalitesi kadar ses kalitesinin öneminin de sanırım herkes farkındadır. Hoparlörün watt cinsinden değeri elbette ki oldukça önemli ancak tek başına bakılabilecek bir değer değil. Burada tv’nizin sahip olduğu hoparlör konfigürasyonu önem kazanıyor. 2.0 hoparlör konfigürasyonunuzu yansıtırken, 2.1 ve 3.1 gibi konfigürasyonlar ise 1 adet subwoofer’a da sahip olduğunuzu gösteriyor ve ses kalitesi diğer modellere göre daha kaliteli haldedir.

MULTİMEDYA

Smart TV                                                                    : Var (Web Tarayıcı)
Program Rehberi(EPG)                                          : Var
İşlemci Çekirdek Sayısı                                           : 4
Ekstra Özellikler                                                       : ConnectShare, Digital Clean View, Picture in Picture (PIP), Multiroom Link, Yayında altyazı desteği
3D, Dahili Kamera                                                   : Yok

Açıklama*** :                    4 çekirdek size hızlı bir kullanım sunarken Akıllı (Smart) Tv’nin varlığı da televiyonunuzun kıymetini yükseltmiş. Yine bu fiyatta bir televizyona göre oldukça iyi özellikler bunlar.

ALICI
Analog Alıcı                                                               : Var
DVB-T (Karasal Alıcı)                                              : Var
DVB-C (Kablo TV)                                                    : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                        : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                                       : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wi-Fi                                                                : Var
DLNA                                                                           : Var
Ethernet/LAN Girişi                                                 : Var
Komponent Girişi                                                      : Var
Common Interface                                                     : Var
Wi-Fi Özellikleri                                                         : Wi-Fi Direct
USB 2.0 Girişleri                                                        : 1 Adet
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                            : 2 Adet
Digital Ses Çıkışı                                                         : Optik
Analog/Kablolu Girişi                                               : 1 Adet (Anten)
Uydu Anteni Girişi                                                     : 1 Adet

Açıklama*** :                               İleride bu özelliklere de değineceğiz. Yazmayan özellikler genelde “yok” olarak düşünülmeli.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)               : 917.1 mm x 552.4 mm x 170.3 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)            : 917.1 mm x 527.7 mm x 77 mm
Ağırlık                                                                           : 7 kg (Ayaksız) 7.2 kg (Ayaklı)

Samsung’un bu oldukça beğenilen full HD modeli listemizde kendine yer buldu. Trendyolda bile en fazla tercih edilen full HD televizyonlardan bir tanesi. Hakkındaki yorumlar muhteşem ve hep de övgüyle bahseder cinsten.

Biz de hem fiyatı hem özellikleri hem de performansı açısından full HD televizyon listemizde ilk sıraya kendisini yazdık.

 

2… LG 43LK5900 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart LED TV

dfgwew34535hjkjlkş57

Fiyat: 2499 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                                 : 2018

EKRAN
Ekran                                                                             : LED
Ekran Tipi                                                                     : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                                : 43 inç
Ekran boyutu (cm)                                                      : 109 cm
Çözünürlük standardı                                                 : Full HD (FHD)
Ekran Çözünürlüğü                                                     : 1920 x 1080
Yenileme hızı                                                                : 50 Hz (PMI 1000 Yazılım)
HDR                                                                                : Var
HDR Özellikleri                                                            : HDR10, HLG, HDR Effect, Active HDR, HDR 10 Pro
Ekran/Görüntü Öz.leri                                               : Direct LED Aydınlatma, Dynamic Color, Dynamic Tone Mapping, Resolution Upscaler (2K), Picture Master Processor (Quad Core)

Açıklama*** :                                  Alınabilecek en ideal ucuz televizyon listesindesiniz aslında. Özellikler ortalamanın üzerinde ve fiyatları da oldukça düşük. 109 cm’lik 43 inç ekran boyutundaki bu model Full HD içeriğini HDR kalitesiyle de zenginleştirmiş. High Dynamic Range açılımıyla Yüksek Dinamik Aralık manasına gelen HDR, temelde esas derinliği siyah ve beyaza dayanan görüntü evreninde görüntülerdeki gölgelerin arkasına saklanan ince detayları görebilme ve renkleri oldukça gerçekçi kılma adına geliştirilmiş bir teknoloji güzelliğidir. Bu modeldeki ekran, televizyonun fiyatına göre oldukça mükemmel..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                                       : A+
Tüketim Ort                                                                     : 54 W
Tüketim                                                                            : 0.3 W (Bekleme Modunda)
Tüketim Ort (Yıllık)                                                       : 75 kWh
Özellikler                                                                          : Akıllı Enerji Tasarrufu Sistemi, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                                   : 100 – 240 V
Frekans Aralığı                                                               : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                                        : Standart
Ön çerçeve rengi                                                            : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                           : İkili stant ( V ayaklı)
Tasarım Öz.leri                                                               : VESA Duvar Montaj Desteği (200 x 200 mm)

Açıklama*** :                            A+ enerji sınıfından bir model daha. Alacaksanız bu tür detaylara dikkat edin. Ama buraya defalarca yazsak bile bu tür özellikler televizyon alırken, özellikle mağazasındaysanız pek dikkat edilmiyor. Televiyonunun sunduğu görsel şölene göre karar veriyoruz genelde. Diğer dikkat edilmesi gereken tüm konular kafadan uzaklaştırılıyor ve tek çatı altında birleştiriliyor; “param yeterse bu televizyonu alacağım”. “Diğer özelliklerin canı cehenneme” oluyor genelde..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                                   : 10 W
Hoparlör Sistemi                                                            : 2.0
Ses & Video Çözücüler                                                  : Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS HD, HE-AAC, H.265/HEVC, HEVC, SHVC, VP9, VP9 (2K@60P 10bit)
Ses Özellikleri                                                                : Net Ses 3 (Clear Voice 3), Virtual Surround Plus)
Subwoofer                                                                       : Yok

Açıklama*** :                         Ses gücü konusunda bir miktar düşük görülebilir ancak ses sistemleri ile kalitesini oldukça arttırmışlar. Çok düşük ses gücü varmış şeklinde düşünebilirsiniz ancak şöyle canlandırın kafanızda; “bu büyüklükte ekranı olan bir televizyonu tasarlayanlar elbette ki duyulamayacak bir ürün üretmemişlerdir. Onlar da düşünmüşlerdir”..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                                           : Var
Smart TV özellikleri                                                        : LG ThinQ Al, Web Tarayıcı
Smart TV Uygulamaları                                                 : LG Store
Uygulama Yükleyebilm                                                  : Var
Akıllı Etkileşim                                                                : Var
Ses ile TV Kontrolü                                                         : Var
Program Rehberi (EPG)                                                 : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                                                  : Harici Disk / USB Bellek İle
İşletim Sistemi                                                                 : webOS (4 ÇEKİRDEKLİ)
Müzik Çalma                                                                     : AAC, DTS, DTS HD, DTS Express, HE-AAC, MP2, MP3, WMA, AC3, EAC3, PCM
Diğer Multimedya Özl.                                                   : WiDi, Miracast, USB ile Resim – Müzik – Video Oynatma, Akıllı telefon ile kontrol, Time Shift Ready
3D, Dahili Kamera                                                           : Yok

Açıklama*** :                              Kalite arttıkça, fiyatlar da artıyor ve LG klasmanına yakışır bir şekilde özelliklerini ortaya koyuyor. Fiyatına göre oldukça mükemmel detaylar ve oldukça mükemmel özellikler.

ALICI
Anolog alıcı                                                                        : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                                      : Var
DVB-C (Kablo TV)                                                            : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                                : Var
DVB-T2 (HD Karasal Al)                                                : Var

Açıklama*** :                                 İleride daha detaylı anlatacağım. Bu kısımlar genelde tüm televizyonlarda aynı sayılır.

BAĞLANTI
Dahili WiFi                                                                         : Var (Wifi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                                                   : Var
Ethernet/ Lan Girişi                                                         : Var
USB 2.0 Giriş                                                                     : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                                   : 2 tane (ARC)
Komponent Girişi                                                             : Var
Kompozit Girişi (AV)                                                       : Var
Kablolu anten girişi                                                          : 1 tane
Uydu anten girişi                                                              : 1 tane
CI + (CommonInterface)                                                 : Var (1.4)
Digital Ses Çıkışı                                                               : Optik
Ses/Kulaklık Çıkışı                                                           : Yok

Açıklama*** :                              İlerde daha detaylı açıklayacağım.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)                      : 977 mm x 615 mm x 187 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)                   : 977 mm x 575 mm x 81 mm
Ağırlık                                                                                 : 8.1 kg (Ayaklı) 8 kg (Ayaksız)

editörden YORUM:

LG’nin bu full HD modeli, onlarca kullanıcı oylamasına rağmen neredeyse “tam puan” almış durumda. Kullanan herkes fiyatına göre çok uygun ve güzel olduğunu özellikle vurgulamış.

Tercih edebileceğiniz güzel bir ürün.

 

3… PHİLİPS 43PFS5503 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV

dfrtyrew243jllg

Fiyat: 1939 TL (29.11.19)

Çıkış Yılı                                                                : 2018

EKRAN
Ekran                                                                            : LED
Ekran Tipi                                                                    : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                              : 43 inç
Ekran boyutu (cm)                                                    : 109 cm
Çözünürlük standardı                                               : Full HD (FHD)
Ekran Çözünürlüğü                                                   : 1920 x 1080
Yenileme hızı                                                              : 50 Hz (PPI 200 Yazılımlı)
HDR                                                                             : Yok
Ekran ve Gör Özl.leri                                                : Pixel Plus HD

Açıklama*** :                                      Yine televizyonun fiyatına göre oldukça mükemmel detayları ve özellikleri olan bir ekran..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                                : A+
Tüketim (Ortalama)                                                : 47 W
Tüketim                                                                     : 0.5 W (Bekleme Modunda)
Tüketim Yıllık Ortalam                                           : 68 kWh
Güç Tüketim Özel.leri                                             : Güç Tasarrufu Modu (Ekonomik Mod), Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                             : 220 – 240 V
Ekran Klınlık Tipi                                                    : Standart
Ön çerçeve rengi                                                      : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                    : İkili stant ( V ayaklı)
Tasarım                                                                     : VESA Duvar Montaj Destekli (200 x 200 mm)
Ambilight                                                                  : Yok

Açıklama*** :                           Fiyata çok çok önem veren kimselerdenseniz A+ enerji sınıfından bir ürün almak her zaman size fayda sağlayacaktır.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                              : 16 W
Hoparlör Sistemi                                                       : 2.0
Ses ve Video Çözücüler                                            : Dolby Auto, Dolby Digital, DTS, DTS 2.0
Ses Özellikleri                                                            : Smart Sound Mode, Clear Sound, Incredible Surround, Otomatik Ses Sabitleyici
Subwoofer                                                                  : Yok

Açıklama*** :                              Oldukça ideal özellikler..

