En İyi Ütüler 2020: İnce ve Zarif Şık Çizgiler İçin!!

Fişek gibi (kusursuz) bir giyime sahip olmanız, ortamlarda kalitenizi belli edebilmeniz için elimizde kullanışlı ve kaliteli ütüler olmalıdır. Peki Tefal, Philips, Arzum, Fakir ve Vestel gibi en iyi markaların en iyi ütüleri hangisi? En iyi buhar kazanlı ütü hangisi? Gün boyu aklınızdan çıkmayan 2020 yılına ait en iyi ütüler markaları, fiyatları, özellikleri, incelemeleri, kullanıcı yorumları gibi detaylar Hosgelir.com’da!  En ucuz ütüler, en uygun ütüler, en iyi ütüler, en iyi ütüler 2020, en güzel ütüler, en iyi ütüler hangileri, ütülerde en iyi taban gibi temel ve spesifik meraklarınızı giderecek bilgiler tam burada!!

Hepimizin geçmişinde kötü ayakkabı, kötü telefon, kötü ütü gibi çeşitli tecrübeleri olmuştur. Yolda düzgünce yürütmeyen ayakkabılar; ekranı kararan ya da kamerası bulanık çeken, tuşları basmayan telefonlar; bastırıp durduğunuz ama kırış kırış gömlekler bırakan ütüler…

Sizleri bunlardan bir tanesi olan ütü sorunundan kurtarmak amacıyla en iyi ütüler listesini yaptık. Karşınıza çıkabilecek en iyi ütüler (2020) hakkındaki bilgileri bir listede toplamaya çalıştık.

Yazı içerisinde de sizler birçok yönden donatmaya ve bilgilendirmeye de çalıştık. Bu bilgilere ekstra olarak da en iyi ütüler 2020, en iyi ütüler 2019, en iyi ütü fiyatları 2020, en iyi ütüler hangileri, en ucuz ütüler, en uygun ütüler, en kaliteli ütüler, en güzel ütüler ve en kullanışlı ütüler ile ütü alırken nelere dikkat etmeliyiz hakkında bilgiler verdik. Philips, Tefal, Vestel, Arzum ve Fakir gibi markalarda 2020 yılı en iyi ütüleri buhar kazanlı modelleri, klasik ütüler, seyahat tipte olanları, modelleri, özellikleri, incelemeleri, kullanıcı yorumları ve fiyatları ile birlikte hemen aşağıda! 

dfrert5y6r4t56
Profesyonel olmaya hazır olun! En iyi ütüler bu listemizde!

Yine yazı içerisindeki bilgilerden ekstra olarak, ütü seçerken ergonomik bir tasarımı olmasına dikkat etmeye çalışın. Çünkü ütü yapmak bir süre sonra eziyet haline gelebiliyor ki eğer elinize uymayan bir tutuşu olan ütünüz varsa, birkaç sefer sonrasında ütü yapmak el ağrılarına ve üşenmelere neden olabiliyor.

Otomatik kapanması olan bir ütü almaya özellikle dikkat edin, çünkü hepimiz ister istemez çalışır halde unutabiliyoruz. Başımıza kötü tecrübeler gelmesin diye kendiliğinden bir süre sonra kapanabilen modellerden bir tanesini bulmak önemli.

Ütü tabanındaki delik sayısı arttıkça ütünüz kırışıkları daha kolay giderecektir. Ütülerde en iyi taban istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

Ütünüzün antidrip (damlama önleyici) özeliği bulunmasına da dikkat edin. Bu özellik kumaş lekelenmelerinin önüne geçecektir ki sonrasında üzülmeyesiniz.

Yine kireç önleyicili özellikte ütü alırsanız, kullanım ömrü daha uzun olacaktır. En iyi ütü arıyorsanız bu tip detaylara dikkat etmekte fayda var.

En iyi ütüler hangileri? En iyi buhar kazanlı ütüler neler? En iyi Philips ütü fiyatları? En iyi Philips buhar kazanlı ütü fiyatları? En iyi Tefal ütü fiyatları? En iyi Tefal buhar kazanlı ütü fiyatları? En iyi Fakir ütü fiyatları? En iyi seyahat ütüsü fiyatları? Hepsi bolca bilgi ve geniş içerikle sizlerle ..

En iyi ütüler listemize gelecek olursak;

1.. Philips PerfectCare Elite Buhar Kazanlı Ütü GC9630/20

Fiyatı:    1.603 TL                                        (04.04.2020)

jgthgfggttt

yteterereyr

Listemizde en üst basamaklarda yer alan Philips GC9630/20 modeli hemen 2 dakikada ısınarak ütü işlemlerinize en kısa sürede başlamanızı sağlıyor. En iyi ütüler için ısınma süresine dikkat etmenizde her daim fayda var.

