2020’nin En İyi Tost Makineleri Listesi: Hızlı Ve Lezzetli!! En Sevdiğiniz Pratik Yiyecek Artık Daha Bir Güzel!

En İyi Tost Makineleri 2020

Tostlar: Fast food dünyasının eşsiz lezzeti! Gündemimiz ise: En iyi tost makineleri! Hadi atıştırmalıklarımıza hız ve lezzet katalım birlikte..

Özellikle 2020 yılı en uygun ve en ucuz tost makinesi için Arzum, Korkmaz, Arçelik, Tefal, Karaca, Sinbo gibi en iyi tost makinesi markalarının en iyi tost makineleri fiyatları, özellikleri ve incelemeleri ile burada..

Yaptıkları tostlarla kahvaltılarınızı şenlendirecek olan 2020 yılının en kaliteli, en uygun, en ucuz ve en iyi tost makineleri hosgelir.com’da!

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan ve özellikle öğrencilerin baş tacı olan tost makineleri en iyi inceleme ve detayı hak ediyor. Lezzetli ağız tatlarınız için şöyle güzelce bir tost makinesi listesi hazırlasak, adını da “en iyi tost makineleri” koysak, içerisinde hem kaliteli hem ucuz hem de bolca işlevi olan en iyi tost makineleri olsa, öğrenciler ve ebeveynler rahatça yararlansa çok hoş durur..

Öğrenci evleri için özellikle fakir üniversite yıllarının hakkını veren bu icat, kiralık evde kalan aşağı yukarı her öğrenci tarafından evinde bulundurmak istenileceğinden ve tostsever aileler için de değeri büyük olduğundan en iyi tost makineleri listesini bir yazıya dökelim dedik.

Siz çocuklarınızı okula en hızlı ve en sağlıklı tostlarla gönderebilesiniz diye..

2019’un ve 2020’nin de en iyi tost makineleri hakkında bilgiler içeren listedeki bu modelleri açıklarken, yazı aralarında en iyi tost makinesi alırken nelere dikkat etmemiz gerekir diye de değindik.

 

ddgtyrrytu462sf
En İyi Tost Makineleri hosgelir.com’da

Peki, en iyi tost makineleri listesindeki içeriğe bakacak olursak;

 1. Remta R76 Elektrikli 16 Dilim STD Tost Makinesi: En Geniş Alanlı ve En Harika Tatlı En İyi Tost Makinesi!

 2. Remta R71 Elektrikli 12 Dilim EKO Tost Makinesi: Geniş Alana Sahip En İyi Tost Makinesi Modellerinden!

 3. VESTEL Şölen T3500 DGT Inox Tost Makinesi: Güçlü ve Son Derece Teknolojik En İyi Tost Makinesi!

 4. Schafer Grill Haus Tost Makinesi  T1139: Ergonomik, Şık ve Güçlü En İyi Tost Makinesi!

 5. COOKPLUS Prestige Granit Tost Makinesi: Oldukça Güçlü Bir Tost Makinesi!

 6. Arnica Tostit Maxi Granit ROSE Tost Makinesi: Şık ve Ergonomik Tasarımlı, Güçlü En İyi Arnica Tost Makinesi!

 7. Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Ar2001: Şık, Dayanıklı ve Güçlü En İyi Tost Makinesi Modellerinden!

 8. Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Ar2019: Yine Şık, Dayanıklı ve Güçlü En İyi Tost Makinesi Modellerinden!

 9. Arçelik K 8382 TG İn Love Izgara, Waffle ve Tost Makinesi: Tasarımı harika, “3 in 1” En İyi Tost Makinesi!

 10. Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi: Kırmızı Sevenler İçin!

 11. Fakir Gravis Rosie Tost Makinesi: Hızlı ve Uygun Fiyata En İyi Tost Makinesi!

 12. Fakir Matilda Turquoise Tost Makinesi: Şık, Dayanıklı, Hızlı ve Uygun Fiyatlı Arayanlar İçin En İyi Tost Makinesi!

 13. Delonghi SW12B.BK Multigrill Easy Izgara ve Tost Makinesi: Küçük Boyutlu, Kaliteli Model Arayanlar İçin En İyi Tost Makinesi! (Tükeniyor..)

 14. Arzum Panini Color Izgara ve Tost Makinesi Ar2013: Uygun Fiyatlı Fiyat-Performans Ürünü Arayanlara En İyi Tost Makinesi!

 15. CARBOS Tostala Ocak Üstü Tost Tavası: Seyahatler İçin En İyisi!

 16. Sinbo SSM-2551 Granit Plakalı Tost Makinesi: Küçük Boyutlar..!

 

grilled cheese breakfast GIF
Bu makaleyi özellikle “her öğün tost yiyebilme potansiyeline sahip” okuyucularımıza ithaf ediyoruz..Bu makaleden sonra Blender setleri için de yazdığımız makaleyi okuyabilirsiniz, tostunuzun yanına güzel taze bir içecek ekleyin!!!

Tost makinesinde olaylar şöyle işliyor genelde..

Eve yeni bir tost makinesi giriyor. Hani derler ya (Tolstoy): ya insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre yabancı biri gelir, hikayeler böyle oluşur diye..

Eve yeni bir tost makinesi gelir. Muhtemelen ilk 1 veya 1 buçuk aylık sürede yoğun bir talep görür ev üyelerinden. Sabahları tostlaarr, akşamları yemek hazırlamaya üşenip tostlar, arasında fastfood ürünlerinin kızartılmasıyla geçirilen pratik öğünler vb. ilk baştaki süreç böyledir genelde.