MULTİMEDYA
Yayın Kaydetme (PVR)                                             : Harici Disk / USB Bellek İle
Program Rehberi (EPG)                                            : Var
Yazılım Güncelleştirme                                             : Var
Pause TV                                                                      : Var
Video Formatları                                                       : H264/MPEG-4 (AVC), H.265/HEVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, AVI, MKV, WMV9/VC1
Müzik Çalar Formatları                                            : MP3, AAC, WAV, WMA
Altyazı Formatları                                                      : ASS, SSA, SMI, SSUB, SRT, TXT
3D, Smart TV, Dahili Kamera                                 : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma               : Var

Açıklama*** :                                    Fiyata göre oldukça ideal özellikler.. Video formatları, Müzik çalar formatları, fotoğraf görüntüleyici formatları, altyazı formatları falan filan.. Bunlar çok önemli detaylar değil, yazmaycaktım bile ancak olur da dikkat eden olursa diye yazayım dedim.

ALICI
Anolog alıcı                                                                : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                              : Var
DVB-C (Kablo TV)                                                   : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                        : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                                       : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                                             : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                           : 2 tane (ARC HDMI)
Kablolu anten girişi                                                  : 1 tane
Uydu anten girişi                                                      : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                                       : SPDIF
Ses / Kulaklık Çıkışı                                                  : Var
CI + (CommonInterface)                                         : Var
PC / DVI Ses Girişi                                                    : Var

Açıklama*** : –

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)              : 970.6 mm x 585 mm x 218.1 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)            : 970.6 mm x 563 mm x 80.5 mm
Ağırlık                                                                          : 7.1 kg (Ayaksız) 7.2 kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Philipsin bu full HD televizyonu kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmiş durumda. Kullananlar, bu televizyonun özelliklerinin bu fiyata göre şahane olduğunu söylüyorlar.

Philips kalitesiyle tercih edebileceğiniz güzel bir televizyon modeli.

 

4… SUNNY Sheen SH40DLK010 40″ 102 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV

rytry353sds46gf

Fiyat: 1186 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                                  : 2019

EKRAN
Ekran                                                                             : LED
Ekran Tipi                                                                     : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                               : 40 inç
Ekran boyutu (cm)                                                      : 102 cm
Çözünürlük standardı                                                : Full HD (FHD)
Ekran Çözünürlüğü                                                    : 1920 x 1080
Yenileme hızı                                                               : 50 Hz
HDR                                                                               : Yok

Açıklama*** :                                 Bu fiyata bu ekran özellikleri oldukça mükemmel bence. Saçma bir örnek olacak ama tablet alırken bile oldukça yüksek fiyatlarda bu çözünürlük kalitesinde özellikler bulamayabiliyorsunuz (Tabi oradakiler kamera özellikleri ama olsun).

ENERJİ / TASARIM
Tüketim                                                              : 0.5 W (Bekleme)
Ön çerçeve rengi                                               : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                             : İkili stant ( V ayaklı)

Açıklama*** :                      İdeal detaylar..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                      : 16 W
Hoparlör Sistemi                                               : 2.0
Subwoofer                                                          : Yok

Açıklama*** :                         Oldukça ideal özellikler..

MULTİMEDYA
3D, Smart TV, Dahili Kamera, Yayın kaydetme         : Yok
USB ile Resim – Müzik – Video oynatma                       : Var

Açıklama*** :                        Fiyata göre oldukça ideal özellikler..

ALICI
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                      : Var

Açıklama*** :                        (Modül şeklinde bir Uydu Alıcısına sahip).

BAĞLANTI
USB 2.0 Giriş                                                           : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                         : 2 tane
Uydu anten girişi                                                    : 1 tane

Açıklama*** : –

editörden YORUM:

Yine uygun denebilecek bir fiyatta bulunan full HD televizyonlardan bir tanesi olan bu Sunny modeli, güzel bir fiyat performans ürünü.

5… SAMSUNG 49N5300 49″ 123 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart LED TV

rrytutu5646343gd

Fiyat: 2939 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                             : 2018

EKRAN
Ekran                                                                         : LED
Ekran Tipi                                                                 : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                            : 49 inç
Ekran boyutu (cm)                                                  : 123 cm
Çözünürlük standardı                                             : Full HD (FHD)
Ekran Çözünürlüğü                                                 : 1920 x 1080
Yenileme hızı                                                            : 50 Hz (PQI 500 Yazılımlı)
Dinamik Kontrast                                                   : Mega Dynamic Contrast
Ekran/Görüntü Özl.leri                                          : HyperReal Engine, Micro Dimming Pro, PurColour Teknolojisi, Contrast Enhancer

Açıklama*** :                                   123 cm’lik dev bir ekran ve ekran dışındaki ekstra güzel özellikler.. Listede fiyatlar ve özellikler bir miktar artmaya başladı gibi ha, ne dersiniz?

ENERJİ / TASARIM
Güç Tüketimi Özl.leri                                                : Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                               : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                                           : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                                    : Standart
Ön çerçeve rengi                                                        : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                       : İkili stant ( Düz ayaklı)

Açıklama*** :                                     Oldukça ideal özellikler..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                                : 20 W
Hoparlör Sistemi                                                         : 2.0
Ses & Video Çözücüler                                               : Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Subwoofer                                                                     : Yok

Açıklama*** :                                      Subwoofer yok ancak hoparlör sistemi de ses gücü de oldukça güzel tasarlanmış..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                                       : Var (Web Tarayıcı)
Program Rehberi (EPG)                                             : Var
İşlemci Çekirdek Sayısı                                               : 4
Multimedya Özellikleri                                               : Yayında Altyazı Desteği, Multiroom Link, ConnectShare, Digital Clean View, Picture in Picture (PIP)
3D, Dahili Kamera, Yayın kaydetme                        : Yok

Açıklama*** :                                     4 çekirdekli işlemcisi sayesinde televizyonunuzu daha hızlı kontrol edebiliyorsunuz. Bu bilgilerden pek anlamayanlar için birazcık açacak olursam, bu çekirdeklerin fazla oluşu aynı anda yapacağınız işlemlerin birbirini yavaşlatmasını engellemek gibi düşünebilirsiniz. Hem işlemleriniz hızlanıyor, akıcılık kazanıyor hem de aynı anda bir kaç işlemi birlikte yapabiliyorsunuz. Yemek pişirdiğiniz tezgah üstü ocakları düşünün. Aynı anda 2 – 3 tane tencereniz ocakta olabiliyor. Ve birbirlerine etki etmeden hepsi ayrı ayrı güzel hızlarda pişebiliyor.

ALICI
Anolog alıcı                                                                : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                              : Var
DVB-C (Kablo TV)                                                    : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                        : Var
DVB-T2 (HD Karasal Al.)                                       : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wi-Fi                                                               : Var (Wifi Direct)
DLNA                                                                          : Var
Ethernet / LAN Girişi                                              : Var
VGA (PC girişi)                                                          : Var
CI+ (Common Interface)                                        : Var
Digital Ses Çıkışı                                                       : Optik
USB 2.0 Giriş                                                             : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                           : 2 tane (ARC HDMI)
Kablolu anten girişi                                                  : 1 tane
Uydu anten girişi                                                      : 1 tane

Açıklama*** : –

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)                : 1112.8 mm x 673.6 mm x 187.5 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)             : 1112.8 mm x 646.5 mm x 78.7 mm
Ağırlık                                                                           : 10.3 kg (Ayaksız) 10.6 kg (Ayaklı)

editörden YORUM: 

Samsung’un bu televizyon modeli en çok tercih edilen Full HD televizyonlardan bir tanesi konumunda. Onlarca kullanıcı oylamasına rağmen tama yakın puan almış ve kullanıcıları son derece memnun olduklarını neredeyse her yorumda belirtmişler.

Süper bir fiyat performans ürünü olan bu televizyona biz de listemizde yer verdik.

 

sfrerert45yre567u
Serüvene en başından başlayacağınız en iyi 4K Ultra HD LED Tv’ler burada!

C. EN UCUZ VE EN İYİ “ULTRA HD” LED TELEVİZYON MODELLERİ LİSTEMİZ:

1. LG 43UK6470 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV
2. VESTEL 55UD9360 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV
3. VESTEL 55UD8200 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV
4. LG 50UM7450 4K Ultra HD 50″ Uydu Alıcılı Smart LED TV

LG ve VESTEL modeller Ultra HD LED TV’lerde çok beğenilen temel markalar.

FERDSR54TRE56U7
Jesse Pinkman sevenleri için, Aaron Paul “Westworld” dizisinin 3. sezonunda yine bizlerle buluşacak!

1… LG 43UK6470 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

tytutyyuhjhj454f

Fiyat: 2769 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                            : 2018

EKRAN
Ekran                                                                      : LED
Ekran Tipi                                                             : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                        : 43 inç
Ekran boyutu (cm)                                              : 109 cm
Çözünürlük standardı                                         : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                             : 3840 x 2160
Yenileme hızı                                                        : 50 Hz (PMI 1600 Yazılımlı)
HDR                                                                       : Var (HDR10, HDR Effect, HLG, 4K Active HDR
Ekran/Görüntü Özl.leri                                      : IPS Panel, HEVC(4K@60fps 10bit), True Color Accuracy, Wide Color Gamut, Direct LED Aydınlatma, VP9 (4K@60fps 10bit), Dynamic Tone Mapping, Picture Master Processor (Quad Core) Resolution Upscaler (4K)

Açıklama*** :                               HDR’nin, temelde siyah ve beyaza dayanan görüntü dünyası derinliğinin gölgede kalan kısımlardaki detayları olabildiğince gerçekçi gösterebilme adına geliştirilmiş bir teknoloji güzelliği olduğunu söylemiştik. Karanlık ve aydınlığın muhteşem uyumu sayesinde televizyonunuzdaki görüntülerin kalitesi, keskinliği, gerçekçiliği ve detayları arttırılmıştır. Eğer, ekranınız 4K kaliteye sahip bile olsa HDR desteğine sahip değilse en iyi görüntüler arasına giremeyecektir. HDR, görüntü kalitesini her daim yükseklere çeken bir güzellik… Diğer taraftan Ultra HD standartında ekranlara geçtik. Bu fiyata bu kalitedeki bir de LG marka modeller bulmak çok güzel. Fİyata göre ekranın özellikleri harikulade..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                           : A
Tüketim Ortalama                                              : 71 W
Tüketim                                                                : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                                   : 98 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                        : Güç Tasarrufu Modu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                       : 100 – 240 V
Frekans Aralığı                                                    : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                             : Standart
Ön çerçeve rengi                                                  : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                : Yay (C ayaklı)
Tasarım                                                                 : VESA Duvar Montaj Destekli (200 x 200 mm)

Açıklama*** :                               A sınıfı enerji tüketimine sahip bu televizyon yüksek sayılabilecek özelliklerine rağmen uygun elektrik tüketimine ve uygun fiyata sahip.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                      : 20 W
Hoparlör Sistemi                                               : 2.0
Ses ve Video Çözücüler                                    : DTS, DTS HD, Dolby Audio, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, H265/HEVC (4K/60P) Uydu, 4K/60p HDMI
Ses Özellikleri                                                    : Net Ses 3 (Clear Voice III), LG Sound Sync, ULTRA Surround
Subwoofer                                                           : Yok

Açıklama*** :                                 Subwoofer olmamasına rağmen oldukça ideal değerler.

