2020 Türk Telekom, Vodafone ve Türkcell Mobil Faturasız Hat Fiyatları

Türk Telekom, Türkcell, Vodafone GSM operatörlerinin 2020 yılına ait faturasız hat fiyatları neler? Türk Telekom hat fiyatları ne kadar? Yeni sim kart alırken ne kadar ödememiz gerekiyor? Türk Telekom hat fiyatları 2020, Türk Telekom hat fiyatları faturasız, Türk Telekom faturasız paketler çok avantajlı teklifler neler? Türk Telekom hat fiyatları faturalı ne kadar?  İnternetten hat alabilir miyim? Bu sorulara dair detaylıca ama olabildiğince sade dille bir yazı paylaşmak istedik.

Hat alma işlemi, eskiden uğraş verici bir iş gibi görünürdü. Ancak günümüzde en basit işlerden birisi haline geldi. Ama fiyatları can yakıyor. 18 yaşınızı yeni doldurmuş biri, erişkin olup yeni hat isteyen biri ya da erişkin olup ilk defa hat alma isteyen biriyseniz kafanızdaki soruları karşılamaya dair bilgiler vermeye çalışacağız.

Özellikle son dönemde sıkça araştırılan Türk Telekom çok avantajlı teklifler, Türk Telekom’a geçiş kampanyaları, Türk Telekom faturasız paketler 2020, Türk Telekom paketler, Türk Telekom 25 TL paketler faturasız, Türk Telekom numara taşıma kampanyaları, Türk Twlwkom konuşma paketleri gibi konulara da elimizden geldiğince değineceğiz.

Hat almak oldukça basit. Dilediğiniz yetkili satıcıya gidip, paket seçerken zorlansanız da dakikalar içerisinde yeni bir hatta kavuşabiliyorsunuz. Dilediğiniz operatörün bayisine gidin, size bir form vereceklerdir. Formu doldurduktan sonra nüfus cüzdanı fotokopisini vererek hattınızı kolayca satın alabilirsiniz. Nüfus cüzdanı fotokopisini genelde kendileri hallediyorlar, bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Getirmeyi unutan müşterileri çoktur haliyle..

İşin en can alıcı kısmı fiyatları. Türkcell, Vodafone ve Türk Telekoom yeni faturasız hat ne kadar? GSM operatörlerine dair hat fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi hemen aşağıda.

1.. Faturasız hat, Türkcell hat fiyatları

Faturalı hat neyse de, faturasız hatlar için günümüzde hat fiyatları da neredeyse günden güne değişkenlik gösterebiliyor. Dönemsel olarak belirlenen fiyatlar sabit aslında. Ancak bunlara bayiliklerin koyduğu kar marjları olunca fiyatlar iyice değişiyor.

2-3 yıl öncesine kadar yine idare edilir düzeyde olan fiyatlar özellikle 2020 yılında müşterilerin canını sıkmaya başladı. Kime sorsanız yeni hat fiyatları uçuyor diyor.

Peki, Türkcell faturasız hat fiyatları ne kadar? Türkcell hat fiyatları genelde 100 TL ile 150 TL arasında değişmekte. Ama bu fiyatlar bayiliklere göre de değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle Türkcell kendi bayilerine böyle bir ayrıcalık tanımış durumda. Ancak Türk Telekom ve diğer operatörlerde de bu durum böyle.

Ayrıca internet üzerinden de faturasız yeni bir karta başvurabilirsiniz.

2.. Faturasız hat, Vodafone hat fiyatları

Yeni bir Vodafone faturasız hat fiyatı ne kadar diye baktığımızda ise normalde karşımıza 80 TL ile 120 TL arasında rakamlar çıkıyor. Tabi bu ücret Vodafone mağazalarında 100 TL ile 150 TL gibi rakamlara çıkabiliyor.

Vodafone’da size bu hatlar için iki seçenek de sunuyorlar. İçerisindeki lira (eskiki kontör) miktarına göre ödediğiniz tutar da değişiyor.

Ayrıca internet üzerinden de faturasız yeni bir karta başvurabilirsiniz.

3.. Faturasız hat, Türk Telekom hat fiyatları

(Eskiden Avea olarak bilinen telekomünikasyon şirketi). Türk Telekom faturasız hat fiyatı ne kadar? diyenleri de yaklaşık 95 TL ile 100 TL arasında bir fiyat bekliyor. Ancak bu fiyatlar bayiden bayiye değişkenlik gösterebiliyor. Ve bu fiyatlar bayilerin kendi karlarını da eklemesiyle ortalama 100 – 150 TL civarında oluyor.

Türk Telekom yeni faturasız hat alırken size iki seçenek sunuyorlar. İçerisinde bulunan TL miktarına bağlı olarak hat fiyatları değişkenlik gösteriyor. Birinde 5 TL diğerinde 20 TL bakiyeniz oluyor genelde.

