2021 İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Geçici/Kalıcı İnstagram Hesabı Kapatma Nasıl Olur? İnstagram Hesap Silme Linki

İnstagram hesap silme linki kalıcı Türkçe ile İnstagram hesabı kapatma kalıcı ve geçici konusunda bilgi arayan kullanıcılar için ele alınmış bir yazı ile karşınızdayız. Bazı çok aratılma başlıkları olan İnstagram hesap silme linki, İnstagram hesabı kapatma kalıcı, İnstagram hesabı dondurma linki, kalıcı İnstagram kapatma, İnstagram hesap sil, İnstagram kapat, İnstagram kalıcı hesap silme, İnstagram kapatma silme kalıcı gibisinden birçok farklı anlatımı olsa da temelde instagram hesap silme ve İnstagram hesabı kapatma hakkında en güncel bilgiler burada.

İnstagram hesabı dondurma linki ve kalıcı hesap silme linki arayanlar burada mı? Evet, doğru geldiniz. İnstagram’ı beğenmeyen kullanıcılar, indirmiş ve yeterince kullanıp İnstagram’a doymuş olan kullanıcılar ve çeşitli sebeplerle rahatsız edilip kapatmak isteyenler ya da çok başka nedenlerle kullanmak istemeyen kişiler için İnstagram hesap silme linki Türkçe, İnstagram hesabı dondurma linki, geçici veya kalıcı İnstagram hesabı kapatma nasıl yapılır? İnstagram hesabı silme kalıcı nasıl yapılır? gibi soruların cevabı bu yazımızda.

İnstagram hesap nasıl silinir? Kendi veya başkasının İnstagram hesabı nasıl kapatılır? İPhone, Android instagram hesap silme ve İnstagram hesabı kapatma, geçiçi ve kalıcı İnstagram hesabı dondurma nasıl yapılır? İnstagram kalıcı hesap silme, kalıcı hesap kapatma, geçici hesap dondurma nasıl yapılır? İnstagram hesabı kapatma linki, İnstagram kalıcı hesap silme linki, İnstagram hesabı dondurma linki, geçici kapatma, İnstagram hesap silme kalıcı hakkında aradığınız her şey hosgelir.com‘da!

Oldukça yalın ve şeffaf anlatımla sizlerle..

etry6u76uı7ı

Kısa bir giriş yapıp sonra İnstagram silme kısmına geçeceğim. Sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram gün geçtikçe büyümeye de devam ediyor. 2021 yılı itibari ile Facebook (yaklaşık 2.6 milyar) ve Youtube’un (yaklaşık 2.1 milyar) arkasında yer alan İnstagram yaklaşık 1 milyar kullanıcıya sahip durumda. (Aralarda değişik uygulamalar yer alsa da Türk halkının en çok tanıdığı uygulamalardan Snapchat yaklaşık 400 milyon ve Twitter da yaklaşık 360 milyon kullanıcıya sahip). İnstagram’ın kullanıcı sayısı yıllık bazda yaklaşık %2-3 oranında arttığı söylenmekte. Bunun yanında ise İnstagram hesabı kapatmak silmek isteyen kullanıcılar da bulunmakta.

Peki, “instagram hesabı nasıl silinir? Geçici ya da kalıcı İnstagram hesabı kapatma, İnstagram hesap silme ve geçici dondurma nasıl yapılır? Admin bey şu İnstagram’dan nasıl kurtulabilirim, salsın artık yakamı!” diyorsanız, buyurun yakından inceleyelim:

İnstagram Hesabı Dondurma ile Kalıcı Kapatma (Silme) arasındaki fark nedir?

İnstagram hesabınızı daha sonrasında tekrar kullanmak istemenize ya da istememenize göre değişen bir durum söz konusu.

  • Eğer daha sonra tekrar kullanırım diyorsanız instagram hesabı geçici olarak dondurma yöntemini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle gelecekte dilediğiniz zaman tekrardan aktifleştirebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Eğer, diyorsanız ki, ben bir daha bu hesabı kullanmak istemiyorum, bu hesap ile artık işim gücüm yok, hayatımdan tamamen çıksın, o zaman İnstagram hesabını kalıcı silme/kapatma yöntemini seçmenizi tavsiye ederiz. Bu yöntemi seçince hesabınız tamamen silinmiş olur. İnstagram hesabınızı ileride hiç bir şekilde kullanamazsınız. Aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap açamazsınız.
  • İnstagram hesabınızı uygulama içerisinden silemezsiniz. İnternet sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda tarayıcınız üzerinde İnstagram’a girip, oradan silmelisiniz. Yine telefonunuzda da uygulama üzerinden değil, internet tarayıcınız üzerinden instagram’a girip hesabınızı silmelisiniz.

