En ucuz ve En İyi Yazıcılar 2020: En İyi Yazıcı Çeşitleri; Önce Basım Hızına Bir Bak Hele!!

Evlerinizin, iş yerlerinizin ya da dükkanlarınızın ihtiyacı olan pratik çıktılar için aradığınız en ucuz, en uygun, en kaliteli, en hızlı ve en iyi yazıcılar; yazıcı çeşitleri, markaları, modelleri, tavsiyeleri ve fiyatları ile tanklı, renkli ve çok fonksiyonlu lazer yazıcı tavsiyeleri 2019 ve 2020 modelleri de dahil olmak üzere bu yazımızda!! 

Hepimizin aniden işinin düştüğü fotokopi örnekleri, ders çıktıları, konular için gerekli belgeler, sunumlar için hazırlanacak dosyalar, herhangi bir yere yetiştirmemiz gereken aciliyeti yüksek dosyalar.. Keşke en iyi yazıcı modellerinden bir tane de bizde olsa değil mi?

Bunlar için arayıp durduğunuz En iyi ve en ucuz yazıcılar hangileri? En uygun, hızlı, kullanışlı, kaliteli ve en iyi yazıcılar 2020? Yazıcı alırken dikkat edilmesi gerekenler? En güzel yazıcılar? Yazıcı çeşitleri nelerdir 2020? En iyi yazıcı mürekkebi, yazıcı kartuşu, yazıcı kablosu? gibi sorularınızın cevaplarına ulaşabileceğiniz, 2020’ye sayılı günler kala ele aldığımız bu makale sizlerle..

dfrtg5y6t56y
En İyi Yazıcılar Hosgelir.com’da!

En ucuz ve en iyi yazıcılar için de listelerimizi oluşturduk..

En alt kısımda “yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz?” kısımlı bölgeden de yararlanabilirsiniz.

fhetr342435str4643s
İş dünyasında başarıyı yakalayabilmek için elinizin altında iyi bir yazıcı bulunması her zaman karlı iştir..

A.. Yazıcı Çeşitleri Nelerdir Hakkında

1.. Mürekkep Püskürtmeli Modeller (Kartuşlular): 

Genellikle renkli özellikte olan bu yazıcı tipi, yazılarının mantığı mürekkep püskürtmeye dayanan bir yazıcıdır. Tanklı ve kartuşlu olarak temelde ikiye ayrılır diyebiliriz.

Tanklı modellere “bitmeyen kartuşlu modeller” de deniyor. Mürekkep püskürtmeli modeller yoğun baskı sayısı gereken işlemlerde kullanıma uygun olmadıkları için kartuşu bitiremiyorlar. Bundan dolayı da adı bitmeyen kartuş olarak kalmış.

Tanklı yazıcılar olayı çok daha ucuz maliyetle hallettiklerinden daha çok tercih ediliyor. Bundan dolayı renkli yazıcı arıyorsanız tanklı modellerden faydalanmanız mantıklı olabilir.

wrert5y6u7yrgtty6u
Mürekkep püskürtmeli yazıcılar

2.. Toz Boya Kullanımlı Modeller (Tonerliler)(Lazer Yazıcılar): 

Temelde siyah-beyaz ve renkli olarak ikiye ayrılır diyebiliriz. Ama asıl önemli özelliği çok kısa sürede çok daha fazla sayıda baskı yapabilmenizdir.

Bu yüzden lazer yazıcılar çok daha fazla tercih edilirler ve sizlere çok daha fazla zaman kazandırırlar.

Sıvı değil de toz mürekkep kullandıkları için bir başlamada çok fazla sayıda baskı yapabilirler.

Çok fazla sayıda çıktıyı çok kısa süre içerisinde elde edebilirsiniz. Özellikle vize haftaları yaklaşan üniversite öğrencileri, bu durumun öneminin farkındadır.

srt45ytrty67u8ı
Laser printerlar

3.. Nokta Vuruşlu Yazıcılar (Eski tip faturalarda):

Fatura için kullanılan yazıcılardır. Şeritlerden faydalanılır. Kartuş veya Toner gibi değildir. Dolum özelliği yoktur ve yenisi de çok pahalı değildir.

Günümüzde pek kullanılmıyor denebilir.

dfrt56ytt5y6utfr
En iyi yazıcılar bu yazımızda!

 

 

 

jgjty5754464dgd35d

B.. Kartuş ve Toner Hakkında

Sarf malzemesi olarak da geçen toner, kartuş, drum gibi kavramlar hakkında küçük bilgilendirme alanı..

Toner nedir? : Yakın tarihte karbon tozu olarak kullanıma başlanan toner, yazı ve görüntü almak için kullanılan mürekkep tozudur. İlerleyen yıllarda bu karbon tozuna polimer karıştırılmasıyla kalitesi arttırılmıştır. Yazıcılar içerisinde bulunan fırınımsı yapılarla toner tanecikleri 200 dereceye kadar varan sıcaklıkta ısıtılarak kağıt üzerine yapıştırılıp yazı ve görüntü baskısı alınır.

Kartuş nedir? : Mavi, sarı, kırmızı gibi birçok renkten oluşan, plastik bir kutunun içine konulmuş mürekkeplerden oluşan, ekrandaki görüntünün ısıtılmış mürekkebin püskürtülmesi işlemi aracılığıyla kağıda basılmasını sağlayan yazıcı kısmıdır. Kartuş olmadan yazıcı basım yapmaz. Kartuş bitiminin yazıcıya vereceği zararı önlemek amacıyla artık akıllı çip teknolojisi kullanılıyor. Kartuş sayısı ne kadar fazlaysa o kadar kaliteli basımlar meydana gelir.

Toner ve kartuşun farkı ne? : Toner temelde mürekkep tozu ile çalışırken, kartuş ise ısıtılmış mürekkebin püskürtülme işlemine dayanan bir sistemdir. Yine toner dolumunda toz, kartuş dolumunda ise sıvı mürekkep eklenir. Tonerde siyah-beyaz ve renkli sistemler kullanılarak baskı meydana gelirken, kartuşlarda genelde renklidir. Tümleşik yapıda üretilmiş yazıcılarda “toner kartuşlu” sistemler de bulunabilmektedir.

Büyük kağıtlara basımlar için neden mürekkep püskürtmeli yazıcılar tercih edilmeli? : Büyük ölçekli kağıtlara baskılar için mürekkep püskürtmeli kartuş sistemi daha uygundur. Çünkü kartuş sistemi enine doğru baskı yaparak çalışır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kartuşların bulunduğu mekanizma yatay biçimde sağa sola hareket ederken kartuşların altında geçen A4 fotokopi kağıdı üzerinde baskıyı oluşturur. Lazer toner sisteminde büyük kağıtlara baskı yapılabilmesi için daha büyük boyutlarda bir kartuşa sahip yazıcı almanız gerekir.

Çip ne işe yarar? : Çipler yazıcıların baskı adedine göre ayarlanmış akıllı düzeneklerdir. Bu sayı aşıldığında yazıcılar durur ve çalışmaz. Bu da yazıcınızın kartuş veya toner bitiminde hasar almasını engeller, fakat tekrar dolum yapılmasına olumsuz etkileri vardır.

Drum (Görüntü tamburu) nedir? : Mürekkep tozunun bulunduğu manyetik merdaneden bu tozu alarak öncelikle kendi üzerinde görüntünün oluşmasını sağlayan, sonrasında ise bu görüntüyü kağıt üzerine aktaran sistemdir. Asıl olarak lazer yazıcılarda kullanılır. “Toneri kağıda transfer eden sistem” ile çalışır, güç olarak ısı ve basınç kullanır.