2020 yılındaki en iyi ütüler arasından Buhar istasyonlu modellerden biri olan PerfectCare GC9630, T-ionic Glide tipinde tabanıyla giysileriniz üzerinde yumuşak bir şekilde kayarak hem yapışmıyor hem de bu yapışmalardan meydana gelebilecek yanma ve kırışıklıklarınızı önlüyor.

GC9630, 2400 watt gücünde bir elektrikle çalışıyor. Genelde ütü alırken dikkat etmeniz gereken özellikler içerisinde en üstlerde bulunan ütü gücü en az 2000-2400 watt civarında olursa ütülerinizi yaparken sorun çekmezsiniz. GC9630 da 2400 wattlık gücüyle bu sınırları üzerinde.

Ütü gücünüz düşük olursa çamaşırlarınızdaki kırışıklıkları gidermede resmen çile çekersiniz. Hiç ama hiç memnun kalmazsınız. Ütü yapmak ve ütüsüz kıyafetler sizin için kabus haline gelir.

Tabi sadece ütü gücü etkili değil bu konuda. Ütünüzün buhar gücü, ayarlanabilir ısı değişkeni, ergonomik tasarımda olup olmaması gibi birçok faktör ütü işleminizi güzelleştiren detaylardan.

Ütülerde hem normal buhar verme özelliği hem de şok buharı denilen kavramlar var. Normal buhar ütü esnasında her zaman gördüğünüz buhar. Şok buharı ise bazı düzeltilmesi zor kırışıklıklar için anlık olarak verdiğiniz basıncı yüksek olan ve zor kırışıklıkları kolayca düzeltebilmenize yarayan buhardır.

Normal buhar gücünüzün dakikada 90 g’lık bir değerin üzerinde olması ütü yapmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Bu buharla kırışıklıklar yumuşatılarak düz hale getirilmesi kolaylaştırılır. GC9630/20 modelinin de buhar gücü 135 g/dk şeklinde belirlenmiş.

eteter3w435

Yani daha iyi kırışıklık giderebilme adına sürekli bir buhar çıkışı var ve bunun değeri dakikada 135 gram buhar çıkışı. Ve buradaki buhar güçleriyle paralel olarak da ütünüzün sahip olduğu maksimum buhar basıncı 6.7 bar olarak verilmiş.

Ütünüzün ayrılabilir özellikteki su tankı 1800 ml kapasiteye sahip. Bu tankın sürekli doldurulabilme özellikleri de bulunuyor. Yani bu muhtemelen ütü işleminiz devam ederken de tanktaki su biterse üzerine ekleyebileceğiniz manasına geliyor. Taşıma kilidinin bulunmasıyla 1800 ml’lik tankı da kolayca taşıyabiliyorsunuz.

1.8 metrelik bir kablosu olan bu Philips GC9630/20 buhar kazanlı ütü modeli, 5.1 kg ağırlığında ve 453 x 233 x 285 mm boyutlarında.

Üzerinde işlemlerinizi en kolay hale getirecek ve işlemi yaparken keyif almanızı sağlayacak birçok ekstra özellik de bulunuyor. Önemli özelliklerinden birisi kireç önleme sisteminin varlığı ve musluk kullanımına uygun şekilde tasarlanmış olması.

gdfsdwetet

Ben hala kendi ütümde musluk kaynaklı su kullanımından kaçınırım. Benimkinde de kireç önleme sistemi ve diğer özellikler mevcut ama yine de sakınmakta ve korumakta fayda var. Bir ütü bozulursa yine alırsınız, bu kolay bir şey ama “ütü alma süreci” ile uğraşmak ve bu sıkıcı sürece katlanmak ayrı bir çile.

Hemen hemen tüm ütülerde bulunan ve olmasına da son derece önem vermeniz gereken bir özellik de “otomatik kapanma” özelliği. Ütünüzü çalışır durumda unuttuğunuzda hem aklınız arkada kalmaz hem de Artvinlerden Edirnelere geri dönmek zorunda kalmazsınız.

Listede bu özelliklerden daha iyi değerlere sahip olan ütüler de var lakin Philips GC9630/20 hem özellikleri hem de fiyat oranı ele alındığında (fiyat/performans) listenin başında kendine yer buldu. En iyi ütüler arasındadır kendisi..

frer4t5y6456
Doğru ütüyü seçin, saatleriniz boşa gitmesin!

 

2.. Tefal GV9620 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü

Tefal GV9620 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü ucuz fiyatı, özellikleri, incelemesi ve yorumları ile birlikte karşınızda..

Fiyatı:       2.699,90 TL                                         (04.04.2020)

sgsgsfser3434

Tefalin de bu modeli yaklaşık 2 dakikada ısınarak işlemleriniz için hazır hale geliyor.