İçerisinde 5 TL olana yaklaşık 100 liralık bir ödeme yapıyorsunuz. İçerisinde 20 TL bakiye olanı tercih edecekseniz de yaklaşık 120 TL bir ödeme yapıyorsunuz. Ancak fiyatların artmasıyla bu bakiye miktarlarını da değiştirebilirler yakın zamanda. Sizden yeni sim kart için 100 TL alıp bakiye olarak 5 tl Türk Telekom bakiyenizle uğurlamaları mantıksız olur biraz.

Sim kart satın alırken size bir form doldurtuyorlar. Formu doldururken, bir taraftan da nüfus cüzdanı fotokopisini çekiyorlar. İşleminiz kısa sürede halloluyor.

Türk Telekom hat fiyatları neler öğrendikten sonra, hat fiyatından sonra zorlayacak ikinci durum ise kullanacağınız tarife paketini seçmek oluyor. Bunun için de çeşitli tarife paketleri mevcut. Harcama durumunuza göre belirleyebilirsiniz. Turk Telekom veya diğer operatörler için bu durum aynı.

T Telekom yeni faturasız hat isteyenler için bir de online faturasız hat sahibi olma fırsatı var. Bayilere gitmeden basit bir şekilde internet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Böylelikle sizi işlerinizden alıkoymuyorlar, bayiliklere veya mağazaya gitmek zorunda kalmıyorsunuz.

Operatörünüzün internet sitesine girdikten sonra online başvuru kısmını buluyorsunuz. İnternetten başvuru için sizden bazı kişisel bilgiler istiyorlar. Bu bilgileri girip, kontrolünüzü yaptıktan sonra onaylayın. Online işlemde sim kartınızı eve veya iş yerinize göndertebiliyorsunuz. Bu açıdan da çok iyi. Ancak kargo geldiğinde evde olmanızı tavsiye ederiz.. Hat isteyenleriniz için, sizin operatör şubesine bile gitmeyip, kargo şubelerine gitmek zorunda kalmanızı istemeyiz..

 

Türk Telekom hat fiyatları, Türk Telekom faturalı hat fiyatları neler?:

 • GSM operatörü hangisi olduğu fark etmez. Faturalı hatlar tarifenize yansır bazen, ama genelde ücretsizdir.
 • Faturalı hat ücretsizdir. Ancak faturasız hat almak için ücret ödemek durumundasınız.

 

Türk Telekom faturasız paketler neler?:

wrt45y5y56uu

 • Faturasız Turk Telekom paketleri neler merak edenler için,
 • Türk Tlekom yeni faturasız hattınızı alırken paket de seçmeniz gerekecek. Neye ihtiyaç duyuyorsanız o yönde tarife paketi seçmeniz faydalı olur. Bilgi edinmek isterseniz size tarife isimlerinin bir kısmını verdik.
 • Üçlü paketler: Mobil kullanımlarınız için İnternet + Konuşma + SMS içeren paket. Üçü bir arada. Avantajlı tarifelerden bir tanesi.
 • Bal Bin paketleri: Müşterisinin ihtiyacına göre mobil kullanımlarınız için 4, 8, 12, 16 ve 20 GB internet seçenekleri verilen tarifedir. Yanında bunlara ek olarak da 1000 dakika ve 1000 SMS bulunur. Yine Türk Telekom’un sağladığı en avantajlı tarifelerden bir tanesidir.
 • İnternet paketleri: İnterneti çok kullanırım diyorsanız bu yönde geliştirilmiş bir tarifedir. Miktarlarına bakarak harcamanız doğrultusunda uygun olanı seçebilirsiniz. Karantina dönemlerinde özellikle sosyal medya için iş veya evde internet çok gidiyor.
 • İkili paketler: İnternet + Konuşma, İnternet + SMS, Konuşma + SMS gibi ikili seçenekleri içeren tarifedir. Mesela, ben hiç SMS atmam falan diyorsanız İnternet + Konuşma ikili paketini seçebilirsiniz.
 • Mesajlaşma paketleri: Mesaj bombardımanına tutmayı seven kişiler için tasarlanmış pakettir. SMS kullanımı çok olan mobil kullanıcılar için tasarlanmıştır.
 • Konuşma paketleri: Ben sadece konuşmaya yönelik paket alacağım diyorsanız size uygun.
 • Taraftar paketleri: Taraftarı olduğunuz takıma ait paketleri seçebilirsiniz.
 • Multy paketleri: Bol konuşma ve İnternet olanaklarının olduğu ve SİL SÜPÜR garantisinin de olduğu avantajlı mobil paketlerdir.
 • Selfy: Kendi tasarılarınıza göre seçebileceğiniz paket şeklidir. Açık büfe kahvaltı gibi düşünebilirsiniz. Sınırı yok, ancak fiyatlar da buna göre değişir. Wifi gibi evde internet olmayan biriyseniz internet paketinizi “kullanma bünyenize” göre ayarlayabilirsiniz. Bu gibi avantajları var.
wrt5y56yu6uı
Ben bu makaleyi yazarken ki bazı Selfy tarifeleri..