C.. Yazıcılarda Bulunan Teknik Terimler Hakkında

Yazıcılarda çözünürlük? : Çözünürlük, “inç” başına düşen noktacık sayısını ifade eder. Sayısı arttıkça kalitesi de artacaktır.

Ppi nedir? : “Pixel per inch”. İnç başına düşen nokta sayısı. “Görüntüdeki pikseller” desek yeridir. Çözünürlükle aynı manada kullanılabilir.

Ppm nedir? : “Page per Minute”. Yazıcının hızını tasvir eder. Yazıcının dakikada bastığı sayfa sayısı “ppm” hız birimi ile ifade edilir.

 

Duplex printing nedir? : Dublex printing kavramı size zaman kazandıracak mükemmel detaylardan birisidir. Kağıdın her iki tarafına da otomatik olarak basım yapılabileceğini ifade eder. Bir yüzüne basım yapıldıktan sonra kendiliğinden kağıdı geri çeker ve diğer yüzüne de basar. Dublex printing sisteminin olmadığı düzeneklerde bu olayı elinizle manuel olarak yapmanız gerekir ki bu oldukça zaman alır. Dublex printing sistemi işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Mfp nedir? : “Multi function product”.Çok fonksiyonlu yazıcıları ifade eder. Sadece yazıcı özelliğiyle kalmayıp faks, fotokopi, wi-fi ve tarama gibi özelliklerinin de olduğunu belirtir. Baş harfleri kullanılır genelde(W,F,…). Böylelikle bir makine alarak diğerlerinin masraflarından bir miktar kurtulmuş olursunuz.

 

Tekrar söyleyelim ki en alt kısımda bulunan “Yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz?” ilgili bölümden yararlanabilirsiniz.

Şimdi makale 3 ana başlıktan meydana gelmekte:

A- En ucuz, en uygun ve en iyi yazıcılar

B- En kaliteli, en uygun ve en iyi yazıcılar

C- Yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

A… EN UYGUN, EN UCUZ ve EN İYİ YAZICILAR

1… CANON PİXMA E484 FOTOKOPİ TARAYICI FAKS Wi-Fi YAZICI:   Tükenmek üzere!!

 

ett3535dgd2

FİYAT: 485,50 TL                    (20.12.19)

 

 

Multifonksiyonel (çok fonksiyonlu) yazıcı tiplerinden birisi olan Canon Pixma E484, yazıcı olarak kullanılabilmesinin yanı sıra tarayıcı, faks ve fotokopi mekanizmalarını da bulunduruyor.

2 adet kartuştan oluşan Mürekkepli bir yazıcılardan olan bu model, wi-fi sistemi de bulunduruyor ve mobilden baskı yapabilme özelliğine de sahip.

Wifi özelliği size bir miktar zaman kazandıracaktır. Koltuğunuzda oturup, elinizde milkshake’inizi yudumlarken telefonunuzdan istediğiniz belgeyi yazıcınıza gönderebilirsiniz.

Yine yazıcılarda kartuş veya toner sayısı elde ettiğiniz çıktının kalitesini doğrudan etkileyen detaylardır. Sayı arttıkça genelde kalite de artar.

Bu model işletim sistemi olarak Android, iOS, Mac OS, Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Renkli basma baskı türünden olan bu model, 4800 x 1200 çözünürlükte kalitesiyle siyahlarda 8.8 sayfa/dakika hızla basarken, renklilerde ise 4.4 sayfa/dakika hızda basım yapıyor.

Sayfa basım hızı sizin makine başında bekleme sürenizi doğrudan etkileyen en önemli unsur olduğu için yazıcı alırken bu detaya dikkat etmenizde fayda var.

Yine buradaki basım kalitesine dikkat etmenizde fayda var. Zira, elde ettiğiniz sonucun kalitesi, bir yazıcıdan beklentilerinizin en önemlisidir.

Fotoğraf baskısına izin veren bu yazıcı modelinde çift taraflı baskı işlemi malesef manuel olarak kontrol ediliyor. Otomatik bir sisteme sahip değil.

600 x 1200 çözünürlükte bir tarayıcısı bulunan bu yazıcı, 20 sayfaya kadar ADF kapasitesine de sahip.

Ebatlarını merak edenler için ise bu model 435 x 295 x 189 mm olarak verilen “genişlik x derinlik x yükseklik” boyutlarında ve yaklaşık 5.9 kg.

Bu harikalar yaratan küçük modele en ucuz yazıcılar listemizde en üst sırayı verdik.

Editör YORUMU:

Ucuz denebilecek fiyatıyla ön plana çıkan bu model fiyat performans piyasasında neredeyse en iyi yazıcı.. Wi-fi özelliğinin de olmasıyla kullanıcılarının büyük beğenisini toplayan bu yazıcı oldukça güzel yorumlara sahip..

Oturduğunuz yerden elinizdeki telefonla bile bir şeyler gönderip çıkartabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi fiyat performans açısından en güzel yazıcılar arasındadır kesinlikle..

Çeşitli sitelerde müşterileri tarafından verilen puanları da tam puana yakın durumda. Size sadece almak kalıyor..

sfr456ytgfr4t56yuu
En iyi yazıcılarla yapamayacağınız şey yok.. 🙂

 

2… HP DESKJET INK ADVANTAGE 2630 (V1N03B) TARAYICI + FOTOKOPİ + MÜREKKEP PÜSKÜRTMELİ Wi-Fi YAZICI :     Tükenmek üzere!!

 

ett5353ryry463d3

FİYAT:    249 TL                 (20.12.19)

 

 

Multifonksiyonel (çok fonksiyonlu) yazıcılardan diğer bir tanesi olan HP Deskjet V1N03B, yazıcı özelliğinin yanı sıra Tarayıcı ve Fotokopi fonksiyonlarında da kullanılabiliyor.

Mürekkepli yazıcılar grubundan olan model 2 tane kartuşa sahip. Wifi bağlantısı sayesinde ve mobil baskı yeteneği ile işlerinizi bir hayli kolaylaştırıyor.

LCD ekranı sayesinde ekstra kolaylık sunan Deskjet V1N03B bu ekranda yer alan grafikleri ile size yönlendirmelerde bulunuyor. İşleriniz bir tık daha kolaylaşmış oluyor. Ayrıca modelin işlemcisi 360 mhz olmakla beraber, 256 MB belleğe de sahip.

İşletim sistemi desteği olarak da Mac OS, Windows ve Windows Server’i destekliyor.

Renkli baskı yapma özelliğindeki bu yazıcı baskılarını 4800 x 1200 piksellik çözünürlükte yaparken A4 kağıdının yanı sıra broşürlere, düz kağıtlara ya da fotoğraf kağıtlarına da baskı yapabiliyorsunuz.

Fotoğraf basabilme özelliği bulunurken çift taraflı baskı yeteneği ise manuel olarak kullanılabiliyor. Bu yazıcıda da otomatik düzen kurulmamış maalesef, çift taraflı kullanım için.

Yaptığı baskılardan bahsettiğimize göre baskı hızına da bir bakacak olursak siyah basımlar için 7.5 sayfa/dakika hızda basım yaparken, renkli basımlar için 5.5 sayfa /dakika hızda basım yapabiliyor.