MULTİMEDYA
Smart TV                                                              : Var (LG ThinQ Al, LG Content Store)
Akıllı Etkileşim                                                   : Var (Uyumlu) Yok (Dahili)
Yayın Kaydetme (PVR)                                     : Harici Disk/USB Bellek İle
Program Rehberi (EPG)                                   : Var
İşletim Sistemi                                                    : webOS (4.0 Versiyon) (4 Çekirdekli)
3D, Dahili Kamera                                             : Yok
Müzik Çalma Formatları                                  : AAC, AC3, apt-X, DTS, DTS Express, DTS-HD, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA
Multimedya Özellikleri                                      : LG Akıllı Kumanda (Magic Remote) Uyumlu, USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Akıllı Telefon ile Kontrol, Time Shift, Bluetooth 4.2, Magic Zoom (Sihirli Zoom) Uyumlu, Bluetooth, Miracast

Açıklama*** :                            Kamera ve 3D teknolojisinin olmaması zaten birşey kaybettiğiniz manasına gelmiyor pek. 3D teknolojisinin zamanda eridiğini, çağının geçtiğini söylemiştik. Şuan öncelik Smart TV’lerde ve 4K / 8K kalitede ekranlarda. Geniş multimedya ağıyla da bu televizyon modeli en iyi ve en ucuz televizyon listemizde uygun fiyata bulabileceğiniz, güzel özellikli bir ürün.

ALICI
Anolog alıcı                                                          : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                        : Var
DVB-C (Kablo TV)                                              : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                  : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                                 : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                            : Var (Wifi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                                     : Var
Ethernet / LAN Girişi                                         : Var
USB 2.0 Giriş                                                       : 2 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                     : 3 tane (2.0b, 2.0, ARC)
Kablolu anten girişi                                             : 1 tane
Uydu anten girişi                                                 : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                                  : Optik
Komponent Girişi                                                : Var
Kompozit Girişi (AV)                                          : Var
CI + (CommonInterface)                                   : Var (1.4)

Açıklama*** :                                  Ofis ortamında olsun ev ortamında olsun veya herhangi bir kurum odasında olsun televizyonunuzun geniş bağlantı seçeneklerinin olması her zaman yararınızadır. Özellikle ofis ortamlarında sunumlarınızı daha bol seçenekle ve daha kolay bir şekilde yapmak her daim hem çalışanlarınıza hem size varsa da terfinize fayda sağlayacaktır. Ev ortamlarında ise değişik aparat aramaya gerek kalmadan kolaylıkla bağlanabileceğiniz özellikle modeller seçerseniz gereksiz uğraşlardan uzaklaşmış, kurtulmuş olursunuz.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)            :977 mm x 636 mm x 224 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)          : 977 mm x 575 mm x 81 mm
Ağırlık                                                                        : 8.3 Kg (Ayaksız) 9.3 kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Ultra HD televizyon modellerinde ağırlığı daha çok LG ve Vestel markalar çekiyor. Yani bu markaların ultra HD modelli televizyonları daha çok tercih eDiliyor. LG’nin de bu modeli en çok tercih edilen Ultra HD kalitede LED televizyonlardan bir tanesi.

Akıllı yapısı bir yana, yüksek özellikleri sayesinde ve üstün performansına nazaran biz de listemizde kendisine yer verdik. LG bu işi biliyor.

 

2… VESTEL 55UD9360 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

kjlljlksaadsadsds24354d

Fiyat: 3199 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                             : 2018

EKRAN
Ekran                                                       : LED
Ekran Tipi                                               : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                         : 55 inç
Ekran boyutu (cm)                                : 139 cm
Çözünürlük standardı                           : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                               : 3840 x 2160
Yenileme hızı                                          : 50 Hz (SMR 1800 Yazılımlı)
Dinamik Kontrast                                  : Ultra Dynamic Contrast
HDR                                                          : Var (Dolby Vision)
Ekran/Görüntü Özl.leri                         : Vestel Pixellence, Vestel Quantum Renk Paleti Teknolojisi, Vestel V-UHD Teknolojisi

Açıklama*** :                   Alt sıralara inildikçe fiyatlar artıyor ve özellikler de gelişiyor. Ultra HD kalitede 139 cm’lik ekranda seyir keyfi elbette bambaşka olacaktır. Zaten HDR’ın görüntü kalitesine verdiği destekten ve öneminden de bahsetmiştik. Burada ekstra olarak değineceğimiz şey Yenileme Hızı’nın biriminde bulunan “Hz” ibaresidir. Açılımı Hertz’dir. Görüntü tarama hızı olarak bilinir. Hertz, saniye başına düşen görüntü sayısı manasına gelir. Yenileme hızı veya tazeleme hızı olarak da geçer. Bu hertz (hz) hızı arttıkça daha keskin ve daha net görüntüler elde edersiniz. Ama böyle saniye başına görüntü sayısı yazınca sanki şey gibi algılanıyor; televizyondaki program daha hızlı ilerliyormuş gibi.. Ancak durum böyle değil. Hz’yi şöyle düşünün; saniyede ilerlenebilecek görüntü sayısı.. Takılarak, donarak ilerlemek var bir de hızlı, seri bir şekilde ilerlemek var. İşte Hz ne kadar yüksek olursa o kadar seri bir televizyonunuz olur ve (farkedemediğimiz) takılmalar olmadığı için de görüntüleriniz çok daha net olacaktır.

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                      : A++
Tüketim Ortalama                                         : 60 W
Tüketim                                                            : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                               : 87 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                   : Güç Tasarrufu Modu, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                   : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                               : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                        : Slim
Ön çerçeve rengi                                             : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                           : İkili Stant ( V Ayaklı)
Tasarım                                                            : VESA Duvar Montaj Destekli (400 x 200 mm)

Açıklama*** :                            A++ enerji sınıfı gerçekten mükemmel bir değeri temsil ediyor. Televizyonda bu değerleri yakalayabilmek müthiş bir teknoloji ister.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                    : 20 W
Hoparlör Sistemi                                            : 2.0
Ses ve Video Çözücüler                                  : DTS, DTS HD, HE-AAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, H265/HEVC (4K/60P) Uydu, 4K/60p HDMI
Ses Özellikleri                                                 : DTS TruSurround HD, German + Nicam Stereo
Subwoofer                                                        : Yok

Açıklama*** :                         Oldukça ideal bir ses sistemi..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                          : Var (Vestel Smart Center, Vestel Smart Remote, Web Tarayıcı)
Smart TV Uygulamaları                                : Netflix, Social TV, Tivibu, YouTube
Akıllı Etkileşim                                               : Yok (Dahili)
Yayın Kaydetme (PVR)                                 : Var
Program Rehberi (EPG)                               : Var
İşlemci Çekirdek Sayısı                                 : 4 Çekirdekli
3D, Dahili Kamera                                         : Yok
Multimedya Özellikleri                                 : WiDi, Akıllı Telefon ile Kontrol, Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS), USB ile Kanal Listesi Kopyalama, Teletext (TTXT), Bluetooth, Miracast

Açıklama*** :                       4 Çekirdekli de yapısıyla oldukça ideal mutimedya sistemine sahip..

ALICI
Anolog alıcı                                                    : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                  : Var
DVB-C (Kablo TV)                                       : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                            : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                           : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                     : Var (802.11ac)
DLNA                                                             : Var
Ethernet / LAN Girişi                                 : Var
USB 2.0 Giriş                                                : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                              : 3 tane (2.0, ARC)
Kablolu anten girişi                                     : 1 tane
Uydu anten girişi                                         : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                          : Optik
Komponent Girişi                                        : Var
Kompozit Girişi (AV)                                  : Var
PC Girişi (VGA)                                            : Var
SKART Girişi                                                 : Var
CI + (CommonInterface)                            : Var
PC/DVI Ses Girişi                                        : Var

Açıklama*** :                          Bol seçenekli ve bol özellikli bağlantı sistemi size her daim fayda sağlayacaktır. İşlerinizi hep kolaylaştıracaktır. Bu televizyonun da bağlantı seçenekleri bir hayli iddialı…

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)          : 1238 mm x 763 mm x 254 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)        : 1238 mm x 712 mm x 33 (54) mm

editörden YORUM:

Vestel’in çok ama çok beğenilen, nerdeyse “tam puan” verilen, fiyatına göre çok çok iyi olduğu ve düşünülmeden alınabileceği söylenen ultra HD kalitedeki bu modeline biz de listemizde yer verdik. Tekrar belirtelim ki ürün çok tercih ediliyor ve kullanıcıları çok ama çok memnun.

Görüntü kalitesi ve ses kalitesi mükemmele yakın, bir ultra HD LED TV’den ne bekliyorsanız tamamen karşılıyor.

 

3… VESTEL 55UD8200 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

trerfr24354fdfhf

Fiyat: 3099 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                 : 2019

EKRAN
Ekran                                                           : LED
Ekran Tipi                                                   : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                              : 55 inç
Ekran boyutu (cm)                                    : 139 cm
Çözünürlük standardı                               : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                   : 3840 x 2160
Yenileme hızı                                              : 50 Hz (SMR 1000 Yazılımlı)
Dinamik Kontrast                                     : Ultra Dynamic Contrast
HDR                                                             : Var (Dolby Vision)
Ekran/Görüntü Özl.leri                            : Vestel Pixellence

Açıklama*** :                    55 inçlik 139 cm ekranlı 2019 model güzel bir televizyon. En iyi ve en ucuz televizyonu belirtirken, bizlere ultra HD kalitesi sunan ve dev ekranlara sahip muhteşem özellikleriyle bu tip 2019 versiyon televizyonlara da listede yer vermek gerekiyor. İllaki 1000 liranın altında olması gerekmiyor. En ucuz 4K televizyonları da bu listede görmeniz gerekliydi, biz de ona yönelik hazırladık..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                    : A+
Tüketim Ortalama                                       : 86 W
Tüketim                                                         : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                            : 125 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                 : Akıllı Enerji Tasarrufu, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                            : 50 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                     : Standart
Ön çerçeve rengi                                         : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                        : Kare
Tasarım                                                         : VESA Duvar Montaj Destekli (200 x 200 mm)

Açıklama*** :                       A+ enerji sınıfı ve tüketim değerleriyle oldukça ideal bir yapıda..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                : 20 W
Hoparlör Sistemi                                        : 2.0
Ses ve Video Çözücüler                             : DTS HD, Dolby Digital, H265/HEVC (4K/60P) Uydu
Ses Özellikleri                                              : DTS TruSurround
Subwoofer                                                    : Yok

Açıklama*** :                         Ses sistemi oldukça ideal..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                       : Var (Netflix, Social TV, Tivibu,YouTube Uygulamaları)
Uyglama Yükleyebilme                              : Yok
Akıllı Etkileşim                                            : Yok (Dahili)
Yayın Kaydetme (PVR)                               : Var
Program Rehberi (EPG)                             : Var
HbbTV                                                           : Var
İşlemci Çekirdek Sayısı                              : 4 Çekirdekli
3D, Dahili Kamera                                      : Yok
Video Oyntma Formları                             : ASF, AVI, DAT, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, VOB, WMV, 3GP
Multimedya Özellikleri                              : Türksat Kanal Güncelleme Sistemi(TKGS), USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Akıllı Telefon ile Kontrol, WiDi, Bluetooth, Miracast

Açıklama*** :                          Hem Smart (Akıllı) yapısıyla hem de uygulama zenginliği ve zenginleştirilebilirliğiyle oldukça ideal özelliklerde..

