VPN Kullanmak Tehlikeli Mi?: Windows 10 DNS Değiştirme ve DNS Adresleri 2020

Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş DNS ayarları Windows 10 Dns değiştirme nasıl yapılır? Windows 8 dns ayarları nasıl değiştirilir? Windows 10 dns ayarları değiştirme Resimli anlatım, DNS ayarları değiştirmek tehlikeli mi? Dns ayarları nasıl değiştirilir? DNS adresleri 2020, 2019, bilgisayardan yasaklı sitelere giremiyorum, yasaklı sitelere nasıl girilir? VPN programı kullanmak suç mu? ve aklınıza takılan diğer sorular için hazırladığımız yazıya hoş geldiniz..

gryy6u6uı7ı4t
Bazı yasaklı sitelere ulaşabilmek için dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda resimli anlatım ile açıkladık..

Windows 10 yasaklı sitelere nasıl girilir? Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarda çok çeşitli sebeplerden dolayı yasaklı sitelere girmek gerekebiliyor. Türkiye’de de son zamanlarda bu yönde talepler ve internet üzerinden araştırmalar çok fazla. Peki, yasaklı sitelere giriş DNS ayarları Windows 10 için nasıl yapılır? Windows 10 yasaklı siteleri açma, DNS değiştirme, DNS ayarları 2020, Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş ve DNS adresleri ile ilgili merak ettiğiniz detayları aktardık.

Windows 10 yasaklı siteleri açma 2019 2020, Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş programı var mı? Dns ayarları Windows 10, DNS adresleri neler? Telefondan yasaklı sitelere giremiyorum 2020, Samsung TV DNS ayarları 2019, Yasaklı siteler giriş listesi 2020, DNS Ayarlarını değiştirmek zararlı mıdır? DNS 2019 ayarları nasıl değiştirilir? gibi pek çok sorunuzun cevabını bu makalede bulabilirsiniz.

Windows 10 Yasaklı Siteleri Açma / DNS Değiştirme / DNS Ayarları / Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2020

Ağ bağlantını yavaşsa, bir siteye veya programı açmada zorluk yaşıyorsanız, bilgisayar kimliğinizi kısa süreli değiştirmek istiyorsanız ya da gireceğiniz siteler yasaklı ise yasaklı sitelere giriş DNS ayarları nasıl yapılır öğrenelim.

Windows 10 işletim sisteminde yasaklı sitelere giriş DNS ayarları nasıl yapılır diye çokça sorulur. Taktiği öğrenseniz aslında 2 dakikanızı almayacak bir işlemdir. Yapa yapa pratik kazanmanız gerekli.

DNS ayar kısmından Windows 10 yasaklı sitelere giriş DNS ayarları tam olarak şu şekilde yapılmakta..

wrfetgry5yy
Dns ayarlarını nasıl değiştirebilirim?

 

YÖNTEM1:

1.. Bilgisayarınızı açtınız, Masaüstündesiniz, ekranın sağ alt köşesinde Saat ve Tarih ibarelerinin hemen solunda kalan İnternet Sağlayıcınızın Wi-Fi şeklinde işareti var. Bu İnternet İşaretinin üzerine sağ tıklayın.

etryty56u6u6

O kısımda küçük bir pencere açılacak. Buradaki seçeneklerden “ve İnternet ayarları ögesini açın seçeneğine tıklayın.

2.. Sonra karşınıza biraz daha büyük bir pencere gelecek. Orta kısma baktığınızda “Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” diye bir seçenek göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayın.

et4ry75u68678ı7

 

3.. Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir dedikten sonra karşınıza Ağ bağlantıları kısmı gelecek. Burada çeşitli seçenekler görebilirsiniz. Şuanda kullandığınız internet bunlardan bir tanesidir ve aktiftir. Aktif durumda olanı bulun. Ve üzerine sağ tıklayın.

rty5y5u6u6u6u6

4.. Aktif olan internet sağlayıcının üzerine sağ tıklayınca çıkan seçeneklerden en altlarda “ Özellikler ” deyin.

y57y67u6rtry5

5.. Karşınıza aktif internet sağlayıcınızın özellikleri gelecek. Bende aktif internet sağlayıcımın ismi Wi-Fi olarak geçtiği için karşıma gelen pencerenin ismi “Wi-Fi özellikleri”.

Burada “Ağ İletişimi” başlığı adı altında çeşitli kaynaklar olacak.