Öte yandan, basım yaparken en çok beklenen zaman dilimi genelde ilk sayfanın yazılmaya başlandığı süre olur. Bu olaya “ilk sayfanın çıkış süresi” olarak bakacak olursak Deskjet V1N03B, siyah basımlardan ilk sayfayı 14 saniyede çıkartabilirken, renkli basımlarda ise 18 saniye gibi bir sürede çıkartabiliyor.

Modelin ADF (belge besleme) özelliği bulunmazken, 1200 x 1200 çözünürlükte bir tarayıcı sistemi var ve 216 x 297 mm’lik alanı tarayabiliyorsunuz.

Boyutlarını merak edenler için 425 x 304 x 149 mm’lik genişlik, yükseklik ve derinlik ölçülerine sahip. Model yalnızca 3.42 kg ağırlığında.

Editör YORUMU:

En beğenilen ve en çok tercih edilen yazıcılardan bir tanesi olan DeskJet V1N03B, müşterileri tarafından mükemmel geri dönüşlere sahip. Yani yorumları oldukça güzel. Çok fazla kullanıcısı var ve buna rağmen verilen puanlar tama yakın.

Wi-fi desteğinin olması ve mobil baskıya da izin vermesi fiyat performans arenasında onu rakiplerinin bir hayli önüne geçiriyor. Fiyatını da göz önünde bulundurunca bu listede bulabileceğiniz en güzel yazıcılar arasındadır..

 

345trgfrt5y6u7ytr4
Mürekkep püskürtmeli modeller de çok tercih edilenler arasında..

 

3… HP LASERJET 107A LAZER YAZICI :    Tükenmek üzere!!

 

et4t64633dgrf24

FİYAT:   519,51 TL                  (20.12.19)

 

 

519,51 TL nedir abi.. Fiyata bak.. Şey gibi.. Düzgünce bir fiyat belirleseler keşke. Bu tür fiyatlar KDV’lerden kaynaklanıyor diye düşünüyordum ama şehir içi otobüs kartımda da 7,12 TL bakiyem olduğunu gördüğümde aslında pek de KDV kaynaklı olmadığını anladım. Mantığını da çok araştırmadım aslında.

Sadece yazıcı fonksiyonu bulunan HP Laserjet 107A laser yazıcılardan bir tanesi. Demiştik ki laser yazıcılar kartuş değil toner kullanıyor, mürekkebi toz halinde ısıtmaya dayalı bir mantığı var ve günümüzde daha çok tercih ediliyor..

Bu modelin 1 tane toneri var. Yazıcılarda genelde toner veya kartuş sayısı arttıkça baskı kalitesi de güzelleşir. Ancak fiyat performans açısından bakılacak bir model olduğu için toner sayısının 1 olması değil, bu fiyata işlemini ne kadar kaliteli yaptığı ön plana çıkıyor. Hem biz hem de diğer kullanıcıları oldukça memnun.

Bu model diğer özelliklere nazaran biraz hız üzerinde master yapmış gibi. Wi-fi özelliği ve mobil baskı yeteneği olmaması bir miktar üzücü olsa bile 400 mhz işlemciye sahip ve 64 MB belleği bulunuyor.

Windows ve Windows Server işletim sistemlerini destekliyor.

Siyah baskı türünde ve 1200 x 1200 çözünürlükte baskıları olan model A4 kağıdının yanı sıra etiketlerde, kalın kağıtlarda ve hatta zarflarda bile kullanılabiliyor.

Dediğimiz gibi daha çok hız üzerinde yoğunlaşılmış bu modelde. Dakikada 20 sayfa baskı yapabilme gibi bir hıza sahip. İlk sayfa için yaklaşık 18 saniye bekliyorsunuz. Çift taraflı basımı da yine manuel olarak verilmiş.

Editör YORUMU:

Fiyatına göre bir hayli hızlı olan bu küçük ve şık yazıcı modeli wi-fi bağlantısının olmamasını bu şekilde tolere etmiş gibi duruyor. Daha ileri teknoloji kullanan yazıcılara göre elbette ki biraz yavaş kalıyor ancak bu fiyattaki bir yazıcıya göre oldukça hızlı..

Çeşitli yorumların bulunduğu sitelerde bu yazıcıya verilen puanlar tam desek doğru olur heralde.. Kullanıcılar tarafından varılan genel kanı fiyat performans açısından harika ve kaliteli bir yazıcı olduğu.

 

sft456ytgy6u7
Keşke şöyle gerçek 10 dollarcıklar basan makineciğimiz olsa..

 

 4… HP LASER MFP 135W FOTOKOPİ + TARAYICI + Wi-Fi LAZER YAZICI

 

tutuy464664gdge3535d

FİYAT:     889 TL                (20.12.19)

 

 

Çok fonksiyonlu yazıcılardan olan HP Laser MFP 135W, yazıcı, tarayıcı ve fotokopi fonksiyonlarında kullanılabiliyor.

Lazer baskılama grubundan olan modelde 1 adet kartuş bulunuyor. LCD ekranı sayesinde işlemleriniz kolaylık sağlarken yine Wi-fi ve mobil baskı özellikleri de sizlere ekstra kolaylık sunuyor. Mobil baskıda Wi-fi Direct, Apple airprint, Google cloud print, mobil uygulamalar ve Mopria destekleniyor.

150 sayfalık bir kağıt girişi bölümü var. İşlemcisi 600 mhz hızında olup 128 MB belleği de bulunuyor.

Yine işletim sistemi desteği olarak Windows ve Windows Server destekleniyor.

Siyah baskı yapan türlerden olan bu model 1200 x 1200 çözünürlükte ürünler verirken A4 kağıdının yanı sıra düz kağıtlara, etiketlere, geri dönüşüm kağıtlarına, kalın kağıtlara ve hatta zarflara kadar işlem yapabiliyor.

İlk sayfanın çıkışı 18 saniye gibi bir süre alırken dakikada 20 sayfaya kadar bir hızla baskı yapabiliyorsunuz. Yine çift taraflı baskı olayı manuel olarak kullanılabiliyor.

Tarayıcı600 x 600 piksellik çözünürlükte bulunurken 216 x 297 mm alanı tarayabiliyor.

Boyutlarını merak edenler için model 406 x 360 x 253 mm boyutlarında ve 7.46 kg ağırlığında.

Editör YORUMU:

Öncelikle, “HP bu işi biliyor” diye bir giriş yapayım..

Elimizdeki LaserJet’i bir tarafa bırakırsak, çalıştığım kuruluştaki sekreterlerin masalarını dolaştığımda genel olarak LaserJet hakimiyetini görüyorum.. LaserJet’in çeşitli modellerini kullanmaktalar..

Yoğun bir ilgi ve oldukça yoğun bir beğeni ile karşı karşıya olan Laserjet modelleri çok fazla tercih edilen yazıcılar arasındalar. Çok hızlı ve çok kaliteli baskılar yapabilmesiyle yoğun bir talep alıyorlar.

Kullanıcıları arasında da genel yorumlar yazıcının hızlı olduğu ve çok kaliteli sonuçlar verdiği yönünde..

En iyi yazıcılar arasında zirveye oynayabilecek bir başka model.. Bu küçük ve şık modele bir şans vermelisiniz çünkü o bunu hak ediyor!