Türk Telekom paketler hakkında diğer bilgileri veya yeni fırsatları hakkında gelişmeleri merak edenler Ana Sayfasına uğrayabilir. Ya da herhangi bir şubeden bilgi alabilirler.

4.. Faturasız hat, Diğer mobil operatörlere (Bimcell, PTTCell, GS mobile, Fenercell ..) dair hat fiyatları ne kadar?

2020 yılı Bimcell hat fiyatı ne kadar? Fenercell hat fiyatı ne kadar? vb. gibi soruları da oldukça sık duymaktayız. Özellikle Bimcell yeni hat ne kadar diye merak edenler çoğunlukta.

GS Mobile, Fenercell gibi taraftar operatörleri ve Bimcell, PTTCell gibi operatörler Türk Telekom alt yapısını kullanırlar. Bundan dolayı da fiyatları Türk Telekom fiyatlarıyla benzerdir.

İllaki duymuşsunuzdur. Önceki dönemlerde de Bimcell fiyatı, Türrk Telekom fiyatından daha ucuzdu. Bimcell alıp, 1 ay sonra Türk Telekom veya diğer operatörlere geçiş yapanların sayısı çok fazlaydı. Bu 1 aylık dönemde de Bimcell’in ücretsiz verdiği internetten yararlanıyorlardı.

Bu gibi fırsatlar alemindeyiz aslında. Göremediğimiz ve gün yüzüne çıkmamış olan fırsatlar her tarafımızda.. “Saksıyı çalıştırmak”..

5.. 18 yaşından küçüğüm, nasıl yeni hat alabilirim?

Yeni hat alımı için aranan şartlardan biri 18 yaşının dolmuş olması. Henüz 18 yaşını doldurmayan bireyler için de imkanlar sunulmuş elbet. Ama yine kısıtlayıcı faktörler mevcut.

wertrt465y5y5y
Telefona mobil hat alırken bazen yaş sınırına takılabiliyoruz..

18 yaşını doldurmamış bireyler tek başlarına yeni hat alamıyorlar. Yanlarında ebeveynleri olması gerek. Ya da ebeveynlerine ait nüfus cüzdanı olması gerekli.

18 yaşını doldurmadıysanız, Türk Telekom hat fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra, yanınızda anne babanızdan bir tanesi de varsa kullanıcısı olmak istediğiniz bir operatör mağazasına uğrayıp hat sahibi olabilirsiniz. Orada size muvafakatname adında bir belge doldurtacaklar. Anne veya babanızın kimliğini isteyecekler. Durumu izah ettikten sonra hattınız için gereken işlemleri kolayca yapabilirsiniz ve sonrasında isteğinize göre paketinize kavuşabilirsiniz.

wfett5y5y65y
Bazen ebeveyn desteği gerekiyor..

Özellikle Covid-19 döneminde evlerde sıkıldık, eski beğenmediğimiz hayatlarımızı özledik. Neredeyse tüm dünya şuan bu durumda. Kırsal kesimlerde ise çetin yaşam koşulları Covid-19’dan daha baskın elbet. Örneğin bir muz üreticisi yaz aylarında bahçesini 3 gün sulayamazsa tedirgin olmaya başlar. Yani virüs olayları kırsal kesimi evde tutmak için pek mümkün değil. Ancak şehir yaşantısındaki kişileri evlerine bağlıyor ne yazık ki. Bu süreçte de bazı işlerimizi yerine getirmek oldukça güçleşiyor. Yeni bir hat alma işlemi de bu işlerden bir tanesi. Ama artık online olarak da operatörlere başvuruyor olabildiğinizi unutmayın.

Türk Telekom hat fiyatları ve Türk Telekom faturasız hat alımı ile ilgili detayları geniş yelpazede ve basit bir anlatımla konuştuk.

Özellikle son dönemde sıkça araştırılan Türk Telekom çok avantajlı teklifler, Türk Telekom’a geçiş kampanyaları, faturasız paketler 2020, Türk Telekom paketleri, 25 TL Türk Telekom paketler  konuşma paketleri gibi konularda da merak ettiklerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

Faturasız/faturalı hat fiyatları hakkında diğer merak ettikleriniz için de yorum kısmından yazabilirsiniz.

 

Yorum yapın