En iyi ütüler listemizin göz bebeği aslında..

Ütü tipleri piyasada 2 türde bulunur. Bunlardan birisi normal buharlı tip iken, diğeri ise buhar kazanlı olan tiptir.

Buhar kazanlılar daha yüksek ısı ve buharları nedeniyle daha hızlı ve seri şekilde ütü yapmanıza imkan sağlar. Özellikle kalabalık ev ortamlarındaysanız ütü kazanlı bir model almaya özen gösterin yoksa sabahtan akşama kadar ütü başında kalma ihtimaliniz vardır.

Tefal GV9620 modeli de buhar kazanlı olan tiplerden birisi. Ama özellikleri en iyi ütüler listesindeki rakiplerine göre bir hayli önde.

2600 wattlık bir güce sahip ki bunun normal değerleri 2000-2400 arasında olsa yeterli demiştik. 2600 wattlık bir güç bu alanda ütüye ayıracağınız zamanın daha kısa sürmesi anlamına geliyor ki bu harika bir şey. Bu özelliği ile piyasadaki rakiplerinden bir miktar öne geçiyor.

Tefalin ortaya çıkardığı yeni teknoloji, ütülerde en iyi taban çeşitlerinden olan Durilium AirGlide Taban ekstra kayganlığa ve çizilmeyi önleyici yüzeylere sahip. Bu hem ütü yaparken seri şekilde yapmanızı sağlıyor hem de fermuar gibi sert kısımlarda kolay ütü imkanı verip ve olası çizilmelere karşı da önlem sağlıyor. Bu alanda Tefal’in hakkını vermek lazım ki harika bir iş çıkarmışlar.

dggfter343

Alacağınız ütüde sürekli buhar değeri 90 g/dk nın üzerinde olsa harika olur. Ütü yaparken sürekli bir şekilde gelecek olan bu buhar yüzeylerin çabuk şekil almasına neden olur ve daha kolay şekil verilmesini sağlar. Bu nedenle değerinin yüksek olması her manada iyidir.

Tefal GV9620’de de sürekli buhar değeri 180 g/dk. Bu oldukça yüksek değerlere denk geliyor. Yine piyasadaki rakiplerine göre oldukça muazzam bir rakam.

Şoklama buhar etkisi ise bu modelde bir hayli geliştirilmiş durumda ki 650 g/dk şok buhar değerine sahip. Böylece ütülemekte zorlandığınız en zor kısımları bile kolayca yumuşatıp üstesinden gelebiliyorsunuz.  Bu değerin 240 g/dk’ dan yüksek olması işinizi görecektir. 650 g/dk ise bu iş için muhteşem bir rakam.

Bu buhar değerleri ile 8 bara kadar yükselebilen bir buhar basıncına sahip!

Ayrılabilir yapıdaki su tankı 1900 ml kapasitede.  Yine sürekli doldurulabilme, taşıma kilidi, otomatik kapanma gibi özellikleri bulunuyor.

Bir önceki modelde de olduğu gibi kireç önleme teknolojisine sahip ama Tefal GV9620’de bunlara ek olarak bir sürü daha teknolojik özellikler var.

Damlamayı önleyici sisteme ek olarak akıllı buhar sensörü ve otomatik buhar kontrolü bulunduruyor. Ve buhar sistemi Sessiz buhar teknolojisi ile oldukça geliştirilmiş.

Makine üzerinde elektronik kontrol paneli bulunuyor ve bu panelden seçebileceğiniz 5 farklı programla yönetebiliyorsunuz.

En iyi ütüler listemizdeki en harika ürünlerden bir tanesi.

reftrt4545y6u
Şık bir görünüm sizi 1-0 önde başlatır..

 

3.. Tefal SV8053 Express Anti-Calc Buhar Kazanlı Ütü

Fiyatı:        1.015 TL                                  (04.04.2020)

eteter3434

Yine üstteki ütüler gibi 2 dakikalık bir sürede ısınan bu ütü buhar kazanlılar grubundan.

Tefalin üstün kayganlık ve çizilme önleyici tasarımıyla yapılmış SV8053 Express Anti-calc Buhar Kazanlı Ütüsünün tabanı Dirilium yapıda. Bu hem çamaşırlarınıza yapışmayı önlüyor hem de ütünüzü çizebilecek yüzeylerde çizilmeden kolaylıkla ütü yapabilmenizi sağlıyor.

1800 ml kapasitede ayrılabilir özellikte bir su tankına sahip. Bu su tankından gelen sürekli buhar basıncı dakikada 120 gramlık bir buhar akışı sağlıyor ki bunun normal değerlerinin 90’dan büyük olsa yeteceğini artık biliyorsunuzdur.