ALICI
Anolog alıcı                                                   : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                 : Var
DVB-C (Kablo TV)                                       : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                           : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                          : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                 : Var
DLNA                                                         : Var
Ethernet / LAN Girişi                             : Var
USB 2.0 Giriş                                           : 1 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Girişi                        : 3 tane (2.0, ARC)
Kablolu anten girişi                                 : 1 tane
Uydu anten girişi                                     : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                      : Optik
Kompozit Girişi (AV)                              : Var
CI + (CommonInterface)                       : Var
PC Girişi (VGA)                                        : Var
Ses Kulaklık Çıkışı                                   : Var
PC/DVI Ses Gİrişi                                    : Var

Açıklama*** :                      Bu TV’nin de bağlantı sistemi oldukça geniş seçenekli..

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)        :1246.5 mm x 756.7 mm x 235 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)      : 1246.5 mm x 727 mm x 13 (85) mm

editörden YORUM:

Yine oldukça beğenilen hatta herkes tarafından tavsiye edilen, Trendyolda da neredeyse tükenmek üzere olan bir ultra HD kalitede LED TV!

Mükemmele yakın özellikler ve üstün performans! Bu fiyata ultra HD LED TV’lerde daha iyisini bekleyemeyiz sanırım.

4… LG 50UM7450 4K Ultra HD 50″ Uydu Alıcılı Smart LED TV

dteter3535hghdf3

Fiyat: 3599 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                  : 2019

EKRAN
Ekran                                                            : LED
Ekran Tipi                                                    : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                              : 50 inç
Ekran boyutu (cm)                                    : 127 cm
Çözünürlük standardı                               : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                   : 3840 x 2160
Yenileme hızı                                              : 50 Hz (PMI 1600 Yazılımlı)
HDR                                                             : Var (HDR10, HDR Effect, HLG, 4K Active HDR, HDR 10 Pro)
Ekran/Görüntü Özl.leri                           : HEVC(4K@60fps 10bit), True Color Accuracy, Direct LED Aydınlatma, VP9 (4K@60fps 10bit), HDR Dynamic Tone Mapping, Resolution Upscaler (4K)

Açıklama*** :                            2019 model LG kalitesi yine 50 inçlik ve 127 cm’lik dev boyutlarda ve ultra HD çözünürlükte sunulmuş. HDR yapısının da varlığıyla oldukça ideal özellikte ekranı yine oldukça ideal fiyatlarda..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                    : A
Tüketim Ortalama                                       : 87 W
Tüketim                                                         : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                            : 121 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                : 100 – 240 V
Frekans Aralığı                                            : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                     : Standart
Ön çerçeve rengi                                         : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                       : Yay (C ayaklı)
Tasarım                                                        : VESA Duvar Montaj Destekli (200 x 200 mm)

Açıklama*** :                        A enerji sınıfında bulunan, ideal enerji tüketimine sahip bir televizyon..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                               : 20 W
Hoparlör Sistemi                                        : 2.0
Ses ve Video Çözücüler                             : DTS, DTS HD, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, H265/HEVC (4K/60P) Uydu, 4K/60p HDMI
Ses Özellikleri                                             : apt-X Kodek, DTS Virtual:X, Net Ses 3 (Clear Voice III), LG Sound Sync, Virtual Surround
Subwoofer                                                     : Yok

Açıklama*** :                        Oldukça ideal..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                       : Var (LG ThinQ Al, Web Tarayıcı) (Netflix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                              : Var
Akıllı Etkileşim                                            : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                     : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                              : Harici Disk/USB Bellek İle
Program Rehberi (EPG)                             : Var
HbbTV                                                           : Var
İşletim Sistemi                                             : webOS (4.5 Versiyon) (4 Çekirdekli)
3D, Dahili Kamera                                       : Yok
Müzik Çalma Formatları                            : AAC, AC3, apt-X, DTS, DTS Express, DTS-HD, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA
Multimedya Özellikleri                              : Google Assistant, Ekran Yansıtma, LG Akıllı Kumanda (Magic Remote) Uyumu, Akıllı Telefon ile Kontrol, Time Shift, Bluetooth 5.0, Bluetooth, Miracast

Açıklama*** :                       Oldukça ideal..

ALICI
Anolog alıcı                                                     : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                   : Var
DVB-C (Kablo TV)                                         : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                              : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                            : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                       : Var (Dual Band 5GHz, 802.11ac)
DLNA                                                                : Var
Ethernet / LAN Girişi                                    : Var
USB 2.0 Giriş                                                   : 2 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                 : 3 tane (2.0, ARC)
Kablolu anten girişi                                        : 1 tane
Uydu anten girişi                                             : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                              : Optik
Komponent Girişi                                            : Var
Ses/Kulaklık Çıkışı                                          : Yok
CI + (CommonInterface)                               : Var (1.4)

Açıklama*** :                       Bol bağlantı seçeneği bulunan ideal bir model..

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)           : 1130 mm x 728 mm x 260 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)         : 1130 mm x 663 mm x 86.3 mm
Ağırlık                                                                       : 11.5 Kg (Ayaksız) 12.5 kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Yine bir aşırı beğenilen LG modeli, yine bir ultra HD kalitede LED TV! Kullanıcıların verdikleri puanlar neredeyse tama yakın. Herkes oldukça memnun görünüyor ve kesinlikle alabileceğinizi belirtiyorlar.

Biz tarafından da oldukça beğenilen bir model.

 

edfer4t5rer4566ytt56y754
En iyi OLED Televizyonlar ise şöyle:

D. EN UCUZ VE EN İYİ OLED TELEVİZYON MODELLERİ LİSTEMİZ:

1. LG OLED55C9 55″ 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart OLED TV
2. PHİLİPS 55POS9002 55″ 139 Ekran Ambilight 4K Ultra HD Smart OLED TV
3. SONY KD-65AF8 65″ 165 Ekran 4K Ultra HD Uydu Alıcılı Smart OLED TV

Bu kısımda OLED paneller hakkında biraz bilgilenelim;

OLED TV ve özellikleri:

OLED ile araştırma yapacağınızda genelde LED TV’ye benzetildiği ve bu benzerliğin sadece isim yönünden olduğu, özellik yönünden bambaşka iki ayrı modeller olduğu vurgulanır. Bu doğrudur.

OLED TV’ler LED TV’lerden çok daha ileridedir. Japonlara OLED dersek biz de LED falan oluyoruz işte.. (Çalışmıyoruz, inkara gerek yok)..

Diğer TV modelleri gibi arkadan aydınlatma sistemine ihtiyaç duymadığı için OLED TV’ler çok daha ince ve esnektirler. Oeganic Lİght Emitting Diode açılımına ve organik ışık yayan diyot manasına sahiptir.

Kontrast oranları çok ama çok iyidir. Görüntü kalitesinde diğer panel türlerine göre daha ön sırada bulunurlar.
Bu yüzden OLED TV alırken başlıca dikkat etmeniz gereken şey fiyatlarıdır! Çünkü mevcut teknolojide neredeyse en iyi görüntü kalitesi OLED TV’lerde olduğu için bu OLED TV’lerin fiyatlarına da yansıyor. Oldukça pahalılar. Bu yüzden ilk bakmanız gereken şey bütçenize uygun bir televizyon mu değil mi? olmalıdır.

++ Görüntü kalitesi ve gerçekçiliği bakımından en iyi panel oluşu, 5 mm’nin bile altındaki inceliklerle ölçülen ultra ince yapısı, oldukça hafif oluşları, diğer modellere göre çok daha hızlı oluşu ve görüntüleri bozulma olmadan izleyebilmeniz, en düşüğünün bile 4K çözünürlüğe sahip olması gibi artıları bulunurken;

Bu yüksek özelliklerinden dolayı fiyatlarının da oldukça yükseklerde gezmesi gibi eksi yönleri de bulunuyor maalesef.

wdser45rer456udert5
Dracarys seslerini OLED TV’lerden izleyin!

 

1… LG OLED55C9 55″ 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart OLED TV

etryrtre35sf

Fiyat: 9.999 TL (28.11.19) (Kampanya Ürünü)

Çıkış Yılı                                                              : 2019

EKRAN
Ekran                                                                         : OLED
Ekran Tipi                                                                : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                           : 55 inç
Ekran boyutu (cm)                                                 : 139 cm
Çözünürlük standardı                                           : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                               : 3840 x 2160
Yenileme hızı (Yazılımı)                                       : OLED
Dinamik Kontrast                                                  : Sonsuz
HDR                                                                          : Var (HDR10, HDR Effect, HLG, 4K ,HDR 10 Pro, 4K Cinema HDR, Advanced HDR by Technicolor, Dolby Vision)
Ekran/Görüntü Özl.leri                                        : Billion Rich Color (Milyar Renk), Mükemmel Siyahlar, Perfect Color (Kusursuz Renkler), Ultra Luminance Pro, α9 (Alpha 9) (Gen 2) Intelligent Processor, 4K High Frame Rate, ULTRA Luminance, Advanced Color Enhancer, HDR Dynamic Tone Mapping Pro, Object Depth Enhancer, OLED Motion Pro, Perfect Viewing Angle, Pixel Dimming, Resolution Upscaler (4K), True Colour Accuracy Pro

Açıklama*** :                              55 inçlik 139 cm dev ekranıyla zaten belli bir limiti geçmiş ve kendini kanıtlamış bir ekran yapısına sahip. Söyleyecek fazla söz bulamıyorum. Yukarıda da dediğimiz gibi zaten, OLED TV’lerde özelliklerde sorun aramanıza gerek yok.. Sorun fiyatlarda dostumm.. Karşılayabiliyorsan alıyorsun.. HDR’yi artık biliyorsunuzdur zaten. HDR özelliğine sahip televizyonlar standart modellere göre çok daha fazla parlaklık ve kontrast oranı verirler.