Burada “ İnternet Protokolü Sürüm 4 ( TCP / IPv4 ) ”  seçeneğini bulun, üzerine tıklayın ve açın.

gdy5e65dfett4

 

6.. Bu sefer karşınıza ismi “ İnternet Protokolü Sürüm 4 ( TCP / IPv4 ) Özellikler i ” olan bir pencere açılacak. Sonra bu pencerenin alt kısmına yakın yerde, Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan diye bir seçenek olacak. Bu daha önce değiştirmediyseniz işaretlenmemiş olarak bulunacaktır.

Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan yazan kısmı işaretlerin.

“Tercih edilen DNS sunucusu” yazan kısım ve “Diğer DNS sunucusu” doldurulabilir hale gelecektir. Bu kısımlara fotoğraftaki rakamları doldurun ve rakamları girdikten sonra alt kısımdaki “Tamam” seçeneğine tıklayın.

ert57yu6u76

Tamam dedikten sonra işleminiz gerçekleşmiştir. Ancak hala olmadıysa farklı bir DNS adresi deneyebilirsiniz. En alt kısımda bazı DNS adreslerini verdik. Oradan bakıp farklı adresler deneyebilirsiniz.

sfegtryt5y6u6u
Lütfen evde denemeyiniz..

YÖNTEM2:

Aslında yöntem 1 ile aynı. Ancak başlangıç kısmında Denetim Masası üzerinden gidiyoruz.

etret5y5yy

Yasaklı sitelere giriş Dns ayarlari için;

>> Denetim Masasını açın.

>> Ağ ve İnternet yazan kısma tıklayın.

>> “Ağ Paylaşım Merkezi” ve “İnternet Seçenekleri” diye 2 başlık gelecektir. Ağ Paylaşım Merkezi yazan kısma tıklayın.

>> “Temel ağ bilgilerinizi görüntüleyin ve bağlantılarınızı kurun” diye bir kısım gelecek..

etret5y5yy

Bu kısımdan sonra;

>> Dilerseniz sağ üst taraftaki Bağlantılar yazan yerin önündeki İnternet bağlantınızın ismine tıklayıp (mavi renkte yazar), karşınıza gelen küçük pencerede “ Özellikler ” deyip Yöntem1’deki 5. adımdan itibaren devam edebilirsiniz. İnternet Protokolü Sürüm 4 TCP ipv4 diyerek, sonra Aşağıdaki Dns sunucu adreslerini kullan diyerek DNS adreslerini girebilirsiniz..

>> Dilerseniz de “Temel ağ bilgilerinizi görüntüleyin ve bağlantılarınızı kurun” diye gelen kısımda sol taraftaki başlıklarda bulunan “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” seçeneğine tıklayın. Ve Yöntem1’deki 3.adımdan devam edin.  Açılan ekranda Aktif internet bağlantınızı bulun, üzerine sağ tıklayın. Özellikler deyin. İnternet Protokolü Sürüm 4 TCP İpv4 diyerek, sonra yine aynı şekilde DNS adreslerini girebilirsiniz..

DNS ayarı kısmı bu şekilde. Basit birkaç değişiklikle yasaklı sitelere giriş problemi ortadan kalkabiliyor. Yasaklı sitelere giriş ile ilgili DNS adreslerinden bazılarını aşağıda verdik.

Bazı Güncel Hızlı DNS Adresleri şöyle:

Google:

 • 8.8.8
 • 8.4.4

FreeDNS:

 • 235.1.174
 • 235.1.177

Yandex.DNS:

 • 88.8.8
 • 88.8.1

Uydunet:

 • 248.80.161
 • 248.80.162

Level3:

 • 244.0.3
 • 244.0.4

Quad9:

 • 9.9.9
 • 112.112.112

Dyn:

 • 146.35.35
 • 146.36.36
tu6uı7ı7ı7
DNS Ayarlarını “internet bağlantısının DNA sistemi” olarak adlandırabilir miyiz?

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda yasaklı sitelere giriş dns ayarları bu şekildeydi.

Windows 10 yasaklı siteleri açma, Windows 10 Dns değiştirme, Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş programı, Dns adresleri, Dns ayarları, Telefondan yasaklı sitelere giremiyorum gibi çok çeşitli aratmalar mevcut.

Bu yazımızda bu tür sorunlarınıza çözüm aradık. Siz de aklınıza takılan herhangi bir konuyu yorumlarda paylaşabilir veya varsa bildiğiniz diğer yöntemleri bizlere de aktarabilirsiniz.

Sağlıcakla.

Yorum yapın