 

etry5y6u6u

Çağ içinde değişen İnstagram logosu..

İnstagram Hesabı Dondurma, Geçici Kapatma, İnstagram Hesabı Dondurma Linki

wretry5ty6u6u

İnstagram hesabı geçici kapatma ve dondurma işlemi için İnstagram hesabı dondurma, İnstagram hesabı dondurma linki Türkçe, İnstagram dondurma 2020, 2021, İnstagram dondurma link, İnstagram hesap dondurma, İnstagram geçici kapatma, telefondan instagram hesabı dondurma linki gibi çeşitli aratılmalar mevcut.

Gelin bu işlem nasıl yapılıyor, instagram hesabı dondurma nasıl olur bakalım:

  • İnstagram hesabı dondurmak için hesabınıza giriş yapmanız gerektiğini belirtelim. Yani şifrenizi veya diğer bilgilerinizi hatırlıyor olmanız gerekmekte.
  • İnstagram hesabı dondurma ya da silme işlemleri için internet tarayıcınız üzerinden girmeiz gerektiğini hatırlatalım. Yani telefonunuza indirdiğiniz İnstagram uygulamasından bu işlemler yapılamaz. İnternet tarayıcınız üzerinden İnstagram’ı aratarak İnstagram’a girmeli ve bu işlemler için orada devam etmelisiniz.

İlk olarak sağ üst kısımda bulunan profil fotonuza tıklayın. Gelen seçeneklerden Profil yazan seçeneğe tıklayın. (1)

ert4t65y5y6u

Sonrasında profilinize girmiş olacaksınız. Bu kısımda bulunan Profili düzenle seçeneğini bulun ve tıklayın. (2)

etry6u6u7ı7ı

Açılan profil bilgileri kısmında en aşağılara inin. Sağ alt kısımda Hesabımı geçici olarak kapat seçeneği bulunmakta. Bu seçeneğe tıklayın. (3)

gtrhytu6ı7ı7ı

Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayınca Hesabını neden kapatıyorsun? diye bir soru gelecek karşınıza. Bu soruyu size uygun olan seçeneğe tıklayarak cevaplandırın. Sonrasında ise Hesabınızı kapatma seçeneği gelecek karşınıza. Buna tıklayarak ve şifrenizi girerek hesabı geçici kapatma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

İnstagram Hesabı Dondurma Linki (Geçici Olarak):

İNSTAGRAM HESABI DONDURMA İÇİN TIKLAYIN..

Bu üstteki linke tıklayarak da bu işlemleri yapacağınız alana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

wretr5yy5y6u6
Facebook, İnstagram ve Whatsapp’ın aynı çatı altında toplandığını biliyorsunuzdur..

İnstagram Kalıcı Hesap Silme, İnstagram Hesabı Kapatma, İnstagram Hesap Silme Linki

wretry5ty6u6u

İnstagram hesabı silme nasıl yapılır?, İnstagram Silme Linki, İnstagram hesabı kapatma nasıl yapılır?,  İnstagram hesabı silme linki, İstagram hesabı kapatma linki, İnstagram hesap silme linki kalıcı, hesap silme İnstagram, hesap kapatma İnstagram gibi çeşitli aratılmalara sahip bu konuyu çözüme kavuşturalım.

Gelin hep birlikte bakalım:

İnstagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? (İnstagram hesabı nasıl kapatılır?)

İnstagram hesabı kalıcı silme işlemi için sizlere 2 yol sunacağım.

Birincisinde bir altta bulunan linke tıklayıp, instagram bilgilerinizi güvenli bir şekilde girerek silme işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. İkincisi ise yine instagram hesabınız üzerinden gerekli seçeneklere tıklayarak uzun yoldan Hesabımı Sil alanına nasıl geleceğinizi anlatacağım.

YÖNTEM1:

İnstagram Hesap Silme Linki:

İNSTAGRAM HESABI KALICI SİLME İÇİN TIKLAYIN..

İnstagram kalıcı hesap silme işlemi için dilerseniz yukarıdaki linke tıklayıp gelen ekranda bilgilerinizi girerek Hesabımı sil kısmından işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Sonrasında Hesabını neden siliyorsun? şeklinde bir soru gelecek. Bu soruya size uygun yanıtı verince Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği karşınıza çıkacak. Bu soruyu cevaplamazsanız hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği karşınıza çıkmayacaktır.