Ütüleyemediğiniz kısımlar için kullanacağınız (ben canım sıkılınca da basarım) şok buhar etkisinin değeri normalde 240 g/dk dan büyük olsa yeterliydi. Burada da şok buharı 440 g/dk şeklinde ayarlanmış. Bu ütüleriniz için oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

Şöyle ki SV8053 Express Anti-calc ütünün buhar basıncı 6.6 bar’a kadar çıkabiliyor.

Kiralık eve çıkacağımda bir arkadaşımdan aldığım ütüyle 2 sene uğraştım. Zekam o kadar kötü ki hep mağazaların kumaş modellerini adi yaptığını düşünürdüm ve ütümün dandik olduğunu anlamam bir hayli zaman aldı. Ve ne kadar yazık ki bir hayli giysimi de benden aldı. Birçok gömleğimi ütülenmiyor diye askıda bekletir giymezdim. Yenisini alır dururdum. Ne büyük zaman ve maddiyat kayıpları…

Sv8053 ergonomik olarak tasarlanmış. Tutma yerleri falan ellerinize oldukça uygun yapıda ve yumuşak özellikte. Taşıma kilidi, otomatik kapanma ve otomatik buhar kontrolü sistemleri var.

Kendisi en uygun ütüler arasında yer alabilecek iyi bir ütü..

 erter456yt5y6uu
Ütüde profesyonel olmuş insanlar bu hareketi iyi bilir..

 

4.. Tefal GV9561 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü

Tefal GV9561 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü modeli ucuz fiyatı, özellikleri, incelemesi ve yorumları ile birlikte karşınızda..

Fiyatı:           1.799 TL                               (04.04.2020)

teter443434

fyhtyrte543535

fyhrytrte53535

Yaklaşık 2 dk’lık bir sürede ısınan ve ütülerinize hazır hale gelen bu model Tefal’in yine buhar istasyonlu modellerinden bir tanesi.

Kayganlığı yüksek ve çizilmesi pek mümkün olmayan Durilium tabanı sayesinde ütülerinizin keyifli geçmesine katkıda bulunuyor. Başka türlüsü zaten çok hoş bir durum değil. Ütü yaparken ütünüzün hareket etmediğini, elbiseniz üzerinde sürekli takılıp kaldığını düşünün. Bu da yetmezmiş gibi bir de bu takılıp duran pürüzlerin elbiseleriniz üzerinde iz bıraktığını bir düşünün. Son derece sevimsiz bir durum.

Tefal GV9561, 1900 ml’lik ayrılabilir özellikte bir su haznesi bulunduruyor. Bu su haznesinden 2600 wattlık gücü sayesinde hem yüksek ısıya sahip bir taban hem de 7.3 bar kuvvetinde bir buhar basıncı çıkıyor.

ryrt64564674

Ütü yaparken sürekli haldeki buhar çıkışı dakikada 150 gram şeklinde ayarlanmış. Sürekli çıkan bu buharın değeri 90’ın üzerinde olsa işlerinizi kolaylıkla halleder diye bahsetmiştik. 150 g/dk hiç fena bir değer değil bu yüzden.

Tefal GV9561 kolay ütü tutmayan bölgeler için şok buharı etkisinden faydalanmak istediğinizde 480 g/dk’lık bir değerle buhar çıkartıyor. Yine bu, diğer ütülere göre oldukça yüksek bir değer. İyi sayılabilecek kırışıklıkları oldukça iyi gideren ortalama bir ütüde bu değer 240 g/dk’lardadır genelde. 480 g/dk’lık şok buhar ütü yaparken oldukça fazla kolaylık sağlayacaktır.

1.7 metrelik bir kablosu var. Otomatik kapanma, kireç önleme ve damlama önleme teknolojilerinden faydalanılmış.

Bunlara ekstra olarak da elektronik kontrol paneli, 5 farklı kontrol programı, yüksek basınçlı bir kazanı, değişken buhar ayarı ve ideal buhar dağılımını sağlayan bir teknoloji bulundurarak ütünüzü istediğiniz noktaya kolaylıkla nüfuz ederek yapmanızı sağlıyor.  Kireç toplama çubuğu, sesli alarm sistemi ve ekonomisini düşünenler için ekonomik mod özelliği de ekstralarından..

Tefal’in en iyi ütüler listemizdeki şık bir ürünü..

eret54t5y6u7
Ütü yapmayı bilmeyenler de bir an önce öğrenmeliler.. Yıl olmuş 2020.. En iyi şekilde becereceklerine eminim!