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                               : A
Tüketim Ortalama                                                  : 111 W
Tüketim                                                                    : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                                       : 154 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                            : Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                           : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                                        : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                                 : Ultra Slim
Ön çerçeve rengi                                                      : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                    : Kare (Metal Levha)
Tasarım                                                                     : VESA Duvar Montaj Destekli (200 x 200 mm), Süper İnce Ön Çerçeve

Açıklama*** :               A enerji sınıfından, yüksek özelliklerine rağmen düşük enerji tüketimli güzel bir model..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                            : 40 W
Hoparlör Sistemi                                                     : 2.2
Ses ve Video Çözücüler                                          : DTS, DTS HD, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HEVC(4K@120p 10bit), SEHVC(4K@60p 10bit), H265/HEVC (4K/60P) Uydu, H.265/HEVC(4K/60p) USB, H.265/HEVC(3840×2160/60p 10bit), 4K/60p HDMI, VP9, VP9(4K@60p 10bit), VP9(4K@60fps)
Ses Özellikleri                                                          : WiSA, apt-X Kodek, LG Sound Sync, Magic Sound Tuning, Net Ses 3 (Clear Voice III), OLED Surround, Dolby Surround, Hi-Fi Audio, Kablosuz Ses Senkranizasyonu, OLED Surround, Optik Ses Senkronizayonu, Smart Sound Mode
Subwoofer                                                                 : Var (20 W)

Açıklama*** :                   Ses seviyesi oldukça yüksekken, Subwoofer desteği ve hoparlör sistemi özellikleriyle de kaliteli bir ses sizlere sunuyor..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                                    : Var (LG ThinQ Al, Web Tarayıcı) (LG Store, Netflix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                                           : Var
Akıllı Etkileşim                                                         : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                                  : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                                            : Harici Disk/USB Bellek İle
Program Rehberi (EPG)                                          : Var
HbbTV                                                                         : Var
İşletim Sistemi                                                          : webOS (4.5 Versiyon) (4 Çekirdekli)
3D, Dahili Kamera                                                    : Yok
Video Oyntma Formları                                          : H.264/MPEG-4, AVC(L4.1), H.265/HEVC, Motion JPEG, MPEG- 1, MPEG-2, MPEG-4, RV30, RV40, VC-1, VP8, VP9, XVID
Müzik Çalma Formatları : AAC, AC3, apt-X, DTS, DTS Express, DTS-HD, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA
Resim/Foto Görntülme                                           : JPEG, JPS, MPO
Multimedya Özellikleri                                            : LG, Magic Mobile Connection, apt-X Encoder, AirPlay 2, Google Assistant, Ekran Yansıtma, LG Akıllı Kumanda (Magic Remote) Uyumu, Akıllı Telefon ile Kontrol, Bluetooth 5.0, Bluetooth, Miracast

Açıklama*** :                                 Oldukça güzel özellikler.. Fazla söze gerek yok..

ALICI
Anolog alıcı                                                                  : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                                 : Var
DVB-C (Kablo TV)                                                      : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                          : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                                         : Var

Açıklama*** :                                 Analog alıcı derken, UHF/VHF bantlarındaki yayınları yakalayan alıcılardır. DVB-T Karasal alıcı derken, set üstü kutusu bulundurmanıza gerek kalmadan dijital yayın yakalayan alıcılardır. DVB, digital video broadcasting’in (dijital video yayını) baş harflerinden oluşur. T, Terrestrial’den (karasal) gelir. C, Cable manasındadır. Dijital kablo yayınlarını yakalamak için DVB-C alıcılar kullanılabilir. S2, satellite-2’nin kısaltmasıdır. DVB-S2 yüksek çözünürlüklü (HD) yayın yakalamak için kullanılan alıcıdır, DVB-S’in ikinci versiyonudur denebilir. DVB-T2 ise dijital karasal yayını yakalayabilmek için kullanılan alıcıdır.

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                                  : Var (WiFi Direct, Dual Band 5GHz, 802.11ac)
DLNA                                                                           : Var
Ethernet / LAN Girişi                                               : Var
USB 2.0 Giriş                                                             : 3 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                           : 4 tane (2.0, 2.1, 2.2, ARC, eARC)
Kablolu anten girişi                                                  : 1 tane
Uydu anten girişi                                                      : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                                       : Optik
Komponent Girişi                                                     : Var
Ses/Kulaklık Çıkışı                                                   : Var
CI + (CommonInterface)                                         : Var (1.4)
Diğer Bağlantılar                                                        : RS-232C

Açıklama*** :                                Burada bir de bağlantı seçeneklerinin bir kaçını açıklayalım. USB girişini açıklamaya gerek yoktur sanırım. DLNA, sizlere kablosuz bağlantı fırsatı veren bağlantı çeşididir. Wifi sistemini ve Ethernet internet bağlantısını zaten biliyorsunuzdur. HDMI girişi televizyonunuz ile notebook’larınız arasında veya çeşitli teknolojik ürünleriniz arasında bağlantı kurmaya çalışan, kalın kabloların kullanıldığı bağlantı çeşididir. Teknolojik ürünlerinizdeki ekranı doğrudan televizyona verir. Mesela, okullarda veya çeşitli yerlerde bulunan projektörleri biliriz. Bilgisayarlardan projektörlerle yansıtabilmek için arada genellikle HDMI bağlantısı kullanılır.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)            : 1128 mm x 738 mm x 251 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)         : 1128 mm x 706 mm x 46.9 mm
Ağırlık                                                                       : 18.9 Kg (Ayaksız) 23 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

OLED panel çeşitlerine geçince fiyatlar hemen bir yükseliyor ancak yapacak bir şey yok. Bu özellikler bu fiyatlara denk gelir nicelikte ve nitelikte.

Yalnız belirtmemiz gerek ki çok beğenilen bu ürün tükenmek üzere!

et4t5rt567t5y6ty6
Gece Kralı’nın bakışlarını bir de OLED TV’lerden deneyin!

 

2… PHİLİPS 55POS9002 55″ 139 Ekran Ambilight 4K Ultra HD Smart OLED TV

fgfgfsds23535s

Fiyat: 8.499 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                             : 2017

EKRAN
Ekran                                                                        : OLED
Ekran Tipi                                                               : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                          : 55 inç
Ekran boyutu (cm)                                                : 139 cm
Çözünürlük standardı                                          : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                              : 3840 x 2160
Yenileme hızı (Yazılımı)                                      : PPI 3800
Dinamik Kontrast                                                 : Sonsuz
HDR                                                                         : Var (HDR10, HDR Perfect)
Ekran/Görüntü Özl.leri                                       : Perfect Color (Kusursuz Renkler), P5 Perfect Picture Engine, Ultra Çözünürlük, ULTRA HD Premium, Micro Dimming Perfect, Mükemmel Doğal Hareketler

Açıklama*** :                               2017 çıkışlı bu Philips modeli uygun denilebilecek fiyatta, yüksek özelikte bir ekranı bulunan televizyon piyasalarda bulunuyor. Geniş ekran, yüksek çözünürlük, yüksek özellikler, uygun fiyat..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                               : B
Tüketim Ortalama                                                  : 156 W
Tüketim                                                                    : 0.3 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                                       : 228 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                            : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                           : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                                        : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                                 : Ultra Slim
Ön çerçeve rengi                                                     : Gümüş
Ayak Tipi (Stand)                                                    : Yarım Çerçeve (Metal)
Tasarım                                                                     : VESA Duvar Montaj Destekli (300 x 300 mm)
Ambilight                                                                  : Var (Ambilight Müzik, Dahili Ambilight+hue, Dinlenme ışık modu, Duvar rengine uyarlanma, Oyun modu, 3 Taraflı)

Açıklama*** :                               Özellikler arttıkça enerji tüketimi de artıyor maalesef. Ancak yine de B sınıfı enerji tüketimini A’ya çekebilirlermiş. Özelliklerine göre enerji tüketimi ideal sayılabilir..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                             : 30 W
Hoparlör Sistemi                                                      : 2.0
Ses ve Video Çözücüler                                           : DTS, DTS HD, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HEVC(4K@120p 10bit), SEHVC(4K@60p 10bit), H265/HEVC (4K/60P) Uydu, H.265/HEVC(4K/60p) USB, H.265/HEVC(3840×2160/60p 10bit), 4K/60p HDMI, VP9, VP9(4K@60p 10bit), VP9(4K@60fps)
Ses Özellikleri                                                            : Clear Sound, DTS Premium Sound, Smart Sound Mode, Triple Ring Teknolojisi
Subwoofer                                                                   : Yok

Açıklama*** :                      Oldukça güzel bir ses sistemi..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                                     : Var (Android, Google Play Store, Philips app Gallery, Web Tarayıcı) (Google Arama, Google Play Movies, Google Play Music ve Netflix Uygulamaları)
Uyglama Yükleyebilme                                             : Var
Akıllı Etkileşim                                                           : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                                    : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                                             : Harici Disk/USB Bellek İle
Program Rehberi (EPG)                                            : Var
HbbTV                                                                          : Var
İşletim Sistemi                                                            : Android TV (6.0 Versiyon) (4 Çekirdekli)
Dahili Depolama                                                         : 16 GB
USB ile Bellek Arttırma                                             : Var
3D, Dahili Kamera                                                      : Yok
Multimedya Özellikleri                                               : MultiRoom İstemci ve Sunucu, Pause TV, Philips SimplyShare, Yazılım Güncelleştirme (USB/Çevrimiçi/Otomatik), Philips TV Remote, 2 Tuner (Çift Alıcı), Klavyeli & Sesli Komut Destekli Kumanda, MHL, Akıllı Telefon ile Kontrol

Açıklama*** :                                Çeşitlilik içeren uygulamalar, eklenebilirlik, depolama genişliği, işlemci güzelliğiyle ideal özelliklerde bir multimedya sistemi..

ALICI
Anolog alıcı                                                                    : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                                   : Var
DVB-C (Kablo TV)                                                        : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                                             : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                                           : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                                       : Var (WiFi Direct, 2×2, Dual Band 5GHz, 802.11ac)
DLNA                                                                                : Var
Ethernet / LAN Girişi                                                    : Var
USB 2.0 Giriş                                                                   : 2 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                                                 : 4 tane (2.0, 2.2, ARC)
Kablolu anten girişi                                                        : 1 tane
Uydu anten girişi                                                             : 1 tane
Digital Ses Çıkışı                                                              : Optik
Ses/Kulaklık Çıkışı                                                          : Var
CI + (CommonInterface)                                               : Var

Açıklama*** : –

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)                   : 1230 mm x 786.6 mm x 227.5 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)                : 1230 mm x 715 mm x 47.5 mm
Ağırlık                                                                              : 16.8 Kg (Ayaksız) 17.2 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Faturalarınızı birazcık etkileyecek olsa da ses ve görüntü kalitesi herşeye değecek bir model. Bu özelliklere göre bu fiyatta bir OLED TV, gayet makul bir seçim gibi duruyor.