Sonra ne mi olur?

Bir köşede kalır zavallı tost makinesi.. Taa ki yeni bir talep akımı başlayıncaya kadar. Bu yeni talep akımı muhtemmelen 3 veya 4 aylık bir süre sonrasında gelecektir. Yeni bir mevsim başlangıcında veya yeni bir mevsim bitiminde bir anda tost makinesi hisseleri değer kazanacaktır kullandığınız ev eşyaları içerisinde.. Tencelerinizin değeri yeniden azalacaktır gözünüzde. 1 veya 1,5 ay kadar…

 

 En İyi Tost Makineleri 2020 Listesi

1.. Remta R76 Elektrikli 16 Dilim STD Tost Makinesi

gdegte353sw525

Kalite kendini belli eder!

!Tost makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz; öncelikli bakacağınız şeyler arasında büyüklüğü, ısıtma gücü, tablalarının şekli ve malzemesi, ergonomik yapıda olup olmadığı, yine tablalarının çıkarılabilir özellikte olup olmadığı, ısı ayarlarının ve göstergelerinin olup olmadığı gibi şeyler sayılabilir. Bunları yazılar içerisinde neyin iyi neyin kötü olduğuna göre yine değineceğiz.

!1200 watt güç: En iyi tost makineleri arasında yer verdiğimiz, Remta’nın R76 ürün koduyla piyasalara sürdüğü bu tost makinesi 1200 wattlık güç ile işinin görüyor. Herhangi bir makinede watt değeri arttıkça genelde makine işini daha iyi yapar ancak bu  faturalarınıza da yansır. Watt değerinin artması ödediğiniz elektrik faturalarını da arttıracaktır.

Tost makinelerinde 700 watt güçten 2200 watt güce kadar aralıkta makineler bulabilirsiniz. Faturalarınızı düşünerek gücü düşük modeller alabilirsiniz ancak tostunuzu güzel bir şekilde pişirmek istiyorsanız en azından 1500 watt’ın altına düşmeyin derim. Böylelikle işiniz bir hayli kolaylaşacaktır.

!Döküm tablalar, 36×25 cm, 8 tostluk alan: Yine tost makinesi alırken tabla özelliklerine dikkat etmek gerekir. Büyüklüğünden önce yapı malzemesine bakmanız daha faydalı olacaktır çünkü kullanışlılığı yapı malzemesine daha çok bağlıdır.

Tablalar seramik, teflon ya da döküm demirden yapılır. Seramik ve teflon yüzeyler yapışmama özellikleriyle ön plana çıkarken, seramik yüzey teflona göre biraz daha sağlıklıdır.

Bunun yanında demir tablalar daha ağırdır ve geç ısınır. Ağır olması kullanımı birazcık zorlaştırabilir ancak tostu bastırırken bu özellikleri işinize yarayacaktır. Diğer tablalara göre daha geç ısınır ama yine diğer tablalara göre geç soğur. Ve demir tablalarda yaptığınız tostlar diğerlerine oranla daha lezzetli oluyor.

R76, hem alttan hem üstten ısınan döküm tablalara sahip.

Bu tablalar 36 x 25 cm boyutlarında pişirme yüzeyine sahip. Toplamda 8 adet standart kare ekmek tost pişirebiliyorsunuz. Adında da 16 dilim diyor ama sanırım her tablayı ayrı ayrı saymışlar. Çünkü yüzey alanı 8 adet kare ekmeği sığdırabiliyor.

!Sağlam paslanmaz çelik gövde, plastik saplar: Yine tost makinelerinde olması gereken özelliklerden biri de ergonomik yapıda olması. Yani ellerinize, tutuşunuza, bastırışınıza ve kullanıma uygun olacak modeller olmalı. R76 ısıya dayanıklı plastik saplar, sağlam çelik gövdesiyle bunları rahatça karşılayabiliyor. Ürün kullanıma çok uygun ancak tablalarının ağırlığı güç konusunda sıkıntı çeken kullanıcılar için biraz can sıkabilir. Ancak tabla ağırlığı tostunuzun kalitesini doğrudan arttıracaktır.

!Profesyonel kullanım için: Uzun ömürlü, dayanıklı ve kolay temizlenebilme özelliği ile hijyenik kullanım sağlayan paslanmaz çelik bir gövdeye sahip bu model aslında profesyonel kullanıcılar için dizayn edilmiş diyebiliriz.

!Kolay temizlik, Kırıntı ve yağ tahliye haznesi: Isıya dayanıklı plastik saplarının ve temizlenebilir ve hijyenik gövdesinin yanı sıra pişirme alanının önünde de çıkarılabilir kırıntı ve yağ tahliye haznesi bulunduruyor. Bu da size pratiklik sağlayacak detaylardır.

!Boyut: Renk olarak çelik rengindeki R76, döküm tablaları ve paslanmaz çelik gövdesiyle 410 x 365 x 250 mm boyutlara sahip ve 21 kg ağırlığında.

Herhangi bir makine alırken kuşkusuz ki bakmanız gereken şeylerden biri garantili olup olmaması ve servis ağının ulaşılabilir olmasıdır. Remta R76 2 yıl garantilidir ve CE belgesine (CE Belgesi bir marka ya da kalite belgesi değildir) sahiptir.