 

5.. Philips GC9665/30 PerfectCare Elite Plus Buhar Kazanlı Ütü

Philips GC9665/30 PerfectCare Elite Plus Buhar Kazanlı Ütü modeli en uygun ucuzlukta fiyatı, özellikleri, incelemesi, yorumları ile birlikte karşınızda..

Fiyatı:             1.725 TL                             (04.04.2020)

ryhrte3353535

y464566464

ryerter35353535

Philipsin 2 dakikada ısınan ve işleme hazır hale gelen buhar kazanlı ütülerinden bir tanesi. Aslında ilk sıradaki ütünün plus hali diyebilir miyiz bilmiyorum. Üzerine çok fala sayıda özellik eklenmiş gibi görünüyor.

Gücü 2700 wattlara kadar çıkmış. Ortalama bir ütüde bu değerin 2000-2400 watt civarında olması işinizi rahatlıkla görür demiştik. 2700 wattlık bir güç bu anlamda mütevazı olmak gerekirse barajı rahatlıkla geçiyor demektir.

Diğer Philips modellerinde olduğu gibi GC9665/30‘un ütü tabanında T-ionicGlide teknolojisinden yararlanmışlar.

Sürekli doldurulabilir özellikte ve 1800 ml kapasitesindeki çıkartılabilir su haznesinden 7.7 bara kadar kuvvetli basınca sahip buhar çıkabiliyor.

dgetet

Sürekli bir şekilde çıkan buhar dakikada 155 gram olacak şekilde ayarlanmış. Ani buhar basıncı uygulamak istiyorsanız da 540 g/dk şeklinde şok buhar çıkartabiliyorsunuz ( buna herkes şok buhar diyor ama işte düğmeye bastığınızda bir anda çıkan buhardan bahsediyoruz, bu ütülemekte zorlandığınız alanlara ani yumuşatma amacıyla uygulanan bir etkidir).

fhftgerte435365

0.8 kg ağırlığındaki Philips GC9665/30 Elite Plus modeli, 453 x 233 x 285 mm boyutlarına sahip ve kablosunun uzunluğu ise 1.8 metre kadar.  Taşıma kilidi sayesinde kolayca transport yapabiliyorsunuz.

Şimdiye kadarki saydığım makinelerde olduğu gibi bunda da otomatik kapanma ve kireç önleyici sistem mevcut.  Ekstra olarak da Elektronik kontrol panelinin yanı sıra akıllı ısı kontrolü teknolojisi de bulunuyor. Ekonomik modu ve sesli alarm sistemi var.

dsfserwr4w3535

Musluk suyunu kullanabiliyorsunuz ve otomatik buhar kontrolü sayesinde de buharınızı kolayca ayarlayabiliyorsunuz.

En iyi ütüler listemizdeki kesinlikle güzel bir ütü..

erert4y456yu7
Zor zamanlarınızı riske etmeyin!

 

6.. Vestel Kehribar 5000 Buhar Jeneratörlü Ütü

Fiyatı:          444 TL                                (04.04.2020)

dgtetr3t6436346

Vestelin 1 dakika gibi kısa sürede işleme hazır hale gelen bu ütüsü, yine buhar kazanlı tiplerden bir tanesi. (buhar jeneratörlü ütüler)

2600 wattlık bir güçle ütülüyor. Ütü işlerinizi rahatlıkla görebileceğiniz bir güç bu.

Sürekli doldurulabilir özellikteki ve 1000 ml kapasitesindeki ayrılabilir özellikteki su tankından oluşan buharın maksimum basıncı 6 bar’a kadar çıkabiliyor. Bu ütüden çıkan sürekli buhar dakikada 120 gram şeklinde ayarlanmış. Sürekli buhar değeri en az 90 g/dk olsa ütülerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz demiştik.

2.9 kg ağırlığındaki bu Kehribar 5000 modeli, (boyutlarını merak edenler için) 238 x 202 x 336 mm boyutlarında.

Otomatik kapanma ve kireç önleyici sistem teknolojilerine sahip. Bunun yanında akıllı ısı kontrolü, otomatik buhar kontrolü ve 4 kademeli buhar ayarı sistemlerine de sahip.

dgdegter535436365

Tüm bunları da dijital ekranından kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Vestel Kehribar 5000 modeli kumaş türüne göre otomatik sıcaklık ve buhar ayarı yapan akıllı V-mod seçeneği sayesinde de fiyat/performans listesinde yakınında bulunan rakiplerine biraz üstünlük sağlıyor.

Özellikler ve fiyat/performans bakımından en iyi ütüler sıralamasında üst basamaklarda.. 

