Dünyanın Gündemine Nasıl Oturdu: İntel Security True Key Silme Nasıl Yapılıyor?

İntel Security True Key, özellikle son dönemde Adope Flash Player yükleyen dostlarımızın silmek için oldukça uğraştığı bir uygulama. Makale başlığı biraz gırgır biraz abartı olsa da Adope Flash Player yüklerken yanında yanlışlıkla ya da bile isteye İntel Security True Key ve başka uygulamaları da yükleyen kişiler iş bunları silmeye geldiği zaman zorlanıyorlar. İntel Security True Key bir parola yöneticisidir. Hem şifrelerinizi saklayabilmenize yarayan uygulama hem de güçlü şifreleme ve şifre bulma konusunda sizlere yardımcı olur.

Ancak silmeye kalktığınızda hata alırsınız. Peki, İntel Security True Key silme nasıl yapılır? İntel Security True Key kaldırma işlemini bilgisayardan nasıl yaparsınız? Bilgisayardan İntel Security True Key nasıl kaldırılır? Bunların cevabı bu yazımızda.

wret4t65y65y76u

McAfee True Key Uninstall, McAfee True Key kaldıramıyorum, True Key ne işe yarar? True Key kaldırma programı, True Key kaldırma aracı, McAfee kaldırma ve diğer aklınıza takılan sorunlar için güzel bir makale paylaştık..

“Bir sorun oluştu. Lütfen bu pencereyi kapatıp tekrar deneyin” : bu uygulamayı silmek isteyenlerin karşısına çıkan meşhur uyarı! Peki, nasıl sileceğiz? İşte cevapları..

İntel Security True Key Silme / Kaldırma Yöntemleri

Adope Flash Player yükleyenlerin çoğunluğunun bilerek ya da bilmeyerek yüklerken yanında İntel Security True Key yüklenmesine de onay verdiği, sonrasında ise yine birçoğunun bu programı bilgisayarlarından bir türlü kaldıramadığı gibi bir gerçek mevcut.

ety5y55u56yy

Sıradan programları en basit yolu izleyerek Denetim Masasını açıp, Program Ekle/ Kaldır / Değiştir kısmından kolaylıkla kaldırabiliyoruz. Ancak İntel Security True Key adlı bu uygulama kurması oldukça basit ve kullanırken oldukça işimize yaramasına rağmen iş kaldırmaya geldiğinde bizi kurduğumuza pişman edebiliyor.

Program Ekle / Kaldır / Değiştir kısmından bu programı seçip kaldırmaya çalıştığımızda “Bir sorun oluştu. Lütfen bu pencereyi kapatıp tekrar deneyin” uyarısıyla karşılaşıyoruz. Üstelik tekrar tekrar girip deneseniz bile hep bu uyarıyla karşılaşıyorsunuz.

Bu da insanı çileden çıkarabiliyor.

Normalde en basit yöntem Program Ekle / Kaldır üzerinden bu programı kaldırmaktır ancak ne yazık ki işe yaramıyor.

Peki, bilgisayardan İntel Security True Key Nasıl Silinir? Değişik yöntemlerle bu sorununuzu çözelim.

İntel Security True Key Bilgisayardan Nasıl Silinir?

Bu programı bilgisayardan kaldırmak için iki üç tane yöntem mevcut.

Normalde ulaşımı en kolay yöntem bilgisayar üzerinden sistematik olarak gidip, elde var olanlarla olayı gerçekleştirmektir. Ancak burada işlem hafif karmaşık olacağı için en basit yöntemden en karmaşık yönteme doğru sıraladık.

rtr4y556u6y

YÖNTEM1:

wre4t45t4t4t

İntel Security True Key programını kolaylıkla ve tamamen kaldırmak için McAfee Remover Tool adında bir uygulama tasarlamışlar. Bu tasarımın sahibi yine True Key’i tasarlayan resmi firma olan McAfee. Bu kaldırma programını resmi olarak paylaşmışlar ve oradan indiriyorsunuz. Bu program bilgisayar sisteminize bile kurulmadan, yani bilgisayarınıza yüklenmeden hemen işini hallediyor.

Yani internet üzerinden girip, McAfee Remover Tool programını indiriyorsunuz. İndirdiğiniz uygulama bilgisayarınıza dahi kurulmadan, direkt olarak kendisi çalışıp, İntel Security True Key programını siliyor.

Peki, bu işlemi nasıl yapacaksınız?

