Gmail Şifre Değiştir: Google Hesabı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Google ve Gmail hesabı için çeşitli aratılmalarla girseniz de gmail şifre değiştirme ve Google hesabı şifre değiştirme aslında aynı şeylerdir. Gmail günümüzde özellikle de iş dünyasında elektronik e-postalar için en yaygın kullanılan iletişim sistemi diyebiliriz. Bundan dolayı da Google hesap kısmında genelde gmail kullanılır ve Google hesabı şifre değiştirme derken aslında gmail şifre değiştir demiş oluyoruz. Peki, Google şifresi nasıl değiştirilir? Gmail şifresi nasıl değiştirebilirim?  Gmail şifremi unuttum Android telefonda bunu nasıl çözebilirim? Gmail şifre değiştir, Gmail hesap şifre değiş, Google şifre değiştir, Google hesap şifresi nasıl değiştirilir? Gelin bu soruların cevabına beraber bakalım.

 erty6u6u7ı7ı7ı
Gmail ve Google hesabınızla hayatınızın büyük bölümünde iç içesiniz.

Google kullanıcılarının genelde hesaplarını gmail kullanarak oluşturduğundan bahsettik. Gmail hesabı da bu yüzden oldukça fazla kullanıma sahip. Özellikle iş dünyasındaki insanlar başta olmak üzere günümüzdeki elektronik haberleşmenin önemli bir bölümünü oluşturmakta. Bazılarımız iş bilgilerimizi gmailde tutarken, bazılarımız kart bilgilerini, bazılarımız ise özel galerisini gmail hesabında bulundurmakta. Halimiz buyken, gmail hesabımız da oldukça önemli duruma geliyor.

Gmail bu kadar önemli olduğu için de güvenliğine dikkat etmemiz şart. Gmail şifresi yani google hesabı şifresi her şeyin kilit noktası gibi. Bundan dolayıdır ki düzenli (periyodik) aralıklarla Google hesabı şifresi değiştirmekte fayda var. Peki, Google hesabı gmail şifresi değiştirme nasıl yapılır biliyor muyuz?

Gmail şifre değiştirme ile ilgili 2021 yılında Google şifre değiştir, gmail hesap şifre değiş, Google hesabı şifre değiştirme, Google hesap şifre değiştirme gmail hesap şifre değiştir, gmail şifre değiştirme gibi çeşitli aratılmalar mevcut. E posta şifremi unuttum kısmı ile de ilgili gmail şifre değiştirme unuttum, gmail şifremi unuttum android, gmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim? gibi aratılmalar bulunuyor. Android, İOS, Samsung, iPhone, PC gibi detaylara da değinerek gelin Google hesabı şifre değiştirme yani gmail şifre değiştirme işlemini detaylarıyla anlatalım.

erty5y6yu6u6u
Gmail, birçoğumuzun gerek iş gerek de özel hayatına dair değerli bilgiler içermekte

Google Hesabı (Gmail) Şifre Değiştirme nasıl yapılır? Google (Gmail) Şifresi nasıl değiştirilir?

Android, İphone gibi telefonlarımızda ya da bilgisayar PC gibi eşyalarımızdaki birçok uygulama üzerindeki bilgilerimizin kayıtlı olduğu Google (Gmail) hesabı şifre değiştirme işlemi için sırasıyla aşağıdaki basamakları uygulayın.

Şifre değişikliği yapmak için,

1).. Google Hesabınızı Açın

Şifrenizi değiştirmek için ilk olarak Google hesabınıza girmeniz gerekiyor.

rtrytu6u76ı

2).. Güvenlik başlığına tıklayın.

Sol tarafta Güvenlik yazan başlığa tıklayın.

et4t5y5y5y5

3).. Oturum Açma kısmına gelin.

Güvenlik yazan yere tıkladıktan sonra bir sayfa gelecek karşınıza. Aşağı doğru inerek orta kısımlardaki “Google’da Oturum Açma” yazan başlığa gelin. Altında 3 tane seçenek olacak. Bunlardan Şifre yazan yere tıklamanız gerekiyor. (Sağ tarafında Son Değiştirilme Zamanı yazar)

et545y66u6u

4).. Google Hesabınıza yeniden girmeniz gerekecek.

Şifre yazan kısma tıkladığınızda Google hesabınıza tekrar girmeniz istenecek. Google hesabı şifre değiştirme için hesabınıza yeniden girmeniz gerekiyor.

ety57y6u6u86

5).. Son kısım

Google hesabınızın bilgilerini tekrar girdiğinizde karşınıza Yeni Şifre ve alt kısmında da Yeni Şifreyi Doğrulayın yazan iki tane alan çıkacak. Buraya yeni şifrenizi girerek devam ederseniz şifre değiştirme işleminiz başarıyla sonuçlanmış olacaktır.

ert4rt5y6u6u7uı

Bu işlemlerden sonra güvenlik kontrolü ekranında Başla yazan kısma tıklayarak yeni şifrenizle hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

etyry5y6u6u6u
Google hesabımız bazen çok kıymetli olabiliyor..

Android ve İOS cihazlarda mobil Google Hesabı/Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir? 

Android ve İOS telefonlarınızdan Google hesabı ya da gmail hesabı şifresi değiştirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem de aşağı yukarı aynı sırayla yapılıyor.