 

2.. Remta R71 Elektrikli 12 Dilim EKO Tost Makinesi

yryet3535sd2335

!Sanayi tipi: Aslında bu ve üstteki Remta modelleri sanayi tipi olarak geçerler. Yani endüstriyel hizmet veren tesislerin mutfaklarında kullanmaya uygundurlar. Cafeler, restoranlar, büfeler ve turistik mekan gibi yerler bu makinelerin kullanımı için daha uygun yerlerdir.

!6 tost alanı, 32×20 cm alan: Bu modellerde dilim adetleri de her bir döküm yüzey için standart kare tost ekmeği boyutlarına göre hesaplanmaktadır. R71 olarak geçen bu makinada da iki tane yüzey olduğu için 12 dilim denmiş, ancak tost yapacaksanız 6 dilime falan denk geliyor.

!1200 watt güç: En iyi tost makineleri listemizdeki bu makinede, 1200 wattlık gücüyle 32 x 20 cm’lik pişirme yüzeylerinde yaptığınız tostlar, bu sanayi tarzındaki tüm modellerde olduğu gibi daha lezzetli oluyor.

!Daha bi lezzetli: Sanırım bu tür modellerin cinsinden kaynaklanan bir durum bu. Çünkü  ev ortamında yaptığımız tostlar ne kadar şaşalı olsa da aynı tadı vermiyor ne yazık ki. Evde yaptığımız tostlar elbette daha sağlıklı ve iç malzemesi isteğimize göre oluyor fakat dış mekanlarda yapılan bazı tostların tadını alamıyoruz. Evimize ise her nedense bu tip tost makineleri almıyoruz. Çok kaba gözüktüğü için midir yoksa fiyatından dolayı mıdır bilemeyeceğim, ama özellikle listenin başına koydum ki imkanı olanlar bu tip makine alsınlar ve bunların tostlarından faydalansınlar.

Bir de bu tür makinelerde bastırma işlemi daha kolay oluyor.

!Dur dur, hele burayı bi dinle: Ben genelde yumurtalı tost yapmaya bayılırım. Ancak çoğu tost makinesinin tablaları çukur yapılmış olduğu için yumurtalı tost olayı pek kolay olmuyor. Bastırıyorsun ancak çukurda kalan alan ekmeğe tam yapışmadığı için yeterince bütünlük sağlanamıyor. Ve yumurtaların bir kısmını çatal veya maşa yardımıyla ekmeğin arasında koymak zorunda kalıyoruz.

Dış mekanlarda R71 tipinde tost makineleri olduğundan bu tür sıkıntılar meydana gelmiyor. Oradakiler kolayca yapıyorlar ancak yumurtalı tost yapan mekanlar bulmak da zor. Karaman’da lise okurkenki edindiğimiz bir alışkanlıktı yumurtalı tost. Ve eminim ki birçok arkadaşımın da lezzet hafızasında bu tat ayrı bir yer kaplıyordur.

Tost makinelerine dönecek olursak, seramik ve teflon tablalı modeller yapışmama ve sağlık açısından daha iyi demiştik. Demirler ise pişirme ve tat açısından daha iyilerdi.

!Döküm yüzey: R71 yine döküm yüzey kullanan modellerden. Demirler hem çift taraflı ağırlık sağlayıp bastırma kuvvetini arttırırken hem de tostların daha lezzetli bir yüzeyde pişmesini sağlıyor. Ancak yapışma konusunda seramik ve teflon yüzeyler kadar başarılı değiller ne yazık ki.

!Son derece sağlam Paslanmaz çelik gövde: Tost makinelerinin gövdelerinin sağlam olmadığına dair, en ufak darbelerde kırıldıklarına dair forum ve şikayet sitelerinde birçok yorum bulabilirsiniz. Birçok kişi bu durumdan muzdariptir ve şikayetçi olmuştur. Bunun için tost makinesi alırken gövde yapısının paslanmaz güçlü bir çelikten yapılmış olmasına dikkat edin. Böylece kırılma gibi sorunları pek yaşamazsınız. R71de de paslanmaz çelik kasa kullanılmış.

!Ergonomik + teknolojik: Ergonomi konusu da bir hayli dikkat etmeniz gerekenlerden demiştik.

R71de ısı yalıtımlı plastik saplar var. Yine otomatik ithal termostat ve hızlı ısınma teknolojileri gibi özellikleri de bulunduruyor.

!Boyut: 32 x 20 cmlik pişirme yüzeyleri bulunduran R71 aslında 390 x 360 x 260 mm boyutlarında ve 15 kg ağırlığında bir makine.

Sanayi modelinden olsa bile tost olayına doymanız için seçebileceğiniz en iyi ürünlerden bir tanesi. Eğer bütçe açısından imkanınız varsa bir dakika bile düşünmeyin deriz.

Her öğrenci gibi tost makinelerinden çok ekmek yedim. Aşağı yukarı hepsinin kalitesini görüyoruz biliyoruz. Bu tür bir makine sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Özellikle üniversite hayatına yeni başladınız ya da başlayacaksanız evinizde böyle bir ürün bulunması her zaman “iyi ki” diyeceğiniz güzelliklerden; Einstein ne demiş: “Sevgililer gelir geçer, tost makinesi kalır..” 🙂

Boş laflar bir yana, bu tip bir sanayi model tost makinesi alın uzuuuun yıllar boyunca tost konusunda rahat edin. Hem de ne rahat!