 

wret57uy6trert45y6u
“Söööylemeee! Onu da denediiiim.. Olmadııı; yapamadıımm..” (Murat Kekili- Söyleme)

 

5… LEXMARK MX317DN TARAYICI + FOTOKOPİ + FAX LASER YAZICI 2.5 K TONER

 

etr5352324dtgd252s

FİYAT:    1.052,51 TL                 (20.12.19)

 

 

İlginç fiyatlar.. Sondaki 51 kuruşa kafam takılıyor niyeyse..

Lexmark, ABD kökenli bir marka olup 1991, Kentucky menşeilidir. Merkezi Armonk, New York City, ABD olan, dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi olan IBM (International Business Machines; Uluslar arası İş Makineleri)’den ayrılarak özgün bir marka haline gelmiş.

Ünlü “Fotune 500” şirketlerinden biri olan bu marka günümüzde 170 kadar ülkede ticari faaliyetlerini sürdürmekte. Baskı ve görüntüleme teknolojilerinde oldukça ileri seviyede olan Lexmark, özellikle yazıcı sektöründe en önemli firmalardan biridir.

Özellikle “tasarruflu yazıcılar” geliştirmeleriyle müşterilerinin büyük beğenisini toplamışlardır.

Lexmark MX317DN modelli yazıcımız çok fonksiyonlu yazıcı gruplarından olup Yazıcı, tarayıcı, faks ve fotokopi yapabiliyor.

Lazer yazıcılardan bir tanesi olan model 1 adet tonere sahip.

LCD ekranları sayesinde işlemleriniz hız kazanırken, wifi desteğinin yanı sıra İnternet desteğine de sahip. Bu da sizlere çok büyük avantajlar sağlayacaktır.

İşlemcisi 800mhz’lik bir hızla çalışabiliyorken 256 MB da hafızaya sahip.

İşletim sistemi olarak da zor bulunan Linux desteğine ek olarak Mac OS, Unix ve Windows işletim sistemlerini de destekliyor.

Siyah baskılar yapan model, 1200 x 1200 çözünürlüğe sahip baskılar verebilirken fotoğraf baskısı özelliği bulunmuyor maalesef..

Otomatik özellikte çift taraf baskı yapabilen MX317DN, bu özelliği ile işlemlerinizi çok çok daha verimli hale getiriyor.

Zaten boyutlarından da anlaşılacağı üzere ev kullanımına pek uygun olamayan bu yazıcı çoğunlukla şirketlerde veya fotokopi dükkanlarında kendine yer buluyor.

Bu mekanlarda da çift taraflı basımın manuel olarak değil de otomatik olarak yapılması müşterileri bekletmeme açısından son derece önemlidir zaten. Zira, çok bekleyen müşteri devamlı müşterilikten çıkacaktır.

Model dakikada 33 sayfaya kadar varan muhteşem hızlarda baskı yapabilirken, ilk sayfanın çıkışı sadece 6.5 saniye sürüyor. Bu alanda oldukça başarılı diyebiliriz yani.

50 sayfaya kadar ADF (belge besleme) özelliği bulunan bu model; 600 x 600 çözünürlüğü bulunan ve 216 x 356 mm alanı tarayabilen bir tarayıcı sistemine de sahip.

Ayrıca boyutlarını merak edenler içinse 468 x 399 x 472 mm boyutlarında ve 20 kg’lık bir ağırlığa sahip.

Editör YORUMU:

Bir yazıcıdan beklentilerinizin hemen hemen hepsini karşılayan bu model fiyat performans açısından en iyi yazıcılar arasında.. Mükemmel sayılabilecek hızı ve yine mükemmel sayılabilecek baskı kalitesiyle hem bizi hem kullanıcılarını memnun etmeyi başarmış durumda.

Bu güzel yazıcı, iş hayatınıza farklı bir boyut kazandırabilir..

 

dfr4t56yu7uı8o
Acelesi olanlar için en iyi yazıcı yüksek hızlı baskı yapabilendir!

 

6… HP INK TANK WİRELESS 415 FOTOKOPİ + TARAYICI + WİFİ MÜREKKEP PÜSKÜRTMELİ TANKLI YAZICI

 

ryt3453535et3563w

FİYAT:   799 TL                  (20.12.19)

 

 

1939’da ABD’de Palo Alto’da, yalnızca 583 dolara, Stanford Üniversitesinden mezun iki elektrik mühendisi tarafından bir garajda kurulmuş HP firması, 1984 yılında mürekkep püskürtmeli, lazer yazıcı ve tarayıcıları ile piyasaya girmiş olup yine aynı yıl Canon ve Xerox teknolojisini kullanarak HP LaserJet serili yazıcılarını piyasalara sürmüştür.

Multifonksiyonel özellikteki HP Ink Tank 415, yazıcının yanı sıra Tarayıcı ve Fotokopi fonksiyonlarına da sahip bir model.

Mürekkepli modeller arasında yer alan bu yazıcı 4 adet “mürekkep tankına” sahip. Tanklı modellere bitmeyen kartuşlu modeller de denildiğinden bahsetmiştik.

Modelde Wifi desteği ve mobil baskı özelliği var. LCD ekran yardımıyla ekrandan işlemlerinizi kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Mobil baskıda da Wifi Direct ve HP ePrint destekli yapılmış.

60 sayfalık kapasiteye sahip bir kağıt girişi bölümü bulunuyor.

İşlemcisi 360 mhz verimle çalışan model, İşletim sistemi desteği olarak Mac OS, Windows ve Windows Server işletim sistemlerini destekliyor.

Renkli özellikte baskı yapan gruptan olan bu yazıcı 4800 x 1200 çözünürlüğe sahip baskılar yapıyor.

Siyahlarda dakikada 8 sayfalık bir hıza sahipken, renklilerde ise dakikada 5 sayfalık bir baskı hızına sahip. Yine ilk sayfanın çıkış süresi olarak siyahlarda 14 saniye kadar bekletirken, renkli baskılarda ise ilk sayfa 18 saniyelik bir süre sonunda çıkıyor.

Çift taraflı baskılar manuel olarak kontrol edilecek şekilde yapılmış.

ADF (belge besleme) özelliği bulunmazken bu yazıcının sahip olduğu tarayıcı sistemi 1200 x 1200 çözünürlükte ve taradığı alan ise 216 x 297 mm boyutlara kadar olabiliyor.

Model 525 x 310 x 158 mm boyutlarında üretilmiş ve sadece 4.6 kg ağırlığında.

Editör YORUMU:

Hızının yeterince iyi olmaması dışında fiyat performans açısından oldukça iyi bir yazıcı modeli. Küçük ve şık olan kaliteli baskılar yapan bu yazıcı, masalarınıza oldukça yakışacaktır.

 

sfret45yter4t5y6uy
Oldukça merak uyandırıcı değil mi sizce de?

 

7… CANON PİXMA G3410 TANKLI ÇOK FONKSİYONLU WİFİ YAZICI + BİTMEYEN KARTUŞ SİSTEMİ

 

wre35335dge2535sf

FİYAT:      771,47 TL               (20.12.19)

 

 

En ucuz yazıcı listemizde yer verdiğimiz bu şık ve zarif Canon modeli, çok fonksiyonlu bir yazıcı olup hem yazıcı hem tarayıcı hem de fotokopi fonksiyonlarında kullanılabiliyor.

Mürekkep püskürtmeli grupta yer alan model, 4 tane mürekkep tankı vasıtasıyla işlemlerini hallediyor.

Canon Print ve PIXMA Cloud Print destekleriyle Mobil baskıya izin veren PİXMA G3410, wifi desteğiyle de oldukça kolay bir kullanımda.

