Arayan Gizli Numarayı Bulmak 2020: Hayırdır, Beni Kim Aradı?

Özel numara bulma, gizli numara kim olduğunu bulmak ve buna dair uygulaması programı var mı diye araştırmak bir dönemin popüler konularıydı. İşte bu gizli numara bulma özel numara bulma 2020, özel numara nasıl bulunur? Özel numaralar nasıl bulunur? Gizli numara bulmak, gizli özel numara bulma uygulaması, Turkcell, Vodafone, Gizli numara nasıl bulunur? Gizli numara bulma uygulaması programı Turkcell, Vodafone, iPhone’larda özel numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? *#38# , *#30# 11880 gizliden arayan özel numara bulmak arayan kim bulma 2020 gibi çok çeşitli konular için yazımıza hoş geldiniz..

Gizli numara ile arama özellikle gençlik çağında bir tutkuyken ne yazık ki ileriki dönemlerde rahatsız edici boyutlara gelebiliyor. Ayrıca bilinmeyen numaralar ya da özel numara aracılığıyla gelen bu çağrılar dolandırıcılık yöntemlerinde de kullanılabiliyor. Gizli numara bulma , gizli numara nasıl öğrenilir, özel numaradan arayanı bulma gizli numaradan arayanın kim olduğunu bulma gibi sorunlarınıza dair bildiklerimizi aktaralım.

Özel numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? Arayan kim bulma? Özel numaradan arayan tespit edilebilir mi? Özel numaradan aramalar nasıl açılır? *#38# *#30# vodafone/özel numara bulma uygulaması, özel numaradan arayanı öğrenme Turkcell Turk Telekom Vodafone 2020, 11880 gizliden arayanı bulma gibi pek çok merak ettikleriniz için bir makale hazırladık..

Bir şekilde rahatsız olduğunuz, gizli numaradan arayan kişinin kim olduğunun, özel numara ile arayanın kim olduğunu özel numaradan gelen aramanın kime ait olduğunu merak ediyorsanız buyurun cevaplara.

ETRR454T54Y5Y

Turkcell Gizli Numaradan Arayan Aramaların Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

1.. Turkcell Gizli Numara İle Arayanın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

frert4y5yu567

Turkcell aboneleri, gizli numara tarafından defalarca gelen ve can sıkıcı boyutlara ulaşan aramalardan rahatsız olup bu konuda rahatsızlıklarını dile getirebiliyorlar. En azından bu özel numara tarafından gelen aramanın kimin olduğunu, kimliğini tespit etmeye çalışıyorlar. Ancak özel numara bulma işlemine dair, ne yazık ki Turkcell abonelerine yönelik böyle bir çözüm bulunmamakta.

Turkcell özel numara öğrenme açısından size bir servis sunmamaktadır. Böyle bir hizmeti yoktur. Herhangi bir program yardımıyla da bu özel numaradan gelen aramaların kimliği ortaya çıkarılamamaktadır. Çünkü kişinin özel hayatı olarak görülmekte, telefon numarasını gizlemesinde bir sakınca görmemektedir.

Turkcell özel numara öğrenme talebiniz varsa bu işi günümüzde sadece resmi kurumlar aracılığıyla halledebilirsiniz. Savcılığa şikayette bulunmak ve gizli numaradan arayan kişi kimse kimliğinin tespiti için müracaat edilmesi izlenecek en iyi yoldur.

2.. Tanımadığınız, Bilmediğiniz Turkcell Numaralarından Gelen Aramalar Kime Ait Bulmak

wrwr44t4t5y5

Eğer gelen aramalar özel numaradan değilse, numarayı görüyorsanız ve rahatsız oluyorsanız izleyebileceğiniz bazı yollar mevcut. Turkcell aboneleri bilinmeyenler numaralar kimin bulmak istiyorlarsa şu yollar izleyebilirler..

Eğer sizin numaranız Turkcell Rehber sistemine kayıtlı ise Turkcell’in bilinmeyen numaraların kimin olduğunu öğrenmeniz için sağladığı Turkcell Bilinmeyen No Servisi bulunuyor. Turkcell Rehber’e kayıtlı olan tüm numaraların kimlik bilgilerine sizi arayan kişinin bilgileri de dahil bu servis sayesinde ulaşabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikli şart sizin numaranızın Turkcell Rehber sisteminde mevcut olması.