 

dgtry56thy6u7ıukj
Hayat hep filmlerdeki gibi veya dizilerdeki gibi olmuyor. Kötüler aslında iyiymiş, iyiler aslında kötüymüş gibi değişimler ne yazık ki gerçek hayatla pek uyuşmuyor. Kalite her halinden kendini belli ediyor. Bilmiyorum, belki de sadece benim kuruntularımdır bunlar..

 

3.. VESTEL Şölen T3500 DGT Inox Tost Makinesi

fsfet3353dte2545w

Tost makinesi alırken önceliğiniz tabi ki işe yarar bir model almak olacaktı. Bunun için de ısısının iyi olmasına öncelik vermelisiniz.

!2000 watt: Tost makinelerinde genelde 700 W ile 2200 W arasında değişsen bir güç olduğundan bahsetmiştik. İyi bir tost makinesi almak istiyorsanız gücü en az 1500 watt olsun demiştik. Vestel Şölen Inox da 2000 wattlık güce sahip. Bu alanda ısısı tost için gayet ideal bir ürün.

!4 kademeli ısı ayarı: Bunun yanında sahip olduğu ısıyı da ayarlayabileceğiniz ısı ayarı olması tabi ki de iyi bir şeydir. Ve tost makinesi alırken bu tip şeylere dikkat etmelisiniz. Şölen T3500 4 kademeli ısı ayarına sahip.

!Kolay temizliğe uygun, Bulaşık makinesine uygunluk, Teflon döküm: Teflon kaplamalı döküm plaka, çıkartılabilme özelliği ile temizliklerinizde kolaylık sağlayacaktır. Çıkartılabilen modellerde tablanın temizliği her zaman daha kolay olur. Hatta bazı modellerin plakasını bulaşık makinesinde dahi yıkayabilirsiniz. Bu açıdan çıkartılabilir plakaya sahip modeller diğerlerine nazaran daha avantajlıdır.

Teflon kaplı bu plakalar yanmaz yapışmaz özellikte.

!4 dilimlik alan, 180 dereceye kadar açılır, ızgara mod “on” : 4 dilim tost yapabileceğiniz genişlikte bir kızartma alanına sahip. Ve bu alan 180 dereceye kadar açılabiliyor. Yatay konuma gelebildiği için ve gerekli güç ile yapıya sahip olduğu için ızgara fonksiyonu ile de kullanılabiliyor. Böylece ekstradan ızgara malzemeleri almaya gerek duymuyorsunuz.

!Ergonomi: Izgara ve tost için kullanabileceğiniz bu tost makinesi ergonomik yapısıyla da kullanım kolaylığı sunuyor. Bunlara ek olarak da fonksiyonları bir hayli fazla.

!Son nesil: Yağ toplama haznesi yine size kullanım ve temizleme kolaylığı sunarken, yükseklik ayarı sayesinde yapacağınız işlemin kalınlığına göre üst tablanın yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz. Böylece tablaların birbirine paralel kalması sağlanıyor ve işlemleriniz için kolaylık sağlanıyor.

Teknoloji olarak da 2 ayrı kontrol sistemi var. Bunlara ekstra olarak da zaman ayarı ve sesli uyarı sistemine sahip. Zaman ayarı sayesinde istediğiniz sürede dilediğiniz işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

!Boyut: Sözün kısası 2000 wattlık, 4 dilimlik alanı olan, 4 kademeli ısı ayarı bulunan, çıkartılabilir ve kolay temizlenebilir teflon kaplama döküm plakaları olan, 180 derece açılabilen böylelikle ızgara yapmanıza da fırsat tanıyan 34 x 14 x 36 cm boyutlarında ve 3.8 kg ağırlığında bir tost makinesi.

(Inox dedikleri şey de paslanmaz çelik yapının adı. Kaplamasına veya kulpuna falan demiyorlar, doğrudan paslanmaz çelikten üretilenlere genelde bu isimi verirler. Dış rengi de ınox renginde olduğu için böyle diyebilirler.)

!Övgüler: Beğenileri çok fazla. Fiyatını performansına göre gayet makul buluyorlar. Özellikle 3-4 kişilik aileler açısından oldukça uygun bir makine.

 

4.. Schafer Grill Haus Tost Makinesi  T1139

reyry35356fh3535s

!2000 watt: Schafer marka bu tost makinesi yine 2000 wattlık bir güç ile çalışıyor.

!6 dilimlik alan, teflon, 180 derece, ızgara, kolay temizlik: 6 dilimlik standart kare ekmek kızartma alanına sahip. Bu plakalar yine teflonla kaplanmış ve hem 180 dereceye kadar açılıp ızgara fonksiyonunda kullanılabilme hem de çıkartılıp kolay temizlenebilme özellikleri var.

dfgterhr535sf24s

Izgara yapmak için ekstra materyal almanıza gerek kalmıyor. Çıkartılabilir plakaları sayesinde de kolaylıkla temizleyebiliyorsunuz.

!Ergonomi: Göstergelerinde güç ikaz ışığı bulunuyor. Yükseklik ayarlaması olmasa bile dikey saklama özelliği (üst tablanın 90 derecede durabilmesi) var, böylece işlemlerinize rahatlık sağlıyor.

!Yağ toplama haznesi: Bunun yanında yağ toplama haznesinin bulunması da temizlemek açısından kolaylık sağlıyor.