>> McAfee Remover Tool  programını indirin (İndirmek için tıklayın). Ama indirmeden önce indireceğiniz konumu iyi belirleyin. Masaüstüne indirmenizi tavsiye ederiz.

>> McAfee Remover Tool programınızı indirdiğiniz yerde bulun. İndirilmiş uygulamanın ismi MCPR.exe olmalı.  Bu uygulamayı açın.

>> Açılınca karşımıza bir ekran gelecek. Sağ alttaki Next seçeneğini bulup tıklayın.

>> Bir ekran daha gelecek. Agree ya da Disagree seçenekleri olacak. Agree kısmını işaretleyin ve yin sağ alt kısımdan Next seçeneğini bulup tıklayın.

>> Sonrasında gelen ekranda ise güvenlik kodunu alttaki kutucuğa girmeniz gerekiyor. Onu da girin ve sağ alt kısımdan yine Next deyin.

>> En son bir ekran daha gelecek. Ortadaki butonun yüklenmesini ve tamamen dolmasını bekleyeceksiniz. Tamamen dolunca işleminizin başarıyla gerçekleştiği belirtilecek. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor, sağ alt kısımda yazan Restart seçeneğine tıkladığınızda bilgisayarınız yeniden başlatılacak.

>> Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında Adope Flash Player ile birlikte yüklenmiş olan İntel Security Key ve Mcafee Security Scan Plus gibi yan programları silmiş olacaksınız. İşleminiz bu kadar.

McAfee Remover Tool programı yardımıyla İntel Security True Key programını kaldırmak bu kadar basit. En basit ve uygulaması en kolay yöntem bu olduğu için en başa koyduk.

Dilerseniz diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz.

 

YÖNTEM2:

wre4t45t4t4t

İntel Security True Key kaldırma işlemi için Denetim Masası üzerinden Program Ekle / Kaldır kısmının bize zorluk çıkarttığını, bu yöntemle bu programın kaldırılamadığını, denediğinizde her defasında “Bir Sorun oluştu. Lütfen bu pencereyi kapatıp tekrar deneyin” hatasını aldığımızı belirtmiştik.

Ve bundan dolayı kaldırmak için biraz çaba sarfetmemiz gerekiyor.

İntel Security True Key uygulamasının dosya konumu açıp, Uninstall.exe ismindeki uygulamayı bulup, onu kullanarak İntel Security True Key silme işlemini gerçekleştireceğiz.

Yöntem 1’deki McAfee Remover Tool programını indirip basitçe kaldıramıyorsak bir de bu yöntemi deneyelim.

>> Bilgisayarınızın masaüstünde Intel Security True Key uygulamasının simgesi olacak. O simgeye sağ tıklayın.

>> Dosya konumunu aç seçeneğine tıklayın. Böylece İntel Security True Key programının bilgisayarda nerede yüklü olduğunu bulacaksınız. Bu tür programlar genelde Yerel Disk C’de, Program Files isimli dosya klasörünün içerisinde yüklenmiş olur.

>> Dosya konumunu aç dedikten sonra sizin önünüze “programın simgesinin” bulunduğu klasör açılacak (application isimli klasör). Ancak bizim işimiz bir klasör dışarıdaki konumda. Yani bir geri gitmeniz gerek.

Siz şuanda Application dosyasının içerisindesiniz. Üst kısımda “Program Files / Intel Security / True Key / application” yazan kısımdan True Key yazan klasörün üzerine tıklayıp bir gerideki klasöre gidiyoruz. Yani True Key klasörünün içerisine.

True Key klasörünün içerisinde application ve MSIE isimlerinde 2 dosya klasörü bulunuyor olmalı. Ve bunların altında da Uninstall.exe isimli bir uygulama olmalı. Biz Uninstall.exe isimli bu uygulamayı kullanacağız.

>> Uninstall.exe ‘in üzerine sağ tıklayın. Yönetici olarak çalıştır deyin.

>> Sonra karşınıza bir pencere açılacak. Sağ altta Remove seçeneği var, ona tıklayın.

>> Karşınıza yeşil ile dolan bir buton gelecek, dolmasını bekleyin.  Şuandan itibaren İntel Security Key kaldırma işlemini gerçekleştiriyorsunuz. (Show details kısmına tıklarsanız o anda kaldırılmakta olan uzantıları görürsünüz. )

>> Buton tamamen yeşil ile dolunca, butonun hemen üstünde Completed yazısı gelecek. İşleminiz başarıyla tamamlandı demektir. Sağ alttaki Close yazısına tıklayabilirsiniz. Ancak henüz bitmedi.