Telefon numaranızın Turkcell Rehber sisteminde kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için REHBER yazıp 2200’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Size tanımadığınız numaradan gelen aramaların kime ait olduğunu öğrenmek için de gelen Turkcell numarasını yazıp 2200’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. (Bu kısmı nasıl olsa yapacağınız için, kendi numaranızın Turkcell Rehber’e kayıtlı olup olmadığına bakmanıza gerek yok. Bu numaraya dair mesaj attığınızda sizin numaranız Turkcell Rehber’de kayıtlı değilse zaten Turkcell size bunu bildirecektir.)

Rahatsız olduğunuz aramadaki numarayı biliyorsanız, doğrudan 11832’yi arayarak da kimliğini sorgulatabilirsiniz.

3.. Turkcell Gizli Numara ile Gelen Aramalar Nasıl Engellenir?

et4rt4y5y65765u7

Hattınıza özel numara ile gelen aramaları engellemek istiyorsanız dilerseniz Müşteri Temsilcisini arayarak yaptırabilirsiniz. Ya da *253# tuşlayarak arama yaptıktan sonra hattınız özel aramalara kapalı hale gelecektir. Sizi arayan gizli numara, artık sizi aradığında “sizin gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmediğinizin” bilgisini alacaktır.

Dilediğiniz bir şekilde çözüm üretebilirsiniz.

 

Vodafone Gizli Numaradan Arayan Aramaların Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

1.. Vodafone Gizli Numara İle Arayanın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

35t4y5y5u6u

Gizli bir telefon numarası tarafından gelen aramadan herhangi bir sebeple bir kişi rahatsız oluyorsa, Vodafone aboneleri için özel numara kimliğini tespit etmeye yarayan Vodafone özel numara öğrenme konusunda bir servis bulunmamaktadır. Herhangi bir uygulama yardımı ile de size gelen gizli numara aramalarının kimlik tespitini ne yazık ki yapamamaktasınız.

Sizlere, bu tür bir özel numara kimlik tespiti yapan uygulamaya sahip olduğunu söyleyen herhangi birisine inanmamanızı ya da Google Play Store gibi konumlarda bulunan böyle uygulamaları indirmemenizi, uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Size gelen gizli numara aramalarından rahatsız oluyorsanız ve sizi arayan kişinin kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız sorununuzu anca resmi makamlar aracılığıyla çözebilirsiniz. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunup kimlik tespitini gerekli GSM operatöründen talep ettirebilirsiniz. Bunun dışında maalesef Vodafone abonelerinin gizli numara sahibi kişileri öğrenme imkanı bulunmamaktadır.

2.. Tanımadığınız, Bilmediğiniz Vodafone Numaralarından Gelen Aramalar Kime Ait Bulmak

wer34t4t44y45

Gizli numaradan gelen aramalarda kimin aradığını anca savcılığa şikayet ederek saptayabileceğinizi belirttik. Ancak gelen aramalarda telefon numarası belirli ise bu numaranın kimin olduğunu sorgulatabileceğiniz yöntemler mevcut.

Eğer tanımadığınız bir numara sürekli arayıp rahatsızlık veriyorsa Vodafone abonelerine yönelik bu numaranın sahibini öğrenebileceğiniz yollar var. Vodafone Bilinmeyen Numaralar hizmeti sayesinde bu tür şikayetleri olan kullanıcılarına çözüm sunmuş durumda.

KIM yazıp boşluk bırakın, sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazın, 7048’e kısa mesaj atın.

Böylece sizi arayan numaranın kim olduğunu ya da numaranın hangi operatöre kayıtlı olduğunu belirleyebilirsiniz.

Ayrıca yapabileceğiniz ikinci yöntem ise 11842 Bilınmeyen Numaralar servisini arayarak sizi arayan bu numaranın kime ait olduğunu sormaktır.

3.. Vodafone Gizli Numara ile Gelen Aramalar Nasıl Engellenir?

etr445y5yyy5

Eğer Vodafone aboneleri içerisindeyseniz, sizi arayan özel numara kimin tespit edebilmek için tek yolunuz resmi yollar, yani hukuksal işlemler.

Gizli numaradan arayan kişi kim olduğunu normal yollardan tespit edemiyorsunuz ancak telefonunuza bu gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Vodafone Müşteri hizmetlerini arayarak isteğinizi talep edebilir, ya da Online Self Servis yoluyla da gizli numara ile gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Ya da gizli numaralardan gelen aramaların engellenmesi için SMS yoluyla bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. GIZLI AC yazarak 7046’ya kısa mesaj atın. Böylelikle gizli numaradan sizi arayanlar, size ulaşamayacak ve gizli numaradan çağrı kabul etmediğinizi duyacaklardır. GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya gönderirseniz de bu özelliği tekrar kapatmış olursunuz ve telefonunuz yine gizli numaradan gelen aramalara açık hale gelir.