Çok beğeceneğinizi düşündüğümüz ve bu yüzden listemizde kendisine yer verdiğimiz, harika görüntü ve ses kalitesine sahip bir OLED TV’dir kendileri.. Bir deneyin hele..

ert56rtft56uyt67
Arya OLED TV’lerde bir başka! Netflix keyiflerinizi smart TV özelliği ile dev ekranlara yansıtın!

 

3… SONY KD-65AF8 65″ 165 Ekran 4K Ultra HD Uydu Alıcılı Smart OLED TV

erwrer4646hjhkhks23

Fiyat: 17.699 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                     : 2018

EKRAN
Ekran                                                           : OLED
Ekran Tipi                                                   : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                             : 65 inç
Ekran boyutu (cm)                                   : 165 cm
Çözünürlük standardı                              : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                  : 3840 x 2160
HDR                                                            : Var (HDR10, HLG, Dolby Vision)
Ekran/Görüntü Özl.leri                           : HEVC (4K@60fps 10bit), Super Bit Mapping™ 4K HDR, Object-based HDR Remaster, Precision Colour Mapping, Live Colour, Triluminos Ekran,Dynamic Contrast Enhancer, 4K X-Reality PRO, 4K HDR Processor X1 Extreme

Açıklama*** :                      Yine oldukça yüksek özellikte bir ekran. 165 cm’lik bambaşka bir dünya diyebiliriz.. OLED ekranlı fiyatına şaşırmamak lazım..

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                   : B
Tüketim (En Fazla)                                    : 501 W
Tüketim                                                        : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim Yıllık Ortalama                           : 258 kWh
Güç Tüketim Özellikl.                                : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                                : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                            : 50 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                     : Slim
Ön çerçeve rengi                                          : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                        : Arka Stant
Tasarım                                                         : VESA Duvar Montaj Destekli (300 x 300 mm)

Açıklama*** :                            Yüksek özellikler, standart oranlara indirgenememiş yüksek enerji kullanımı,yine de başarılı seviyelerde bir enerji tüketimi…

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                 : 50 W
Hoparlör Sistemi                                         : 4.1
Ses ve Video Çözücüler                              : DTS, DTS HD, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HEVC(4K@120p 10bit), SEHVC(4K@60p 10bit), H265/HEVC (4K/60P) Uydu, H.265/HEVC(4K/60p) USB, H.265/HEVC(3840×2160/60p 10bit), 4K/60p HDMI, VP9, VP9(4K@60p 10bit), VP9(4K@60fps)
Ses Özellikleri                                               : Acoustic Surface Ses Sistemi, Clear Phase, ClearAudio+, DTS Digital Surround, S-Force Front Surround
Subwoofer                                                    : Var

Açıklama***:                          Yüksek seviyelerde, Subwoofer desteğinin de bulunduğu 4.1 lik hoparlör sisteminin katkısıyla kaliteli bir ses ortamı..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                      : Var (Android TV, Google Play Store,Web Tarayıcı) (Google Voice Search Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                             : Var
Akıllı Etkileşim                                          : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                  : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                            : Harici Disk/USB Bellek İle
Program Rehberi (EPG)                          : Var
HbbTV                                                         : Var
İşletim Sistemi                                           : Android TV (8.0 Versiyonlu)
Dahili Depolama                                       : 16 GB
3D, Dahili Kamera                                     : Yok
Multimedya Özellikleri                             : Bluetooth HID (Dahili), USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Akıllı Telefon ile Kontrol, Bluetooth 4.1, 2 Tuner (Çift Alıcı), Bluetooth, Ekran Yansıtma, Miracast, Chromecast

Açıklama*** :                        Geniş multimedya desteği..

ALICI
Anolog alıcı                                               : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                             : Var
DVB-C (Kablo TV)                                  : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                       : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                      : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                : Var (WiFi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                        : Var
Ethernet / LAN Girişi                            : Var
USB 2.0 Giriş                                          : 3 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                        : 4 tane (2.0, 2.2, 2.3, ARC)
Kablolu anten girişi                               : 1 tane
Uydu anten girişi                                   : 2 tane
Digital Ses Çıkışı                                    : Optik
Kompozit Girişi (AV)                            : Var
Ses/Kulaklık Çıkışı                                : Var
CI + (CommonInterface)                      : Var
Diğer Bağlantılar                                    : RS-232C

Açıklama*** :                    Geniş bağlantı ağı..

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)         : 1447 mm x 841 mm x 255 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)       : 1447 mm x 836 mm x 55 mm
Ağırlık                                                                     : 24.4 Kg (Ayaksız) 28 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Bu modele yönelik çok fazla kullanıcı yorumu bulamadık ancak yüklü miktardaki özellikleri ve performansının güzelliği bir de SONY kalitesine bulanınca ortaya şairene bir televizyon çıkmış.

Kesinlikle denemenizi düşündüğümüz bir model.

 

sfrer4t5rt576u
HİMYM Eğlenceleriniz QLED TV’lerde sürsün! En iyi QLED TV’ler burada!

E. EN İYİ VE EN UCUZ QLED TELEVİZYON MODELLERİ LİSTEMİZ:

1. SAMSUNG 49Q60RAT 49″ 124 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV
2. SAMSUNG 55Q80R 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV
3. SAMSUNG 65Q90R 65″ 165 Ekran Uydu Alıcılı 4KUltra HD Smart QLED TV
4. SAMSUNG 82Q60RAT 82″ 208 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV
5. SAMSUNG 82Q900R 82″ 208 Ekran 8K Ultra HD Uydu Alıcılı Smart QLED TV

Son olarak geldik QLED TV’lere;

QLED TV ve özellikleri:

“Quantum Light Emitting Diode” açılımı ve Kuantum Işık Saçan Diyot manasıyla QLED paneller, teknolojinin panel konusunda geldiği son nokta denilebilir. QLED TV’ler aslında LED TV çeşidi olup resim kalitesini daha da arttırmak amacıyla kuantum noktaları kullanılmış bir paneldir. OLED’e isim olarak benzese de çalışma mantıkları oldukça farklıdır.

QLED TV’ler diğer TV çeşitlerine göre daha iyi parlaklık, daha net görüntü ve benzeri özellikler sunarlar, ancak bu alanda en iyisinin OLED olduğunu kabul etmek gerekir. QLED, canlı ve gerçekçi renkler üzerine OLED’ten daha başarılıdır.

Geniş renk yelpazesine sahip bir TV istiyorsanız kesinlik QLED TV’ler bunu size verecektir.

++ Daha canlı ve daha gerçekçi renk sunmaları, 4K çözünürlüğe ve High Dynamic Range (Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisine sahip olmaları, oldukça şık ve ileri teknoloji tasarımları bu modellerin artıları iken;

Çok yüksek fiyatları ve resim kalitesi olarak OLED TV’lerin geri planında kalmış olmaları bu TV’lerin eksileri olarak sıralanabilir.

QLED’ler zaten Ultra HD kalitesinden başlıyor denebilir. Bunun için özelliklerine çok laf söyleyemeyeceğim. Ancak QLED TV modellerinde bir Samsung hakimiyeti var diyebiliriz.

Yüksek özelliklere sahip olan bir panel çeşidi olmasından dolayı QLED TV alırken dikkat etmemiz gerekenlerde bir numaralı faktör kesinlikle bütçenize uygunluğu olacaktır. Ucuz QLED TV’lerin ucuzluğu da kişiden kişiye değişir elbet..

defer4t5rder56u
Spor keyifleriniz için de QLED ekranlar bir başka olacaktır!

1… SAMSUNG 49Q60RAT 49″ 124 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV

srfette365352gj3

Fiyat: 5.239 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                                          : 2019

EKRAN
Ekran                                                                      : LED
Ekran Tipi                                                             : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                                        : 49 inç
Ekran boyutu (cm)                                              : 123 cm
Çözünürlük standardı                                         : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                                             : 3840 x 2160
Yenileme Hızı                                                       : 50 Hz (PQI 2400 yazılımlı)
Dinamik Kontrast                                                : Mega Dynamic Contrast
HDR                                                                       : Var (HDR10, HDR10+, HLG, Quatum HDR 4X)
Ekran/Görüntü Özl.leri                                      : QLED with Quantum Dot, Quantum Dot Display, Quantum Processor 4K, Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, DCI-P3 100%, Ultimate UHD Dimming, Ultra Slim Array, 4K AI Upscaling, 10 bit Panel Desteği

Açıklama*** :                                HDR teknolojisinin varlığıyla, 49 inçlik ve 123 cm’lik bu büyük ekranlı televizyonlar bir LED çeşidi olan QLED TV’lerden bir tanesi. Zaten en kötüsü bile ultra HD kaliteden başlıyor. Bu yüksek özellikler de fiyatlarına yansımış durumda. Bundan dolayı QLED TV alırken sizin önceliğiniz bütçenizi düşünmek olacaktır.

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                                                : A
Tüketim (En Fazla)                                                 : 150 W
Tüketim                                                                     : 89 W (Ortalama)
Tüketim                                                                     : 43.5 W (Tasarruf Mod)
Tüketim                                                                     : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim                                                                     : 258 kWh (Yıllık Ortalama)
Güç Tüketim Özellikl.                                             : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Ekran Kalınlık Tipi                                                  : Slim
Ön çerçeve rengi                                                      : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                                    : İkili Stant (V ayaklı)
Tasarım                                                                     : VESA Duvar Montaj Destekli (200 x 200 mm)

Açıklama*** :                      Yüksek özelliklere rağmen A sınıfı enerji tüketimini tutturabilmek büyük başarı…

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                                           : 20 W
Hoparlör Sistemi                                                   : 2.0
Subwoofer                                                               : Var

Açıklama*** :                        Oldukça güzel bir ses sistemi..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                                  : Var (Web Tarayıcı) (NetFlix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                                          : Var
Akıllı Etkileşim                                                        : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                                : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                                          : Yok
Program Rehberi (EPG)                                        : Var
HbbTV                                                                      : Var (v1.5)
İşletim Sistemi                                                         : Tizen
İşlemci Çekirdek Sayısı                                          : 4
3D, Dahili Kamera                                                  : Yok
Multimedya Özellikleri                                          : Akıllı Telefon ile Kontrol, Connect Share (HDD), ConnectShare, Digital Clean View, Oyun Modu, AirPlay 2, Amazon Alexa, Ambient Mode, Bixby Voice, Bluetooth LE (Low Energy), Multiroom Link, Samsung SmartThings, 2 Tuner (Çift Alıcı), 4K Ultra HD Connected, Bluetooth, Ekran Yansıtma (İki Yönlü), Google Assistant, Ekran Yansıtma, Tek kumanda (One Remote Control), Bluetooth HID (Dahili), USB HID Desteği, USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma

Açıklama*** :                                Yine oldukça ideal bir multimedya seçenekleri..