 

7.. Vestel V-press 2000 Beyaz Buhar Kazanlı Ütü

Fiyatı:         385,90 TL                                 (04.04.2020)

gertet35353464

Vestel V-press serisi 2000 modeli yaklaşık 7 dakikada ısınan bir ütü. Yine buhar kazanlı olması ve fiyatının oldukça düşük sayılabilecek seviyede olması nedeniyle listemizde buralarda. Yoksa özellikleri pek iç açıcı değil aslında.

Yine de buhar kazanlı olması nedeniyle klasik ütülere göre daha avantajlı duruma geçiyor.

2200 wattlık bir güç yardımıyla 1100 ml kapasiteli su tankından çıkan buhar 3 bara kadar çıkabilen bir basınç oluşturuyor. Normalde ütünüzün gücünün en az 2000 ile 2400 watt bir güce sahip olması, ütülerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlayacak temel özelliklerdendir.

2200 wattlık bir güç de işinizi rahatlıkla görecektir. Ama başlarken 7 dk’lık bekleme süresi sizi biraz oyalayacak gibi görünüyor, sanırım işlerinizi küçücük bir süre ertelemek zorunda kalacaksınız.

Bunun yanında tabanı özel seramikten yapılmış. Seramik tabanlar elbiseleriniz üzerinde kolayca kayarlar, yapışmaları ve gereksiz parlamaları engellerler. Elbiselerinizi yakma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

gtet353636434

Eğer metal tabanlı ütülerden olsaydı elbiseleriniz büyük risk altında olurdu. Ama metal tabanlı olanlar da ısıyı en ideal şekilde dağıtabilen tiplerdir aslında. Ütü tabanının her yanında eşit sayılabilecek miktarda sıcaklık vardır.

Vestelin bu modeli 3.38 kg ağırlığında ve 360 x 250 x 280 mm boyutlarında.

Sıcaklık ayarı düğmesi ve değişken buhar ayarlamaları bulunuyor.

En iyi ütüler listemizde en ucuz ütüler arasında yer alan bir ürün..

 

8.. Tefal FV5688 Turbo Pro Kireç Avcısı Buharlı Ütü

Fiyatı:             519,99 TL                             (04.04.2020)

dfget3er535

Klasik buharlı ütü sınıfından olan Tefal FV5688, 2800 wattlık bir güçle çalışıyor. Bu değer bu modeli oldukça yükseklerde bir noktaya çıkarıyor çünkü özellikle buhar kazanı olmayan modellerde bu değer oldukça iyi olduğunu gösterir.

Tefalin özel yapımı olan Durilium tabana sahip bu model özellikle elbise üzerinde kolayca kayabilerek yanmaları önlemesi ve fermuar gibi bölgelerde çizilmeden kolaylıkla düzleştirme yapabilmesi ile taban yapısının hakkını veriyor.

300 ml’lik su haznesine sahip. Bu haznenin yardımıyla 50 g/dk’lık sürekli buhar sistemine sahip. Şok buharı değeri ise 220 g/dk.

Otomatik kapanma sistemi, kireç önleyici ve damlama önleyici teknolojisi, yumuşak tutma yeriyle ergonomik tasarımı, değişken buhar ayarı ve otomatik buhar kontrolü bulunan bu model ekonomik modunda da sizlere oldukça kolaylık sağlıyor.

Buhar kazanlı modelleri sevemeyen veya istemeyen kişiler için, klasik buharlı ütü modellerinden olan Tefal FV5688 ucuz denebilecek fiyatı ve ütülerinizi mükemmele yakın şekilde yapmasıyla listemizde kendine yer buldu.

Ucuz falan değil aslında ama bu fiyatlardan biraz daha ucuzları artık öğrenciler için tasarlanmış ütülere giriyor. Ne yazık ki özellikleri aile ortamlarına yeterli gelmiyor. Ama öyle ahım şahım modellere ihtiyacım yok diyen aileler için de elbette uygun gidecektir. Birçoğumuzun ailesi 150-200 liralık modellerden kullanıyordur.

Yüksek özellikleri bakımından, alabileceğiniz en uygun ütüler arasında yer alır..

 

9.. Philips Azur Performer Plus Ütü GC4506/20

Fiyatı:                379 TL                          (04.04.2020)

trewr53453536

Klasik buharlı modellerden biri daha. Philips markasının Azur modeli, Philips’in özel tabanlığı olan SteamGlide tabanı sayesinde hem çizilmeye oldukça dayanıklıdır hem de elbiselerinize kolaylıkla istediğiniz düzleştirmeyi sağlar.

2400 wattlık gücü de güçlü bir ütü için yeterli değerlerde. Normalde ütü gücünün 2000 ile 2400 arasında olması gerektiğini artık biliyorsunuzdur. 2400 watt işinizi kolaylıkla sağlayacak bir değerdir.

etret535353

45 g/dk’lık sürekli buhar özelliği ve 170 g/dk’lık şok buharı değerlerine sahip. Bir ütüde bu değerler sırasıyla 90 g/dk ve 240 g/dk’nın üzerinde olsa iyi olur. Ama buhar kazansız bir modelde aslında pek kötü sayılmayacak bir değerdir bunlar.