1.2 inçlik bir LCD ekranla işlemlerinizi kolayca halledebileceğiniz bu ürün işletim sistemi desteği olarak da Android, iOS ve Windows işletim sistemi desteği bulunduruyor.

Renkli baskılı modellerden olan Pixma G3410, baskılarını 4800 x 1200 çözünürlüklü kalitede üretirken dakikada 8.8 sayfalık bir hızla siyah basımlar ve yine dakikada 5 sayfalık bir hızla renkli basımlar gerçekleştirebiliyor.

Bunlara ekstra olarak da 10 x 15 cm’lik bir ölçüde fotoğraf baskısı yapabiliyor.

Tarayıcısı 600 x 1200 piksellik çözünürlükte olup 216 x 297 mm’lik bir alanda işlev görmekte.

Model yaklaşık 6.3 kg ağırlığında olup 445 x 330 x 163 mm boyutlarında.

Editör YORUMU:

Canon’un bu yazıcı modeli kullanıcılara kendini sevdirmeyi başarmış. Canon Pixma hızı çok iyi olmasa da kalitesini ispatlamış bir ürün ve oldukça da şık.

Wifi desteği ve mobil baskıya izin vermesi ile işlerinizi oldukça pratik hale getirip oldukça kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

 

sdfert5ygfrty6u
En iyi yazıcıların nasıl çalıştığını da merak ediyoruz bir yandan değil mi! Ama maalesef o kadar detaya giremiyorum..

 

8… EPSON COLOR TANK ITS L3060 PHOTOINK MÜREKKEPLİ YAZICI 4 RENK BİTMEYEN KARTUŞLU

 

eteytet353sr335y657g

FİYAT:     899 TL                (20.12.19)

 

 

Çok fonksiyonlu yazıcılardan bir diğeri olan Epson Color L3060, yazıcı, tarayıcı ve fotokopi ünitesi olarak kullanılabiliyor.

Mürekkepli (kartuşlu) modellerden bir tanesi olan bu yazıcı, 4 tane mürekkep tankına sahip. Wi-fi desteği ve mobil baskı özelliği bulunan model işlemlerinizi oturduğunuz yerden kolayca gerçekleştirebilmenize olanak sağlıyor.

30 sayfalık bir kağıt giriş haznesi bulunurken, İşletim sistemi desteği olarak Mac OS ve Windows işletim sistemlerini destekler yapıda.

Renkli baskılar yapan model 5760 x 1440 kalitesinde muhteşem baskı çözünürlüklerine sahip. Siyah basımlarda dakikada 10 sayfalık bir hızla basarken renkli basımlarda ise dakikada 5 sayfalık bir hızla işlemi yapıyor.

Çift taraflı baskı özelliği manuel olarak kontrol edilebilirken, fotoğraf baskılarını da yapabilen bir yazıcı modeli.

1200 x 2400 piksellik tarayıcı çözünürlüğüne sahip model bu alanda listenin üst sıralardaki modellerinden daha üstün. Yine tarayıcısı 216 x 356 mm’lik bir alanı tarayabiliyor.

ADF (belge besleme) özelliği ise bulunmuyor.

4.9 kg olarak üretilen bu yazıcı 445 x 304 x 169 mm boyutlarında.

Editör YORUMU:

Evler ve küçük ortamlar için son derece başarılı üretilmiş bir yazıcı. Kalitesi ve dayanıklılığı ilk kullanımda göze çarpan detaylar..

Epson’un bu yazıcı modeli özellikle renkli fotokopide kalite arayanlar için ilk sırada yer alabilecek en ucuz yazıcılar listesinin bir üyesi..

Kullanıcıları tarafından da oldukça fazla tercih edilip çok beğeniliyor..

wfretrgerhe4t598rrt5y6
Mürekkepliler de çok tercih edilen modellerden..

 

9… BROTHER DCP-T510W BİTMEYEN KARTUŞLU A4 YAZICI + TARAYICI + FOTOKOPİ (PHOTOINK MÜREKKEPLİ)

 

dgetet3535242wswr5221

FİYAT:   853,87 TL                  (20.12.19)

 

 

En ucuz yazıcılar listemizdeki en iyi yazıcılardan bir tanesi olan Brother DCP-T510W, multifonksiyonel yazıcı modellerinden bir tanesi olmakla beraber, yazıcı özelliğine ek olarak tarayıcı ve fotokopi özelliklerini de barındırıyor.

Mürekkepli yazıcı grubuna üye olan bu model, 4 tane mürekkep tankı bulunduruyor. Bu mürekkep tankı olsun, kartuş sayısı olsun veya toner sayısı olsun; bunların fazla olması yazım ve baskı kalitesini olumlu etkileyen bir detaydır.

Ayrıca yazıcının kağıt giriş bölümü 150 sayfalık.

Bu yazıcının wi-fi desteği var ve mobil baskı da yapabiliyor. Mobil baskıda Wi-fi direct, Apple airprint, Brother iPrint&Scan, Google Cloud Print ve Mopria uyumlu çalışıyor.

128 MB’lık belleği bulunan DCP-T510W, işletim sistemi desteği olarak Mac OS ve Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Renkli baskı özelliğindeki bu model 1200 x 6000’lik baskı çözünürlüğüne sahipken siyah çıktılar için dakikada 27 sayfalık bir güzel bir hıza ve yine renkli sayfalar içinse dakikada 10 sayfalık bir hıza sahip.

Tarayıcısının ise 1200 x 2400’lük bir çözünürlüğü bulunuyor.

Bu modelin boyutlarını merak edenlere 435 x 380 x 159 mm’lik bir boyuttayken ağırlığı ise 7.4 kg.

Editör YORUMU:

Harika!

Renkli yazıcı arayanlar için en iyi yazıcı denilebilecek bir fiyat performans ürünü.. Bu fiyata bu performans biraz zor gibi. Hem kaliteli baskıları hem basit kurulum ve kullanımı olsun oldukça başarılı.

Kullanışlılığı ile oldukça fazla beğenilmiş. Kullanıcılarının tek yakındığı şey diğer modellere göre hafifçe yavaş olması.. Bunun dışındaki her şeyine tam not vermişler..

 

wfret456yuhgrt56yu
Mürekkep etkisi..

 

10… HP Y0S18A OFFICEJET 7720 GENİŞ FORMATLI ALL-IN-ONE YAZICI

 

etet3535353dgry5423ws

FİYAT:     827,17 TL                (20.12.19)

 

 

HP’nin OffıceJet 7720 modeli de multifonksiyonel özellikte; yazıcı sisteminin yanı sıra tarayıcı, fotokopi ve faks üniteleri de bulunan geliştirilmiş bir yazıcı.

Mürekkepli yazıcılardan olan bu model 4 tane kartuşa sahip. 250 sayfalık kağıt girişi bölümü var.

Wi-fi desteğinin yanı sıra yine önceki modellerin çoğunda olduğu gibi mobil baskıya da elverişli olan bu yazıcı, Ethernet desteğine de sahip. Ayrıca dokunmatik özellikteki LCD ekranı yardımıyla da baskı işlemleriniz oldukça kolay bir hal alıyor.

512 MB belleği de bulunan OfficeJet 7720, işletim sistemi olarak Linux, Mac OS ve Windows işletim sistemi destekli üretilmiş.

Renkli yazıcılardan olan bu model 1200 x 1200 çözünürlükte baskılar yapıyor. Siyah tonlarda iken ilk sayfanın çıkış süresi yalnızca 9 saniye, renkli tonlarda iken ise ilk sayfanın çıkış süresi yalnızca 10 saniyelik bir zaman alıyor.