!Övgüler: Schaferin bu modeli de çok beğenilen ürünler arasında.

 

5.. COOKPLUS Prestige Granit Tost Makinesi

frhyry463635rrdsr3

!2000 watt, 4 ısı ayarı: 2000 wattlık güç ile çalışan bu Cookplus modeli 4 ayrı ısı kademesine sahip.

!6 dilimlik alan: 6 dilimlik bir kızartma/tost alanı bulunuyor. Öğrenci iseniz, evde çok kişi değilseniz veya çok kalabalık bir aile değilseniz 2-3 dilim alanı olan bir tost makinesi işlerinizi rahatlıkla görecektir. Ancak yine de tost makinesinin küçük olanları hep bir kuşkulu oluyor.

Pişirme açısından sanki yetersiz kalıyorlarmış gibi hissettiriyor. Bir de büyük kapasiteli bir alana ihtiyacınız olduğunda bu makineler yetersiz kalıyor. Bunun için en azından 4-6 dilimlik ekmeği sığdırabileceğiniz bir alanı olsun tost makinelerinizin. Tabi bu bizim önerimiz, daha azı işimi görür diyebilirsiniz.

!Granit kaplama, 180 derece, ızgara: En iyi tost makineleri listemizdeki bu modelin Granit kaplama (Granit kaplamalar hakkında güzel bir yazıyı buradan da okuyabilirsiniz) yapışmaz özellikteki plakalarını rahatlıkla çıkartıp temizleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu plakalar 180 dereceye kadar ayrılıp ızgara olabilme özelliğindeler. Böylece sadece tost makinesi olmakla kalmıyor kızartılabilir özellikteki besinleriniz için de ideal bir ortam oluşturuyor.

!90 derece, ergonomi: 90 derecelik bir açıda da durabilme özelliğinde üst tablaya sahip. Böylece tost fonksiyonunda kullanırken veya tek taraflı ızgara fonksiyonunda kullanırken kolaylık sağlıyor. Hem de daha az yer kaplıyor.

!Boyut: Boyutları 42 x 38 x 16 cm ve 1 kg’lık minnak bir ağırlığa sahip.

!Övgüler: Hakkındaki yorumlar çok güzel ve çok da beğenilen bir model.

 

6.. Arnica Tostit Maxi Granit ROSE Tost Makinesi

dgryrywr36462sf2

!2000 watt, 5 ısı ayarı: Arnica’nın bu modeli de yine 2000 watt güç ile çalışanlardan. 5 kademeli ısı ayarı sayesinde istediğiniz ısıda işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

!Granit kaplama, kolay temizlik, bulaşık makinesine uygunluk: Granit kaplamalı çıkartılabilir özellikteki plakaları kolayca temizleyebilirsiniz. Tost makinesi özellikle kahvaltılarda çok sık kullanılan eşyalardan olduğu için temizlemek bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Bunun için makinenizin tablalarının çıkartılabilir olması temizlik açısından kolaylık sağlıyor. Hem de daha önceki belirttiğimiz gibi bulaşık makinesinde dahi yıkayabiliyorsunuz.

!Çıkartılabilir, 180 derece, ızgara: Tostit’in çıkartılabilir plakalarının yanı sıra 180 dereceye kadar açılabilen tablaları ızgara şeklinde de kullanımınıza olanak sağlıyor. Bu sayede ızgara demiri, kömür vb şeyler aramanıza, balkonlara çıkmanıza ateş yakmanıza falan gerek kalmıyor.

wfrehıgrhg355dfs
En iyi tost makineleri sayesinde muhteşem ızgaralarla daha farklı öğünler oluşturabilirsiniz.

!6 dilimlik alan: 6 dilimlik bir pişirme kapasitesi var.

!90 derece, ergonomi: Dikey durabilme özelliği ve kilitleme mandalı var.

! Yeni nesil: Kullanım ve temizleme kolaylığı açısından yağ toplama haznesi, yükseklik ayarları ve göstergelerden güç ikaz ışığına sahip.

Birçok forumda ve sitede çok olumlu geri dönüşleri bulunan, kullanıcı kitlesinin oldukça memnun kaldığı bir model. Trendyolda da göreceksinizdir oldukça iyi yorumlar var.

!Ergonomi, ergonomi ve yine ergonomi: (Tost makinesinde önemli) Bir de benim bu ve başka birkaç modeli bu listede üst sıralara koyma nedenim tamamen kullanışlı olmalarından (Ergonomi hakkında kısa ve öz bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz). Zaten dışarıdan baktığınızda da şekilleri her şeyi açıklıyor aslında.

Bazı modellerin kötü olduğunu tutma yerlerinin şeklinden bile anlayabiliyorsunuz.

Basit ikinci sınıf bir tutma yeri yapıyorlar, aklınızda canlandırınca zaten yeterli kuvvetin verilemeyeceğini, tostlarınızın yeterince sıkıştırılamadığı için ekmek arası dönerden farkının kalmayacağını makinenin görüntüsünden dahi anlayabilirsiniz.

Bu modelde ise bazı şeylerin yerli yerince yapıldığını, dengenin sağlandığını, işini çok güzel yaptığını anlayabiliyorsunuz.  Hani utanmasam tostun kokusunu dahi alabildiğinizi söyleyeceğim.

!Boyut: Bu model 42 x 38 x 16 cm boyutlarında ve 1 kg ağırlığında tasarlanmış.

!Övgüler: Gayet ideal ve kullanışlı bir model.