Azur Performer’in kireç ve damlama önleyici sistemleri var. Tasarımını önemseyenler için 1.75 kg’lık ağırlığa sahip ve 326 x 140 x 160 mm boyutlarında.

En iyi ütüler listemizde en ucuz ütüler arasında yer alan bir model daha..

 

10.. Arzum AR695 Peta Ütü

Fiyatı:         169 TL                           (04.04.2020)

ete3534t4646

Buharlı tipteki klasik ütülerden biri olan Arzum AR695 Peta, seramik bir tabana sahip. Böylece hem kolay kayganlık sağlarken hem de olağandışı yapışmaları ve parlamaları engelliyor.

Seramik bu yüzden istenilen bir taban yapısı.

AR695’in gücü 2400 watt. Bu değerleri ile ortalamanın üzerinde.  Buhar yetenekleri diğer klasik ütüler gibi yeterli olmamasına rağmen gücü ile ve fiyatı ile ön plana çıkabilecek bir model.

Sürekli buhar değeri 35 g/dk ve şok buharı değeri ise 120 g/dk kadar çok iyi olmayacak değerlerde olsa bile fiyat performans oranına bakıldığında bu fiyat için oldukça iyi değerlere sahip.

Kireç önleme ve damlama önleme sistemlerine sahip olmasının yanı sıra ayar düğmeleri ve kendi kendini temizleyebilme özelliklerini de bulunduruyor.

Bazı oylamalarda 10 puan üzerinden yaklaşık 6 puan almış. 15 kişinin oylaması sonucunda verilen bu puan fena değil.

En iyi ütüler listemizde fiyat performans açısında bakılırsa en uygun ütüler arasında yer alabilir..

 

11.. Fakir Viaggio Seyahat Ütüsü

Fiyatı:        (Tükenmiş)                                  (04.04.2020)

rer3r53566363

Seyahat tipi ütü çeşitlerinden olan Fakir Viaggio çantalarınıza sığabilecek küçük bir tasarıma sahip. 1200 wattlık mini bir gücü var. Bundan dolayı çok da bir şey beklememek gerek, lakin ben ütüsüz de yapmak istemiyorum diyenler adına yanlarında taşıyabilecek küçüklükte ve işe yarayacak bir ütü.

Tasarımında seramik taban kullanılmış. Kayganlığı güzel, kolay kolay elbiseyi yakmaz, yapışmaz ve parlamaları engeller.

30 ml’lik mini bir su haznesi var. İçerisinden çıkan buhar yaklaşık 15 g/dk miktara sahip.

Kendi haline bıraktığınızda kapanmıyor ama kireç önleme ve damlama önleme sistemleri sayesinde bir kez aldınız mı uzun yıllar boyunca kullanabiliyorsunuz.

yryt465775645

Buhar ve sıcaklık ayarlamaları yapabilmenizin yanı sıra buharsız ütü özelliği de var. Buhar basıncının yeterince fazla olmamasından dolayı zaten genelde buharsız ütüleme özelliğinden yararlanıyorsunuz.

Katlanabilir bir tutma sapının olması onu seyahatlerinize uygun hale getiriyor.

Seyahatlerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Hatta seyahatleriniz için en uygun ütüler arasında..

 

12.. Philips PerfectCare Performer GC8735/85 Buhar Kazanlı Ütü

Fiyatı:           1.299 TL                               (04.04.2020)

tur5t64553

2 dk içerisinde kullanıma hazır hale gelen PerfectCare Performer GC8735/85, buhar istasyonlu modellerden bir tanesi.

Hani normalde 10 tane üründen oluşan bir liste hazırlayacaktık fakat listeye birkaç tane daha eklesek hiç fena olmaz dedik.

Model, 2400 wattlık bir güce sahip. Bu yönüyle diğer PerfectCare modellerinden birazcık geri plana düşmüş gibi görünüyor. Ee, haliyle fiyatına da bu yansımış. Diğerleriyle arasında hemen hemen 500 liralık bir fark oluşmuş.

eter535346yrry

Steamglide taban yapısından oluşmuş ki bu yapının Philips’in özellikle ürettiği çizilmelere oldukça dirençliliğinin yanı sıra kayganlık ve yapışmazlı özelliklerinin de oldukça iyi olduğunu vurguladığı bir yapı. Philips bu taban yapısıyla oldukça övünüyor. Tabi ki son söz biz kullanıcıların. Ben, dokanınca tabi ki anlaşılıyor ancak bakınca pek anlayamadım, sanki böyle hepsi bildiğimiz ütü gibi geliyor. Bu yüzden pek yorum yapmayacağım.