Siyah tonlarda dakikada 22 sayfalık bir hızla basım yaparken, renkli tonlarda ise bu hız dakikada 18 sayfaya kadar çıkmış durumda. Önceki yazıcıları düşündüğümüzde bu renkli sayfa hızı oldukça muazzam diyebiliriz.

Bu özelliklere ekstra olarak da Otomatik sistemli Çift taraflı baskıya uygun üretilmiş. Yani istediğinizde kağıdın her iki yüzüne de basım yaptırabiliyorsunuz ve bu olayı siz elinizle yönlendirerek değil, makine otomatik olarak kendisi gerçekleştiriyor.

1200 x 1200 çözünürlükte ve 216 x 356 mm’lik alana sahip bir tarayıcısı da bulunan model ayrıca ADF (belge besleme) özelliğini de barındırıyor ve 35 sayfaya kadar ADF kapasitesi mevcut.

Bu model yaklaşık 15.5 kg ağırlığındayken, 585 x 690x 306 mm boyutlarında.

Editör YORUMU:

En ucuz yazıcılar listemizdeki bu model, “fiyat performans açısından en iyi yazıcılar” arasında yer alan en ucuz yazıcı diyebiliriz. Yani gösterdiği performansa göre bu fiyatı çok güzel!

 

sdfrt5y6uy4t5y6uy
Çok fazla alakası olmasa da bu “mürekkepli” ve “laser” yazıcıları, “renkli” ve “sade” dövmelere benzetebiliriz…. Sade olanlar daha pratik ve daha performanslı..

 

B… EN KALİTELİ, EN UYGUN ve EN İYİ YAZICILAR

En ucuz fiyata en iyi yazıcılara yer verdikten sonra ilginizi çekebilecek 2019’un ve 2020’nin yazıcıları da dahil olmak üzere en uygun, en kaliteli, en hızlı ve en kullanışlı olan alanında en iyi yazıcılar için de bir kısım ayırdık. Hemen bir göz atın:

 

1… OKİ PRO7411WT MULTİ RENKLİ LAZER YAZICI :        Canavar!!

 

yry35546457yfhg24

FİYAT:  30.020,70 TL                   (20.12.19)

 

Oki kalitesiyle üretilmiş; yüksek hız, yüksek kapasite ve yüksek kalitenin birleşimi olan Pro7411WT, tek fonksiyonlu bir yazıcıdan ibaret aslında. Lakin performansı ve kalitesi çok üst düzey.

4 adet toneri bulunan bu lazer yazıcı mükemmeliyete oynuyor desek yeridir.

Ethernet desteği sayesinde işlemlerinizi hızlı yapabileceğiniz model, LCD ekranından sunduğu yollarla işlemlerinize kolaylık katıyor.

630 sayfaya kadar kağıt girişi bulunan Pro7411WT, 256 MB hafızasının yanı sıra işletim sistemi olarak da Mac OS, Windows ve Windows Server işletim sistemleri için destek sağlıyor.

Beyazın da içinde bulunduğu “Renkli” baskı yapan yazıcı grubundan olan bu model, 1200 x 600 pikselde çözünürlükle basım yapıyor.

Siyah kullanarak dakikada 36 tane sayfa basabilecek hızda çalışan model, ilk sayfasını 8 saniyede çıkarırken; renkli baskı yaparken ise dakikada 34 sayfa çıkarabilecek kadar büyük hızlarda çalışıyor ve ilk sayfası ise 9 saniye gibi kısacık bir zaman diliminde hazır olmuş oluyor.

“Devamlılık gösteren mükemmel performans”ın yazıcı üzerine işlemiş hali olan bu ürün boyut olarak 435 x 546 x 389 mm boyutlarında iken, ağırlığı ise 28 kg civarlarında. En iyi yazıcılar içerisinde adeta bir canavar desek yeridir.

Editör YORUMU:

Evler değil de daha çok Officeler veya şirketler ya da toplu kullanım alanları için kullanıma uygun olan, “kaliteli ve hızlı çıktı almanın” tükenmek bilmeyen performansla birleşmesi gibi bir şey..

Özellikle üniversite fotokopicilerinde bulunması gereken bir fotokopi canavarı desek yeridir.. Hem renkliler için hem de siyah baskılar için oldukça yüksek bir hız..

 

wsertger345ytf
Bu işin canavarı diyebileceğimiz bir yazıcı..

 

2… SAMSUNG SCX-6545N ÇOK İŞLEVLİ LAZER YAZICI

 

ett35352442try4642

FİYAT:    5.372 TL                 (20.12.19)

 

 

En iyi yazıcılar listemizin ikinci üyesi konumundaki Samsung markalı SCX-6545N, multifonksiyonel yazıcılardan bir tanesi olup Yazıcı, Tarayıcı, Faks ve Fotokopi işlevlerinde kullanılabilme kapasitesine sahip.

Lazer (tonerli) yazıcılardan bir tanesi olan model, 1 adet toner bulunduruyor. 7 İnçlik LCD yapıda bir dokunmatik ekranı bulunan bu yazıcı, Ethernet bağlantı desteğinin yanı sıra 500 mhz hızında bir işlemci ve 256 MB da hafızaya sahip.

620 sayfalık kağıt giriş alanı ile bu kulvarda yüksek hızıyla doğru orantılı olarak büyük bir kapasiteye sahip.

İşletim sistemi desteği olarak da Mac OS ve Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Siyah baskılı bu yazıcı 1200 x 1200 çözünürlük kalitesinde baskılar yapıyor. Çift taraflı baskıyı Otomatik olarak yapabilen SCX-6545N, bu özelliğiyle de hızına hız katmış durumda.

İlk sayfa çıkışı da yalnızca 8 saniyelik bir zaman alıyor.

600 x 600 kalitesinde bir tarayıcısı da bulunan Samsung’un bu yazıcısı kullananlar tarafından tavsiye edilen bir model. Biz de listemizde Samsung’un bu güvenilir kalitesine yer vermek istedik.

640 x 493 x 601 mm boyutları varken, ağırlığı ise 48.2 kg.

Editör YORUMU:

Samsung kalitesine listede yer vermek istediğimiz için koyduğumuz bir ürün..

Özellikleri daha güzel olan ürünler var mı elbette ki var ancak zaman geçtikçe o ürünlerdeki arızalara harcadığınız tutarlar maalesef can sıkıcı olabiliyor. Bundan dolayı da listemizde kaliteli birkaç Samsung modeline yer verdik.

wret5ytgfrgty7uıuı
Bu yazıcılarla bu kadar beklemek zorunda kalmıyorsunuz..

 

3… HP M130Fn LASERJET PRO G3Q59A FAKS + FOTOKOPİ + TARAYICI LAZER YAZICI

 

dgtjyy4646463243fh2

FİYAT:   1.542,41 TL                  (20.12.19)

 

 

HP markalı LaserJet M130Fn, çok fonksiyonlu yazıcılar grubundan olup hem yazıcı hem tarayıcı hem faks hem de fotokopi işlevlerinde kullanılabiliyor.

 Lazer tipindeki yazıcılar arasında bulunan bu ürün 1 adet tonere sahip. Wifi özelliği bulunmazken, mobil baskı ve Ethernet desteği ise bulunuyor. LCD ekranı sayesinde işlemlerinizi bir miktar daha hızlı gerçekleştiriyorsunuz.