Olumlu geri dönüşleri çok fazla.

 

7.. Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Ar2001

hkkhtutu46463d34s

!1800 watt, 6 dilim: 1800 wattlık güç ile çalışan Arzum Tostçu Ar2001, yine 6 dilim standart kare ekmekle tost yapabilecek kadar alanı bulunduruyor. 3-4 kişilik bir aile iseniz bu boyutta bir makine işinizi kolaylıkla görecektir.

!Granit, çıkartılabilir, kolay temizlenebilir: Granit kaplamalı plakaları çıkartılabilir özellikte. Çıkartılabilir özellikte olmasının temizlik açısından büyük avantajları olduğunu vurgulamıştık. Seçim yaparken bu tür özelliklere dikkat etmenizi önemle vurgularız.

!180 derece açılma, ızgara: Bunun dışında tablası 180 dereceye kadar açılabiliyor. Bu da ızgara yapmanız için elverişli hal alıyor demektir. 1800 wattlık güç de ızgaralarınız için gayet elverişli ortam oluşturur.

!Bir kaç özellik: Hem ızgara hem de tost makinesi olarak kullanabileceğiniz bu makinenin ek özelliklerine bakacak olursak; Kilitleme mandalı, Ayarlanabilir termostat, Güç ikaz sensörü gibi küçük detaylara ek olarak Yükseklik ayarı ile Dikey durabilme gibi önemli ayarlamalar da içeriyor.

!Inox gövde: Paslanmaz çelik (Inox) gövdesi de ona bir tutam sağlamlık katmış.

!Övgüler: Özellikleri kısıtlı gibi görünse de yorum ve beğenileri çok fazla olan bir model.  Kullanıcıları oldukça beğenmiş. En iyi tost makineleri listemizde oldukça değerli bir ürün.

(Aslında listede daha üst sıralarda olabilirdi ancak dediğim gibi ilk sıralara sanayi modelleri denilen boyutu büyük olan tost makinelerini koydum. Çünkü o tip bir tost makinesi almanız her daim daha avantajlı olacaktır.

Diğer modellere kötü demiyoruz lakin tost makinesi genelde bir kez alınıp 3-5 yıl başka alınmaz. Ve buna rağmen çok da kullanılır. Kahvaltılarınızda olsun, pratik bir fast food ihtiyacınızda olsun her daim hızından ve kalitesinden yararlanılmaya açık bir eşya. Bundan dolayı en iyilerinden alın.

Sanayi modellerini en üste koymamın nedeni bu.

Listedeki diğer tost makinesi modelleri de gayet beğenilen, kullanışlı ve kaliteli ürünler ama sanayi modelleri her zaman 1 adım öndedir.. )

 

sft5ryhyy6u7ık
Bu yemek en keyifli dostlarımıza gelsin..

 

8.. Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Ar2019

jgyjtrerer3wewe241w

Arzumun bir diğer “Tostçu” modeli..

!1800 watt, 6 dilim, çıkartılabilir, 180 derece, ızgara: 1800 watt gücündeki Ar2019 Tostçu, yine 6 dilimlik pişirme kapasitesine sahip. Çıkartılabilir ve 180 dereceye kadar açılabilen plakalara sahip. Yani hem tost makinesi hem de ızgara olarak kullanabilirsiniz.

!Granit: Granit kaplamalı plakalara sahip.

Seramik kaplamalı olanlar yapışmaz özelliği daha fazla olan modellerdir. Bu yüzden temizlikleri çok daha kolay olur.

Granit kaplamalı olanlar ise teflon kaplamalı olanlarla hemen hemen aynı özelliklere sahiptir ancak içerisinde doğal granit olduğu için çizilmelere karşı teflona göre çok daha dayanıklıdır.

Demir olanlardansa zaten bahsetmiştik, geç ısınıyorlardı ancak hem tost yapması daha basit oluyordu hem de lezzeti bir tutam daha iyiydi. Ancak seramik veya teflon kadar sağlıklı değillerdi.

Bu makinede de granit kaplamalar kullanılmış. Ayrıca plakalar çift taraflı kullanıma açık.

!Yeni nesil, dik durma,..: En iyi tost makineleri listemizdeki bu tost makinesi ayarlanabilir termostata, yükseklik ayarına ve güç ikaz ışığı göstergesine sahip. 90 derece durabilen üst tabla sayesinde de daha az yer kaplıyor.  Yağ akıtma kanalı sayesinde de temizlemeniz bir kat daha kolaylaşıyor.

 

9.. Arçelik K 8382 TG İn Love Izgara, Waffle ve Tost Makinesi

hkjtyryr3535463ee3

!1800 watt, 3 ısı ayarı: 4.5 kg ağırlığındaki in Love, 1800 watt güç ile çalışıyor. 3 kademeli ısı ayarlamalarıyla istediğiniz sıcaklıkta kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

!Çıkartılabilir, kolay temizlik, 180 derece, WAFFLE da var!! : Çıkartılabilir ve kolay temizlenebilir özellikteki, çift taraflı kullanıma uygun döküm plakalar hem ızgara hem tost yapmaya uygunken bu makinede bir de ek olarak waffle plakası bulunuyor.

Hem tost makineniz varken, hem ızgaraya sahip oluyorsunuz bunun üzerine bir de evinizde kolayca waffle yapabiliyorsunuz.

Nescafenin “3 in 1” reklamları gibi.