YÖNTEM2:

İnstagram Hesap Silme İçin 7 adımda İzlenecek Uzun Bir Yol:

İnstagram kalıcı silme kısmına ulaşmak birazcık karışık ve akılda kalması zor. Bundan dolayı  7 adımda instagram hesabı kalıcı silme kısmına nasıl geleceğinizi anlatacağım.

  • Unutmayın ki İnstagram uygulamasındayken İnstagram hesabı silinemez. İnternet tarayıcınız üzerinden girmiş olmanız gerekmekte.
  • 7 adımda bu işlemleri yapabilmek için İnstagram hesabınıza girmiş olmanız gerekmektedir. İnstagram bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ne yazık ki silme işlemini gerçekleştiremeyeceksiniz.
  • (Bu 7 adımdaki amaç “Yardım Merkezi” kısmını bularak Hesap Silme seçeneğine erişebilmek. Daha kısa yollarla Yardım merkezi kısmına ulaşabiliyorsanız oradan da Hesap Silme kısmına ulaşabilirsiniz.)

İlk olarak hesabınızda sağ üstteki simgeye tıklayarak “Profil” kısmına giriş yapın. Sonrasında Profili Düzenle diye bir seçenek olacak. Ona tıklayın. Gelen ekranda aşağılarda Gizlilik ve Güvenlik yazan seçeneğe tıklayın. (1)

rty5uy6uı7ı

İkinci olarak gelen sayfada en aşağılara inin. Gizlilik ve Güvenlik Yardımı seçeneğinin altında bulunan Destek kısmına tıklayın. (2)

ry56u7ı7ı8o

Sonrasında karşınıza gelecek alanda en üst kısımda Hesabını Yönetme başlığı altında Hesap Gizliliği seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın. (3)

etryt5yu6u6u

Daha sonrasında yeni bir sayfa açılacak. Yardım Merkezi – Gizlilik ve Emniyet Merkezi adındaki bu yeni sayfamızda sol üstteki İnstagram kısmına tıkladığımızda bizi istediğimiz alana yönlendirecek. (4)

ryhtu7ı78ıo8o

Bunu yaptıktan sonra sol taraftaki alanda Yardım Merkezinin ana sayfasını bulmuş olacağız. Burada Hesabınızı Yönetme seçeneğine tıklayın. (5)

etry6u767ı8ıo

Şimdi ise Hesabınızı Silme seçeneğine tıklayın. (6)

46y5y6uu7ıı7ı

 

Açılan yeni alanda karşınıza 3 veya 4 soru çıkacak. Bu sorulardan İnstagram hesabımı nasıl silerim? seçeneğine tıklayın. Alt kısımda açılan bilgilendirme alanından Hesabımı Sil yönlendirmesini bulun ve üzerine tıklayın. (7)

tryu6u76u7ı

Hesabımı Sil kısmına tıkladıktan sonra  karşınıza yine Hesabını neden siliyorsun kısmı gelecek. Bu kısımdaki soruyu kendine uygun şekilde cevapladıktan sonra Hesabını Kalıcı olarak silme seçeneği belirecek. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra gerekli şifrenizi ve istenen bilgileri girerek hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini sağlamış olacaksınız.

edtry5y6u67u
Tebrikler.. Kurtuldunuz!

İnstagram kapatma, İnstagram hesap silme, İnstagram hesabı dondurma linki, İnstagram hesabı kapatma, İnstagram kalıcı hesap silme kapatma, İnstagram dondurma link, İnstagram geçici kapatma ve dondurma linki, İnstagram hesap kapatma gibi bolca aratılan başlıklar hakkında geniş bir bilgi sunmaya çalıştık.

İnstagram hesabı kapatma nasıl yapılır? Kendi instagram hesabı nasıl kapatılır? Şifremi unuttum İnstagram hesabımı nasıl kapatabilirim? İnstagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Telefondan instagram hesabı silme, İnstagram geçici hesap dondurma nasıl yapılır? İnstagram dondurma linki, İnstagram kalıcı hesap silme ve kapatma linkleri gibi aratmalar hakkında bir yazı oldu.

Sizler de bildiğiniz yöntemleri yorumlarda bizle ve diğer arkadaşlarla paylaşabilirsiniz.

“Nice sağlıklı, huzurlu, sevdiklerinizle dolu dolu geçen mutlu an’larınız olsun.. Sağlıcakla..”

 

etry5y56u6u
Unutma! Aradığın en iyiler ve çeşitli bilgiler 2021’de de Hosgelir.com’da!!

“2021 İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Geçici/Kalıcı İnstagram Hesabı Kapatma Nasıl Olur? İnstagram Hesap Silme Linki” üzerine bir yorum

Yorum yapın