150 sayfalık bir kağıt giriş alanı var. 600 mhz’lik hızda bir işlemcisi ve 256 MB belleği bulunan bu makine işletim sistemi olarak Linux, Mac OS ve Windows İşletim sistemlerini destekler yapıda üretilmiş.

Siyah basımlar yapan bu yazıcı modeli, 600 x 600 çözünürlük kalitesinde baskılar yapıyor. Dakikada 22 sayfaya kadar muhteşem hızlarda basım yaparken ilk baskının çıkması için ise sizi sadece 7.3 saniyelik bir zaman diliminde bekletiyor.

Çift taraflı baskı için ise manuel olarak kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Ama zaten otomatik olarak tasarlansaydı bu fiyata biraz zor bulurdunuz. Çünkü bu makinenin diğer özellikleri oldukça muhteşem tasarlanmış durumda.

1200 x 1200 çözünürlük kalitesinde ve 216 x 297 mm’lik alanda etkili bir tarayıcısı da bulunan bu makine, 35 sayfaya kadar ADF (belge besleme) kapasitesine de sahip.

415 x 511 x 424 mm’lik boyutları ve 7.6 kg ağırlığı var.

Editör YORUMU:

Kalitesi fiyatına da bir miktar yansımış olan bir fiyat performans ürünü. Son derece başarılı bir model.

Fiyat açısından yorumları incelediğimde özellikle yabancı kullanıcılar “bu fiyatlara değecek bir ürün” olduğunu ısrarla belirtmişler.

 

sfrdgt5y6u7ı898uy
Gel artık zalımın gızı..

 

 

4… HP W1A77A M479DW COLOR LASERJET PRO A4 YAZICI + TARAYICI + FOTOKOPİ :        Alanının en iyisi olabilir mi?

 

cbvcbdg3535dg

FİYAT:   4.814,79 TL                  (20.12.19)

 

 

Gerek fiyat performans açısından olsun gerek özelliklerinin yüksekliği bakımından olsun listelerimizdeki en iyi yazıcı diyebileceğimiz bu ürün HP markası taşıyan ve multifonksiyonel olarak tasarlanmış hem Yazıcı, hem Tarayıcı hem de Fotokopi olarak kullanılabilen bir Lazer (tonerli) yazıcı.

4 adet toneri bulunan model 10.9 cm’lik dev dokunmatik LCD ekranı yardımıyla işlemlerinizi oldukça kolaylıyor.

Wifi desteği ve mobil baskı desteğinin de bulunması kolaylık üstüne kolaylık sağlarken mobil baskı özelliklerine bakınca kullanıcılarına Wi-fi direct, Apple Airprint, Google Cloud Print, HP ePrint, HP Smart Uygulaması, Mobil uygulamalar ve Mopria desteği sunuyor.

Kağıt girişi alanında 300 sayfalık kapasite olan HP  W1A77A, 1200 mhz hızlarındaki bir işlemciye ve 512 MB hafızaya sahip.

Ayrıca işletim sistemi olarak da Android, iOS, Mac OS ve Windows işletim sistemi desteği sunuyor.

Bununla da kalmayıp Bluetooth ile bağlanabilme özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Renkli basımlar yapmak için tasarlanmış olan bu lazer yazıcı, 600 x 600 çözünürlük kalitesinde baskılar yaparken A4 kağıtların yanı sıra Çek-Bono, Broşür, Delikli kağıtlar, Etiketler, Geri dönüşüm kağıtları, Fotoğraf kağıtları, Kartpostallar ve hatta zarfları bile kullanabiliyor.

Siyah basımlarda ilk sayfanın çıkış süresi 9.7 saniyelik kısa bir zaman dilimini alırken, dakikada 27 sayfa hızla çalışıyor.

Renkli basımlarda ise ilk sayfanın çıkış süresi 11.3 saniyelik bir zaman alıp, yine dakikada 27 sayfalık bir hızla basım yapıyor.

Çift taraflı basımları ise otomatik özellikte. Bu otomatiklik zaten yüksek performansta olan bu makineye ekstra muhteşem bir güç katmış durumda. Adeta harikalar yaratıyor diyebiliriz.

Fotoğraf basımı da yapabileceğiniz şekilde tasarlanmış.

50 sayfaya kadar ADF kapasitesi bulunan model, 1200 x 1200 çözünürlük kalitesinde ve 216 x 297 mm’lik bir alanda işlev gören bir tarayıcıya da sahip.

Model yaklaşık 416 x 472 x 400mm boyutlarda tasarlanmış olup sadece 23.3 kg ağırlığında.

Editör YORUMU:

LaserJet’lerden zaten bahsetmiştik. Bu model de LaserJet serisinin belki de en iyisi..

Her açıdan oldukça yüksek teknolojik donanıma sahip olarak tasarlanmış bir ürün.

Hız, Kalite, Yüksek performans, Kolay kullanım ve mükemmele uygun tasarım..

Listemizdeki en iyi yazıcı olabilir..

wr456ytgerf4ty56u7
Yazıcılarda ekran yapısı da çok önemli.. Özellikle hızın önemli olduğu şirketlerde veya fotokopicilerde ekran yapısına dikkat etmekte fayda var..

 

5… OKİ C542DN RENKLİ LAZER YAZICI

 

ry46463543tgdw2242s

FİYAT:  4.852 TL                   (20.12.19)

 

 

Sadece yazıcı olarak kullanılan, yani “tek fonksiyonlu” grupta yer alan OKI’nin C542DN modelli bu yazıcısı, Lazer tipi yazıcılardan. 4 tane toneri bulunuyor.

Dokunmatik LCD bir ekranı var ve işlemlerinizde size olabildiğince fazla kolaylık sunuyor.

Mobil baskı ve Ethernet desteği bulunan model, 1024 MB’lık dev bir hafızaya sahip ve Linux, Mac OS ile Windows işletim sistemlerini destekler halde piyasalara sunulmuş.

350 sayfalık bir kağıt giriş kısmı bulunuyor.

Renkli tipte basımlar yapan model 1200 x 1200 çözünürlük kalitesine sahipken hem renkli sayfalar hem de siyah sayfalar için ilk sayfada 7.5 saniye bekletirken, dakikada ise 30 sayfalık bir basım hızıyla çalışıyor.

Üstelik bu hıza ek olarak da çift taraflı baskıları otomatik olarak gerçekleştirebilir özellikte.

Dediğimiz gibi tek fonksiyonlu modeller arasında yer alıyor ve tarayıcı ile fotokopisi bulunmuyor maalesef.

427 x 571 x 279 mm boyutlarında ve 24 kg ağırlığında üretilen bu model olabildiğince hızlı yapıda ve bu hız ile performansa rağmen fiyat olarak olabildiğince uygun. Ücretini kısa sürede çıkaracak performansa sahip.

Editör YORUMU:

Oki kalitesi, yüksek hız ve yüksek performans..

 

sdfert56ytgfgty67
Çalışanlarınızı mutlu edin..

 

6… SAMSUNG SCX-5835FN ÇOK İŞLEVLİ LAZER YAZICI

 

ryry64643535342sre2

FİYAT: 3.376 TL                   (20.12.19)

 

 

Samsung’un çok fonksiyonlu modellerinden bir tanesi olan bu yazıcı, lazer tip yazıcılar arasında bulunuyor. Yazıcı, Tarayıcı, Faks ve Fotokopi özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Samsung’un güvenilir muazzam sağlamlığı ve kalitesiyle listemizde kendine yer buldu.