Fiyatı diğer tost makinelerine göre biraz yüksek gibi dursa da waffle ve ızgara özelliklerinin bulunması onu rakiplerine göre bir adım öne çıkarıyor. Fiyat konusunda da oldukça uygun fiyatlarda olduğunu belirtmek gerek. Zira 3 tane makineye sahip gibisiniz.

Bu tür makinelere ayrı ayrı sahip olmak, bu kadar çok sayıda ürüne mutfağınızda yer açmak, ki bunları ayrı ayrı kaliteli ürünler halinde bulabilmek insanı uğraştıran şeyler.

!Övgüler: Arçelik bu problemi İn Love modeli ile çözmüş. Kullanıcıları da çok beğeniyor. Hakkında geri dönüşler çok iyi yorumlardan oluşuyor.

!Yeni nesil: Yağ toplama haznesi ve güç ikaz göstergesi olan bu model listede ayrı bir yerde..

 

sfrftr46yttgty6u7
Buraya tost makineleri ile ilgili bir şey koyup yazıyı sıkıcılaştırmaya ne gerek var.. Bunun yerine birazcık alkışş.. Özellikle Covid19 günlerinde buna ihtiyacımız var.. Guys, we love you!..

 

10.. Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi

retetwtryy3564j57

!RED, 1800watt, 3 ısı ayarı, 4 dilimlik alan: Kırmızı renkli bu Arzum modeli 1800 watt güç ile çalışıyor. 3 kademeli ısı ayarı sayesinde istediğiniz düzeyde tostlarınızı yapabiliyorsunuz. Izgara üzerinde 4 dilim ekmeklik alanı var.

!Çıkartılabilir, kolay temizlik, 180 derece, ızgara: Çıkartılabilir plakası kolay temizliğe imkan sağlarken, 180 dereceye kadar açılabilen üst plakası da ızgara yapımlarına olanak sağlıyor.

Üst tabakayı oynatarak yükseklik ayarı yapabiliyorsunuz. Yükseklik ayarı araya koyacağınız ekmeğin vb. yiyeceklerin kalınlığına göre tablaları yatay halde birbirine paralel tutabilmeye yarar. Bu da daha kolay pişirmenize yardımcı olur.

!Övgüler buraya: Izgara veya tost yapabileceğiniz Arzum’un bu kırmızı renkli modeline de ilgi seviyesi yüksek. Beğenenleri oldukça fazla.

Bir de arzum kalitesi ve teknolojileri eklenince kolaylıkla listeye girdi. Düşünmeden alabilirsiniz diyen kullanıcıların sayısı oldukça fazla.

 

11.. Fakir Gravis Rose Tost Makinesi

hjututur336355753trye

!Övgüler: Yine beğeni sayısı ve puanı oldukça yüksek bir tost makinesi.

!1800 watt, 4 ısı ayarı, etrafı yakmama: Fakir Gravis Rose 1800 wattlık gücü ile pişirmelerinizi sağlarken 4 kademeli ısı ayarı da katkı sağlıyor. Ayrıca Aşırı ısınmaya karşı güvenlik sigortası da bulunuyor.

!6 dilim alan, 180 derece, ızgara: 6 dilime kadar geniş pişirme alanı bulunan bu model 180 dereceye kadar açılarak ızgara şeklinde kullanılabiliyor. Hem ızgara hem de tost yapımına uygun.

!: Yükseklik ayarı da bulunan model değişik renk seçenekleriyle ön plana çıkıyor.

!Övgüler: Kullanıcıları gayet memnun. Verilen puanlar tama yakın.

 

12.. Fakir Matilda Turquoise Tost Makinesi

sfwrt3564fhy443d

!Övgüler: Fakirin bu modeli fiyatına göre oldukça iyi teknolojiye ve özelliklere sahip. Bu yüzden de çekinmeden alabileceğiniz bir ürün. Zaten kullanıcıları da tama yakın puanlar vermişler.

!2000 watt, 4 dilim: 2000 wattlık bir güçle çalışan Fakir Matilda, 4 dilim ekmeğe kadar rahatlıkla kızartabilecek tabla alanına sahip.

!Alüminyumcuyuz, 180 derece, ızgara: Alüminyum kaplamalı döküm plakaları 180 dereceye kadar açılarak ızgara için de kullanıma elverişli hale geliyor. Makineyi hem ızgara hem de tost için kullanabiliyorsunuz.

Yaptığınız bu ızgaralarla sandviçlerinizi de süsleyebilirsiniz..

sfdegrewr242s24

!Paslanmaz çelik gövde, yeni nesil yapı&tasarım: Paslanmaz çelikten oluşan dayanıklı ve sağlam gövdesinin yanı sıra kırıntı çekmecesi, yağ toplama haznesi ve yükseklik ayarları da sizlere oldukça kolaylık sağlayacak ince detaylar..

!: Güç ikaz ışığı ve ayarlanabilir termostat da yararlanabileceğiniz diğer ince detaylar.

!Övgüler: Değişik renk çeşitleriyle ve özellikleriyle kullanıcılarının yine oldukça sevdiği bir model.

 

13.. Delonghi SW12B.BK Multigrill Easy Izgara ve Tost Makinesi

gjgjrett3535r3535s2

!Kimler kimler?: Listedeki bu oldukça şık ürün tek başına yaşayanlar veya öğrenciler için daha ideal olan minnacık bir model.

!Sizce düşük mü? Peki kalitesi?:  800 wattlık bir gücü var.