ALICI
Anolog alıcı                                                   : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                                  : Var
DVB-C (Kablo TV)                                       : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                            : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                          : Var

Açıklama*** :                                  Bu kısmı daha yukarılarda açıklamıştık..

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                   : Var (WiFi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                            : Var
Ethernet / LAN Girişi                                : Var
USB 2.0 Giriş                                              : 2 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                            : 4 tane (2.0, 2.2, ARC, HDCP)
Kablolu anten girişi                                   : 1 tane
Uydu anten girişi                                        : 2 tane
Digital Ses Çıkışı                                        : Optik
CI + (CommonInterface)                          : Var

Açıklama*** :                                Bağlantı seçenekleri oldukça fazla, bu işinize yarayan bir detaydır.

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)         : 1101.4 mm x 715.7 mm x 263.9 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)       : 1101.4 mm x 637.1 mm x 59.2 mm
Ağırlık                                                                    : 14 Kg (Ayaksız) 14.3 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

QLED TV’lerin temel televizyonu denilebilecek bir ürün. Çünkü bu fiyata bir QLED model bulmak, üzerine de SAMSUNG kalitesiyle işlenmiş olduğunu görmek, açıp da bu mükemmeliyeti kullanmak bambaşka bir şey..

Kesinlikle denemeniz gereken, kullanıcıları tarafından çok ama çok beğenilen, forumlarda tam puan verilen bir QLED kalitesinde televizyon modeli..

efdrtrfdrt5y6ytrt5y67
Sinema zevkleriniz QLED canlılığı ile buluşsun!

 

2… SAMSUNG 55Q80R 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV

ryrtjutjjhg657lklsd3

Fiyat: 8.675 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                : 2019

EKRAN
Ekran                                           : LED
Ekran Tipi                                  : Düz(Flat)
Ekran boyutu                             : 55 inç
Ekran boyutu (cm)                   : 139 cm
Çözünürlük standardı              : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                  : 3840 x 2160
Yenileme Hızı                            : 100 Hz (PQI 3700 yazılımlı)
Dinamik Kontrast                    : Mega Dynamic Contrast
HDR                                            : Var (HDR10, HDR10+, HLG, Quatum HDR 12X)
Ekran/Görüntü Özl.leri : QLED with Quantum Dot, Quantum Dot Display, Quantum Processor 4K, Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, DCI-P3 100%, Ultimate UHD Dimming, Ultra Slim Array, 4K AI Upscaling, 10 bit Panel Desteği, Direct Full Array 8x, Direct Full Array Plus, Direct LED Aydınlatma

Açıklama*** :           139 cm büyüklüğünde 100 Hz hızdaki ultra HD kalitesindeki görüntüsüyle oldukça mükemmel ekrana sahip bir model.. HDR teknolojisiyle de kalitesini oldukça arttırmış diyebiliriz.

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                : B
Tüketim (En Fazla)                 : 165 W
Tüketim                                     : 70.6 W (Ortalama)
Tüketim                                     : 43.5 W (Tasarruf Mod)
Tüketim                                     : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim                                     : 218 kWh (Yıllık Ortalama)
Güç Tüketim Özellikl.             : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                             : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                         : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                  : Slim
Ön çerçeve rengi                       : Gri
Ayak Tipi (Stand)                     : T Ayak
Tasarım                                      : VESA Duvar Montaj Destekli

Açıklama*** :                    Kimse onu B enerji sınıfında bulunduğu için kötüleyemez bence..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)              : 40 W
Hoparlör Sistemi                       : 2.2
Subwoofer                                  : Var

Açıklama*** :                     QLED TV için oldukça güzel bir ses sistemi.

MULTİMEDYA
Smart TV                                      : Var (Smart Hub, Web Tarayıcı) (NetFlix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme              : Var
Akıllı Etkileşim                            : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                     : Var
Yayın Kaydetme (PVR)               : Yok
Program Rehberi (EPG)             : Var
HbbTV                                            : Var (v1.5)
İşletim Sistemi                              : Tizen
İşlemci Çekirdek Sayısı               : 4
3D, Dahili Kamera                       : Yok
Multimedya Özellikleri               : AirPlay 2, Amazon Alexa, Ambient Mode, Bixby Voice,Bluetooth LE (Low Energy), Invisible connection,Multiroom Link, One Connect Box,Samsung SmartThings, Teletext (TTXT), 2 Tuner (Çift Alıcı), 4K Ultra HD Connected, Bluetooth, FreeSync, Ekran Yansıtma (İki Yönlü), Google Assistant, Ekran Yansıtma, Kablosuz Tasarım (Clean Cable Solution), Tek kumanda (One Remote Control), Bluetooth HID (Dahili), USB HID Desteği, Akıllı Telefon ile Kontrol, Connect Share (HDD), ConnectShare, Digital Clean View, Oyun Modu

Açıklama*** :                 Geniş multimedya ağı yüksek teknolojik özelliklerle birleştirilmiş..

ALICI
Anolog alıcı                                    : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                   : Var
DVB-C (Kablo TV)                         : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)             : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)            : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                       : Var (WiFi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                : Var
Ethernet / LAN Girişi                    : Var
USB 2.0 Giriş                                   : 3 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                 : 4 tane (2.0, 2.2, ARC, HDCP)
Kablolu anten girişi                        : 1 tane
Uydu anten girişi                            : 2 tane
Digital Ses Çıkışı                             : Optik
CI + (CommonInterface)              : Var (1.4 CI+)

Açıklama*** :                 Çoklu bağlantı sistemleri mevcut, çeşitliliği de fazla..

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)       : 1230.6 mm x 792.1 mm x 237.5 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)     : 1230.6 mm x 708.1 mm x 61.9 mm
Ağırlık                                                                   : 18 Kg (Ayaksız) 20.5 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Yine kullanıcıları tarafından tam puanla ödüllendirilmiş, yorumları ayrı ayrı fevkalade olan, çok beğenilen ve çok tercih edilen bir QLED TV. Yine Samsung yapımı.

QLED modellerde genelde Samsung tercih ediliyor. Ve televizyon kullanıcıları bu konuda oldukça haklı. Samsung QLED TV üretimi konusunda oldukça iyi işlere imza atıyor.

Bu model de çok beğenilen televizyonlardan bir tanesi ve yakında tükenecek gibi görünüyor.

sfg45yter4t56u
Korku dolu anları daha gerçekçi renklerle yaşayın!

 

3… SAMSUNG 65Q90R 65″ 165 Ekran Uydu Alıcılı 4KUltra HD Smart QLED TV

ssftete3646hffh23s

Fiyat: 18.999 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                            : 2019

EKRAN
Ekran                                                      : LED
Ekran Tipi                                             : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                        : 65 inç
Ekran boyutu (cm)                              : 165 cm
Çözünürlük standardı                         : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                             : 3840 x 2160
Yenileme Hızı                                       : 100 Hz
Dinamik Kontrast                                : Mega Dynamic Contrast
HDR                                                        : Var (HDR10, HDR10+, HLG, Quatum HDR 16X)
Ekran/Görüntü Özl.leri                      : QLED with Quantum Dot, Quantum Dot Display, Quantum Processor 4K, Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, DCI-P3 100%, Ultimate UHD Dimming, Ultra Viewing Angle, 4K AI Upscaling, 10 bit Panel Desteği, Direct Full Array 16x, Direct Full Array Elite, Direct LED Aydınlatma

Açıklama*** :                  “Hızlı”, “Kaliteli” bir “Dev”!

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                              : B
Tüketim (En Fazla)                               : 255 W
Tüketim                                                   : 209 W (Ortalama)
Tüketim                                                   : 97.7 W (Tasarruf Mod)
Tüketim                                                   : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim                                                   : 290 kWh (Yıllık Ortalama)
Güç Tüketim Özellikl.                           : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                           : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                       : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                                : Ultra Slim
Ön çerçeve rengi                                     : Gri
Ayak Tipi (Stand)                                   : Kare
Tasarım                                                    : VESA Duvar Montaj Destekli (400 x 400 mm)

Açıklama*** :                      Özellikler silsilesi arttıkça fiyatlara da yansırken bir taraftan enerji konusunda da yetersizleşiyor..

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                              : 60 W
Hoparlör Sistemi                                       : 4.2
Subwoofer                                                   : Var (2 Adet) (10 W)

Açıklama*** :                        Mükemmel ses sistemi bu olsa gerek..

MULTİMEDYA
Smart TV                                                     : Var (Smart Hub, Web Tarayıcı) (NetFlix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                             : Var
Akıllı Etkileşim                                           : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                   : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                             : Yok
Program Rehberi (EPG)                           : Var
HbbTV                                                         : Var (v1.5)
İşletim Sistemi                                           : Tizen
İşlemci Çekirdek Sayısı                            : 4
3D, Dahili Kamera                                    : Yok
Multimedya Özellikleri                             : AirPlay 2, Amazon Alexa, Ambient Mode, Bixby Voice, Bluetooth LE (Low Energy), Invisible connection,Multiroom Link, One Connect Box, Samsung SmartThings, Teletext (TTXT), 2 Tuner (Çift Alıcı), 4K Ultra HD Connected, Bluetooth, FreeSync, Ekran Yansıtma (İki Yönlü), Google Assistant, Ekran Yansıtma, Kablosuz Tasarım (Clean Cable Solution), Tek kumanda (One Remote Control), Bluetooth HID (Dahili), USB HID Desteği, Akıllı Telefon ile Kontrol, Connect Share (HDD), ConnectShare, Digital Clean View, Oyun Modu

Açıklama*** :                    Şüphesiz ki “zengin” içerik..

ALICI
Anolog alıcı                                             : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                            : Var
DVB-C (Kablo TV)                                 : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                     : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                     : Var

Açıklama*** :                  Daha yukarılarda bu kısmı detaylı açıklamıştık.

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                              : Var (WiFi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                      : Var
Ethernet / LAN Girişi                          : Var
USB 2.0 Giriş                                         : 3 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                       : 4 tane (2.0, 2.2, ARC, HDCP)
Kablolu anten girişi                              : 1 tane
Uydu anten girişi                                  : 2 tane
Digital Ses Çıkışı                                   : Optik
CI + (CommonInterface)                    : Var (1.4 CI+)

Açıklama*** :                   Zengin bağlantı ağı..

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)      : 1450.1 mm x 921 mm x 285.3 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)   : 1450.1 mm x 831.2 mm x 39.9 mm
Ağırlık                                                                 : 27.8 Kg (Ayaksız) 34.7 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Trendyol’da bu model hakkında bir tane ilginç yorum var; 7 tane aldığına dair. Bu yorum gülümsetti.

Kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen ve tam puana layık görülen bir QLED panelli televizyon modeli.