1800 ml’lik bir su tankı kapasitesine sahip. Bu tank sürekli doldurulabilme ve ayrılabilme özelliğinde. Taşıma kilidi sayesinde de kolaylıkla taşınabiliyor.

Sürekli ürettiği buhar 120 g/dk şeklinde ayarlanmış ki başlarda bu değerin 80-90 g/dk’dan yüksek olması sizin için yeterli olacağından, ütüleme işleminizi kolaylıkla sağlayabileceğinden bahsetmiştik.

Eğer şok buharına da ihtiyaç duyarsanız bu değerin 420 g/dk olduğunu bilmenizde fayda var. Diğer PerfectCare modellerinden 500 liralık bir fark olduğunu belirtmiştim fakat performans farkı o kadar var mı bilemiyorum. İşini gayet güzel yapıyor görünüyor.

Buhar basıncı da 6.5 bar’a kadar ulaşabiliyor.

rtetetryryry44645

449 x 246 x 335 mm boyutlara sahip bu model 3.2 kg ağırlığında. Hafif modeller isteyenler için hiç de fena sayılmayacak bir ağırlık bu.

Otomatik kapanma sistemi var ki bu unutkan arkadaşlar için oldukça önemli bir detay. Ütüyü çalışır halde unuttuğunuzda bu özellik sayesinde başınızdaki büyük bir dert kendiliğinden yok olmuş olacak. Ama evdeyken bu özelliği bir deneyin öncelikle. Sonralarda eğer çalışır durumda unutursanız aklınız geride kalmayacaktır.

Sessiz buhar teknolojisinin yanında kireç önleme sistemine ve birçok ayara sahip.

Fiyat performans açısından bakıldığında en iyi ütüler listesinde listeye koymadığımız ama niçin sonradan bu da burada dursun dediğimizi anlayacaksınızdır.

Çünkü tam olarak arada bulunan bir ürün. Çok yüksek fiyatlıları almayalım, ama küçük fiyatlıların da özellikleri oldukça yetersiz diyenler için tam sınırda olan biçilmiş kaftan..

Buhar kazanlı ütüler arasında hem performans hem fiyat açısından bakıldığında en ucuz ütülerden olup, en iyi ütüler arasında da kendine her daim yer bulur..

sdfrre45t6y645y6
Ütüde kaygan taban ve doğru/güçlü ısı yönlendirimi vazgeçilmez detaylar!

 

13.. Philips GC8962/40 PerfectCare Expert Plus Buhar Kazanlı Ütü

Fiyatı:          1.389 TL                                (04.04.2020)

tetgedgbdege35343

Bir tane daha buhar kazanlı PerfectCare modeli. Yaklaşık 2 dakikada ısınıp işleme hazır hale geliyor.

2100 watt gücünde, Steamglide yapıda tabanı var.

fvgdgrt4t546463

120 g/dk kuvvetle sürekli buhar üflerken şok buhar kuvveti ise 520 g/dk değerlerinde. Buhar basıncı 7.5 bar’a kadar çıkabiliyor.

Ayrılabilme ve sürekli dolum yapılabilme özelliğindeki su tank 1800 ml kapasiteye sahip.

3.2 kg ağırlığında. Otomatik kapanma ve kireç önleme özellikleri bu PerfectCare modelinde de mevcut.

fhgereet46464

Musluk suyu kullanımına izin veren yapısı, akıllı ısı kontrol sistemi, enerji tasarrufu sistemleri ve göstergeleriyle ekstra birçok özelliğe de sahip.

Şıklığı, zarifliği ve tarz renkleriyle listemize son sırada katmak istediğimiz bir model.

Kesinlikle bulabileceğiniz en iyi ütüler arasındadır.. Sağlıcakla..

 

dfrtr5rert5y6u7
Eğlencenin yeni mimarı Dronelar, yakında herkesin evinde günlük kullanımda olacak! Drone dünyasına herkesten sonra mı katılacaksınız! En iyi dronelara bir göz atın..

 

fdrther4t5y6u
En iyi bluetooth hoparlör listemize bir göz atın!

 

sdfrer4t5y6t567
Muhabbetlerin vazgeçilmez ikramı Türk Kahveleri için en iyi makinelere bir göz atın!

 

sftgrrert45y6uy
Karantinada olduğumuz şu sıkıcı günlerde balkonlarımızda güneşe karşı yudumlayacağımız Türk Kahveleri için en iyi Kahve Makinelerine bir göz atın!!

 

“Sevdiklerinizle sağlıklı, huzurlu, mutlu nice anılarınız olsun…”

 

Yorum yapın