!2 dilimlik ekmeğin sığabileceği bir alanı var.

!Çıkartılabilir, kolay temizlik, bulaşık makinesine uygun: Çıkartılabilir özellikte döküm plakası bulunan bu model ızgara için kullanıma uygun değil. Ancak çıkartılabilir plakası bulaşık makinesinde kullanıma uygun. Böylece temizlemesi oldukça kolay.

!: Güç ikaz ışığı da pişirimlerinizde size yardımcı olacak detaylardan.

!Övgüler: Şık duruşu, kaliteli yapısı ve mutfağınıza kalite katacak tasarımı ile seçilebilecek bir model.

 

14.. Arzum Panini Color Izgara ve Tost Makinesi Ar2013

htyryt3536u57435d

!1800 wattlık övgüler: Arzum’un oldukça beğenilen modellerinden bir tanesi olan Panini Color, 1800 wattlık güce sahip.

!Granit, çıkartılabilir, kolay temizleme, 180 derece, ızgara: Granit kaplamalı, çıkartılabilir özellikteki döküm plakaları 180 dereceye kadar açılıp ızgara özelliğinde de kullanıma olanak sağlıyor.

!Uygun fiyat: En iyi, en uygun ve en ucuz tost makineleri listemizdeki bu tost makinesi ile uygun fiyata, ızgara ve tostu aynı makinede yapabiliyorsunuz.

!4 dilim, bir kaç özellik: 4 dilimlik kapasiteye sahip bu modelde yükseklik ayarının yanı sıra mandal, güç ikaz ışığı, termostat ayarları gibi işe yarayan detaylar da mevcut.

!Övgüler: Panini’nin beğeni sayısı da oldukça fazla. Hakkında gelen yorumlar çok güzel.

 

15.. CARBOS Tostala Ocak Üstü Tost Tavası

sfwrwr3rertuty35232s

!Oy Minnoşum, Tava: Elektrikli tost makinelerindeki gibi ısınma olayını beklemeden, herhangi bir ısı kaynağının üzerinde hemen kullanıma başlayabileceğiniz bu minnoş model kullanım pratikliği açısından rakiplerine üstünlük sağlıyor.

!Fotoğraf makinesi, tava, hep sizle:  Özellikle kamplarda, pikniklerde, teneke mangalın üzerinde dahi oldukça rahat şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu da seyahatlerinizi güzelleştiren detaylardan bir tanesi konumuna getiriyor.

!Granit, kolay temizleme: Granit kaplamalı yüzeyi sayesinde yanmaz ve yapışmaz özellikteki bu tava kolayca da temizlenebilir. İç ve dış yüzeyi de granit kaplamalıdır.

!Ergonomik, Bulaşık makinesine uygun: Ergonomik olarak tasarlanan yapısı sayesinde kolayca çevrilebilir. Sökülüp takılabilir, hatta bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir.

!Boyut: 200 x250 x 25 mm boyutları bulunan model 2 yıl üretici firma garantisine de sahip.

 

16.. Sinbo SSM-2551 Granit Plakalı Tost Makinesi

jyuyrt5335dfe353q1

!750 watt: Uygun fiyatıyla listeye dahil ettiğimiz bu Sinbo ürünü, 750 wattlık güç ile tostlarınızı kızartıyor.

!2 tost: 2 adet satandart boylardaki ekmeği kızartabilecek/tost yapabilecek genişlikteki plakası çıkartılabilir özelliğe sahip.

!Inox, ızgara: Inox yapıdaki model hem ızgara hem de tost makinesi olarak kullanılabiliyor.

!: Güç ikaz ışığı göstergesi küçük ama yaşantınızı kolaylaştıran detaylardan..

!Övgüler: Fiyat açısından ön plana çıkardığım ve listeye eklediğim bir ürün. Kullanıcıları da modeli beğenmiş durumda. Trendyolda bile 150’yi aşkın yoruma sahip ve 350yi aşkın kişinin favori listesinde bulunuyor.

 

dgfjhjryet353sw53d

Kahvaltılarınızı şenlendirecek en iyi tost makineleri, en uygun tost makineleri, en ucuz tost makineleri, 2019, 2020, en iyi tost makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?, en uygun tost makineleri, en hızlı tost makineleri, en güzel tost makineleri gibi konulara değindim..

Sağlıcakla efendim..

 

“Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice anılarınız olsun…”

 

sderfte3r4t5y4rt5y
En sağlıklı en taze içecekleriniz için blender setlerimize bi göz atın!

 

sfdrer4t3e4t5y6
Tostlarınızın yanını taze meyve sularınızla ve smoothielerle süsleyin! En iyi blender setlerimize bir göz atın!

 

sder4t5ye3rt5y
Taze içecekler için blender listemize göz atmanızda fayda var..

 

sdfret53r4t5y6
Yeni oyuncaklar olan dronelar yazımızı kaçırmayın..

 

sre4t5r4t5y6u
En iyi dronelar hc’de!..

 

ksgdıgge24
Alttaki makalelerimize yavaşça tıklayarak diğer yazılarımıza geçebilirsiniz..

 

srt4565tyh535
Birlikte ilerleyelim! Hosgelir.com’dan ayrılmayın, yazılarımıza göz atın, makalelerimiz hakkında aklınızdan geçen düşünceleri bizimle paylaşın: Birlikte gelişelim, birlikte ilerleyelim!

Yorum yapın