Tek kusurmuş gibi görünen detay elektrik tüketimi diyebiliriz. Ancak o bile bu özelliklere göre oldukça ideal. Kesinlikle tercih eebileceğiniz bir QLED TV.

Üstün görüntü kalitesi ve dev ekranı sayesinde oturma odalarınız şenlik haline gelecek gibi duruyor. Biliyorsunuz ki QLED TV’ler canlı renkleriyle ön plana çıkan panel çeşitleridir. Bu renk cümbüşünü bu televizyonda oldukça fazla hissedeceksiniz.

 

re4tr4t5y6ut56
En iyi belgeseller burada!

 

4… SAMSUNG 82Q60RAT 82″ 208 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV

sfdgfhghtrr46453343df

Fiyat: 17.849 TL (28.11.19)

Çıkış Yılı                                       : 2019

EKRAN
Ekran                                                  : LED
Ekran Tipi                                          : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                    : 82 inç
Ekran boyutu (cm)                           : 208 cm
Çözünürlük standardı                      : Ultra HD (4K)
Ekran Çözünürlüğü                          : 3840 x 2160
Yenileme Hızı                                    : 100 Hz (PQI 3000 Yazılımlı)
Dinamik Kontrast                             : Mega Dynamic Contrast
HDR                                                     : Var (HDR10, HDR10+, HLG, Quatum HDR 4X)
Ekran/Görüntü Özl.leri                   : QLED with Quantum Dot, Quantum Dot Display, Quantum Processor 4K, Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, DCI-P3 100%, Ultimate UHD Dimming, Ultra Slim Array, 4K AI Upscaling, 10 bit Panel Desteği

Açıklama*** :                Zengin ve kaliteli ekranıyla bir “Dev” daha!

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                           : A
Tüketim (En Fazla)                            : 295 W
Tüketim                                                : 228 W (Ortalama)
Tüketim                                                : 84 W (Tasarruf Mod)
Tüketim                                                : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim                                                : 316 kWh (Yıllık Ortalama)
Güç Tüketim Özellikl.                        : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                       : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                    : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                             : Slim
Ön çerçeve rengi                                  : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                                : İkili Stant (V Ayak)
Tasarım                                                 : VESA Duvar Montaj Destekli (600 x 400 mm)

Açıklama*** :                      Başarılı bir enerji kullanımına sahip bu model, aynı ligde bulunan diğer QLED’lere göre daha orantılı enerji kullanımıyla sizlere katkı sağlayacaktır.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                          : 20 W
Hoparlör Sistemi                                   : 2.0
Subwoofer                                              : Yok

Açıklama*** :                       Oldukça ideal bir ses sistemi mevcut.

MULTİMEDYA
Smart TV                                                  : Var (Web Tarayıcı) (NetFlix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                          : Var
Akıllı Etkileşim                                        : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                                : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                          : Yok
Program Rehberi (EPG)                        : Var
HbbTV                                                       : Var (v1.5)
İşletim Sistemi                                         : Tizen
İşlemci Çekirdek Sayısı                          : 4
3D, Dahili Kamera                                  : Yok
Multimedya Özellikleri                          : AirPlay 2, Amazon Alexa, Ambient Mode, Bixby Voice, Bluetooth LE (Low Energy), Invisible connection, Multiroom Link, One Connect Box, Samsung SmartThings, Teletext (TTXT), 2 Tuner (Çift Alıcı), 4K Ultra HD Connected, Bluetooth, FreeSync, Ekran Yansıtma (İki Yönlü), Google Assistant,Ekran Yansıtma, Kablosuz Tasarım (Clean Cable Solution), Tek kumanda (One Remote Control), Bluetooth HID (Dahili), USB HID Desteği, Akıllı Telefon ile Kontrol, Connect Share (HDD), ConnectShare, Digital Clean View, Oyun Modu

Açıklama*** :                        Zengin multimedya içeriği mevcut.

ALICI
Anolog alıcı                                               : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                             : Var
DVB-C (Kablo TV)                                   : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)                       : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)                       : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                                 : Var (WiFi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                          : Var
Ethernet / LAN Girişi                              : Var
USB 2.0 Giriş                                             : 2 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                           : 4 tane (2.0, 2.2, ARC, HDCP)
Kablolu anten girişi                                  : 1 tane
Uydu anten girişi                                      : 2 tane
Digital Ses Çıkışı                                       : Optik
CI + (CommonInterface)                         : Var (1.4 CI+)

Açıklama*** : –

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)     : 1838 mm x 1147.7 mm x 387.3 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)   : 1838 mm x 1052.4 mm x 61.2 mm
Ağırlık                                                                 : 47.6 Kg (Ayaksız) 48.8 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Yine oldukça güzel bir Samsung marka QLED TV. Özellikleri bakımından oldukça ideal olan bu model bir de uygun enerji tüketimi sayesinde sağlıklı işlere imzasını atıyor.

Görüntü ve ses bakımından mükemmele çok yakın televizyon modelleri arasında yer alan bu model oldukça beğendiğimiz ve geniş salonlarınıza layık olduğunu düşündüğümüz, alınca pişman olmayacağınız, geniş özellik yelpazesinde sizin de oldukça beğeneceğinizi düşündüğümüz bir QLED TV modeli…

 

5… SAMSUNG 82Q900R 82″ 208 Ekran 8K Ultra HD Uydu Alıcılı Smart QLED TV

dgfgdfsfwewewewwre345

Fiyat: 54.599 TL (28.11.19) (Kampanya Ürünü)

Çıkış Yılı                                        : 2019

EKRAN
Ekran                                                   : LED
Ekran Tipi                                          : Düz(Flat)
Ekran boyutu                                     : 82 inç
Ekran boyutu (cm)                            : 208 cm
Çözünürlük standardı                      : Ultra HD (8K)
Ekran Çözünürlüğü                          : 7680 x 4320
Yenileme Hızı                                     : 100 Hz (PQI 4300 Yazılımlı)
Dinamik Kontrast                             : Mega Dynamic Contrast
HDR                                                     : Var (HDR10, HDR10+, HLG, Quatum HDR 32X)
Ekran/Görüntü Özl.leri                   : QLED with Quantum Dot, Quantum Dot Display, Quantum Processor 4K, Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, DCI-P3 100%, Ultimate UHD Dimming, Ultra Slim Array, 4K AI Upscaling, 10 bit Panel Desteği, Direct Full Array Elite, Direct LED Aydınlatma, Direct Full Array 16x

Açıklama*** :                      Buraya bir şeyler yazmamı beklemiyorsunuz herhalde. Sadece gülümsemekle yetiniyorum.

ENERJİ / TASARIM
Enerji tüketim sınıfı                        : D sınıfı
Tüketim (En Fazla)                         : 580 W
Tüketim                                             : 579 W (Ortalama)
Tüketim                                             : 241 W (Tasarruf Mod)
Tüketim                                             : 0.5 W (Bekleme)
Tüketim                                             : 803 kWh (Yıllık Ortalama)
Güç Tüketim Özellikl.                     : Akıllı Enerji Tasarrufu, Işık Sensörü, Otomatik Kapanma
Voltaj Aralığı                                     : 220 – 240 V
Frekans Aralığı                                 : 50 / 60 Hz
Ekran Kalınlık Tipi                          : Ultra Slim
Ön çerçeve rengi                              : Siyah
Ayak Tipi (Stand)                             : İkili Ayak (Düz Stand)
Tasarım                                              : VESA Duvar Montaj Destekli (400 x 400 mm)

Açıklama*** :              Bence D sınıfı olmasaydı kesin alırdınız bu modeli..(Gülüyorum..) Şaka bir yana D sınıfı olduğu için onu suçlayamayacağım.. Mükemmel ekranın vücut bulmuş hali.

SES
Ses Çıkış Gücü (RMS)                    : 60 W
Hoparlör Sistemi                             : 4.2
Subwoofer                                         : Var (2 Adet) (10 W)

Açıklama*** :               Mükemmel! Perfect!

MULTİMEDYA
Smart TV                                          : Var (Smart Hub, Web Tarayıcı) (NetFlix ve Youtube Uygulama)
Uyglama Yükleyebilme                 : Var
Akıllı Etkileşim                                : Var (Dahili)
Ses İle TV Kontrolü                        : Var
Yayın Kaydetme (PVR)                  : Yok
Program Rehberi (EPG)                : Var
HbbTV                                              : Var (v1.5)
İşletim Sistemi                                : Tizen
İşlemci Çekirdek Sayısı                 : 4
3D, Dahili Kamera                          : Yok
Multimedya Özellikleri                  : AirPlay 2, Amazon Alexa, Ambient Mode, Bixby Voice, Bluetooth LE (Low Energy), Invisible connection, Multiroom Link, One Connect Box, Samsung SmartThings, Teletext (TTXT), 2 Tuner (Çift Alıcı), Bluetooth, FreeSync, Ekran Yansıtma (İki Yönlü), Google Assistant, Ekran Yansıtma, Tek kumanda (One Remote Control), Bluetooth HID (Dahili), USB HID Desteği, Akıllı Telefon ile Kontrol, Connect Share (HDD), ConnectShare, Digital Clean View, Oyun Modu

Açıklama*** :                 Zengin multimedya içeriği!

ALICI
Anolog alıcı                                   : Var
DVB-T (Karasal alıcı)                  : Var
DVB-C (Kablo TV)                       : Var
DVB-S2 (HD Uydu Alıcı)            : Var
DVB-T2 (HD Karasal Alı)           : Var

Açıklama*** : –

BAĞLANTI
Dahili Wifi                                          : Var (WiFi Direct, 802.11ac)
DLNA                                                   : Var
Ethernet / LAN Girişi                       : Var
USB 2.0 Giriş                                      : 3 tane
HDMI 1.3/1.4/2.0 Giriş                    : 4 tane (2.0, 2.2, ARC, HDCP)
Kablolu anten girişi                           : 1 tane
Uydu anten girişi                               : 2 tane
Digital Ses Çıkışı                                : Optik
CI + (CommonInterface)                 : Var (1.4 CI+)

Açıklama*** :               Zengin bağlantı seçenekleri!

EBAT
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaklı)        : 1835 mm x 1117 mm x 398.6 mm
Genişlik x Yükseklik x Derinlik (Ayaksız)      : 1835 mm x 1055.6 mm x 34.8 mm
Ağırlık                                                                    : 50 Kg (Ayaksız) 51.2 Kg (Ayaklı)

editörden YORUM:

Bu modele gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum. Kusursuz denebilecek ürünler vardır ya hani, işte bu model o ürünlerden!!
Şahane!

dgtr4trere5465ytr7
Sizlere bir Sawyer tebessümü bırakıyorum 🙂

“Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu, son derece huzurlu bol bol anılarınız olsun.. Sevgiyle ve de saygıyla kalın..”

 

dfer45rtgre4t5y6
EN İYİLER için Bizimle kalın! Hosgelir.com!

 

 

 

Yorum yapın