>> Sonra Program Fıles içerisinden Intel Security klasörünü bulup sağ tıklayıp Sil diyebilirsiniz. Kolaylıkla silinecektir.

İntel Security True Key kaldırma işleminin bilgisayar üzerinden çözümlenebilecek kısmı da bu şekilde.

Umarım yararlı olmuştur.

İntel Security True Key silerken Yöntem 2 nin özet kısmı şu şekilde:

Program Fıles içerisinde Uninstall.exe uygulamasını bul. > Sağ tıkla. > Yönetici olarak çalıştır de. > Açılan pencerede sağ altta Remove seçeneğine tıkla. > Tamamen doluncaya kadar bekle. > Close seçeneğine tıkla ve çık. > Sonrasında yine Program files içerisinde Intel Security klasörünü bul. > Sağ tıkla > ve Sil.

 

YÖNTEM3:

wre4t45t4t4t

İntel Security True Key programını kaldırabilmek adına üçüncü yöntemimiz ise meşhur CTRL + ALT + DELETE kombinasyonu.

Birazcık daha karışık olan bu yöntem ile aslında arka plandaki çalışır konumdaki uzantıları durdurmak ve sonrasında tamamen silebilmeyi sağlamak amaçlanıyor.

Peki, bu işlem nasıl yapılıyor?

İnternet bağlantınız aktifken bazı uzantılar durdurulamayabiliyor. Bundan dolayı ilk yapmanız gereken bilgisayarınızın internet bağlantısını durdurmak.

>> Bilgisayarınızın internet bağlantısını durdurun.

>> Sonra Ctrl + Alt + Delete tuşlarına beraber basarak gelen mavi ekrandaki seçeneklerden Görev Yöneticisi seçeneğine tıklıyoruz.

>> Uygulamalar, İşlemler, Performans, Uygulama geçmişi gibi alanlar olacak.. İşlemler seçeneğine tıklayın.

>> İşlemler seçeneğinin alt kısmında bulunan servislerden Truekey ve McAfee yazanların hepsine sağ tıklayarak Görevi Sonlandır diyoruz ve çalışmalarını durdurmuş oluyoruz.

Bu durdurma işlemini Yerel Disk C’de bulunan True Key klasörlerini kolaylıkla silebilmek için yapıyoruz.

Arka planda çalışan servisleri durdurduğumuza göre şimdi True Key klasörlerine geri dönüp kolaylıkla silebiliriz.

>> Yerel Disk C içerisinde Program Files içerisine girin.

>> İntel Security yazan klasörü silebilirsiniz. Ya da İntel Security yazan klasörün de içerisine girip True Key klasörünü bulup sağ tıklayıp Silin.

>> Sonra tekrar Yerel Disk C içerisine dönün. Program Files klasörüne girin. Bu sefer bu klasörün içerisindeki True Key klasörünü bulup sağ tıklayıp Silin.

Yani böylelikle aşağıdaki adresleri silmiş oluyorsunuz.

>> C:\Program Files\Intel security\True Key

>> C:\Program Files\True Key

Eğer ki bu işlem başarısız olursa, silmenize izin verilmiyorsa Arka planda çalışan servislerden durdurmayı unuttuğunuz, gözünüzden kaçan bazıları olabilir. Tekrar o kısma dönüp hepsini  durdurmayı deneyin.

Hizmetler kısmında da arka plan servislerinden olabilir. O kısımdakileri de durdurabilirsiniz. Sonrasında başarıyla sileceksinizdir.

Bunları hallettikten sonra Program Ekle / Kaldır kısmına gidip uygulamanın kalıntılarını da silebilirsiniz.

>> Son olarak da Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

wrer3r3r4t4t
Çeşitli alanlarda öncü olsa da pek çok insan İntel Security True Key kaldırmadaki zorluktan dolayı bu zoraki duruma çözüm istiyor..

İntel Security True Key Sillme / Kaldırma işleminin çözümleri bu şekildeydi. Siz de yardımcı olabileceğimiz herhangi bir konu varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

wfrer4t4t4t4ty
Bir yazımızın daha başarıyla sonuna geldik. Bizimle olmaya devam edin..

 

 

wr3er4t4t4t4
Şu kısacık ömrümüzde bazı işler yapıyoruz. Hakkını vererekten yapmakta fayda var.. Ancak temel felsefe amacına uygun olması..

 

Sağlıcakla kalın efendim..

Yorum yapın