Lazer yazıcılar grubundan SCX-5835FN, 1 adet toner ile çalışıyor. Dokunmatik özellikte LCD bir ekranı var.

Ethernet bağlantısı sayesinde istediğiniz belgeyi kolayca basabiliyorsunuz.

550 sayfalık toplam kağıt giriş kısmı bulunan model 256 MB’lık bir hafızaya da sahip.

İşletim sistemi desteği olarak da Linux, Mac OS ve Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Siyah renkte baskılar yapan model, 1200 x 1200 çözünürlükte çalışırken dakikada 33 sayfalık muazzam hızlarda işlev görüyor ve ilk kağıdın çıkış süresi ise yalnızca 8.5 saniye.

Otomatik olarak çalışan çift taraflı basım yapabilme özelliği bulunuyor.

50 sayfaya kadar ADF kapasitesi bulunan SCX-5835FN, 1200 x 1200 çözünürlükte ve 216 x 356 mm’lik alanda etkili bir tarayıcıya da sahip.

500 x 465 x 547 mm boyutlarındaki bu makine yaklaşık 23.1 kg ağırlığında.

Editör YORUMU:

Belirttiğimiz gibi Samsung modeller diğerlerine nazaran taşıdığı özellikler olarak bir tık düşükmüş gibi görünüyorlar ancak kaliteleri ve dayanıklılıkları için listemizde yer verdiğimiz ürünler..

 

dfrt5ytrer4t5y6u
Bozulmadan devamlı kalitenin adresi bu ürün olabilir mi?

 

>>>… Yazının üst kısımlarında yer verirsek sizleri okurken yoracağını bildiğimiz ve sizleri yormamak adına en alt kısımda alan ayırdığımız “yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz?” bölümünden de faydalanabilirsiniz:

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Amaç: Yazıcı dünyası çok gelişmiş bir teknoloji gibi dursa da aslında yeterince ilerlememiştir. Bir modelden bir diğerine atlarken ciddi farklar olduğu aşikardır. Öyle ki aldığımız her yazıcı ne yazık ki ihtiyaçlarımızı karşılayamamaktadır.

Bundan dolayı öncelikli hedefimiz olarak yazıcıyı ne kadar sıklıkla ve hangi kalitede basımlara ihtiyacımızın olduğunu belirleyip ne tür olaylar için kullanacağımızın farkında olmalıyız.

“Bu önceliği belirledikten sonra diğer gereksinimlere bakmamız” şeklinde izleyeceğimiz bir yol daha doğru bir makine seçmemizin en önemli yardımcısı olacaktır.

Kullanım sıklığı ve ihtiyacımız olan kalite: Diyorsanız ki ben ayda maksimum 50 baskı yaparım, pek kullanmam yazıcıyı, evime veya küçük iş yerime lazım, o vakit kartuşlu bir yazıcı almanız daha faydalı olacaktır. Bir yandan da tarayıcı ve fotokopi özelliğinin olmasına dikkat edin. Marka elbette ki önemli ancak çok da üzerinde durmanız gereken bir sorun değil.

Eğer diyorsanız ki ayda 500 baskının bile üzerine çıkarım ben, o vakit sizin için hem baskı hızı önemli hale geldiğini belirtir hem de yazıcınızın tanklı veya lazer yapıda olmasını tavsiye ederiz. Bu kısımda wi-fi ya da ağ özelliği bulunan modelleri tercih etmek gerekli.

Ayda 10 bin ile 15 bin baskı sayısına kadar ulaşabilen büyük şirketler, fotokopi dükkanları veya büyük iş yerleri bulunmaktadır. Bunlar için yazıcı istiyorsanız baskı hızı, tarama hızı ve fotokopi hızı son derece önemli hale gelecektir.

sderf4t5grfrt5y6uj
Dere booyu kavaaaklar, dere boooyu kavaaaklar…

Fonksiyonellik: Tamam önceliğiniz yazıcı almak ama yazıcı ile beraber olan bazı özellikler var. Cihazınızın yazıcı dışında tarayıcı fonksiyonu da olan, çıktı alabilen, fotokopi çekebilen ve faks gönderebilen özelliklerde olup kablosuz lazer yazıcılar sınıfından olması size türlü türlü kazanımlar sağlayacaktır.

Hem iş yerleriniz hem de evleriniz için tüm bu özelliklerin sadece bir makine üzerinde bulunması size hem zaman tasarrufu sağlarken hem de önemli bir maddi kazanç sağlayacaktır.

Kurulum, gönderme, işleme sokma gibi türlü detaylarla dakikalarca uğraşmak yerine çok fonksiyonlu bir yazıcı sayesinde bu işlemleri saniyeler içerisinde halledebilirsiniz.

Ve tüm bunları çeşit çeşit makinelere çeşit çeşit fiyatlar ödemeden tek bir makine üzerinden halledebiliyorsunuz.

wfrgfdcfer45t6ty6ge3r4t5y
İş dünyasında yazıcıların önemi oldukça yüksektir.. En iyi yazıcılar ve yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz? bu yazımızda sizlerleydi..

Fiyat: Kendimizi kandırmayalım. İstediğimiz markayı önceden belirlesek bile günümüzde fiyat daha önemli bir sorun halinde. Herhangi bir siteye girdiğimizde bir yandan markaya bakarken bir yandan da fiyata bakarız hepimiz.. En ucuz yazıcılar biraz yukarıdaki listede duruyor..

Marka: Yazıcı markalarında zirveyi HP ve Epson çekerken, OKİ ve Samsung da onları izleyen önemli yazıcı markalarıdır. Ayrıca Xerox, Brother, Canon, Panasonic gibi markalar da yazıcılar üzerine uzmanlaşmıştır.

ert5yhgfer4t56yu
“Antin kuntin” denilen markalardan da uzak durmakta fayda var. Hem servis desteği yok hem de bozulmaya oldukça elverişli oluyorlar..

Yazılım desteği: Ürünün hangi işletim sistemlerini desteklediği bir miktar önemli olabilir. Çünkü güncellemelerle gelen yenilikleri desteklemiyor olabileceği gibi, değişik özellikteki işletim sistemi kullanan bilgisayarlarınızı da desteklemiyor olabilir. Örneğin Linux işletim sistemi nadir destek görür..

Güç tüketimi: Hangi elektrik tüketimi değerlerine sahip olduğu elektrik faturalarınız açısından önem teşkil eder..

Ebatlar: Büyük modeller evinizde pek hoş durmayacaktır elbette ki.

 

sdre5t4rrt56
En iyi tıraş makineleri burada! Bir göz atmanızda fayda var!

 

sder4t5ygfrer4t5y6u
Doğru bir araştırmayla hedefe yönelik seçimler yapın.. Sağlıcakla efendim..

 

trre4t5yty67
En iyi Kablosuz kulaklıklara göz atmanızda fayda var!

 

eret45rt5y6u78
En İyi Bluetooth Kulaklıklar Hosgelir.com’da!

 

ert45ytrt5y6u7
Sporuna uygun En İyi Bluetooth Kulaklıklara bir göz at!

 

“Sevdiklerinizle nice sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol gülmeli anılarınız olsun..”

 

 

 

“En ucuz ve En İyi Yazıcılar 2020: En İyi Yazıcı Çeşitleri; Önce Basım Hızına Bir Bak Hele!!” üzerine bir yorum

Yorum yapın