Dilediğiniz bir şekilde çözüm üretebilirsiniz.

 

Türk Telekom Gizli Numaradan Arayan Aramaların Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

1.. Türk Telekom Gizli Numara İle Arayanın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

ety5yu6u7ı77

Gizli numaradan arayanlardan rahatsız olan abonelerine yönelik de ne yazık ki Türk Telekom’un özel numara öğrenme adına sağlamış olduğu bir servis yok. Yine gizli numara ile gelen aramaların kimliğini tespit etmek isteyen kullanıcıları hukuki yollar aracılığıyla bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

Savcılığa gizli numaradan gelen aramadan rahatsız olduğunuzu ve şikayetçi olduğunuzu beyan ederseniz, gerek görmeleri halinde operatöründen ilgili gizli numaranın bilgilerini talep edebilirler.

Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi gizli numaraya almak kişinin özel hayatı olarak değerlendirilebiliyor ve bu telefon numarasının kimin olduğunun tespitine yönelik ne yazık ki GSM operatörlerinin elinden bir şey gelmiyor.

Herhangi bir uygulamanın da gizi numaranın kim ait olduğunu belirlemesinin şuanlık imkanı yok. Bu tür uygulamalara kanmamanızı öneririz.

2.. Tanımadığınız, Bilmediğiniz Türk Telekom Numaralarından Gelen Aramalar Kime Ait Bulmak

et4t6u6u6

Turk Telekom aboneleri, kendilerine tanımadığı numaralardan gelen aramalarda bu numaranın kim olduğunu sorgulayabilirler. Türk Telekom’un aboneleri için hazırladığı Türk Tlekom Bılinmeyen Numaralar Servisi bulunuyor. Bu servis aracılığıyla size gelen aramadaki bılınmeyen numara kimmiş öğrenebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar Servisi için 3 yöntem bulunmakta.

  • *100# tuşlayarak ulaşabilirsiniz.
  • TT Mobil WAP’ı kullanarak ulaşabilirsiniz.
  • 11855’i arayarak ulaşabilirsiniz.

Size gelen özel numara aramasının kim tarafından yapıldığını Türk Telekom’da ancak hukuki süreçler sonucunda öğrenebiliyorsunuz. Ancak eğer numara gözüküyorsa ve aramalardan rahatsız oluyorsanız bu bilinmeyen numara kiminmiş yukarıdaki yöntemlerle bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sizi arayan bilinmeyen numara Turk Telekom’un Bilinmeyen numarralar Rehberi’ne kayıtlı değilse bu numaranın kimin olduğunu bulamayabilirsiniz.

3.. Türk Telekom Gizli Numara ile Gelen Aramalar Nasıl Engellenir?

etr4t4t4y44

Turk Telekom hattınızı gizli aramaya kapatmak için birkaç yöntem mevcut.

Eğer sizi arayan gizli numaralardan bıktıysanız telefonunuzu gizli ara malara kapatabilirsiniz.

 

  • Turk Telekom Müşteri hizmetlerini arayarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • avea.com.tr adresinden Online İşlemler menüsünde bulunan Servisler kısmından özel numaralardan gelen çağrıları engellemek istediğinize dair talep oluşturabilirsiniz.
  • Arama kısmından *253# tuşlayarak arama yapıp isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ry5y76u6878

Gizli numara nasıl öğrenilir, özel numara bulma özel numara kime ait olduğunu bulma, bilinmeyen numara kiminmiş, arayan kişi kim, gizli numara kimin gibi sorunlarınızın mevcut çözümleri bu şekilde.

Ne yazık ki özel yaşam hakları çerçevesinde şuanlık gizli numaraların kim olduğuna dair bir bilgiyi operatörleriniz aracılığıyla öğrenemiyorsunuz. Bunun çözümü hukuki işlemlerden geçiyor. Ancak özel numaralardan gelen aramalara telefonunuzu kapatarak bir çözüm üretebilirsiniz.

Sizin de bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz. Diğer merak ettiğiniz konulara siz de yorumlarda yer verebilirsiniz.

 

Yorum yapın