Android ve İOS cihazlarda gmail şifresi değiştirmek için telefonunuzun Ayarlar kısmından başlıyorsunuz. Android bir telefondan anlatacağız. İOS cihazlarda da durum aşağı yukarı aynı. İşte yapmanız gerekenler:

1.. Ayarlar > Google

Telefonunuzun Ayarlar kısmına gelin. Aşağı doğru indiğinizde Google yazan bir seçenek göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayın.

2.. >Hesabınızı Yönetin

Google yazan kısma tıkladıktan sonra sizi hesabınıza yönlendirecektir. Burada google hesabınızın isminin harflerini ve altında da gmail hesabınızı göreceksiniz. Bunların hemen altında ise Google Hesabınızı yönetin yazan bir seçenek var.

ryttyuyuı7ı7ı7

3.. >Güvenlik

Google Hesabınızı Yönetin yazan kısma tıkladıktan sonra karşınıza bir sayfa gelecek. Burada üstte başlıklar mevcut. Bu başlıkları sağa sola kaydırabiliyorsunuz. Burayı sağa sola kaydırarak Güvenlik yazan başlığı bulun.

4.. >Şifre

Güvenlik başlığına tıkladıktan sonra aşağı doğru inerseniz Google’da Oturum Açma yazan bir alan göreceksiniz ve hemen altında da Şifre (Son değiştirilme zamanı da yazar) yazan seçeneğe tıklayın.

ryttyuyuı7ı7ı7

5.. >Yeni Şifre Oluştur

Şifre kısmına tıkladıktan sonra güvenlik için sizden hesabınıza eski şifrenizle tekrar girmenizi isteyecek. Şifrenizi yazıp girerseniz, karşınıza yeni şifrenizi oluşturabileceğiniz bir alan çıkacak. Yeni şifrenizi oluşturun ve Şifremi Değiştir seçeneği ile bu işlemi onaylayın. Yeni şifreniz hayırlı olsun!

Telefondan gmail Google hesabı şifresi değiştirme de bu şekilde yapılıyor.

etrt5y5y5y5y5y
Google hesabı/Gmail şifresi değiştirmek işte bu kadar!

Google/Gmail Şifremi Unuttum Doğrulayamıyorum, Gmail Şifresi Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Gmail hesaplarının şifreleri çoğu zaman unutulabiliyor. Hayatımızda o kadar fazla uygulama/eşya oldu ki, hepsine yetişmekte zorlanıyoruz. Çoğumuz 2-3 tane şifresini ezbere biliyor ama bunlardan başka bir şifre korsa kolaylıkla unutabiliyor. Hatta yeri geliyor 10 dakika önce koyduğumuz şifreyi bile unutabiliyoruz. İşte bu unutulan şifre eğer gmail hesabınızsa çok korkmanıza gerek yok. Hesabınızla ilgili üç beş bilgiyi hatırlasanız yetiyor aslında. Kıymetli bilgilerinizin olduğu gmail hesabınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Gmail şifremi unuttum diyorsanız sırasıyla şu işlemleri yapın:

1.. Gmail Giriş kısmına gelin.

2.. Şifremi Unuttum kısmına tıklayın.

3.. Gmail hesabınızdaki en son kullandığınız şifreyi soracaktır ancak eski şifrelerinizden herhangi birini de yazsanız genelde kabul eder. Eski şifrelerinizden birini doğru girerseniz, sonrasında birkaç kurtarma sorusu sorabilir. Daha önceden aşina olduğumuz tipte sorular; annenizin kızlık soyadı, ilk evcil hayvanınızın adı gibi.

4.. Bunları da cevapladığınızda gmail sizi tanıyacaktır ve yeni şifre oluşturmak için sizi yönlendirecektir.

Eğer şifrenizi unuttuysanız bu işlemleri yaparak kolaylıkla yeni şifre oluşturabilir ve hesabınıza kavuşabilirsiniz.

etr4ty5y5y66
Gmail hesap şifrenizi unuttuysanız onun da çözümü işte bu kadardı!

Gmail şifre değiştir, Google şifre değiştir, Google hesabı şifre değiştirme, gmail hesap şifre değiş, gmail şifre değiştirme mobil, pc, iPhone, gmail hesap şifre değiştirme mobil, gmail şifremi unuttum, gmail şifresi Google hesap şifresi nasıl değiştirilir?, e posta şifremi unuttum android, gmail şifresi nasıl değiştirebilirim?,  gmail şifresi nasıl değiştirilir?, Google hesabı ismi nasıl değiştirilir?, Google hesabı nasıl değiştirilir? google hesabı şifre değiştirme gibi detaylı aramalar için cevapları barındıran uygun bir yazı oldu.

Sizler de aklınıza gelen çözümleri okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

 

“Sağlıklı, mutlu, huzurlu, bol kahkahalı nice anı’larınız olsun efendim.. Sağlıcakla..”

 

wrert5y5y5y
İnstagram hesabınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? İşte güzel bir yazı..

 

rtryty6yu6u6u
Aradığınız en iyi bluetooth kulaklıklar bu yazımızda!

 

wret4t5y56y6u
Yeni güne de mükemmel başlamak isteyenler için en iyi tıraş makineleri!

 

Yorum yapın